Aktualny czas: 25.09.2017, 13:36 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Wątek zamknięty 
600-tna rocznica bitwy pod Grunwaldem
Autor Wiadomość
Eihnaren Offline
Wanderer
Pirat

*
Liczba postów: 293
Poziom ostrzeżeń: 0%
600-tna rocznica bitwy pod Grunwaldem
W tym roku sześćsetna rocznica bitwy pod Grunwaldem (info dla ludzi, którzy nie oglądają TV i nie wchodzą na portale typu Onet Big Grin). Wziąwszy pod uwagę, że 700. już nie dożyję, a 650. już na pewno nie w takim stanie, w jakim bym chciała, postanowiłam się tam wybrać. Co prawda historia moją dobrą przyjaciółką nie jest, szczególnie od odkryć geograficznych, jednakże przegapić okazję, by zobaczyć inscenizację bitwy z udziałem ok. 1300 rycerzy, to byłby czysty grzech! Big Grin

Poniekąd obiło mi się o oczy i uszy, że nie tylko ja pojawię się na tym jakże fajowskim evencie. Także zakładam temat, żeby potem nie było: "Ojej, naprawdę, XXX (wstawiamy nazwę użytkownika), byłeś/łaś tam?? Ja też! XD"

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, główny punkt programu, czyli inscenizacja bitwy, odbędzie się w sobotę, 17 lipca. Ja przyjeżdżam autokarem zorganizowanym, razem z bratem i ojcem, ale chyba jak ich zostawię na chwilę, to się nie obrażą ^^ A choćby i przez 10 minut, ale fajnie z nakama na żywo pogadać Big Grin

Także wiem, że późno temat założony, ale: ktoś się wybiera? Smile

"Wyobraź sobie, że Twoje marzenie znajduje się na szczycie drzewa."
[Obrazek: M21c9OC.jpg]
15.07.2010 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237

Teraz mówisz? ;p Kurde, a ja już powiedziałam rodzicom, że nie jadę ;p A może dałabyś radę przyjechać już jutro? Wpadłabyś na imprezkę do Wąskiego (podejrzewam, że nie ma nic przeciwko, ze to piszę ;p)... Big Grin

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
15.07.2010 14:22
Eihnaren Offline
Wanderer
Pirat

*

Jutro jeszcze pracuję. Także nie ma jak, niestety Sad Ale dzięki za zaproszenie ^^

15.07.2010 15:03
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 912

Ja jadęSmile Jak zobaczysz jakiegoś piejącego grajka na deptaku to możliwe, że to będę ja.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
15.07.2010 15:08
Eihnaren Offline
Wanderer
Pirat

*

To do zobaczenia na polach, ludziska ^^
Pobudka o 4:30 XD

17.07.2010 00:05
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464

Grraruurarghgrrrrrrrrr i f*ck.
Miałem tam być. Od ponad roku było planowane, że tam będę. Ale oczywiście, jak to bywa w takich przypadkach, niecały miesiąc przed wydarzeniem, plany się posypały =='
Miłej zabawy ludzie, doceńcie to, że będziecie na imprezie stulecia Tongue

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

17.07.2010 01:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Ja byłem i jak to była impreza stulecia, to chyba mieszkasz w zakonie z którego wypuszczają raz na sto latTongue

Owszem, napierdoliłem się jak Messershmit, po czym z Aluchem i SGDromem uprawialiśmy zapasy w miejscu gdzie dzień później miała być bitwa (Wąski w tym czasie kimał w samochodzie - co za młot), ale ogólna masowość tego wydarzenia lekko przytłaczała. Co prawda na naszym polu namiotowym na którym rozbiliśmy się na krzywy ryj było spoko i nie tak źle, ale ilość straganów, grilli, brak dostępności podstawowych artykułów spożywczych, zasrane kible... to wszystko składało się najedną wielką chu*nię.
Jednakże w ujęciu browarowo, wódkowo, jabolowo, jointowym Grunwald w tym roku był niezwykle udanyTongue Co się na polu działo - streścić się nie da.

Sama bitwa natomiast? Nie widziałem, poszedłem sobie nad jezioroTongue Ale z tego co słyszałem, było to samo co w zeszłych latach, tylko rycerzy kilku więcej. A, że na Grunwaldzie byłem po raz piąty, to nie cierpię, że bitwę opuściłem. Ogólnie nie zauważyłem żadnych zmian w porównaniu do lat poprzednichTongue Tylko Korwin-Mikke przemawiający do ludzi na deptaku był nowościąBig Grin

18.07.2010 16:17
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,076

No cóż, ja byłam na Grunwaldzie póki co tylko raz, (mam też nadzieję, że uda mi się pojechać znowu kiedyś) ale! od strony rekonstruktorów. Nie brałam udziału w bitwie, ino łaziłam w historycznych łaszkach i miałam lepsze miejsce do bitwy oglądania.

Widząc tłumy jakie przybyły oglądać inscenizację, stwierdziłam, że większość z nich i tak niewiele widzi (albo nawet nic) więc jeżdżenie na Grunwald w celu oglądania bitwy i smażenia się jednocześnie na słońcu uważam za nudne po prostu i nigdy bym tego nie zrobiła (: (tak jakby jechać na Woodstock i oglądać ludzi bawiących się na koncertach dWink
Ale chętnie posłucham, jeśli ktoś ma jakieś inne odczucia z tej drugiej strony (:

Obozowanie historyczne pozwala wczuć się w klimat i doświadczyć wielu innych atrakcji (;
Poza tym, będąc tam na miejscu można też obejrzeć bohurt (czyli tzw "ustawkę"), który jest o tyle ciekawszy, że biją się bardziej na serio i są czasem ranni, co już dużo bardziej przypomina prawdziwą bitwę niż ta cała inscenizacja.

[Obrazek: h3sygn.png]
19.07.2010 00:01
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Mnie akurat w ogóle nie interesują klimaty rycerskie i bractwowe, więc przebywanie w obozie by mnie raczej nudziło. A tak, siedząc sobie na polu namiotowym w cieniu drzew z ludźmi i z flaszką w łapie było superBig Grin

19.07.2010 03:01
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,076

Najuch napisał(a):Mnie akurat w ogóle nie interesują klimaty rycerskie i bractwowe, więc przebywanie w obozie by mnie raczej nudziło. A tak, siedząc sobie na polu namiotowym w cieniu drzew z ludźmi i z flaszką w łapie było superBig Grin
No ale w tym celu nie wiem, po co jechać na Grunwald, można tak spędzać czas gdziekolwiek (:

[Obrazek: h3sygn.png]
19.07.2010 18:45
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama