Aktualny czas: 25.09.2017, 08:19 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
13 powodów (13 reasons why)
Autor Wiadomość
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,698
Poziom ostrzeżeń: 20%
13 powodów (13 reasons why)
dziwi mnie, że jeszcze nie ma tego tematu, bo internet huczał na punkcie tego serialu

[Obrazek: 13-reasons-why_0.jpg]

Nie będę tu się wiele rozpisywał, bowiem serial ma tylko 13 odcinków, więc żeby nie spoilerować, wiele powiedzieć nie można.

Opis fabuły ukradziony z Wikipedii napisał(a):Uczeń szkoły średniej, Clay Jensen, znajduje pudełko zostawione pod drzwiami swojego domu. W środku znajduje się siedem ponumerowanych po obu stronach kaset magnetofonowych. Okazuje się, że nagrała je Hannah Baker, koleżanka z klasy Clay'a i jego niespełniona sympatia, która popełniła samobójstwo tydzień wcześniej. Nastolatka nagrała swoją historię, w której wyjaśnia przyczyny swojej śmierci. Na kasetach zostało opisanych trzynaście doświadczeń, które doprowadziły Hannę do podjęcia decyzji o odebraniu sobie życia. Każda historia jest powiązana z inną osobą, która w założeniu autorki ma być też adresatem taśm, a następnie przekazać przesyłkę kolejnej osobie. Jeśli ktoś postanowi przerwać łańcuch, kolejna osoba otrzyma osobne pudełko od dodatkowo wtajemniczonego w tę sprawę kolegi Hanny.

Serial rozpocząłem, bo znajoma obejrzała go hurtem, a ufam jej wyborom jeśli o seriale chodzi, więc stwierdziłem, że też obejrzę. Hurtem tego nie zrobiłem, ale rozbiłem go na dwa dni. Nie jest to serial, który będę przeżywał kolejne parę miesięcy. Ale do obejrzenia, do zastanowienia się nad problemem - czemu nie.
Spoiler: cd. komentarzu z małymi spoilerami
Serial jest na podstawie książki, i z tego co wiem, strasznie przekoloryzowano i wyolbrzymiło postać Hanny. W serialu wyszła na straszną ofiarę losu, 4-6 powodów samobójstwa to są rzeczy, które przytrafiają się prawie każdemu nastolatkowi w polskich gimnazjach (w amerykańskich liceach też pewnie). Ale mimo to fajnie to obejrzeć.
Ponadto został zapowiedziany drugi sezon, z krótkim zarysem fabuły. To jest wg mnie akurat trochę dziwne, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

[Obrazek: hCuLxPa.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2017 09:39 przez Devzan.)
15.06.2017 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: 13 powodów (13 reasons why)
Dzisiaj zacząłem oglądać. Po trzech odcinkach muszę stwierdzić, że to zapowiada się na naprawdę dobry thriller obyczajowy. Bardzo mi też odpowiada praca reżysera i zespołu operatorsko-montażowego, choć serial skacze czasowo wtę i wewtę, wszystko jest ukazane bardzo ładnie, sprawnie, bez mieszania i plątania - fakt, że w dużej mierze działa tutaj prosty trick z plastrem głównego bohatera, ale ogółem przejścia są też często bardzo dobrze zrobione. O treści wypowiem się więcej pewnie jak skończę, ale już czuję w kościach, że będę miał doła...

Ale Hannah to mnie zauroczyła. Postać z świetnym charakterem, w dodatku zagrana przez urodziwą dziewczynę. Ale ogółem zaskakuje mnie jak na razie poziom aktorstwa. Te młodziki są skubane po prostu dobre, z pominięciem jednego czy dwóch wyjątków.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

22.06.2017 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama