Aktualny czas: 23.09.2019, 20:15 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
„Sędzia” – niezależna gra komputerowa o sądzeniu ludzi
Autor Wiadomość
TenSmiertelny Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 18
RE: „Sędzia” – niezależna gra komputerowa o sądzeniu ludzi
(06.02.2019 13:49 )Grigorij napisał(a):  Don't bread yourself. Motywuję się jedynie możliwością przyczepienia się do czegoś.

Hahaha, to fajnie...
Ale mnie się nie czepiałeś Smile

Niedługo muszę znikać. Jeszcze raz dzięki i pozdr.

///////////////////////
https://warsztat.gd/projects/Sedzia
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 13:52 przez TenSmiertelny.)
06.02.2019 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 401
Poziom ostrzeżeń: 0%
Gdyby mi się wybitnie nie podobało, mógłbym napisać sędzia ch**, ale to tak w ramach ciekawostki jaką ewentualnie skale ocen można przyjąć.

Karta graficzna, którą posiadam wydaje dziwne dźwięki w pewnych szczególnych okolicznościach. Niby nic złego, ale niepokoją mnie ów odgłosy. Dowiedziałem się, iż ten typ tak ma, cewka piszczy czy coś. Nie wiem, nie znam się, ale vsync pomaga, tu go nie było, więc grałem z tym nieprzyjemnym dźwiękiem i to tyle uwag mniej pozytywnych.

Bardzo sympatycznie wygląda to wszystko w tym pixel arcie, chociaż czasem sprawy się powtarzają (np. miałem z rzędu ten sam problem tylko, że inna płeć postaci), nie mniej w samym pomyśle dostrzegam potencjał do badań socjologicznych. Do tego potrzebne byłoby wgrywanie profili graczy na serwer aby te dane jakoś zebrać zamiast obecnego, trochę analogowego podawania sobie pliku dalej. Dzięki "Sędziemu" ("Sędzi"?) można byłoby zbadać jaki społeczeństwo ma osąd w stosunku do danych wykroczeń, o ile oczywiście takie badanie pierwotnie nie byłoby oficjalnie ogłoszone, co mogłyby wypaczać wybory. No i oczywiście humorystyczne podejście mogłoby również na to wpłynąć, jako że animacje kar kuszą aby eksperymentować. Może niekoniecznie w takim formacie, ale coś podobnego jawi się nawet jako ciekawa rzecz.

Może tylko ja mam taką wizję, ale w wypadku właściwego poprowadzenia i rozwinięcia tego pomysłu widzę potencjał na hit, o ile podobna koncepcja (poza rozwijaniem swojego portfolio, co się chwali) była w głowie autora.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2019 19:59 przez Gosen.)
06.02.2019 19:56
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,125
A ja odbiję piłeczkę i powiem, że to wszystko wina Grigorija. Mało ma to sensu, przyznaję, ale jak on się może czepiać, to ja tym bardziej muszę. A nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, może jak się porządnie posprzeczamy, to zainspirujemy TegoŚmiertelnego do dopisania nowej sprawy o zwaśnionych dżentelmenach poszukujących w sądzie sprawiedliwości, tj. żeby tego drugiego wysoki sąd zgnoił i jeszcze mu karę porządkową wlepił.

TenŚmiertelny, nie masz co przepraszać, ale no to jest internet, tu trzeba być ostrożnym, a ja (i nie tylko ja pewnie) widziałem Twoją ksywkę po raz pierwszy. Mang (poza OP) już praktycznie nie czytam, a to jednak mimo wszystko jest ciut odrębne forum od WT, nie można więc niestety zakładać, że wszyscy Cię znają (a szkoda, że Ci co znają to jakoś nie popędzili ze zweryfikowaniem...). Podejrzliwość więc wydaje się być uzasadniona, nawet jeśli w tym przypadku mylna. Jakbyś gdzieś jeszcze chciał reklamować swoją gierkę, polecam wyszukać temat o witaniu się, praktycznie każde forum takie ma. Pozostawiony tam zawczasu post powitalny może złagodzić potem odbiór w takiej sytuacji Wink

A na grę się pewnie na dniach pociekawię, bo brzmi faktycznie interesująco.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

06.02.2019 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
TenSmiertelny Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
//Gosen
Dziękuję Gosen za komentarz i grę. Myślałem już wcześniej o wielu rzeczach z tych które wspomniałeś. Pewnie fajnie byłoby zrobić jakiś serwer i porównywać się globalnie. Możnaby np. zebrać dane i stwrzyć typowego Sędziego, porównać sobie statystyki jak wypadamy na tle globalnym tle itd. W ogóle byłoby tutaj duże pole do popisu i różnorako możnaby to zrobić. Z doświadczenia wiem jednak, że nie wszyscy chcieliby by ich tak |badać| więc zasze chciałbym by była możliwość takiej trochę anonimowej gry. Obecna wersja to tylko takie bardzo wczesne demo, można dobrze się przy tym bawiąc sprawić się na tle najbliższej rodziny, np. zaproszonej do chwilowej gry. No i jako że sam nawet nie mam stałego dostępu sici, ciężko byłoby mi tak bez pomocy przeprowadzić wszystko - jak zrobić grę internetową bez dostępu do internetu? Potrzebowałbym troche pomocy, choćby na potrzeby testów... A wersja offline zawsze chciałbym by jakaś była, bo przecież sam korzystam w domu tylko z tych offline...

Co do dźwięków karty graficznej - dziwna sprawa. Gra działa na bibliotece SFML, która znów opiera się na OpenGL. Może twa karta ma własnie jakieś problemy z OpenGLem. Może trzeba zaktualizowac sterowniki lub coś...

Co do powtarzających się postaci. Fakt. Jedne przewinienie na początku się powtarza. Zmiania się tylko płeć. Zrobiłem to na potrzeby testów. No i zawsze możesz być seksistą i osądzić kobietę inaczej niż meżczyznę. :] To w końcu też pewnie jakoś odbija się na wyborze. No i czas twojego osądu będzie inny. Więc to tak troche celowo.

Cieszę się, że widzisz potencjał na hit. Sam tak myslałem, ale po dość marnym przyjęciu, straciłem mocno motywację... Twój komentarz Gosen jest jedynym jaki dostałem w sieci na temat gry... Tym bardziej za niego dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie! Jeśli możesz, poleć demko komukolwiek, chciałbym dowiedzieć się jak inni odbierają moją pracę, brak komentarzy działa niezwykle dołująco. Jeszcze raz dziękuję za grę i to, że zechciałeś mi napisać tak wiele. Dzięki! Smile

///Szczery

Dzięki za rady. Proszę napisz coś o grze gdy już zagrasz.
Reklamowanie się w sieci, gdy nie posiada się do niej stałego dostępu, jest sprawą bardzo trudną. A przynajmniej trudną dla mnie. Pozdrawiam.
06.03.2019 13:25
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Ajajaj, przyznam, że w natłoku codzienności całkiem mi to z głowy wyleciało. Jutro albo w poniedziałek muszę koniecznie przysiąść (choćby w ramach smaku na powstające "We. the Revolution" - mozesz obczaic temat, mogloby Cie zainteresowac), postaram się to też na nakamowego discorda pchnąć, tam ludzie już częściej zaglądają, niż tutaj.

09.03.2019 08:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
TenSmiertelny Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Dzięki, czekam
25.03.2019 11:54
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
No tak, miałem tu napisać... Tylko, że nie bardzo wiem co. Zabawka jest zrobiona nieźle, ale całkowicie przy tym zdaje się być pozbawiona celu, dla którego chciałoby się w to brnąć. Chodzi mi o to, że tej gry się praktycznie nie przechodzi, ją się po prostu kończy, gdy kończą się sprawy - i najwyraźniej nie ma żadnego znaczenia, jak osądzisz danych oskarżonych, nie jest się za swoją pracę potem nijak ocenionym, a jedynie podsumowanym statystykami porównawczymi, które niewiele oznaczają. Przez to tytuł póki co nie zachęcił mnie nawet do drugiego runa, mimo iż zleciałoby przecież szybko. A szkoda, bo z drugiej strony widać kupę fajnych, zabawnych pomysłów zarówno w zakresie kar (mam wrażenie, że tutaj najbardziej się wysiliłeś, jeśli chodzi o stronę merytoryczną) jak i oskarżeń. Dlatego mam w sumie nadzieję, że ta gra zostanie jeszcze jakoś rozwinięta, ale wtedy jak dla mnie koniecznie z jakimś systemem oceniania sędziego, czymś co nadałoby ciężar naszym własnym decyzjom (nie chcę tu zachęcać do zrzyn, ale w niedawno wydanym We.the.revolution, gdzie wciela się własnie w rolę sędziego podczas wydarzeń rewolucji francuskiej, jest kładzony silny nacisk na tę kwestię właśnie, i sędzia skazujacy nie po myśli społeczeństwa podobno łatwo może skończyć tam z głową na pieńku - myślę, że przynajmniej odrobina tego rodzaju odpowiedzialności by nie zawadziła).

Podsumowując: Zabawka fajna, naprawdę, ale brakuje jak dla mnie elementów pozwalajacych nazwać to grą.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.06.2019 01:38 przez Szczery.)
19.06.2019 01:37
TenSmiertelny Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Szczery! Dziękuję serdecznie!
Myślałem, że już cię tu nie zobaczę Big Grin
Masz zupełną rację w tym wszystkim co piszesz. Chciałbym jednak zwrócić na jedno uwagę, na jakiej podstawie miałbym zrobić ocenę sądu? Bo jeśli na podstawie własnego światopoglądu, to by było takie narzędzie propagandy, tzn. nie podoba mi się, że ktoś w taki sposób osądził jakiegoś kolesia więc dam mu Game ower i tyle, bo wszyscy mają sądzić, tak jak ja uważam. Chciałem tego wszystkiego uniknąć, bardzio nie lubię kiedy gra wymusza na graczu podejmowanie decyzji wbrew własnemu światopoglądowi i zumusza go do zachowywania się w określony z góry sposób itd.

Masz rację trochę, że trudno nazwać to moje dzieło grą... Pracuję trochę nad innymi tytułami które bardziej by grę przypominały. Tego jednak również nie chcę porzucić. Myślę, że gdyby dać ciekawe postacie, zabawa mogłaby polegać na zastanawianiu się nad kolejnymi dziwnymi przypadkami itd. Chciałem też dodać takie info o tym, że twoje osądy nie podobają się społeczeństwu itd. itp. ale bez wiązania graczowi rąk, by mógł jednak zasmakować władzy absolutnej i bez obawy, że ktoś mu też głowę zetnie, mógł poprostu sądzić po swojemu.

Dziękuję jeszcze raz Szczery za twoją szczerą opinię Smile

Jeśli masz jeszcze jakieś pomysły pisz śmiało.

Pozdrawiam serdecznie
15.07.2019 10:23
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Wiem, że to już wymagałoby spłodzenia jakichś bardziej złożonych algorytmów, ale może "społeczeństwo" oceniające naszą pracę mogłoby być podzielone na grupy o konkretnych upodobaniach, np. skrajna prawica, czarnoskórzy aktywiści, imigranci, lewica lgbt itd. i kazda decyja wplywalaby na procentowe zadowolenie i niezadowolenie poszczegolnych grup? Acz jak napisalem, roboty pewnie byloby z tym duzo.

15.07.2019 14:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama