Aktualny czas: 26.05.2018, 13:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu pojawia się u nas nowy rozdział Op.rozdział 904
Odpowiedz 
Życie z Horoskopem
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,791
Poziom ostrzeżeń: 0%
Życie z Horoskopem
Mały eksperyment, właściwie to zabawa, mająca na celu zrewidować instytucję horoskopu. Miałem ją od nowego roku wprowadzić, ale pierwszego stycznia nie bardzo nadawałem się do życia, to od pierwszego lutego: Spróbuję przez miesiąc żyć zgodnie ze wskazówkami swojego horoskopu z wybranej strony (http://www.mhoroskop.pl) - oczywiście na ile to będzie możliwe. Podchodzę do tego raczej sceptycznie, z jajem, ale zobaczymy jakie będą efekty i werdykt końcowy ;P
Gdzieś wyniki tego trza by zapisywać, to postanowiłem się tym dzielić z Wami, czy tego chcecie czy nie ;P Jakby ktoś chciał się do tego podłączyć, to też może wykorzystać ten temat, nie mam nic przeciwko Wink
Śmieszki-heheszki Devzana i Trejsa na mój temat jakoś zniosę, trudno :c

Dzień 1:
Spoiler :
Horoskop: Energia będzie Cię wręcz rozpierać. Nie będziesz w stanie usiedzieć dłużej w jednym miejscu. A fakt, że ludzie z Twojego najbliższego środowiska docenią to, co robisz, jeszcze bardziej zmotywuje Cię do działania, więc intensywność Twoich przedsięwzięć nawet na chwilę nie zmaleje. Udając się w podróż nawiążesz ciekawą, dobrze zapowiadającą się pod kątem zawodowym znajomość.

Szczęśliwe liczby na dziś : 7, 8, 13, 27, 29, 33
Procentowy rozkład horoskopu: zdrowie: 40%, praca: 70%, miłość: 70%, szczęście: 20%, nastrój: 20%

Cytat na dzisiaj:
Miłość daje znacznie mniej, niż się oczekiwało. Antoni Czechow

Analiza: Ok, nie wiem co dokładnie mają oznaczać te procenty, ale fakt faktem, że cały dzień spędziłem w pracy, dużo myślałem m.in. o miłości, a nastrój miałem raczej kiepski (no ciekawe dlaczego xP). No to powiedzmy, że to dałoby się jakoś na siłę dopasować. Z tekstem jest już gorzej. Co prawda dłuuugo w nocy spałem, więc energii mi z rana nie brakowało, ale jednak siedzenie w pracy szybko ją wypruło, a też dzień zaczął mi się niemiłą, kłótliwą wymianą zdań ze współpracownikiem, który uczepił się tego jak ja rozwiązałem pewną kwestię w pracy - więc nie, nie zostało docenione to, co robię, i dzień miałem z rana zdupiony i na pewno nie z zachętą do działania xP
Podróży z przyczyn oczywistych nie odbyłem, a cytat nie wiem jak skomentować Tongue
Dzień 2:
Spoiler :
Horoskop: Niczym magnes będziesz przyciągać do siebie mężczyzn. Dlatego też wolne, samotne kobiety mają okazję nawiązać bardzo ciekawą znajomość, która to wie, może przetrwa dłużej. Pary w stałych związkach odnotują podwyższenie temperatury uczuć. Tylko pogratulować!

Skorpion - szczęśliwe liczby na jutro : 5, 11, 27, 31, 32, 41

Procentowy rozkład Twojego horoskopu w dniu 2 luty 2018 (piątek)

zdrowie: 50%, praca: 30%, miłość: 10%, szczęście: 10%, nastrój: 60%

Cytat na dzisiaj:
Jeżeli miłość nie jest codziennie na nowo budzona, to szybko zaśnie snem wiecznym. Emil Gött

Analiza: Jako iż jestem samotnym singlem, płeć męska, to niezbyt miał okazję się horoskop sprawdzić. No chyba że to, że pisałem dzisiaj z Radkiem i z Komim, można uznać jako "lgnięcie" do mnie mężczyzn Tongue W grze z losowym efektem miałem farta, więc zaprzeczenie szczęściu dziesięcioprocentowym wynikiem też się nie sprawdziło. Ale czułem się trochę lepiej niż wczoraj, więc powiedzmy, że zdrowie i nastrój się zgadzają Tongue
Dzień 3:
Spoiler :
Horoskop na dziś : W sprawach sercowych będzie miło i romantycznie, ale uważaj, aby nie stracić zdrowego rozsądku. W pracy nie będzie zadań, z którymi sobie nie poradzisz. Nawet najtrudniejsze zadanie będzie dla Ciebie bułką z masłem. W ferworze codziennych obowiązków nie zapomnij o obserwowaniu otaczającej Cię rzeczywistości. Na horyzoncie mogą pojawić się sprawy, które mogą umknąć Twojej uwadze.

Skorpion - szczęśliwe liczby na dziś : 14, 22, 23, 36, 39, 43
zdrowie: 40%, praca: 10%, miłość: 60%, szczęście: 40%, nastrój: 100%

Cytat na dzisiaj:
Każde określenie jest negacją. Baruch Spinoza (1632 - 1677)[/b]

Analiza:
Dzień faktycznie poświęciłem w pewnej mierze obowiązkom, tj. sprzątaniu, praniu itd. Może dzięki horoskopowi mi nic nie umknęło, zachowałem czujność ;P Ale nie nazwałbym tego raczej sprawami na horyzoncie. No, smsa od Komiego nie od razu odebrałem, ale to przez to, że spałem, a nie przez obowiązki Tongue Do nastroju 100 % baaardzo daleko mi było, choć grałem sporo w Batmana to bawilem się dobrze Tongue
Dzień 4:
Spoiler :
Horoskop: Nie zapisałem niestety Tongue Ale z tego co pamiętam, to sprowadzało się do tego, że to dzień w którym przede mną nowe, nieznane, pełne nowych możliwości. Zacząłem wczoraj grać w Wiedźmina 3, także tego, pierwszy w miarę dopasowany horoskop Tongue Zwłaszcza, że akurat wczoraj gdzieś w głębi siebie zdołałem też uporać się z wewnętrznym problemem, który ciążył mi dość długo, co też można nazwać otwarciem się na nowe możliwości.
Tutaj zmiana strony na http://www.moj-codzienny-horoskop.com

Dzień 5:
Spoiler :
Horoskop:Będziesz mieć dziś tendencję do bycia nietaktownym, przez co pewna sytuacja może stać się bardzo napięta. Musisz nawiązać kontakty w sposób otwarty i opanowany. Wszelkie bóle oraz dolegliwości mogą zagościć dzisiaj w Twoim życiu, czego powodem jest brak potasu.

Nastrój 3/5
Prawdziwa potrzeba do działania popchnie Cię w kierunku dokonania nagłych decyzji, bądź obiektywny.

Pieniądze 2/5
Zmiana postawy będzie dzisiaj na pierwszym miejscu, ale nie martw się, nic nie stanie na przeszkodzie ku realizacji Twoich planów.

Praca 2/5
Podejdziesz na luzie dzisiaj do zadań, które musisz wykonać. Będziesz bardziej wydajny, jeśli odnajdziesz ciszę i spokój.

Miłość 1/5
Walka o władzę nigdy nie ustąpi w miłości... Nie zapominaj o tym. Powinieneś odrzucić pewne obawy; są one bezpodstawne i przez nie tracisz ciekawe możliwości.

Analiza:Oj, taktowny do ludzi to byłem bardzo, aż do przesady, jak administratorowi do gabinetu bałem się wejść za głęboko, aż go tym rozbawiłem Tongue (mam upośledzenia przez administratora z poprzedniego miejsca pracy, przychrzaniał się o wszystko). Gorzej z brakiem taktu do sprzętu - jak próbowałem naprawić popsuty tablet, to tak nietaktownie, że już jest totalnie do wyrzucenia - szkoda, że horoskop czytałem po a nie przed tą decyzją Tongue Kontaktów to za bardzo nie miałem okazji nawiązywać, ale fakt faktem, że rano chorowałem xP Nie wiem, czy to akurat przez potas (piwo wypłukuje potas? Tongue ) ale bananik do pracy był wzięty, może to wyczułem Big Grin
Nastrój - mógł być, nie był najgorszy (zwłaszcza zważywszy na okoliczności -złe samopoczucie i głupie błędy) ale nie wiem do jakiego działania miałem być pchnięty - może tej naprawy tableta, no to tutaj faktycznie lepiej byłoby zachować wręcz nie tylko obiektywizm, a bezstronność i bierność ;p
Pieniądze - na przeszkodzie moim planom stoi bycie bez grosza xD Przed wypłatą jestem.
Praca - totalnie, nuda, olewactwo z mojej strony xP
Miłość - nie wiem o których obawach mowa, za dużo ich. Ale to raczej nie tyczyło się dzisiejszego dnia.
Dzień 6:
Spoiler :
Horoskop:Twoje złe przeczucie będzie dobrze uzasadnione i nowe wieści nie będą dla Ciebie zaskoczeniem. Wiesz, co należy zrobić, więc podążaj za intuicją. Bądź ostrożny, możesz się dziś łatwo zniechęcić. Znajdź czas na chwilę przyjemności, Twój umysł potrzebuje odpoczynku.

Nastrój 1/5
Będziesz posiadał tylko jedno pragnienie, dążyć do swoich marzeń! Jednak czasu jest coraz mniej – działaj, nie czekaj !

Pieniądze 2/5
Bądź dziś sumienny oraz pragmatyczny w prawnych oraz biurowych sprawach.

Praca 2/5
Troski o charakterze zawodowym zostaną dzisiaj wyszczególnione. Nie łap wielu srok za ogon.

Miłość 2/5
Twój partner przechodzi przez fazę udoskonalania poczucia własnej wartości. Nie czuj się zagrożony tą zmianą. Dzięki Twojej szczerości przechylisz szalę na swoją korzyść.

Analiza: W tym dniu, podobnie jak w następnym, ciężko mi było jakkolwiek odnieść się do horoskopu. Takie w sumie bezkształtne, spokojne, nudne dni, że nie ma naprawdę o czym mówić i nawet jak na siłę dopasowywać to do jakichś wróżb.
Dzień 7:
Spoiler :
Przepowiednie astralne
Będziesz zmuszony do odnalezienia kompromisu pomiędzy marzeniami a rzeczywistością, który jest niezbędny w życiu. Twój stan fizyczny ponownie jest w dobrym stanie, ale będzie Ci bardzo ciężko odzwyczaić się od dawnych nawyków.

Nastrój 3/5
Obecne wzloty i upadki życia niesamowicie Cię irytują. Musisz dołożyć starań, aby sprowadzić sprawy na odpowiedni tor.

Pieniądze 3/5
Może dojść do konfiktu z biską Ci osobą. Jeśli zachowasz spokój, uda Ci się przejść przez tę wichurę bez szwanku.

Praca 2/5
Przez Twoje roztargnienie zasiejesz chaos wokół Ciebie. Zwróć większą uwagę na detale, szczególnie jeśli operujesz maszynami.

Miłość 3/5
Z łatwością przyjdzie Ci urzeczywistnić swoje marzenia, plany oraz przedsięwzięcia; Twoje uczucia staną się bardziej otwarte. Dojście do zgody będzie możliwe, jeśli tylko odetniesz się od pewnych osób.

Analiza: Patrz wyżej. Zgadza się to że samopoczucie było lepsze, ale reszty nie dało się zastosować.
Dzień 8:
Spoiler :
Horoskop:
Wsłuchaj się dziś w swój zdrowy rozsądek. Nie odrzucaj okazji do świętowania i do spędzenia trochę czasu w towarzystwie. Powinieneś również zmienić otoczenie, aby w pełni zregenerować siły, najlepiej w wiejskim plenerze. Poświęć trochę czasu dla siebie, jesteś zbyt zmęczony psychicznie.

Nastrój 2/5
Czas, abyś zadbał o swoje prawa. Nie zadzieraj nosa, to na pewno nie pomoże Ci załatwić ich szybciej.

Miłość 3/5
Gwiazdy sprzyjają Twojemu życiu miłosnemu. Nowe pragnienia wraz ze sprzyjającymi okolicznościami będą w stanie urzeczywistnić się. Nie będziesz musiał mieć się na baczności.

Pieniądze 2/5
Zrelatywizuj otrzymaną krytykę, może ona stać się motorem napędowym Twojego działania.

Praca 3/5
Będzie to szczególnie dobry dzień na pracę w małych grupach. Skup się na rozpoczętych przedsięwzięciach.

Analiza: Tego dnia nie bardzo miałem ochotę na towarzyskie spotkania, ale nie odwołałem umówionego piwa z kumplem który wyprowadza się niebawem z Wro, i nie żałuję, zawsze toć człowiek wyszedł, przyjemnie pogadał, poznał nowe miejsce. No i głupio by było się z nim nie spotkać, jak niebawem będzie już na stałe mieszkał w Szczecinie Tongue Czas dla siebie też znalazłem, a jakże, pograłem sobie w Wieśka. Co do reszty nie wiem, znów ziarno na mało żyzną glebę może. Jeśli chodzi o zrelatywizowanie otrzymanej krytyki względem pieniędzy, to może chodziło o wytknięcie mi przez ojca, że za mało pieniędzy chcę wziąć, i gdzie ja takie tanie piwo niby kupuję Tongue Suma sumarum w knajpie w której wylądowałem było drożej niż przywykłem (acz normalnie, po prostu Hex tanio piwka sprzedaje Tongue), więc się przydało parę złotych więcej Tongue
Dzień 9:
Spoiler :
Pewne Twoje spontaniczne reakcje pozwolą Ci dzisiaj poznać lepiej samego siebie. Powinieneś zacząć wysypiać się, potrzebujesz tego dla ciała, jak i dla ducha.

Nastrój 5/5
Zdolność komunikowania się pozwoli Ci na udoskonalenie swoich przyszłych planów, więc bądź otwarty na innych. Nawet proste rozmowy są znaczące.

Pieniądze 4/5
Pewne materialne ograniczenia staną się mniej dręczące, jednak postaraj się uregulować swoją sytuację.

Praca 2/5
Zaangażuj się w to, co masz do zrobienia. Nie rozważaj spraw zbyt dogłębnie, zrelaksuj się.

Miłość 5/5
Uwodzicielskie zdolności będą dzisiaj Twoją największą zaletą, więc użyj ich, a nie pożałujesz tego. Jeśli jesteś singlem, nowe znajomości będą pasjonujące !

Analiza: To z wysypianiem się, to tak jak mówi Chlor, całkiem do każdego można by to przypisać Tongue No ale jak się obudziłem rano, to się do tego zalecenia zastosowałem, pospałem sobie dłużej Tongue A potem podzieliłem czas i na rozrywkę, i na obowiązki, zaangażowałem się tak jak zalecono, choć w gruncie rzeczy zrobiłem to po to, by potem móc ze spokojnym sumieniem lenić się przy Wieśku (w ogóle, takie wciągające gry sprawiają, że horoskopy do kosza można wyrzucić xP). Mojego uwodzicielskiego czaru niestety nie mam jak przetestować w obecnej sytuacji, która jest ku temu wyjątkowo niesprzyjająca. Pod względem finansowym... no powiem, że można by to nagiąć jako prawdę.
Dzień 10:
Spoiler :

Dokonasz właściwej decyzji dotyczącej Twoich finansów, więc poświęć im swoją pełną uwagę. OdczuWasz niepohamowaną potrzebę czerpania przyjemności z życia, dzięki czemu będzie Ci łatwiej zrelaksować się.

Nastrój 3/5
Przemyśl krytyki, które zostały do Ciebie zaadresowane. Mogą one wpłynąć na Ciebie pozytywnie i popchnąć Cię naprzód.

Pieniądze 2/5
Wyraź swój punkt widzenia i nie wahaj się na rozwiązanie nadal istniejących nieporozumień.

Praca 4/5
Czeka Cię dzisiaj ciężka praca. Jesteś zdecydowany i zdeterminowany.

Miłość 1/5
Nie stwarzaj sobie niepotrzebnych problemów, których źródłem są jedynie bezpodstawne podejrzenia. Jest to znak braku pewności siebie. Wróć na ziemię !
Analiza:

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.02.2018 23:32 przez Szczery.)
01.02.2018 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,196
RE: Życie z Horoskopem
W dniu drugim bawi mnie to że cały opis jest o uczuciach , a w procentach miłość na 10

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
02.02.2018 07:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,890
Może to jest +10% do miłości XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
02.02.2018 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Jak ktoś zna jakieś strony z lepszymi horoskopami, to chętnie się zapoznam xP

02.02.2018 13:39
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 921
Ciekawy eksperyment, ale niestety jałowy. To nie jest tak, że każdy horoskop jest dla każdego. Zależy od położenia planet, czy oddziaływanie na dany znak jest mocne, czy też słabe. Kiedyś mi to przyjaciółka tłumaczyła, która się na tym zna.
Wydaje mi się też, że z horoskopem jest jak z szczęściem, to nie znaczy że każdy ma szansę. 1 lutego nie miałeś Szczerutki okazji udać się w tę podróż, ale gdybyś np planował wyjazd i byłby to ten dzień kto wie czy byś kogoś nie poznał. Nie mówię tu o dziewczynie, bo mnie trochę mdli od tych teorii szukania drugiej połówki i desperacji, ale ogólnie o jakiejś fajnej znajomości, która może kiedyś wspomóc w życiu, wiedzą na ten przykład.
Będę śledzić^^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
02.02.2018 15:26
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Szukałam innej strony z horoskopem codziennym, ale większość jakaś uboga i w końcu przystanęłam też na tym, co ty. Akurat na pierwszej stronie wyszukiwarki google.

Niestety nie mogę znaleźć na wczoraj Sad Chętnie dołączę do zabawy.

Dzień 2 (2.02.2018)
Spoiler :
Cytat:piątek, 2 lutego 2018
horoskop dzienny waga

Horoskop na dziś : Czy pamiętasz, kiedy ostatnio byłaś na urlopie? Czy pojęcie znasz jedynie z Kodeksu Pracy? Jeśli udasz się na wakacje z bliską ci osobą, zobaczysz, że ten czas będzie należał do bardzo udanych. Zamiast użalać się nad sobą i dostrzegać jedynie wady otaczającego świata, postaraj się spojrzeć na to z zupełnie innej strony. Tylko wtedy nie utracisz optymizmu i pogody ducha. Więcej uwagi poświęć na pielęgnację cery i ciała. Wystrzegaj się alkoholu i mocnych przypraw.

Waga - szczęśliwe liczby na dziś : 5, 11, 27, 31, 32, 41

Procentowy rozkład Twojego horoskopu w dniu 2 lutego 2018 roku.

zdrowie: 70%, praca: 50%, miłość: 90%, szczęście: 100%, nastrój: 90%

Cytat na dzisiaj:
Ludzie podziwiają góry, morza, a nie zdumiewają sie nad sobą. św. Augustyn

Szczerze to nawet nie wiem co mam o tym powiedzieć xD Nie wiem co to mówi o moim dzisiejszym dniu prócz tego, że powinnam właśnie teraz bez wcześniejszego planu wsiąść w busa i gdzieś pojechać się urlopować. Cóż, swój urlop jeszcze pamiętam, bo był pod koniec grudnia do początku stycznia. Następny zaś mam już zaplanowany - jeśli horoskop wymaga ode mnie takiej analizy urlopu, to oto ona. Na pewno się nie przemęczam w pracy, co to to nie.

Co do procentów, to się może zgadzać. Prócz szczęścia i nastroju to może może... Choć dziś czuję się nawet ok, no ale 90% to przesada.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2018 17:41 przez Nami.)
02.02.2018 17:40
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Ja miałem dzisiaj farta w grze, a szczęście na dzisiaj 10 %, także tego xD

02.02.2018 18:16
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Nie zapisałam wczorajszego i już nigdy nie poznamy czy była tam ukryta prawda Sad

Dzień 4

Spoiler :
Cytat:niedziela, 4 lutego 2018
horoskop dzienny waga
Horoskop na dziś : Zyskasz opinię anioła dobroci. Twoje życie wypełni chęć niesienia pomocy potrzebującym. Zapragniesz także dzielić się tym, co sama posiadasz. Jako podziękowanie za okazane dobro, będziesz cieszyć się wyśmienitym zdrowiem, samopoczuciem i powodzeniem w grach losowych.

Waga - szczęśliwe liczby na dziś : 24, 33, 34, 43, 45, 47

Procentowy rozkład Twojego horoskopu w dniu 4 lutego 2018 roku.
zdrowie: 90%, praca: 60%, miłość: 50%, szczęście: 80%, nastrój: 40%

Cytat na dzisiaj:
Klient żąda największych zmian dokładnie wtedy, kiedy produkt jest już gotowy. Prawa Murphy'ego

Anioł dobroci... nie wiem, rano wyszłam z psem i pozwoliłam chłopu pospać, a teraz posprzątałam mieszkanie żeby on nie musiał. Jeśli o to chodzi, to niech będzie.
Dzielić się tym co posiadam - rano powiedziałam, że jeśli będzie miał ochotę na któryś z moich serków to żeby sobie wziął i nie musi pytać XD
Ale zdrowie i samopoczucie lepsze od tego nie jest. Gry losowe to nie wiem, pogram w HoTSa to dam znać (to jest gra losowa, tak ci losuje drużynę że się odechciewa :C )

Z procentów to może tylko nastrój się zgadza.

04.02.2018 17:05
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Ja też jestem gapa, bo nie wkleilem czwartego. Ale z tego co pamiętam, to sprowadzało się do tego, że to dzień w którym przede mną nowe, nieznane, pełne nowych możliwości. Zacząłem wczoraj grać w Wiedźmina 3, także tego Big Grin

05.02.2018 10:20
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,103
Z ciekawości sprawdziłam i na dziś mam to samo, co Szczery na 3 dzień, czyli jak się można było spodziewać mają pulę horoskopów do losowania, ale zabawa może być ciekawa Tongue Co do samej treści, początek to bzdura xD dalej w sumie się zgadza, końcówka mnie martwi.
Cytatu lepiej nie skomentuje. Procenty się zgadzają, choć w pracy niby super a jest na 20%...

Spoiler :
Horoskop na dziś : W sprawach sercowych będzie miło i romantycznie, ale uważaj, aby nie stracić zdrowego rozsądku. W pracy nie będzie zadań, z którymi sobie nie poradzisz. Nawet najtrudniejsze zadanie będzie dla Ciebie bułką z masłem. W ferworze codziennych obowiązków nie zapomnij o obserwowaniu otaczającej Cię rzeczywistości. Na horyzoncie mogą pojawić się sprawy, które mogą umknąć Twojej uwadze
zdrowie: 70%, praca: 30%, miłość: 20%, szczęście: 80%, nastrój: 10%
Cytat na dzisiaj:
Kobieta musi wyglądać tak mądrze, by jej głupota była miłą niespodzianką. Karl Kraus (1874-1936)
05.02.2018 14:44
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama