Aktualny czas: 28.07.2017, 14:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
1/2 Prince
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,160
Poziom ostrzeżeń: 5%
1/2 Prince
Przeczytałem dwa rozdziały( a właściwie nie do końca bo reder padł
[pierwszy raz nie nasz serwerBig GrinBig Grin]) i powiem, WARTO!

Manghua jest genialna. Bardzo klimatyczna od początku wciąga, a niby tylko zwykłego RpG przedstawia. Kreska bardzo ładna, kobiety naprawdę ze smakiem narysowane. Największy plus to klimat i komizm i tu należą się brawa dla tłumaczki Jackie bo porównując z angielską wersją mamy tu dużo więcej i dużo śmieszniejszych tekstów. Dajmy przykład

" can you hear me? - Laga masz?!
"so annoying! this women is like a bug! - Co za baba! wywija się jak fryga!
Oraz jak dla mnie rządzące:
Let's go together! I doubt he can take on seven of us at once! - A sobie zobaczcie samiTongue

Ogólnie manga przez to jest bardzo bardzo śmiesznaSmile
POLECAM!

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 19:27 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
01.08.2010 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
Poziom ostrzeżeń: 0%

Jak tak cytujesz bez kontekstu to wygląda jakbym w ogóle się nie trzymała tłumaczenia XDD
Ale cieszy mnie, że Ci się podoba ;] IMO ta manhua jest dla każdego, po prostu laik i gracz w mmo będzie się śmiał z innych rzeczy ;]
No ale ja nie tłumaczyłabym czegoś, co bym uważała za kiepskie ;] Więc powiedzieć mogę tylko - polecam. Mam nadzieję, że będziecie mieli z tego tyle samo zabawy co ja podczas tłumaczenia :-P

[Obrazek: 66HHUfX.png]
01.08.2010 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SrogaZima Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 29

Rzeczywiście, zapowiada się świetnie. Na razie przeczytałem 2 rozdziały po polsku, i 1 do przodu po ang. ( jako że mój ang. jest jaki jest , często sięgałem po słownik Tongue) ale manga mi się spodabała. :mrgreen:
04.08.2010 20:45
Gacor Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 5
RE: 1/2 Prince
Faktycznie jest świetna
Szkoda tylko że jest poki co tylko 48 Chapter-ów (przynajmnije ja tyle znalazlem Tongue ) , no cóz człowiekowi zawsze mało.
14.12.2010 19:59
Artelian Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140
Ta manga jest kapitalna, chyba jedna z moich ulubionychBig Grin. Bardzo zabawny dowcip, fantastyczny klimat, oraz coraz bardziej wciągająca i interesująca fabuła. Ponadto podoba mi się styl rysowaniaWink.

Cytat:Napisane przez Gacor - Dzisiaj 18:59
Faktycznie jest świetna
Szkoda tylko że jest poki co tylko 48 Chapter-ów (przynajmnije ja tyle znalazlem ) , no cóz człowiekowi zawsze mało.

Też żałuję, muszę ograniczać czytanie, by później nie czekać na nowe rozdziałyTongue.

Bardzo polecam!
14.12.2010 23:07
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
Uoo, nie tylko mnie podoba się ten tytuł, jak fajnie *^^*

W takim razie mam pytanie - co myślicie o tłumaczeniu? (czytacie je w ogóle? XD) Ciągle mam wątpliwości, czy nie szaleję z językiem graczy, bo zwykle siadam do 1/2P zaraz po grze w Perfect Worlda i piszę tam jak zwykle rozmawiam przez grę XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
14.12.2010 23:55
zith Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 99
mi się tłumaczenie bardzo podoba Big Grin i śmiechowe i zrozumiałe Big Grin, także jest git, manga też fajna Tongue na początku mi się główny bohater nie podobał ale z czasem mnie wciagneło, także tłumacz, tłumacz i jeszcze raz tłumacz Big Grin
15.12.2010 00:47
Artelian Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140
Tłumaczenie bardzo mi się podoba, rzeczywiście czuć klimat gry podczas czytania. W zasadzie po przekład angielski sięgnąłem dopiero gdy już nie mogłem się doczekać następnych chapterów, a uważam, że nasz jest lepszy. Wciąż czekam na polskie translacjeWink

Jackie gratuluję świetnie wykonanej pracy i zachęcam do dalszego tłumaczeniaSmile!
15.12.2010 12:01
Gento Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 162
Manga świetna, kreska bardzo przyjemna dla oka, postacie śliczne i nie wnerwiające. Świetny pomysł aby zrobić mangę o grze RPG XD, aż by się chciało pograć w taką grę na żywca XD, tyle że tam jest rok 2100 Big Grin. Moją ulubioną postacią jest chyba Kenshin i Gui XD, nie wiem czego ale Gui jest świetnie rysowany, ma świetny charakter i bardzo zabawnie rozwinęła się jego miłość do Prince'a XD. Uwielbiam osobę która wzięła się za tłumaczenie tej mangi. Teraz nam mngfa-lib jest 49 rozdziałów ale na manga-shinden.info jest 50 Smile. Niby nie wielka różnica ale jednak 35-stronowa XD.
Z tego co widzę to 1/2 Prince roni furorę wśród fanów, wszyscy prawie to czytają, wszystkim się podoba, kreska też nie przeszkadza, humor się podoba, wszystko git majonez i tylko czekamy na nowe chapy xD
15.05.2011 11:51
epidemia aids Offline
Член Стекловаты
Pirat

*
Liczba postów: 89
(15.05.2011 11:51 )Gento napisał(a):  Uwielbiam osobę która wzięła się za tłumaczenie tej mangi.
Nie to, żeby mi jakoś zależało na wielbieniu przez Ciebie, ale… giń.

(15.05.2011 11:51 )Gento napisał(a):  Teraz nam mngfa-lib jest 49 rozdziałów ale na manga-shinden.info jest 50 Smile. Niby nie wielka różnica ale jednak 35-stronowa XD.
A na naszym readerze 50 rozdział był prawie tydzień wcześniej niż na manga-shinden.

Powracając do tematu, nie dzielę tych wyrazów zachwytu. Mimo to jest to najlepsza manhua jaką czytałem, ale tutaj muszę podkreślić, że nie czytałem żadnej innej manhuy.
Seria byłaby lepsza, gdyby była mniej shōjowa, a bardziej shōnenowa. A tak to wiele traci. Bieżący arc sprawia wrażenie, jakby miałby być ostatnim. Prince usunie siebie razem z tym Dyktatorem Życia (czy jak mu tam było) i co może być dalej? Nawiasem mówiąc fabuła w wielu miejscach wydaje mi się bezsensowna, ale tłumaczę to tym, że jest to manhua, więc naginanie wszystkiego jest tu naturalnym zjawiskiem.
15.05.2011 15:03
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama