Aktualny czas: 23.10.2017, 10:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Ankieta: Jak myślisz,co jest po śmierci ?
Wiem to już
Chce wiedzieć !
Nie obchodzi mnie to...
Nie wiem
Nie chce wiedzieć !
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć
Autor Wiadomość
Neryuu
Unregistered

Śmierć
Temat piszę pół żartem, pół serio.Mówię od razu mówię, że nie zapraszam tutaj Vegiego.Albo raczej inaczej to ujmę, samego Vegi zapraszam, ale nie jego "nabijanie" postów.

Co jest po śmierci ?

Te pytanie od wielu lat jest tematem tysięcy konwersacji na temat tego co nasz czeka po śmierci, co ty o tym sądzisz? Jak myślisz? Co jest po śmierci ?

Ja uważam, że albo Piekło i Niebo, Czyściec , albo nic, poprostu sen na zawsze...

Już wyjaśniam dlaczego dodałem "Nic".
Dodałem dlatego, że tak naprawdę mało wiemy o kościele, o jego historii, ani nie znamy też jego sekretów.
04.01.2011 03:32
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szymonek242867 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29
RE: Ale co potem?
Ja myślę, że wieczny sen.

[Obrazek: Ace___one_piece_by_Ripper1992.gif]
04.01.2011 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Cholek Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 31
Jedno słowo: reinkarnacja. Jakby ktoś głębiej pogrzebał w temacie OOBE to sam by doszedł do takiego wniosku.
04.01.2011 15:30
Mejtrix Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 117
W coś takiego jak niebo czy piekło nie wierze. Nie jestem też w stanie sobie wyobrazić jak to jest kiedy mnie nie ma więc wieczny sen odpada.
Według mnie to reinkarnacja jest najbardziej prawdopodobna a przynajmniej do mnie najbardziej trafia takie postawienie sprawy.

WieRZę, chyba że chodzi Ci o wchodzenie na wysoką wieżę, chociaż nie wiem, co to miałoby do tematu Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2011 19:07 przez ryba.)
04.01.2011 15:41
Tomoko Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 36
Poziom ostrzeżeń: 0%
Też myślę, że reinkarnacja. Nie wierzę, że żyję sobie, powiedzmy, 70 lat i puf - umieram i całkowicie mnie nie ma. Wszystko w naturze krąży, dlaczego ja po śmierci mam zniknąć? Niebo czy piekło też jakoś do mnie nie przemawia. Wieczny sen - niee to nie może być, nie mogę sobie nawet tego wyobrazić.

[Obrazek: one_piece_tom_45_042-png]
04.01.2011 17:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
(04.01.2011 15:30 )Cholek napisał(a):  Jedno słowo: reinkarnacja. Jakby ktoś głębiej pogrzebał w temacie OOBE to sam by doszedł do takiego wniosku.

Ja grzebałam Tongue I nie doszłam do takiego wniosku.
Dla mnie oczywistym jest, że czeka na nas Niebo, Piekło, Czyściec, tylko tak naprawdę nie wiem(y), jak to ma naprawdę wyglądać Tongue

Ode mnie jako od moda: temat powinien zostać usunięty. Ale tak szczerze, nie widzę takiej potrzeby, więc zostawię. Jak nie wiesz, dlaczego - odsyłam do regulaminu Smile

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2011 19:12 przez ryba.)
04.01.2011 19:08
Wargon Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 87
Ja sądzę że czeka nas Czyściec potem Niebo . Piekło nie istnieje Big Grin ( Religia się przejawia) Wink

[Obrazek: Luffy.png]
04.01.2011 19:31
Mikisi Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 147
Z tego co pamiętam z lekcji religii (do kościoła nie chodzę, a na lekcjacj rzadko uważam. Tongue) to do piekła trafiają "demony" - czyli ta zła część nas. A sama dusza idzie do nieba.

//Kurde, i znowu: Szkoda, że nie ma OPZ. xD
04.01.2011 19:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Artelian Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 160
Cytat:Napisane przez ryba - Dzisiaj 18:08

(Dzisiaj 14:30 )Cholek napisał(a): Jedno słowo: reinkarnacja. Jakby ktoś głębiej pogrzebał w temacie OOBE to sam by doszedł do takiego wniosku.

Ja grzebałam Tongue I nie doszłam do takiego wniosku.

Ja również, i też nie uważam, że będzie to reinkarnacja.

Mam parę teorii na temat tego co będzie po śmierci:

- Trafimy tam gdzie tego oczekujemy, ci przekonani o swej prawości do nieba, inni z poczuciem winy do piekła. Z kolei grupę, która sama nie jest w stanie się ocenić, w swojej podświadomości, czeka czyściec lub błąkanie się po tym świecie w postaci zagubionych duszWink.

- Druga teoria, ku której się skłaniam, to wytworzenie w naszym umyśle wymarzonej krainy w której czeka nas nowe pełne przygód życie, lub czego tam dusza zapragnieWink. Miałoby to przypominać krainę Wiecznych Łowów z indiańskich wierzeń. Być może brzmi to jak reinkarnacja w jakimś innym wymiarze, ale nie uważam, że było by to prawdziwe życie, a jedynie wytwór naszej pozbawionej ograniczeń ciała wyobraźni.

- Trzecia teoria polegać ma na tym, że nasze myśli/dusze będą wędrować sobie po świecie jako obserwatorzy zdarzeń teraźniejszych, przeszłych i przyszłych. Trochę trudno jest mi to sprecyzować, ale możliwe jest, że po prostu będziemy sobie patrzeć na świat jak na telewizor nie mając wpływu na wydarzenia.
04.01.2011 20:19
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
a gdzie opcja "wiem, ale nie powiem"?

[Obrazek: 66HHUfX.png]
04.01.2011 20:37
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama