Aktualny czas: 21.10.2019, 22:58 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 955 rozdział!
Tłumaczenia wszystkich zaległych są już prawie gotowe (został mi 958),
więc przygotujcie się na mały mangowy spamik:)
Odpowiedz 
928
Autor Wiadomość
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,279
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: 928
Mi się jej design postaci nie podoba, no i tak jak już napisano: za dużo tych najpiękniejszych kobiet na świecie. Aż by się prosiło o scenę gdzie Kinemon spotyka swoją żonę, jest jakaś konfrontacja w tym z Kamurasaki i Kinemon ot ja zbywa tekstem że to jego żona jest najpiękniejsza na świecie.

No i mam nadzieję, że jej wybielać nie będą, niech już zostanie ta manipulantką, a nie że zrobią z niej biedactwo jakieś.

Z całego chaptera najbardziej podobało mi się wspomnienie o Shanksie Big Grin. Miło słyszeć że znowu ktoś stracił przez niego kończynę.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
21.12.2018 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,426
Shanks to chyba przez tę rękę ma jakieś kompleksy.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
21.12.2018 10:47
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 909
Luffy fajnie dopakowany, widać praca w kamieniołomach mu sprzyja, tylko czemu on oddaje talony na jedzenie to tak trochę nie jak on.
21.12.2018 11:04
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,258
Poziom ostrzeżeń: 15%
(21.12.2018 11:04 )SLAWO89 napisał(a):  Luffy fajnie dopakowany, widać praca w kamieniołomach mu sprzyja, tylko czemu on oddaje talony na jedzenie to tak trochę nie jak on.

Odkrył jeden magiczny trick jak zdobyć nieskończoną ilość talonów, wspołwięźniowie go nienawidzą. [ZOBACZ JAK] Tongue

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
21.12.2018 12:56
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,803
Jak wprowadzano Hancock było mówione, że piękniejsza od niej jest tylko syrenia księżniczka. A ekskluzywne kurtyzany, to zawsze były najpiękniejsze z mieszkanek Yoshiwary. Jakoś musiały uzyskać swój status. Trzy piękne kobiety na cały świat, no nie wiem, co Wam tak za dużo Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
21.12.2018 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,279
Piękna to tam jest co druga, albo prawie każda xd.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
22.12.2018 15:02
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,146
(22.12.2018 15:02 )Eikichi napisał(a):  Piękna to tam jest co druga, albo prawie każda xd.

[Obrazek: 5v38.gif]

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

22.12.2018 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,426
[Obrazek: tumblr_inline_nil062ZIzs1ryj2q8.jpg]

[Obrazek: vYg1BTA.png]
22.12.2018 17:22
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,032
Grabka napisał(a):A ekskluzywne kurtyzany, to zawsze były najpiękniejsze z mieszkanek Yoshiwary. Jakoś musiały uzyskać swój status. Trzy piękne kobiety na cały świat, no nie wiem, co Wam tak za dużo

Zakładam że miałaś na myśli "najpiękniejsze".
Jak na mangę jedną serię to tych "miss świata" jest za dużo. No, bo w sumie jest Syrenia księżniczka, jest cesarzowa piratów, teraz Wano ma swoją bo przecież w ogóle nikt nie wie co się tam dzieje. A to może Marynarka niech ma swoją i przynajmniej zwykli ludzie niech mają swoją. I będzie 5 i tak mało jak na cały świat. Można nawet dać miss est blue, north i tak dalej. Ale w sumie, to jak ta babcia mówi, że to najpiękniejsza kobieta na świecie, to jej świat to tak naprawdę tylko Wano, więc może ma to jaki sens, ale i tak się zawiodłam.

Fuszi napisał(a):Odkrył jeden magiczny trick jak zdobyć nieskończoną ilość talonów, wspołwięźniowie go nienawidzą. [ZOBACZ JAK]

To Ci się udało^^

Szczery napisał(a):twoim zdaniem nabieranie metodą "na wnuczka" jest też w porządku, bo się naiwnych, zramolałych frajerów nabiera? Tongue Dla mnie to, że to byli napaleni idioci wcale nie wybiela jej postawy, ani odrobinę.

Szczery napisał(a):Ale widzę, że nie dopuszczasz nawet cienia szans na to, że faktycznie mógł się w niej biedny chłop zakochać?[...]

Porównanie oszustwa Komury z oszukiwaniem" na wnuczka" , czy prowadzeniem tych "prezentacji dla emerytów" wydaje mi się kompletnie nietrafione. Zakładam więc że to żart^^

Mówisz o tym sashimi i innymi metaforami, ale mi nie chodzi o to. Po prostu staruchy są ukazywani w Japonii jako zboczeńcy, czyli myślą tylko o młodych, a czy im nawet prochy pomogą to mniej istotne. Nie wspomnę już, że on nie chciał jej dać wolności, tylko chciał być z nią. A ona go tak bajerowała, bo inaczej kaski by jej nie dał.
W dodatku to jest feudalna Japonia i raczej nie ma cudów, by ten stary trep nie miał rodziny. Był bogaty, a widząc jego "skłonności" nietrudno założyć, że już wcześniej kogoś miał i cud będzie jak tylko jedną. Więc takie dziady to też tak naprawdę zwykłe dranie. Nie będę tu odnosić się do przykładów rzeczywistych, ale na pewno to kojarzysz, bogaty starszy i któraś tam młodsza koniecznie żona. A i często modelka, przecież to czysty przypadek, liczy się milosc.

Wydaje mi się, a mogę się mylić, że i tak patrzymy na sprawę inaczej: gdyż Ty

Szczery napisał(a):Fakt, że typ który sprzedał własną rodzinę to też za uszami ma, no ale, kto go do tego nakłonił i potem się jeszcze z niego nabijał?

stawiasz coś takiego Komura>> ten koleś co wyzbył się rodziny

Ja natomiast uważam, że to jest śmieć i nie będę żałowała śmiecia, który ma gdzieś swoje dzieci, swoją żonę.
Wracając do tamtego konkretnego starca. Mówisz że mógł się zakochać. No przepraszam, jak? Na jego zafajdane nieszczęście jest początkowy kadr, jak on nie wierzy, że ona chce być z nim, czyli gościu się w niej "zakochał", bo ona chciała jego, tak z powietrza. Tak bez spotkań, bez niczego miłość od pierwszego wejrzenia do starca. A i oczywiście jeszcze ten myk ze spisaniem wszystkiego na piśmie. Jakby go kochała jak to niby zapewnia, to by tego nie proponowała. On też sam mógł ciułać tę kasę. To jest tak szyte grubymi nićmi i tak wielkie cięcie, że z której strony nie patrzeć wyłazi z tego robak.

Nie mówię, że Komura czyni dobrze, tylko mnie to osobiście nie rusza. To już jest kwestia moralności
A kwestia moralności to temat rzeka i chyba nie do poruszenia na forum. Nie mówię oczywiście, że jak ktoś daje się nabrać na chwilówki, to jest frajer taki sam co kupuje na OLX rzeczy po "okazyjnej cenie" ofc wysyłając na konto, od kogoś kto "tylko za pobraniem" i można ich doić.

Luffy oddający kupony to było coś wspaniałego. To jeszcze nie było żarcie ( którym pewnie ciężej byłoby mu się podzielić) a papierek, ale i tak zaskoczył. A dziadek pewnie będzie istotny.
Caribou jest mi obojętny. Poczekam na polskie tłumaczenie, bo już jeden byk w ang skanach był wtedy z tymi oficerami.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2018 02:24 przez Imithe.)
23.12.2018 02:22
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,146
Owszem, Komura będzie dla mnie większym draństwem niż ten dziad, tak jak Kaczyński będzie dla mnie gorszym draniem od tych co fanatycznie w niego wierzą i z jego imieniem na ustach szerzą nienawiść. Jest różnica między zrobieniem czegoś złego po byciu zmanipulowanym, a manipulowaniem do robienia złego. Obydwie strony są tutaj winne, ale jednak ta która zaczyna tę sytuację, która napędza innych do złych czynów, jest winna bardziej. To w końcu przez Komurasaki typ stał się tym śmieciem, który sprzedał wszystko i wszystkich. Tak działała jej manipulacja, na to była obliczona, to był jej plan żeby nachapać się pieniądzów. To ona zniszczyła wszystko dla pieniędzy, fakt że trafiło ziarno na podatny grunt i bynajmniej nie wybielam Dziadoszczaka ale na litość boską, kto jest bardziej winny, żołnierz w plutonie egzekucyjnym, czy oficer każący strzelać? No i Ty zdajesz się pomijać całkiem spore aspekty tej opowieści, traktujesz to jakby to był układ tylko na zasadzie "Płać mi hajsy to pofiglujemy". Nie, ona mu się wypłakiwała w ramię, przedstawiała siebie jako ofiarę, kobietę potrzebującą pomocy. Nie można całkiem zignorować tego czynnika przy ocenie moralnej tych postaci. Jak by nie patrzeć, chłop próbował jednak pomóc. To, że z nim będzie potem, to też nie jego pomysł tylko jej i tamtejszych obyczajów, ale no to wszystko się zaczęło dlatego, że to ona jego poprosiłą o pomoc. Oczywiście facet zrobił zbyt wiele, cel nie uświęciłby tych środków nawet, gdyby to nie był przekręt, no gnojstwem się wykazał. Ale nie stałoby się to wszystko, gdyby nie ona, więc to ona jest tutaj gorsza, bo to za jej wolą i premedytacją on to wszystko zrobił.

Z tym wnuczkiem to było do poprzedniej wersji Twojego posta, która brzmiała bardziej na zasadzie "jak ramol był naiwny to sam sobie winien" ;P

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.12.2018 14:37 przez Szczery.)
25.12.2018 14:36
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama