Aktualny czas: 24.11.2017, 11:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
ABC kąpieli
Autor Wiadomość
Eihnaren Offline
Wanderer
Pirat

*
Liczba postów: 293
Poziom ostrzeżeń: 0%
Wink ABC kąpieli
Mam natchnienie na ambitny temat ^^

Z początku myślałam tylko o środkach higieny, ale może nieco sprawę poszerzymy.

Co jest wg Was lepsze: wanna czy prysznic? Preferujecie mydło, żel pod prysznic a może jeszcze coś innego? Jakich firm są lub jakie składniki zawierają Waszym zdaniem najlepsze szampony? Czy używacie odżywki do włosów? (self-wtf O.o) A może mamy jakichś morsów, którzy kąpią się w wodzie zimniej? (ponoć tak zdrowo Tongue) Lepsza woda zimniejsza, cieplejsza czy wręcz gorąca? I podstawowe pytanie: jak długo zajmuje Wam kąpiel? Big Grin

Jeśli chodzi o mnie:
Prysznic. Jest moim zdaniem jakiś taki higieniczniejszy, zużywa się przy nim mniej wody (trochę ekonomii, trochę ekologii), stanowczo mniej mi się kojarzy ze strasznymi scenami z horrorów, a do tego woda nie rozlewa się po podłodze.
Żeli czy innych tego typu specyfików do mycia nie lubię, bo potem trzeba się spłukiwać i spłukiwać, a wciąż coś na tobie jest! xD Jedyny wyjątek to wtedy, gdy ma jakiś niesamowicie piękny zapach, to ew. można się sekundę zastanowić. Stanowczo najbardziej lubię mydełka o zapachu owocowym - grejpfrutowe, cytrynowe, zielone jabłko też jest niezłe. Z drugiej strony dobre są też takie mocne zapachy, że to mydło się czuje, np. morska bryza. Nie cierpię wszelkich mydeł i żeli o słodkim zapachu.
Co do szamponów to najbardziej lubię H&S i Shaumę. Odżywki nie używam, choć wiem, że powinnam Big Grin Ponieważ kiedy szampon "otwiera" łuski włosów, odzywka je "zamyka", czyli jeśli się jej nie stosuje, to włosy się szybciej niszczą. Więc może kiedyś zacznę, ale jak na razie to za dużo zachodu Big Grin
Bez względu na porę roku najlepsza jest dla mnie woda letnia, wydaje mi się, że to będzie ok. 30 - 35 stopni.
I ostatnie... Big Grin Well... Za długo XD Ale podczas kąpieli wpadają najlepsze pomysły do głowy!... XD Tak standardowo jakieś pół godzinki... Big Grin Kiedyś może uda mi się ogarnąć i nabrać tempa ekspres, tak z 10 minut, to mój cel! ^^

"Wyobraź sobie, że Twoje marzenie znajduje się na szczycie drzewa."
[Obrazek: M21c9OC.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2011 18:10 przez Eihnaren.)
05.10.2011 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Mikisi Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 147
RE: ABC kąpieli
WANNA, WANNA, WANNA, WANNA!
W prysznicu jakoś tak niewygodnie. W wannie się rozłożę, poleżę, odprężę się, a pod prysznicem to stoję i nic. ;P Co do wody... Zimna nie. Ciepła, gorąca... Coś pomiędzy. Nie jest jakaś gorąca, żeby parzyła, ale też nie jest normalnie ciepła. Taka... idealna. Big Grin (jak łapę długo tak trzymam w tej wodzie, jak później wyjmę to para leci jakbym Gear Second włączył xP) Preferuję mydło, rzadko, ewentualnie jakiś żel. Szampon to najczęściej Hedenszołders czasami jakiś inny, który w domu się znajdzie. Jako iż mam długie włosy to używam odżywki. Czas... długo. Uwielbiam sobie poleżeć w wannie, w ciepłej wodzie, posłuchać dźwięku wody. Woda musi lecieć. Właściwie gdy naleję pełną wannę, to otwieram ten zawór, bo bez lecącej wody kąpiel jest głupia. Big Grin No ale z 30min, czasami 40min zawsze jest. ;P
05.10.2011 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Znalazłam sobie taki lekki temacik^
Uwielbiam kąpiel w wannie^ Nalać płynu, ewentualnie jakieś sole do kąpieli ( mam tendencję do wrzucania więcej niż jest napisane na opakowaniu^) odkręcić lekko kran by woda dłużej leciała i można leżeć i leżeć^ Tak sobie siedzieć w ciepełku i rozmyślać ( zawsze mam o czym) a włosy sobie schną^ Na jakiś peeling też sobie pozwolę, by mieć usprawiedliwienie przed sobą^ Kiedyś mogłam sobie pozwolić na długie niezobowiązujące kąpiele. W łazience siedziałam wtedy długo^ Teraz jak decyduję się na taką kąpiel to godzinka, może więcej i koniec^Temperatura taka trochę powyżej letniej. Nie przepadam za zbyt gorącą, nie chcę sauny^
W wannie też fajnie smakują lody^

Do codziennego mycia oczywiście szybki prysznic, który jest chyba przy każdej wannie. Nie zdarza mi się zalewać w ten sposób pół łazienki, więc i tutaj nie widzę minusów^ Jakiś czas stosowałam zimne i cieplejsze prysznice, ale tego nienawidziłam.

Szamponu nadal szukam tego tylko swojego, bo do tej pory niezbyt widziałam między nimi różnicę. Obecnie korzystam z Nivea. Póki było lato, było nieźle, teraz jest tragedia. Nie lubię tylko spłukiwać włosów letnią/chłodną wodą dla ich dobra. Odżywka obowiązkowo, kiedyś maseczka ( teraz brak czasu i możliwości ).

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
23.11.2014 01:29
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Też wyłącznie wanna używam oczywiście prysznica ale tylko, gdy trzeba się szybko ogarnąć. Jeśli mam czas korzystam z kąpieli w wannie. Temperatura wody - nieco niższa od lawy. Widzę nie tylko ja gdy widzę, że mi ciało paruje wyobrażam sobie że aktywowałem Gear Second xD Przez grzanie dupska w wodzie czasami siedzę w łazience dłużej niż przeciętna kobieta szczególnie jak jeszcze zasnę, co się czasem zdarza xd

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
23.11.2014 02:54
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Tylko prysznic. Średnia moich kąpieli wynosi ok 5-10 minut. Tyle zajęłoby mi same napełnienie wanny. Prysznic to oszczędność kasy i czasu
23.11.2014 03:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
A ja bardzo nie lubię siedzenia w wannie. Mam lekką fobię jeśli chodzi o higienę, więc czuje się, jakbym siedziała w brudnej wodzie (: Jak już mam jakąś dziwną ochotę na kąpiel (raz na cztery lata), to najpierw biorę prysznic, potem sobie napuszczam wody i siedzę baaardzo długo, aż woda robi się letnia.

Dlatego preferuje tylko i wyłącznie prysznic. Nie zajmuje mi jakoś długo, bardzo rzadko stoję i rozmyślam o świecie. Temperatura wody w okolicy lawy. Tak, że jeśli chce strumień wody nakierować przez dłuższy czas w jedno miejsce, to umieram. Chociaż to zależy. W lato i na wiosnę, lub jak jest ogólnie ciepło, kiedy wracam ze szkoły, to biorę letni prysznic, czasem nawet lodowaty. I czuje się po tym tak świeżo i wspaniale ^^ W wakacje to takie prysznice sobie funduje bardzo często, czasami za pomocą węża ogrodowego (:

Żele lubię takie, żeby było duuuuużo piany i ładnie pachniały, najlepiej cytrusowo, lubię też słodkie zapachy. Najlepsze z Nivea i czegoś podobnego. Takie kremowe żele. O, coś takiego.

Moje włosy nie wymagają jakiegoś szczególnego szamponu, więc używam tych, które kupuje moja mama. Czyli najczęściej H&S cytrynowy. Nawet ładnie pachnie, więc mi pasuje. Jeśli mam sobie sama kupić, to najczęściej kieruje się zapachem i kupuję coś z Garniera.

Odżywek też jakoś nie używałam, ale teraz sobie kupiłam taką dla matowych włosów. Z Schwarzkopf, GLISS KUR, dwufazowa odżywka do spryskiwania umytych włosów. Kiedyś miałam do zniszczonych i faktycznie mi pomogła. A teraz mam takie ładne, lśniące włosy. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie, a przy moich włosach to zawsze był problem. Teraz go nie mam. Więc polecam. I dodatkowo ładnie pachną Heart

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
23.11.2014 10:29
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
(23.11.2014 10:29 )Filemon napisał(a):  A ja bardzo nie lubię siedzenia w wannie. Mam lekką fobię jeśli chodzi o higienę, więc czuje się, jakbym siedziała w brudnej wodzie (:
Prawdą jest, że wychodząc z wanny, jesteśmy nie do końca czyści. Dlatego tak czy siak, po kąpieli należałoby złapać za wąż od prysznica i spłukać to, co mogło pozostać na naszej skórze, a czego tak naprawdę chcieliśmy się pozbyć, wchodząc do wanny. Ot, taki paradoks kąpielowy.

(05.10.2011 17:47 )Eihnaren napisał(a):  Prysznic [...] stanowczo mniej mi się kojarzy ze strasznymi scenami z horrorów, a do tego woda nie rozlewa się po podłodze.
Lul.

[Obrazek: Sygnatura.png]
23.11.2014 13:35
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
Prysznic. Z tego powodu co powiedział Hejs - dokładniej i łatwiej się myje, jeśli nie moczy się w mydlinach i brudzie. No i jesz szybszy i IMO przyjemniejszy.

[Obrazek: giphy.gif]
23.11.2014 13:38
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
A ja wolę wannę, bo jest mi cieplej :<
Mam słabe krążenie i jak sobie wejdę do takiego wrzątki aż mu skórę wypali, to potem mam to ciepło przez następne 15min nim się ulotni~!
Czyli zdążę się wytrzeć, ubrać w pidżamę, schować pod kołderkę do łóżka i ciepło będzie się ulatniać już w łóżku, przez co choć trochę się zachowa i nie zmarznę : D

Poza tym ja uwielbiam sole do kąpieli~ Płyn to tam pff~ Cytrynowy i morski to zapachy kibla, więc sorry .__. Tak samo jakiś leśny albo sosnowy, tragiczne D:

Ale i tak nie mam wanny, tylko prysznic, więc nie mam się co jarać i zainteresowanie wszelkimi solami do kąpieli straciłam już dawno, bo nie będę się nimi obrzucać pod prysznicem :x

Szampon zazwyczaj używałam Nivea taki z drobinkami świecącymi albo zwiększający objętność włosów. Potem używałam jeszcze Gliss Kurr Szajning xD Był o wiele lepszy od Nivea, Nivea jest średnie, jeśli się wypróbuje inne szampony. Miałam jeszczee Shaumę i Graniera. Garnier dla mnie jest najgorszym szamponem D: Choć H&S też jest kijowy (dla mnie ofc).
Teraz odkryłam super szampon, pięknie pachnie (są osoby mogące to potwierdzić, że nawet po całym dniu, wieczorem włosy wciąż pachną), a dodatkowo pielęgnuje. Timotei Jericho Rose 2in1 Pielęgnacja. Ponieważ jest sporo tych rodzajów Timotei z Jericho Rose, trzeba dobrze wyhaczyć wzrokiem d: Odżywek żadnych mi nie potrzeba. Kiedyś używałam takiej w spryskiwaczu, na wilgotne włosy, ale już dawno zapomniałam co to było.

No i nie lubię gąbek ani szczot jakichś czy innych myjek, jakoś tak fujka D:

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
23.11.2014 13:56
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Nami napisał(a):Płyn to tam pff~ Cytrynowy i morski to zapachy kibla, więc sorry .__. Tak samo jakiś leśny albo sosnowy, tragiczne D:

Albo jak płyn do zmywania^ Zwłaszcza ten cytrynowy^

Hejsi napisał(a):
Filemon napisał(a):A ja bardzo nie lubię siedzenia w wannie. Mam lekką fobię jeśli chodzi o higienę, więc czuje się, jakbym siedziała w brudnej wodzie (:

Prawdą jest, że wychodząc z wanny, jesteśmy nie do końca czyści. Dlatego tak czy siak, po kąpieli należałoby złapać za wąż od prysznica i spłukać to, co mogło pozostać na naszej skórze, a czego tak naprawdę chcieliśmy się pozbyć, wchodząc do wanny. Ot, taki paradoks kąpielowy.

Kąpiel to relaks, a nie mycie^ Prysznicem można umyć się przed i po kąpieli^ Trochę wody leci, ale przecież nikt nie mówi by kąpać się codziennie.

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
23.11.2014 18:36
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama