Aktualny czas: 17.08.2017, 03:36 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
13 posterunek
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,177
Poziom ostrzeżeń: 5%
13 posterunek
Jak to się mówi stare, ale jare. Serial komediowy mojej hmm młodości? Tak czy inaczej ostatnio zacząłem to znowu oglądać co zaowocowało dwoma dniami a raczej nocami do 4, a jeszcze tyle przede mną^^ Przyznam, że z początku podchodziłem sceptycznie, ale zacząłem się wkręcać i bardzo mi się spodobało. Zaczynałem od tych odcinków, które miały największą oglądalność, albo dobrze brzmiał tytuł. I tak moja przygoda zaczęła się od odcinka z filmowymi kalamburami, oczywiście wszystko ładnie na YT.

Może powiem o czym to jest, choć większość z was pewnie doskonale o tym wie.

Mamy mały policyjny posterunek na zadupiu. No i ci policjanci co i rusz albo "zabijają jakoś czas" albo "pomagają" obywatelom, tudzież podkopują się u góry. Tak czy inaczej jedna wielka beczka śmiechu. Spójrzmy na postaci.

Mamy komendanta, który kocha swego pieska, perszinga, a którego nienawidzi cały zespół posterunku. Jak to powiedział jeden z policjantów tam pracujących "Jak tu będą dwa perszingi to ja automatycznie składam wymówienie".
Mamy długonogą blondynkę Kasię, która nie jest idiotką (przynajmniej na tle zespołu posterunku na pewno) ale nie jest jakąś specjalnie wyjątkową postacią.
Czarka, który jest zdecydowanie najzabawniejszym elementem tej komedii. Właściwie chyba gra w 13 posterunku przysporzyła mu sławy, ale tego nie jestem pewien. Tak czy inaczej mnóstwo zabawnych akcji jest z jego udziałem. Ma siostrę, która lubi odwiedzać posterunek w najmniej odpowiednim momencie oraz szkolną miłość, która jest miejscową dziwką, z którymi "walczy" ów policja.
Mamy Arniego, gościa którego idolem jest Schwarzenegger. Jest idiotą, ale lepiej tak do niego nie mówić, bo posturą przypomina swojego idola.
Mamy też Stępnia, policjanta z wydziału zabójstw, który zaczął tracić wzrok, więc go przenieśli na zadupie. Potyka się o wszystko, kopie bomby, zabawna też postać.

Więcej pisać mi się nie chce, ale choćby ksiądz też jest udany. A obsada również nie mogła być lepsza.
Humor jest w dużej mierze sytuacyjny lub związany z charakterem danej postaci. Padają też gagi, ale nie jest on taki płytki, polegający na jednym czy jak kapitan bomba gdzie przeklinanie ma być śmieszne. Nie powiem więc, by to była rozrywka na najniższym poziomie, Kiepsy wydają mi się ze dwa razy głupsi, tak dla porównania.

Ja bardzo polubiłem perypetie bohaterów. Są odcinki, czy sceny, które przewijam, ale ogólnie bardzo przyjemnie mi się to ogląda. Jeden z lepszych polskich seriali komediowych ever. Nawet jak ktoś oglądał kiedyś dawno temu, to polecam na nowo go odkryć. A jak ktoś tego nie zna to powinien nadrobić zaległości.

Podaję link do pierwszego odcinka na zachętęSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

30.05.2012 01:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,159
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: 13 posterunek
Naisu taimingu! Po sesji zaplanowałem sobie seansik wszystkich odcinków obu serii Smile

Od siebie dodam kilka słów (dosłownie) o paru stałych gościach i nowych funkcjonariuszach z sezonu drugiego:
- Zofia I - po jakimś czasie od dołączenia Czarka do ekipy zostaje przeniesiona do wydziału kontroli wewnętrznej. Co jakiś czas pojawia się na posterunku w roli inspektora;
- Zofia II - zastępuje "starą Zofię", od razu zyskuje sympatię nowych kolegów. Niespełniona kochanka komendanta;
- Kot i Pieżchała - para inspektorów regularnie odwiedzających posterunek. Sceny z ich udziałem zazwyczaj zaczynają się od subtelnego obserwowania niczego nieświadomej załogi, co zazwyczaj prowadzi do naprawdę komicznych sytuacji;
- Alf - miejscowy alfons, to u niego "pracuje" Jola. Na posterunku często pojawia się, aby wstawić się za "podopiecznymi" (vide konflikt z proboszczem, straszącym dziewczyny piekłem XD);
- Andżelika - poznajemy ją w podwójnym odcinku "Miss Policji". W drugim sezonie zostaje przeniesiona na tytułowy posterunek. Nie grzeszy inteligencją, za to zawiść ma we krwi;
- Rysio - nowy nabytek zespołu, były saper. Wskutek pracy z ładunkami wybuchowymi zmuszony jest do korzystania z nietypowego aparatu słuchowego.

Jeżeli chodzi o ulubiony odcinek, to w moim przypadku jest to wspomniany już wcześniej "Miss Policji":

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.05.2012 00:13 przez Hejs.)
31.05.2012 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 411
Co mogę powiedzieć. Serial stary, miałem chyba 5-6 lat czy coś w tym stylu kiedy jeszcze leciał. Mimo, że wtedy nie wiedziałem o wielu rzeczach, serial był dla mnie tak śmieszny, że bardzo mile zapadł w pamięć. Musze nawet powiedzieć, że niedawno myślałem o obejrzeniu całej serii znów, ponieważ chcę raz jeszcze zobaczyć, gostka z gigantycznymi okularami tego głupkowatego policjanta osiłka no i oczywiście Czarka Smile. Komi, dzięki za przypomnienie zaraz zabiorę się za oglądanie, bo serial jest wyczapisty xD.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
31.05.2012 18:10
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 761
Hahah uwielbiałem ten serial, leciał jak byłem jeszcze w przedszkolu a potem w podstawówce i bardzo dobrze wspominam chwile z nim spędzone choć fakt faktem za dzieciaka nie rozumiało się niektórych podtekstów przy których śmiali się widzowie starsi i dorośli Big Grin Dodatkowo ten serial utwierdza mnie w przekonaniu że Cezary Pazura to nasz najlepszy aktor komediowy Smile

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
31.05.2012 22:11
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,177
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ten odcinek jest mega, ale nie polecam go oglądać bez jako takiej znajomości relacji panujących na posterunku.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

15.06.2012 02:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
http://www.youtube.com/watch?v=mjAg-kf34...embedded#! - fajne uzupełnienie wszystkich odcinków. Widać, że na planie wesoło. : D Zawsze brakowało mi takich bloopersów z polskich sitcomów. W USA każdy ma takie w wydaniu DVD.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
06.07.2012 00:42
Biri Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 226
Serial mojego dzieciństwa. Szkoda, że już teraz nie puszczają takich seriali w telewizji, tylko jakieś "Pierwsza miłość", "M jak miłość", "Przyjaciółki" itd. Ja strasznie lubię seriale komediowe ( "Miodowe lata", "Daleko od noszy" / "Szpital na perypetiach", "Świat według Kiepskich", "Ranczo" ), bo można się pośmiać i ogólnie poprawić sobie humor Smile Swego czasu praktycznie codziennie, jak wróciłam ze szkoły oglądałam 13 posterunek na YT. Ogólnie jest tam fajny humor, bohaterowie ( Pazura w roli Czarka jest genialny : D ) i piosenki np. piosenka Kasi ( Czarek , Czarek, Czarek :> ) . Chyba znowu zacznę oglądać na YT Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2013 18:37 przez Biri.)
06.06.2013 18:36
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,735
Ti taaa taaa, ti ti ta ta, ti taaaa taaaa, ti ti ta ta, a trzeeeeci co był głupi poszedł do łącznooooości!

Tyle śmiechu przy tym było, riłaczyk się należy. Szczególnie po ostatnim cietrzewiu jakiego załapałam na polskie służby mundurowe - by się człowiek troszkę odnegatywił XP

Z serii "lingwistyczne wznietki": swego czasu wyrażenie "denka jak Stępień" było często spotykane w codziennych rozmowach - używaliście? Wink

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
07.06.2013 13:49
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,562
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ja pamiętam odcinek z trzynastego jak mieli halucynacje i Pazura do Zelta: Arni Ty ośle! Nie pamiętam już kto ale widział jak się zamienia w osła xD

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
07.06.2013 15:40
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama