Aktualny czas: 14.12.2017, 21:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
24/24 Godziny/Przez 24 Godziny
Autor Wiadomość
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 91
Poziom ostrzeżeń: 0%
24/24 Godziny/Przez 24 Godziny
Większość z was z pewnością kojarzy serial 24 godziny. Parę temu Polsat emitował sezon 1 a niedawno także sezon 2. Wtedy także ruszyła potężna kampania mająca wypromować serial. Powstała nawet impreza polegająca na biciu rekordu obejrzenia całego sezonu w 24 godziny. Z 1000 osób przetrwało 300. Canal + wyemitował kolejne i obecnie można na nim ogladać sezon 6.

Serial opowiada o losach agenta federalnego Jacka Bauera pracującego dla Jednostki do zwalczania Terroryzmu (Counter Terrorist Unit, w skrócie CTU). Na co dzień mąż i ojciec, w pracy niezwykle skuteczny agent. Normalka nie ? Więc czym ten serial różni sie od setek innych ? Ano tym że wydarzenia w każdym sezonie rozrywają się przez równe 24 godziny w czasie rzeczywistym. Jest to jedyny tego typu serial na świecie (mogę sie mylić).

Można go zaklasyfikować jako serial dramatyczny. Nacisk położono tu na fabułę, charaktery postaci, ich wzajemne relacje. Żadna postać nie pojawia się w serialu bez przyczyny. Bohaterowie często stawiani są wobec tragicznych wyborów i ekstremalnych sytuacji. Nie brakuję także akcji choć jeśli szukacie produkcji gdzie ciągle sie biją/strzelają/zabijają (niepotrzebne skreślić) to idźcie gdzie indziej. Scenariusz bywa czasem tak zaskakujący, że szczęka opada. Jak dla mnie to scenarzyści i ludzie odpowiedzialny za fabułę są albo chorzy albo genialni Big Grin Napięcie jest obecne w zasadzie cały czas i każdy odcinek przynosi kolejne zaskoczenie. Oczywiście bywają tez słabsze sezony, bardziej przewidywalne ale generalnie tak dobrą fabułę ciężko znaleźć. Jeśli liczycie ze każdy sezon kończy sie happy endem to sie przeliczycie. To także w jakiś sposób wyróżnia go spośród innych. Dodam jeszcze jako ciekawostkę, ze serial wielokrotnie zdobywał Złoty Glob w kategorii Najlepszy serial dramatyczny. Kiefer Sutherland grający Jacka Bauera zdobywał także regularnie statuetkę w kategorii Najlepszy Aktor w serialu dramatycznym.

Po obejrzeniu 2 sezonów na Polsacie nabyłem sezony 3, 4, i 5, 6 i 7. Podobno 8 sezon ktory startuje w styczniu 2010 roku ma byc ostatni Może brak mi gustu ale póki co uważam ten serial za fenomen bo 7 sezon naprawdę wymiata, a wiadomo, że ciężko jest zrobić coś dobrego po tylu latach bez unikania wtórności. Polecam wszystkim, ktorzy szukaja solidnej fabuły, dobrego aktorstwa, czy lubią myśleć Tongue

Jeśli szukacie informacji na temat serialu zapraszam na:
http://www.24pl.info/

Na koniec chciałbym dodać, że jeśli widzieliście 2 sezony w Polsacie (teraz w końcu po paru latach leci 3 sezon, 2 odcinki w każdą niedziele o 22) możecie twierdzić ze ten serial to nic nadzwyczajnego. Swego czasu myślałem podobnie póki nie zobaczyłem następnych sezonów. z sezonu na sezon ten serial staje się lepszy, i pomimo słabszego 6 sezonu serial odzyskał formęw siódmym. Stephen King napisał recenzje w której wyraził swój zachwyt nad serialem. Musi być ku temu jakiś powód no nie ? Tongue

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
08.07.2009 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama