Aktualny czas: 19.10.2018, 09:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się zaległy odcinek 856 jak i od razu 857!
Zapraszamy do oglądania i komentowania:)
Odpowiedz 
Żyjemy w Polsce, czy mamy farta?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,706
Poziom ostrzeżeń: 5%
Żyjemy w Polsce, czy mamy farta?
My, Polacy, jesteśmy narodem, który bardzo dużo się nad sobą użala. Nie raz też krytykuje stan życia w naszym kraju, stopę bezrobocia, że nie ma pracy za godziwe wynagrodzenie i że ogólnie na zachodzie jest inaczej, lepiej. Ale czy na pewno? Jak wiadomo u sąsiada zawsze trawa jest bardziej zielona.

Wstępem do tematu, może być, ale wcale nie musi, ten filmik:

Krótko mówiąc, koleś tutaj w bardzo sensowny sposób wymienia zalety naszego kraju, czego my zdajemy się nie dostrzegać. Mówi o takich rzeczach jak ciągle postępujący wzrost gospodarczy, o zmniejszającym się bezrobociu. Podaje też, że żyjemy w jednym z najbezpieczniejszych krajów świata, gdzie w rankingach państw jesteśmy nawet wyżej niż Szwecja, co chyba daje do myślenia.
Polska też jest bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym, bo przecież mało który kraj ma góry, dostęp do morza, krainę jezior a przy tym w większości jest terenem nizinnym. Bagatelizowałem ten fakt, ale jak się lepiej przyjrzeć, Polska to naprawdę piękny kraj i jest tu co zwiedzać.
Jesteśmy też ponoć w pierwszej dwudziestce państw, jeśli chodzi o wielkość ryku wewnętrznego. Niby nic, ale to pokazuje, że nie doceniamy naszego własnego rynku, bo to przecież znaczy, że wcale taki mały nie jest.

Jesteśmy też przeświadczeni, że żyjemy w skorumpowanym kraju. Podczas gdy zajmujemy 29 miejsce na 176, co nie można powiedzieć, by było złym wynikiem. Oczywiście skala pewnie jest większa, niż jest to uwzględniane, ale tutaj nie tylko chodzi o politykę, ale ogólnie o te momenty, kiedy to nie pieniądze decydują o tym, jak dana sprawa zostanie rozwiązana.

W naszym kraju dobrze ma się też rolnictwo. Wszędzie są jakieś stragany, gdzie można kupić świeżą żywność. Ba można nawet dostać mleko od krowy, czy jaja od znajomego, który hoduje kury. Generalnie nie jest tak trudno o świeżą, zdrową żywność. Nie jest ona tak szprycowana chemią, jak choćby na wyidealizowanym zachodzie.

Narzekamy też na drogi. No i tu jest na co narzekać, bo każdy kto trochę jeździ wie, że z tym jest makabra. Koleiny i dziury to chleb powszedni. Z zazdrością patrzymy na setki kilometrów autostrad u sąsiadujących Niemców, ale czy jest faktycznie czego zazdrościć? Rai trochę się najeździł i może u nas jest mało tych autostrad, ale przynajmniej to nie wygląda tak, że co chwilę jest zwężenie i konkretne ograniczenie prędkości. Po prostu nasze wyobrażenie o niemieckich autostradach, a rzeczywistość to dwie, zupełnie inne rzeczy.

Ten demotywator dobrze to pokazuje: https://demotywatory.pl/4796955/Niemieckie-autostrady

Oczywiście nad każdym punktem z osobna można się pochylić, ale generalnie przesłaniem tego tematu jest jakby ukazanie, uświadomienie, że nie mamy wcale tak źleSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

25.04.2018 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 369
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Żyjemy w Polsce, czy mamy farta?
W rankingu World Happiness jesteśmy na 42, za Czechami czy Słowacją - stan na 2017 albo 2018

W samobójstwach 10 miejsce na świecie (przelicznik to liczba na 100 tysięcy) - stan na rok obecny.

Siła nabywcza pieniądza 29 miejsce w Europie - stan na 2017.

Powszechną wiedzą jest już chyba, że produkty mamy gorszej jakości i często droższe niż w Niemczech (zaraz ma to regulować Unia, ale kto wie).

Niska kultura (chociażby jazdy wśród kierowców czy nawet język internetowy + luźne obserwacje, że największe ścierwo w grach online to Francuzi, Ruscy i my).

Nietolerancyjne społeczeństwo z dużymi wpływami kościoła.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2018 23:37 przez Gosen.)
26.04.2018 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,896
Ja tam nie narzekam.
W jednym jesteśmy lepsi, w innym gorsi...
Po co drążyć XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
27.04.2018 01:16
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,706
Poziom ostrzeżeń: 5%
Gosen, ale zauważ, że dwa pierwsze wskaźniki są subiektywne. A patrząc na naszą mentalność i ciągłe narzekanie, to dwa wysokie miejsca tak nie dziwią.

Co do trzeciej kwestii, cóż, skoro jesteśmy na 29 to znaczy, że jakoś za dobrze z tym nie jest.

Z produktami bym się nie do końca zgodził, zależy właśnie, co mamy na myśli. Jeśli technicznie to wiadomo, jak ma być dobrze, skoro większość fabryk w Polsce pozamykano i poprzemieniali w galerie handlowe? Nie wiem jak to tam na Śląsku wygląda, ale w takim Radomsku niegdyś było dużo zakładów, a teraz nie ma tam prawie niczego, same sklepy. Ojciec za każdym razem jak tam jedziemy zwraca na to uwagę. Ale czy spożywcze produkty mamy gorsze? Nie wydaje mi się.

Kwestia tego, że coś jest "Droższe" jest wielokrotnie wałkowana przez różne środowiska. Nie tak dawno na TV gry pojawił się filmik, czy gry są droższe niż obecnie. Porównywali ceny gier z kiedyś a dziś, ale jednocześnie wypłaty i aktualnie możemy sobie pozwolić na więcej. Poza tym są liczne promocje itd i to nie tylko w growym asortymencie, co sprawia, że można sobie pozwolić na więcej rzeczy i nie ma raczej problemu z nabyciem czegoś.

Niska kultura. Cóż, jest to ciekawa kwestia. Na pewno nie zgodzę się jednak, że nasze społeczeństwo nie jest tolerancyjne. Po prostu nie mamy klapek na oczach. Zależy po prostu jakie granice nadamy tej tolerancji, zachód stanowczo z nią przesadza.
Jeśli chodzi o jeżdżenie, cóż, na pewno dobrze u nas nie jest, ale z tego co słyszałem od Raia, co jeździł trochę po Europie, to wcale w Polsce tak źle się nie jeździ. Wiadomo, jeśli porównamy się do wschodu,czy Skandynawii, no to dupa blada, ale na tle Europy, nie wypadamy myślę tak tragicznie. Tutaj jednak mogę powoływać się jedynie na opinię kolegi, bo sam nie jeździłem po innych krajach.
Niemniej na pewno coś z tym naszym wychowaniem jest nie tak. Zwłaszcza, tak jak wspomniałeś, widać to w necie. Być może dlatego, że po prostu Polacy są liczną grupą grającą po sieci i wszędzie ich pełno? A może rzeczywiście tak jest. Też nie grałem za bardzo online z polakami w rpegi, to powiedzmy że nie miałem sposobności poznać za dobrze tej toksycznej społeczności, o której tyle słyszałem. Na szczęście generalnie w środowisku tak tego nie widać, ot wystarczy grać offlinexd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

27.04.2018 07:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 369
Polacy narzekają, bo mają na co, a w dodatku nie są ustawieni jak np. narody z wpływami konfucjańskimi i naleciałości feudalizmu pokroju Japonii czy Korei, gdzie ludzie nie narzekają tylko przepracowują się na śmierć albo skaczą pod pociąg. Krytyka jest obecna, bo jest co krytykować, a Polak co by złego nie powiedzieć, nigdy nie dał sobie w kaszę dmuchać nawet jak sytuacja była beznadziejna. Aczkolwiek przez brak zrozumienia, ludzie jednak boją się wyjść z depresją czy innymi problemami do innych i samobójstw dużo.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosc...ce/8fkr8dd
http://www.newsweek.pl/biznes/firma/dlac...566,1.html
http://wolnosc24.pl/2017/03/14/zywieniow...-dlaczego/

Wypłaty poszły trochę w górę, ceny bardzo! Siła nabywcza jest znacznie mniejsza. Powiedzmy, że jak 10 lat temu gry były za 100zł, a dziś są za 200, tak pensje różnią się może o 20-30%, podczas gdy produkty drożały niejednokrotnie dwukrotnie lub więcej. Ja mógłbym zarabiać nawet 100zł miesięcznie, jeśli za to mogę kupić pół centrum handlowego, czemu nie?

O porównaniu kierowców za granicą słyszałem od nauczyciela w szkole jazdy, a o naszych już z doświadczenia Tongue

Homofobia, średniowieczne zabobony, obowiązkowa religia w szkołach w XXI wieku na poziomie liceum (sic!), rasizm to jest codzienność nasza. Co innego zamykanie granic przed fanatykami islamu, a co innego tolerancja w stosunku do mniejszości czy współczucie/wyrozumiałość:

https://epoznan.pl/news-news-84960-Przez...bornickiej

Gram offline, ale jednak czasem na online się wchodziło, a niektórzy znajomi nadal to robią, więc wiadomo co się dzieje.

Nie jest tak, że mamy wybitnie źle, ale do farta jednak daleko, szczególnie biorąc pod uwagę geografię. Nie możemy się porównywać do Afryki czy biedniejszej Azjii, bo jesteśmy w Europie, z ponad 30 mln narodem, mając obok Niemców, którzy byli agresorem na wojnie, a teraz mają się bardzo dobrze (że sobie wpuścili islam to inna sprawa, ale to już samobój) albo Czechy, u których jednak też lepiej (a porównywalne, bo też blok wschodni).

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2018 12:41 przez Gosen.)
27.04.2018 12:35
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 738
Moze to nie chodzi o to w jakim państwie czy żyjemy, tylko w jakiej rodzinie ( Czy jest bogata i możemy sobie na wszystko pozwolić, czy biedna gdzie caly czas walczymy o te minimalne i to jak jest wszędzie drogo)

27.04.2018 16:48
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 495
Cytat:W naszym kraju dobrze ma się też rolnictwo. Wszędzie są jakieś stragany, gdzie można kupić świeżą żywność. Ba można nawet dostać mleko od krowy, czy jaja od znajomego, który hoduje kury. Generalnie nie jest tak trudno o świeżą, zdrową żywność. Nie jest ona tak szprycowana chemią, jak choćby na wyidealizowanym zachodzie.
Aahahha. Spytaj sie chlopa jakiegos co ma gospodarke, jak mu idzie xDD I myslisz ze polski rolnik nie wylewa litrow oprysku zeby warzywa byly wieksze i nierobaczywe? W drugim ogrodku ma warzywa nie pryskane, dla siebie i rodziny Smile

Ja to nazywam jedzenie komercyjne (laysy, jakies cheetosy, firmy miedzynarodowe) to jak bylem w belgii, to jakos jedzenie z supermarketow to bylo cos innego. Bralem najtansze rzeczy, (drogo tam bylo) a smakowalo mi wszystko co wzialem. Porywnywalem sklady niektorych produktow to roznily sie od angielskich/polskich.

Jak chcialbym robic w polssce to co robie w anglii, to bym zostal zasypany gora papierkowej roboty to raz, a dwa oplat i podatkow by mi dojebali tyle, ze by mi sie zyc odechcialo, w sumie juz mi sie odechciewa bo chcialem wrocic kiedys, ale jak beda rrozdawac 500 plus po kolejii jak leci, to ja nie bede wracal placic 50% podatku.

A co do ludzi w grach, to mi nigdy nikt nie przeszkadzal, ni polacy, nni ruscy, ni francuzy. Wystarczy ze nie masz nicku ktory sprzedaje, ze jestes z polakiem i udajesz ze nie rozumiesz. A z wlasnego doswiadczennia to ludzie ktorzy narzekaja na "toxic onnline communites" to sami lubia wpisac pare inwektyw podczas rozrywki

[Obrazek: monkey.png]
28.04.2018 10:52
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama