Aktualny czas: 21.10.2018, 17:49 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się zaległy odcinek 856 jak i od razu 857!
Zapraszamy do oglądania i komentowania:)
Odpowiedz 
856
Autor Wiadomość
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 232
Poziom ostrzeżeń: 0%
856
Witam, dawno mnie tu nie było...

To może na początek jak się podobał nowy odcinek. Akurat teraz pierwszy z nowy openingiem. Choć nie umywa się do "Hope" to muszę przyznać, że brzmi całkiem nieźle, energicznie i nastawia na akcję. Szkoda tylko Jinbei nie został jeszcze uwzględniony jako członek i nie razem z resztą po statku, chyba najpierw musi być oficjalna popijawa i dopiero potem się liczysz jako załogant w openingu (Robin to wyjątek, doszła w pakiecie razem z Chopperem). A, i dlaczego jak czytam rozmaite komentarze, to wszyscy się wyrażają obrzydzenie tą dziwną kropkowaną dziewczyną co pojawia się pod koniec (wiem jak ma na imię ale nic poza tym). Nie jest jakoś paskudnie zaanimowana, a design może i ma dziwny, ale to standard dla tego serialu. Bo wygląda jak nastolatka w ciąży, o to chodzi?

O samym odcinku: nareszcie Luffy zaczyna ogarniać, a fakt że użył Gear 4 podkreśla, że ma plan. Zdaje się, że zgubą Katakuriego będzie jego wściekłość - podobnie jak u pierwszych przeciwników Słomianego. Nie wiem o co mu chodzi, ta morda wygląda nawet uroczo.

Fajnie, że Pudding powoli się ogarnia - już myślałem, że będzie obmyślać jakieś krwawe spiski przeciwko Chiffon. Sanji ma nią bardzo dobry wpływ. Pytanie tylko co potem...

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
07.10.2018 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,706
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: 856
Hoho, Guybrush, jak miło Cię widzieć, siemaneczkoSmile

Ponieważ widziałem na razie kawałeczek tylko odcinka, to trudno mi się o nim wypowiedzieć, powiem tylko, że osa by ich użądliła w dupsko, animatorów znaczy, za ten pomysł by z taką dokładnością opisywać jakie to nie wyszukane są te pączki, i co to one nie są. Nie było tego w mandze i strasznie ciężko się ten kawałek tłumaczyło, a tekstu to jest ściana co pączek. No, ale mam to już za sobą.

Co do openingu, tu by wypadało założyć nowy temat i zrobię to chyba jutro, (jeśli nikt tego nie zrobi) bo może już wtedy będę po jego tłumaczeniu (tak, chciałbym) co zmieni mój odbiór całości, ale póki co no nie podoba mi się. Stanowczo za dużo angielszczyzny, która Japończykom nie wychodzi.

Tutaj widzę prowokujesz dyskusję i bardzo to cenię. Trudno w tym momencie nie spoilerować, ale jak najbardziej się da. Powiem tak, chodzi o to, jaka ona jest, mniejsza tam jej wygląd.

Więcej napiszę, jak już będę po seansie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2018 23:17 przez Komimasa.)
09.10.2018 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,941
Poziom ostrzeżeń: 0%
Czekałam na ten odcinek, Katakuri i jego "ludzka" twarz sam na sam z donutami... wyszło wspaniale. I ta walka zaraz po - warto było zarwać noc by nadgonić OP Big Grin

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
12.10.2018 01:38
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,706
Poziom ostrzeżeń: 5%
Odcinek bardzo mi się podobał, ale za jedno twórcom nie wybaczę.

Kiedy były przypominane słowa Brulee, w mandze było to zdecydowanie lepiej pokazane, bo był ten kontrast, wystarczy spojrzeć na ten screen:

[Obrazek: katakuri.png]

Tymczasem w anime już to tak fajnie nie wyszło, bo gdy padają te słowa jest pokazany z wcześniejszych scen, gdy jest tym ideałem, nie ma tego rozbrajającego kontrastu...

No ale przymykając oko na tę niedogodność, to cała reszta wypadła świetnie. Aktor użyczający mu głos spisał się naprawdę świetnie. Nie dość, że sobie podśpiewuje, to w tle jeszcze leci muzyczka z "Weeding Cake" czy jak ona się tam zwie. Widok opychającego się donutami Katakuriego jest po prostu przedni.

[Obrazek: katakuri3.png]

Dobrze też wyszła scena usuwania cukierników. Czuć tę złowrogą obecność Katakuriego, szybkie ruchy, efekty, które naprawdę dodają nastroju i tego mrocznego klimatu. Zmienia się też sposób mówienia. Wcześniej Katakurii jest opanowany, waży słowa, a potem to już leci po bandzie.

Niezły pomysł też z dodaniem tej sceny z donutami, gdy cukiernicy rozpływają się z czego oni ich nie zrobili. Tłumaczyło się to strasznie, bo leci potężny, złożony słowotok, ale jako widz muszę to docenić. Zrobili mi takiego smaka, że w tamtym momencie musiałem lecieć do cukierni po coś słodkiegoxd

Bardzo też podobała mi się scenka dodana przez animatorów, gdy Chiffon częstuje Sanjiego ciastem. Te miny Pudding i jeszcze to "zostało ci coś na policzku", świetnexd

Także warto było czekać, aż te strony zostaną pokazane w anime, no bo praktycznie (poza tym, o czym już wspomniałem) nie ma się do czego przyczepić.

Jeśli chodzi o samą walkę, to bardzo podobał mi się motyw tego pociętego ekranu na kilka części. Odbieram to jako doskonały zabieg dodający jeszcze więcej walce dynamizmu. Ale nie tylko. Mamy też choćby taką scenę:

[Obrazek: katakuri2.png]

Także dynamizm to jedno, ale też grozę, jaką budują takie rzuty na spojrzenie, to drugie. Świetna sprawa.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2018 14:32 przez Komimasa.)
16.10.2018 14:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,130
Poziom ostrzeżeń: 15%
Pod Katakuriego głos podkłada Joseph Joestar młody Tongue

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
16.10.2018 15:33
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama