Aktualny czas: 22.09.2017, 04:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Święty Grzybóg
Autor Wiadomość
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,120
Święty Grzybóg
Nie wiem co napisać, bo jestem świeżo po seansie i póki co nie wiem co o tym sądzić. Postuje, bo czuję, że to materiał na dobrą dyskusję.

W wielkim skrócie jest to teoria spiskowa, wedle której wszystkie obecne na ziemi wyznania pochodzą od grzybów.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2016 18:22 przez Redrey.)
10.03.2016 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,911
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Święty Grzybóg
Obejrzałem na dwa razy. Początkowy wywód można ograniczyć do słów: Wszyscy na górze ukrywają to, ze wszystko - każda religia wywodzi się od męskich członków, które przypominają grzyby... które się ćpa. Ogólnie to jest ciekawe bo te jego przedstawiane dowody są mocne i to nie są jakieś tam głupie spekulacje itd. jest tego mnóstwo. Tylko tak mnie bawi, że tutaj ciągle chodzi o ćpanie xD. No ale jak mówię, to jest spoko, dość ciekawe spojrzenie, można się zastanawiać i dyskutować bo według mnie to on widzi te grzyby wszędzie (ten jego zmarnowany głos i słowo "grzyby" ciągle siedzi mi w głowie).

Natomiast kolejna część tego wywodu brzmi dla mnie w części jak kpina z umysłu i dokonań człowieka, koleś gada jakby sam się naćpał grzybami. Oczywiście kurde, jak ugryzie kogoś tajpan (zgon jakoś w godzinę o ile pamiętam dobrze) to wystarczy naszczać sobie w mordę i od razu jesteśmy zdrowi, no brawo niech to udowodni. To pokazało mi po prostu, ze facet to oszołom. Dlaczego ludzie nie piją deszczówki? Bo jest zanieczyszczona przemysłem, inaczej opłacałoby się ją pić, bo taniej. I w końcu skąd ta cała chemia w produktach? By wydłużyć ich przeżywalność, a on tutaj brzmi jak kolejny wariat uważający, że najlepiej to wszystkie elity świata chcą nas pozatruwać, a przecież chodzi po prostu o kasę. Ale zgodzę się z nim, że nie żrąc tej chemii bylibyśmy zdrowsi i dłużej żyli, może nie tak jak ten legendarny lud o którym on gada co to w wieku 100 lat posiadali organy dwudziestolatków, ale na pewno dużo zdrowsi.

Ogólnie ciekawy materiał, początek na pewno warto obejrzeć, potem to ot gadka wyzwolonego umysłowo człowieka.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
10.03.2016 21:07
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 549
Moja ocena tego jest krytyczna, jak nie lubisz to nie czytaj.

Teorii wcześniej nie słyszałem ale szczerze-tak dużo takich spisków już słuchałem, że jak coś jest tak naginane jak to, to olewam bo na takim poziomie faktów można udowodnić, że Hitler był kosmitą.

Że owoc poznania to był grzyb? Czemu nie, mogło tak być. Ale, że przez wszystkie wieki wybrani oświeceni doskonale o tym wiedzieli i przekazywali to całemu światu w ukrytych symbolach na pracach artystycznych to dla mnie niezła bajka. Nie udowodnię, że to niemożliwe(bo możliwe) ale strasznie mało prawdopodobne. Podejrzewam, że gość bardzo w to wierzy bo sam poświęcił kupę czasu na studiowanie tego a zrobił to prawdopodobnie bo....sam lubi grzybową i chce głębszego zrozumienia społecznego dla jego hobby.
Z tym jest trochę jak z spiskowymi expertami od "Wielkiej Lechii" czyli państwa polskiego przed naszą erą co było potężniejsze od Imperium Rzymskiego. Mogło tak być? Mogło. Ale to, że nam się taka teoria podoba nie sprawia, że jest bardziej prawdopodobna a dla tych ekspertów tak to właśnie działa. Szczególnie jak poświęcą na to kilka lat to jak znajdą jakiś dowód obalający ich tezę to to oleją bo "Jak to? Zmarnowałem 3 lata mojego życia?".
Mój kumpel co lubi grzybową dzielił się ze mną kiedyś teorią co właściwie jest dla mnie esencją tego co prawdopodobne w tym wywodzie. Jak małpy wyewoluowały w ludzi w tak krótkim czasie? Mogły zjeść grzybki/inne naturalne specyfiki które pobudziły ich konkretne partie mózgu/zmysły pozwalające na rozwój. Na przykład tak błahą rzecz jak przekazywanie sobie wiedzy między pokoleniami(Ja walić kamień w orzech. Ja dostać jedzenie.) co daje nam mega przewagę nad zwierzętami.

Wracając do samej prezentacji. Jak Dawid powiedział-zaczął przekonująco a potem coraz bardziej odbiegał. Bo najpierw dał pare mocnych argumentów/obrazków a potem....no są dużo bardziej prawdopodobne odpowiedzi na pytania "Dlaczego cerkwie/meczety mają kuliste wykończenia. Dlaczego mikołaj ma czerwony strój" niż "Bo grzyby". A zaczął już to mówić w 20 minucie. Potem jest już tylko grubiej i jak dla mnie szkoda czasu by w ogóle słuchać no ale lubię obejrzeć do końca by coś co mi się nie podoba potem z czystym sumieniem zjechać(prawdziwy cebulak ze mnie).
Top wypowiedzi: "Jezus mówi:Jedzcie ciało moje. Co on propaguje, ludożerstwo?" "Korona cierniowa to alegoria muchomora" "Czemu święte krowy były święte? Bo na ich odchodach rosną grzyby" "Jezus mówi:Ja jestem bramą, kto wejdzie przeze mnie będzie zbawiony. Czyli kto zje grzyba" i przyrównanie Jezusa na krzyżu do kształtu muchomora(tego to już w ogóle nie rozumiem. Tak go powiesili by im do kształtu grzyba pasował?)

Z takich moich przemyśleń o tym. W ogóle odrzucam perspektywę, że Bóg, zbawienie, oświecenie ma mieć bezpośrednio związek z grzybami(Niezależnie od religii-zbawiony będziesz jak jesteś dobry a nie bo twoim hobby akurat są łysiczki lancetowate.). Natomiast perspektywa, że pewne ludy utożsamiały grzyby z ponadludzkimi przeżyciami. Szamani brali grzyby a potem odprawiali rytuały. Czy też grzyby przyczyniły się do rozwoju ludzkiego w jakichś dziedzinach to ciekawa sprawa, fajna do dyskusji.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
10.03.2016 22:44
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,911
Proszę o uwagę, oto kolejny dowód na akcenty grzybowe w sztuce (wybaczcie obrazek z kwejka). Jak można zauważyć na obrazku jest trochę zniekształcone, ale dla osoby wtajemniczonej bardzo wyraźne "grzybodrzewo". Należy też spojrzeć na kolor i kształt tarcz trzymanych przez żołnierzy - wyraźne akcenty grzybowe (kolor oraz przypominające białe wypustki literki). No i w końcu najmniej widoczny akcent, ale jakże potężny! Rękojeść miecza upadłego żołnierza, spójrzcie na to - perfidny akcent grzybowy.

Moja interpretacja dzieła: Obraz w wyraźny sposób pokazuje co było ważne dla żołnierzy. Owa rampa na której rośnie grzybodrzewo symbolizuje chwiejną naturę stanu odurzenia powodowanego przez specyfik z wysuszonego muchomora - co widać na upadłym żołnierzu, on już jest pod działaniem specyfiku, odrzucił (położył na ziemi) miecz czyli symbol odpowiedzialności i teraz śpiewa radośnie.

[Obrazek: 0cab61ddaaaecb7881c1dddfb0910951.jpg]

Zapraszam do kolejnych interpretacji dzieł.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
10.03.2016 23:31
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,120
No ja generalnie pierwszą połowę tego materiału uważam za bardzo ciekawą. Sam fakt pojawiania się grzybów w tak wielu miejscach jest co najmniej intrygujący. Szczerze zastanawiałem się z czym mogło to mieć związek i wydaje mi się, że jest trochę tak jak on mówi. Chodzi mi tu konkretnie o tezę, która rozpoczyna filmik, że u podłoża każdej religii leży szamanizm. Szamani są znani z tego, że potrafią wchodzić w odmienne stany świadomości pozwalające im zdobyć wiedzę, nieosiągalną dla normalnego człowieka (np. wiedza plemienia Dogonów o tym, że Syriusz jest podwójną gwiazdą, zanim odkryli to astronomowie). Wszelkiego rodzaju substancje psychoaktywne, więc grzyby również ułatwiają wejście w taki stan. Mogło też być tak, że faktycznie jakaś małpa zjadła se muchomora i to pchęło naszą ewolucję.

Nie ukrywam, że chętnie przeczytałbym tutaj opinię kogoś kto spożył grzybki i mógłby szerzej opisać jak wygląda jazda po tym. Bo czysto hipotetycznie zakładam, że oprócz jakiejś szerszej perspektywy umysłu są też halucynacje i jakieś jazdy, które niewiele maja wspólnego z rzeczywistością. Nie ukrywam, że podoba mi się teza, że religie rozkwitły przez to, że ktoś się kiedyś ostro naćpał xD. Ale on tam w pewnym momencie za dużo rzeczy próbuje usprawiedliwić tymi grzybami. Raz, że część tych obrazków w moim odczuciu średnio nadaje się na dowód potwierdzający te jego teorię. Szczególnie jakieś widokówki świąteczne, bo to rysują randomowi ludzie na zlecenie po dziś dzień i szczerze wątpię, żeby takie firmy przynależały do jakiejś gildii artystów podległej pod kościół. Dwa że miesza tutaj już grzyby w sprawy związane z przemierzaniem oceanu, co moim zdaniem ma totalnie inne podłoże. No i trzy ogólnie mam wrażenie, że szuka po prostu wyższego celu dla zwykłego ćpania.

Niemniej sam temat grzyba i jego wpływu na człowieka jest ciekawy tak jak Xaton napisał.

Druga część tego filmiku to w moim odczuciu efekt jakiegoś ostrego tirpa. Pierdoły w stylu, że ludzie żyli 900 lat, że korporacyjna woda w plastikowych butelkach POWODUJE starość, że Jezus poił ludzi swoim moczem i największa petarda wszechczasów, że po ukąszeniu kobry królewskiej zamiast dzwonić po pogotowie należy napić się swojego świeżego moczu, gdyż nasz pęcherz i nerki natychmiast produkują odpowiednią surowicę, sprawiły że bawiłem się świetnie. Beka jest też z tego, że tak narzekając na korpo wodę popijał ją przez cały film, bo na końcu widać jak bierze łyk z butelki z etykietką Żywiec Zdrój. Co jest jeszcze lepsze to to jak posługuje się terminami organiczny i nieorganiczny. Twierdząc, że wszystko co jest organiczne powinno być przez nas spożywane a nieorganiczne nie pokazuje, że nie ma żadnej wiedzy w tym temacie. Jeśli byłaby to prawda to oznaczałoby to, że powinniśmy spożywać np. ropę naftową. W sumie często też pada termin minerały organiczne, z kontekstu wnioskując zakładam, że nie chodzi mu o kamienie nerkowe, a o pierwiastki chemiczne. Ale i tak ciężko jest ogarnąć co on ma na myśli, czy chodzi mu o związki zawierające w strukturze węgiel, czy o pierwiastki, niezbędne do życia, czy o wszystkie występujące w związkach organicznych. Nigdzie nie ma przykładu, o co konkretnie mu chodzi. Dużo mówi o tej wodzie. Nie wiem co on ma do tej wody, przecież w tej wodzie są same pierwiastki organiczne, w tym ostatnim ich rozumieniu. Wody generalnie między sobą różnią się głównie stopniem mineralizacji (licząc tylko te nadające się do picia) i mimo posiadania w teorii bezpiecznego składu potrafią w nadmiarze szkodzić. Szczególnie trzeba uważać w przypadku wód o wysokiej mineralizacji (głównie wody lecznicze, a z ogólnodostępnych to muszynianka) Wydaje mi się, że ziomek nie ogarnął faktu, że jeśli chodzi o skład chemiczny czegokolwiek, to są rzeczy, które z miejsca szkodzą, są takie, które nie szkodą, a są takie, które szkodzą w nadmiarze i wśród związków organicznych znajdują się reprezentanci każdej z tych grup. Śmieszy mnie też to, że jako podłoże tej teorii o zdrowej wodzie z natury podaje budowle wznoszone przez starożytne cywilizacje, mające kontrolować wodę. Już sam przykład Rzymu i ołowiu do tego stosowanego obala tą teorię z miejsca.

Choć składu chemicznego nieśmiertelnych grzybów nie znam, więc może coś jest na rzeczy Tongue

Podsumowując. Pierwsza część filmu to interesujący materiał poruszający z pozoru błahą sprawę, na którą nikt by chyba nie wpadł. Jest to ciekawe i intrygujące. Jednak druga część to po prostu jedna z najlepszych komedii jakie oglądałem.
Tyle szczęścia w tym, że koleś na końcu mówi, że "Nie przedstawiam żadnej prawdy objawionej, a jedynie teorie, które uważam za warte zweryfikowania".

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.03.2016 23:56 przez Redrey.)
10.03.2016 23:48
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,810
[Obrazek: 0cab61ddaaaecb7881c1dddfb0910951.jpg]

JA bym to podpisał:
- Cóżeście dali panowie za napitek? Patrzajcie na Sławoja, jakiż chromy jest!
- Zaiste głowa mi napierd...

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
10.03.2016 23:53
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 677
Przy koronie, alegorii muchomora, z trudem powstrzymałam organiczną zawartość mojego pęcherza, ale poniekąd kolesia rozumiem. Pośrednio, odpowiadając Redzie na twe pytanie. Wyobraź sobie, że mówisz proste zdanie. Ta trawa jest zielona. Przez najbliższe 15 minut, będziesz teraz opowiadał, czym jest trawa, jakie są odcienie zieleni, a każde kolejne słowo bedzie prowokować cię do głębszych wyjaśnień. Do chwili jak poczujesz, że wytłumaczyłeś wszystko aż do :białej ściany: czyli absolutnie do końca. Obrazek wieloryba skłoni cię do łańcucha przemyśleń, który może doprowadzić cię do teorii stworzenia wszechświata albo innych głębokich odkryć. To jest tzw doświadczenie psychodeliczne, nawet przez naukę nazwane "trip" a delikwent jest przekonany, że właśnie odkrył coś na co ludzkość nie wpadła i że jesteś oświeconym wybrańcem. W między czasie z twojej wątroby robi się sitko. Nie wiem ile tego świństwa trzeba zeżreć, żeby mieć halucynacje, o ile to w ogóle możliwe, ale zdecydowanie, ktoś kto z tego, zrobił swoje hobby, robi takie filmiki właśnie, bo wtedy każda, ale to każda teoria na którą się wpadło wydaje się prosta do udowodnienia bo jest w twojej głowie taka cholernie logiczna! Facecik mimo wszystko jak dla mnie ograniczony niesamowicie. Poczytałby Castanedę, to by nie robił z siebie błazna.
11.03.2016 17:03
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama