Aktualny czas: 18.11.2019, 19:16 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Aborcja
Autor Wiadomość
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 374
Poziom ostrzeżeń: 0%

napewno przed 12... chyba ze 3 - 4 tygodnie do 12 zostały... więc dlatego ponaglali sąd by szybko rozpatrzył sprawę

[Obrazek: alj9mx.jpg]

“Do what I do. Hold tight and pretend it’s a plan!”
“This is who I am, right here, right now, all right? All that counts is here and now, and this is me!”
“We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?”
"Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić..."
05.05.2009 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Tak w ogóle to ta sprawa trochę jak z Faktu Tongue Dziewczyna poszła do lekarza na skrobankę, ale zaraz! Najpierw to powinna gwałt zgłosić. Po drugie trochę dziwne, że została przygotowana do zabiegu i nagle ktoś zadzwonił. Kto? Bóg?
Pełno niejasności, jakbyśmy chociaż uzasadnienie znali to można pogadać.
05.05.2009 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 913

Ja prezentuję zdrowe podejście do tego. Według mnie Polskie prawo bardzo dobrze mówi na ten temat. Zagrożone zdrowie matki, gwałt i uszkodzenie płodu - w takich wypadkach można robić aborcję. I tak niech zostanie.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
06.05.2009 23:01
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 423

Najuch napisał(a):gwałt
Ja, nie czepiając się, wyjaśnię tylko jedną kwestię, co do której wiele osób się myli. Bo to nie tylko gwałt uprawnia do aborcji ale w ogóle czyn zabroniony, czyli do aborcji "uprawnia" też np. kazirodztwo, a drugiej stronie nie trzeba przypisywać winy, czyli zgwałcić może także nieletni albo niepoczytalny. Samo użycie pojęcia "zgwałcenie" w tej sytuacji implikowało by nam, że sprawca jest osobą powyżej 17 roku życia i jest osobą poczytalną, a tak nie musi być. Dobrze więc jest pamiętać, że w tej trzeciej kategorii powodów zezwalających na aborcję jest coś więcej niż przestępstwo zgwałcenia.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
07.05.2009 07:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 474

Moim zdaniem nie powinno byc Aborcja na życzenie. Zgadzam się tym że jak wiadomo że się urodzi martwe czy upośledzone do takiego stanu że nic mu nie pomoże w życiu to może jeszcze tak, a tak się nie zgadzam na to. Lepiej urodzic dziecko zdrowe idac do domu dziecka, rodzinie swojej czy zastępczej niż je zabijac bo je nie chcę.

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
07.05.2009 13:44
Vampircia Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 324

Ja tam jestem za, bez względu na okoliczności. Niech sobie ludzie robią co chcą, jak komuś bardzo zależy, to i tak zrobi nielegalnie, więc już lepiej, żeby miał możliwość. Jestem kobietą i trochę inaczej na to patrzę. Gumy pękają, mam koleżankę, która ma dziecko właśnie z tego powodu. Gdybym znalazła się w podobnej sytuacji (hipotetycznej, bo jak się ma męża to już trochę inaczej jest), to chciałabym mieć wybór.

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
07.05.2009 14:46
acr Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 20

Nie rozumiem, jak można mówić "Nie ma ojca więc dokonajmy aborcji" itp. Przede wszystkim - OBOWIĄZKIEM każdego faceta jest wzięcie odpowiedzialności za swoje dziecko. Nie rozumiem, dlaczego kobiety z taką lekkością mówią, że " często kobieta zostaje ze swoją ciążą sama ". To bardzo niedobrze, że zostaje sama, i nie może być tak, że zostaje sama ! Z tym bezwględnie coś należy zrobić. Absolutnie nie wolno " zapominać o kobiecie ". Kobieta w ciąży jest najważniejszym człowiekiem w społeczeństwie !

Natomiast cała dyskusja nt. aborcji powinna wychodzić od jednego, prostego faktu - człowiek zaczyna się w momencie zapłodnienia ( nie jestem biologiem, i proszę o wybaczenie nienaukowego tonu ). Ani plemnik, ani niezapłodniona komórka jajowa nie jest człowiekiem. Z informacji, które znalazłem w internecie wynika, że wobec tego granicą powinien być trzeci-czwarty tydzień ciąży. Nie sądzę, by było to jakiekolwiek utrudnienie dla kobiet, które przeżyły tragedię gwałtu. Natomiast o trzech miesiącach nawet nie ma mowy - oto, jak wygląda płód w trzecim miesiącu ( 12 tygodniu ): http://twoja-ciaza.com.pl/czlowiek/big/w12a.jpg. Proszę mi teraz napisać wyraźnie, że to nie jest cżłowiek. Proszę bardzo. Od chwili wyodrębnienia się osobnego " materiału ludzkiego " ( przepraszam za brzydkie wyrażenie ) mamy do czynienia z CZŁOWIEKIEM. Bo czym innym ?? Stosownie do tego, aborcja dokonana po tym momencie jest UŚMIERCENIEM CZŁOWIEKA. Dokładnie tym. Nie czymś innym. I dopiero po uświadomieniu sobie tego ( ze wszystkimi konsekwencjami ) możemy zacząć rozmowę o jej ewentualnej dopuszczalności. A więc na pewno stan wyższej konieczności. Tu nie mam wątpliwości. Również w innych aspektach prawo do życia jest w takich wypadkach ograniczane. Ale co więcej ? Na pewno NIE żadne względy społeczne. Płód w okresie prenatalnym jest po prostu człowiekiem we wczesnym stadium procesu, który trwa nieprzerwanie po urodzeniu, i kończy się z chwilą osiągnięcia dojrzałości. Równie dobrze więc można zapisać w ustawie, że ze " względów społecznych " można uśmiercać ludzi np. do 18 roku życia. Bo dlaczego nie, z logicznego punktu widzenia ? Kobieta, która dziecka nie chce ( z tego czy innego powodu ), a przekroczyła już " granicę ", którą określiłem wyżej, powinna je urodzić, a następnie oddać do adopcji. To dobre rozwiązanie także z tego powodu, że całkiem często ma miejsce sytuacja, w której kobieta po urodzeniu dziecka zmienia swoją decyzję.. A facet, który jest ojcem dziecka, powinien mieć SPOŁECZNY I PRAWNY OBOWIĄZEK wzięcia na siebie odpowiedzialności za matkę dziecka, i za samo dziecko. Uciekanie od tego, i zostawianie kobiety samej powinno być przestępstwem zagrożonym sankcjami karnymi. Tak, i nie inaczej.
20.08.2009 17:48
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237

Powiem jedno, acr, brawo! W 100% podzielam Twoje zdanie, i podpisuję się pod tą wypowiedzią.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
24.08.2009 13:03
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,139

Acr, nie działa mi link do tego obrazka co dałeś ):

Ale mogę pokazać swoje USG, też z 12 tygodnia, samo zdjęcie nie jest może wyraźne (dla mnie jest, bo widziałam, jak dzidzia się rusza, więc wiem, co jest co, ale niektórzy mają problemy d; )

[Obrazek: 25737726.jpg]

U góry dzidzia od przodu, wyraźnie widać główkę i prawe ucho nawet.
Niżej dzidzia z profilu, nawet pokazuje fakolca, że tak powiem <:
No i generalnie nogi też ma d; tylko na dolnym zdjęciu się nie zmieściły w kadrze, a na górnym podwinięte jakoś są. W ogóle to niesamowite jak ona tam się ruszała, robiła fikołki i machała łapkami, no naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, jak można zabić takiego małego człowieczka.

A jeszcze wcześniej, około 5-6 tygodnia słyszałam u lekarza jej serduszko.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
26.08.2009 22:15
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 812
Aborcja-cd
Nie znalazłam, innego tematu niż ten. Wiecie wszyscy co się właśnie dzieje w mediach, jaki temat jest top 1. Pomijam kontrowersje jako temat zastępczy, pomijam sam temat! Patrzę na spór ludzi inteligentnych, wykształconych w dziedzinie, poslugujacych sie logicznymi argumentami, w sporze z jakimś średniowiecznym ciemnym zabobonem, który nie potrafi na argumenty odparować w żaden sposób na poziomie, rzucając w kółko te same wyswiwchtane argumenty ze Bog, że zycie, że antykoncepcja to powinna być czystość przedmalzenska a nie prezerwatywy. Słucham, nie wierzę, i zdaje sobie sprawę, że ci inteligentni tak naprawdę będę zlekcewazeni i ta cała dyskusja to jeden wielka strata czasu, bobo takk będzie tak jak PIS chce, a oni już powiedzieli, że projekt ustawy numer dwa nie ma ich poparcia.... Ludzie co to do cholery za kraj?? Burek nie musimy nosić, ale w reszcie przypadków to za trochę wejdzie prawo kamionowania kobiety! Aa i lekarza...
22.09.2016 19:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama