Aktualny czas: 19.11.2017, 19:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łańcuch dla psa?
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,866
Poziom ostrzeżeń: 0%
Łańcuch dla psa?
Hoti jak zwykle dziala na rzecz braci mniejszych <3 Ta minka taka smutna... :<

W ogole niezwykly zbieg okolicznosci, bo wlasnie dostalam wiadomosc od mojej mamy, ze przygarneli pieska ze wsi, ktory spedzil wiekszosc zycia na lancuchu (niestety niebardzo dal wybor, bo uciekal i gryzl rowerzystow gupol Confused). Teraz bedzie mieszkal w domu z ogrodem Big Grin
Spoiler: zdjecie Boryska
[Obrazek: Borysek.png]
Ogon tak merda, ze sie rozmazal az Tongue

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2016 16:36 przez Orzi. Powód: Poprawiona ortografia)
01.10.2016 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
RE: Kto się czai po drugiej stronie ekranu? 2
(01.10.2016 21:32 )okiren napisał(a):  Hoti jak zwykle dziala na rzecz braci mniejszych <3 Ta minka taka smutna... :<

W ogole niezwykly zbieg okolicznosci, bo wlasnie dostalam wiadomosc od mojej mamy, ze przygarneli pieska ze wsi, ktory spedzil wiekszosc zycia na lancuchu (niestety niebardzo dal wybor, bo uciekal i gryzl rowerzystow gupol Confused). Teraz bedzie mieszkal w domu z ogrodem Big Grin
Spoiler: zdjecie Boryska
[Obrazek: Borysek.png]
Ogon tak merda, ze sie rozmazal az Tongue

na łańcuchu to i smutna Sad

piesełek Heart
takie psiaki są niezwykle wdzięczne i kochane Big Grin

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
01.10.2016 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 716
A co robić z pieselem, który uparcie ie z miłości przynosi zagryzione kury wszystkich mieszkańców wsi? To może zabawne, ale jak kolejna stówa miesięcznie idzie na rekompensaty to się już przestaje robić smiechowe Sad a piesek szczwany jak akrobata, nie ma ogrodzenia którego nie sforsuje. Listonosza i ludzi za płotem też nie lubi, też już parę razy odszkodowanie placonek było bo rzucił się gryźć. I tak niestety, przykro mi bardzo ale jest na łańcuchu i tylko na spacery ze smycza chodzi. Ja poważnie pytam, bo ten łańcuch nikogo nie cieszy.
01.10.2016 23:10
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,866
No z Borysem było właśnie tak, policja, mandaty, groźby uśpienia (!) - ogólnie nie miał źle, bo głaskany był i bude ciepłą miał i żarcie, w nocy latał po podwórku, bo wtedy nikt nie jeździł, nie skakał więc przez płot i nikogo nie atakował, ale mimo to przykro było patrzeć jak uwiązany taki był za dnia Sad Z tym że miejmy na uwadze, że psy są często na łańcuchach, "bo tak zawsze było i już" i obroże wrastają im w szyję, bo nigdy się pieska nie spuszcza.Myślę, że ta akcja jest bardziej w te psy wycelowana.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
02.10.2016 00:21
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Zamiast łańcucha można psu postawić kojec, aby nie wyskakiwał może być również zakryty na górze, jakiś daszek, dzięki temu nie jest przywiązany, ma swobodę ruchu i nie ma możliwości ucieczki, oczywiście koszt jest większy, ale nie po to ma się psa żeby iść na łatwiznę, bo niestety najłatwiej przykuć psa łańcuchem do budy.

Niestety łańcuch również jest przyczyną agresywnych zachowań u psów, oczywiście nie każdy pies od razu będzie psem mordercą i może być dalej najprzyjaźniejszy na świecie, ale niestety są to wyjątki.
1. Pies nie ma możliwości ucieczki w sytuacji stresowej, najszybciej ugryzie pies który się boi, w momencie gdy próbuje uciekać, napina łańcuch który dodatkowo powoduje stres gdyż jest napięty (serio nie bez powodu mówi się, że pies nie powinien witać się z nikim na napiętej smyczy i dotyczy to również tych najbardziej ukochanych psów). Najszybciej ugryzie pies który się boi

to tak w skrócie

a teraz opis sytuacji sprzed bodajże roku z wsi niedaleko

Pies około 10 lat, całe życie na łańcuchu przy budzie, ukochany, łagodny, nigdy nikomu nie zrobił krzywdy no aniołek, gryzie dotkliwie 2 letnie dziecko które znał, bawił się z nim nie raz, normalnie miłość. Dziecko trafia do szpitala, czeka go kilkanaście operacji, gdyż ucierpiała twarz (no i psychika dziecka, ale to już psycholog, uraz zostanie na całe życie). Czy dziecko było winne... nie, czy pies był winny... nie. Winni byli dorośli ludzie którzy zostawili dzieciaka samego z psem na łańcuchu, pies pewnie dziennie przeżywał wiele stresów, których właściciele nie widzieli, a dziecko zrobiło coś co było katalizatorem, pies się najprawdopodobniej się przestraszył i poszło, lawina zdarzeń.

Zanim dowiedzieliśmy się o sprawie psa nie było już na podwórku, ukochany, najprawdopodobniej zabity przez dziadka dziecka, dziadka który wychowywał tego psa, dziadka który przykuł go do budy na 10 lat. My nic nie udowodnimy, po psie ślad zaginął, przecież mógł uciec...

To drastyczny przykład, ale idealnie pokazuje jak nie widzimy jak destrukcyjne dla psychiki psa jest mieszkanie na łańcuchu.

Dlatego jestem za całkowitym zakazem trzymania psów na łańcuchu, w prawie jest ogromna luka, jeśli pies ma 3 m łańcuch, nikt nikomu nie udowodni czy jest on spuszczany na co 12 godzin i te psy gniją na tych łańcuchach często całe życie.

Oczywiście psa z kojca należy wyprowadzać na spacery, pies musi eksplorować teren aby się nie nudzić. Nie powiem też, że każdy pies na łańcuchu to kupa nieszczęść, bo i o takiego psa ludzie dbają, jednak warto sprawdzić na sobie jak czuje się pies, choćby przykujmy się na dwie-trzy godziny i zobaczmy jak my się poczujemy.

Po południu mogę wrzucić interwencje dotyczące psów łańcuchowych eko straży, są dość przerażające.

Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
02.10.2016 07:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 829
Ja też od razu pomyślałam o takim kojcu-wolierze, jak powiedziała Hoti, ogrodzonym też od góry, żeby pies nie wyskakiwał.

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2016 07:26 przez Rika.)
02.10.2016 07:24
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 716
Nie wiem czy to nie opz tutaj, ale zostawiam dla modow jakby co.Tongue. Kojec był... skubaniec zrobił podkop w nocy i rano już go nie było... stresy są jak nie wraca czasem przez noc i dzień i człowiek martwi się czy głupek kosą po łapach nie dostał i nie leży gdzieś rzucony pod płotem ( Kiedyś takiego kociaka adoptowalam, przednie łapy miał odcięte w połowie). Psiak całe życie był wolny i te wybryki się tolerowalo dopóki policja nie zaczęła grozic, a rany pamiętam to jak się babie 800 zł płacilo, żeby do sądu nie poszła, a idiota ylko za kurtkę zlapal i rozerwal, ale ludzie są różni. Piesa jest problematyczna, kosztuje majątek, a właścicielka niemloda i bardzo już przez niego znerwicowana. Kojca nie ma kto zrobić z wylewką na metr wgłąb. Grzyb tak w ogóle uratowany z rzeki, razem z 2 rodzenstwa. Kundel bury marki alaskanski dingo ryjaco skaczacy, wielkości i średniej, charakteru lisa. Zamknięty w domu ... roznosi dom. Na posesji nie wpuści nikogo, właścicieli też zlewa, nie pamiętam żeby się cieszył na widok pani kiedykolwiek, niezwykle niezależny pies, ale swoich nie ugryzie za skarby świata. A kojec mi się wydaje jakoś gorszy niż, łańcuch. Taki świat zza krat. Nie wiem, dzielę się tym, może dlatego że nie każdy kto trzyma psa na łańcuchu , traktuje go źle. Grzybol nazarty, na spacery chodzi, lodpchlon, zaszczepion ino gupi. Nie idzie o rozgrzeszenie, przecież nie jestem złym człowiekiem, kocham zwierzaki, tylko o to, że nie zawsze czarne jest czarne
02.10.2016 14:35
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,663
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Łańcuch dla psa
Yup, przeniosłem do nowego tematu, bo dyskusja całkiem żywa (mniej zgodności niż w "temacie kontrowersyjnym zazwyczaj"), a szkoda by było żeby takie ściany tekstu utonęły w odmętach OPZ.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
02.10.2016 15:01
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
i ja też nie twierdzę, że czarne to czarne, ale widzisz jestem bardziej restrykcyjna i uważam, że prawo powinno się zmienić, gdyż na co dzień obcuję z tymi które są krzywdzone.

Jeśli chodzi o kojec to albo podmurówka, albo drewniana podłoga (wystarczą zwykłe deski, byleby nie miały gwoździ i nie drzazg itp. gorzej jak pies lubi pogryźć drewno, ale i to można jakoś zabezpieczyć, deski muszą wystawać poza ogrodzenie), która dodatkowo chroni zwierzę przed zimną ziemią od której ciągnie zimą. Tylko jeśli pies załatwia się w takim kojcu to trzeba sprzątać, wiem, że są takie psiaki które w kojcu zachowują czystość i załatwiają się na spacerach. Kojec też powinien być wielkością dostosowany do psa.

Ja nie zamierzam cie piętnować, bo wiem, że na pewno u Ciebie psu nie dzieje się krzywda, ale ja patrzę na problem z zupełnie innej perspektywy, nie przez jednego psa, a tysiące które cierpią w milczeniu.

Na razie udało mi się jedną interwencje znaleźć druga zginęła w gąszczu innych postów. Jest to jeden z bardziej skrajnych przypadków, ale takich skrajnych przypadków niestety jest kilka tysięcy w Polsce, a o większości nikt nigdy się nie dowie, nie zareaguje...
https://www.facebook.com/EKOSTRAZ/photos...6524323501

Sami mamy teraz problem z babką która jednego psa trzyma na 1,5 m łańcuchu, a drugiego przez trzy lata trzymała w komórce bez okna i nie wypuszczała go nigdy. Policja i prokuratura nie widzi problemu... co z tego, że całkowicie łamie to przepisy ustawy o ochronie zwierząt...

Wiele razy mieliśmy sytuację, że ktoś nie potrafi się swoim zwierzęciem zająć wtedy pomagamy, leczymy jak jest taka potrzeba, pouczamy jak się powinien zaopiekować, wracamy i jest ok.

Niestety łańcuch zawsze jest najgorszym rozwiązaniem bo wiąże się z krzywdą psychiczną zwierzaka, nawet jeśli nie jest zamierzona.

Orzi
A można na końcu tematu chociaż pytajnik postawić XD

Notatka od Orzi, 02.10.2016 16:36 :

Jasne, dostawiłem

02.10.2016 15:32
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 829
Hoti, link zepsuty Sad później sobie wstawię opz

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
02.10.2016 16:32
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama