Aktualny czas: 16.12.2019, 06:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Aborcja
Autor Wiadomość
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 812
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Aborcja
Dzięki Imi Smile Przerzucony ktoś tu tamto, prośba, bo tamten temat jakiś durny tytuł ma...dsnku
22.09.2016 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,033
RE: Aborcja-Alimenty
Jak to mówi Kukiz czy Król Kórwin: póki będzie partiokracja, póty będą narzucać ludziom swój system wartości i zasad ;( strzelają sobie armatą w stopę tym. Ludzie, którzy głosują na nich tylko po to, by uchronić kraj przed utratą suwerenności, odwrócą się od nich w obliczu tak kontrowersyjnych decyzji.

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
22.09.2016 21:57
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
No właśnie nie! Na tym polega cały debilizm tej sytuacji! Garstka ludzi widzi, co to za kretynizm, garstka samodzielni9e myslących i niestety całkowicie ignorowanych, co sami przyznali8, że dyskutują, ale i tak i my i Państwo wiecie jaki będzie werdykt odnośnie tej ustawy. W tej kwesti nikt nie ma nawet złudzeń, że jakikolwiek, głos zdrowego rozsądku nawet niezostanie wzięty pod uwagę. A widziałaś jakie oni ciągle mają poparcie? Nieazmienne, mimo tego całego cyrku, który się rozgrywa dookoła. Młodzi ludzie są gotowi wydrapać oczy w obronie świętej cudownej, zbawiającej partii. To mnie w tym dobija, już nawet nie same ustawy. Ślepota, ciemnota, zabobon, średniowiecze, manipulanctwo, nepotyzm, złodziejstwo.... - oto Polska
22.09.2016 22:36
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Naah, mają aż takie poparcie, bo ludzie nie mają innych konserwatywnych alternatyw, które mogłyby przejąć pierwsze skrzypce. Choć na bank duża część z tego faktycznie uważa ich za zbawców Polski pod każdym względem. Witamy w demokracji... tfu partiokracji Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2016 23:01 przez okiren.)
22.09.2016 22:59
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,040
Pytanie mam do osób śledzących temat. Od jak dawna było, że ta ustawa będzie przepychana?
Bo z tego co pamiętam, mało kto brał te głupie projekty pisane przez durne fundacje. Ludzie powinni mieć czas by zebrać podpisy, a z pewnością by podpisy przeciw takim pomysłom były zebrane, gdyby ludzie wiedzieli, że to realne niebezpieczeństwo. Jak byłam w Warszawie, chyba jakoś w wakacje, to stały stoiska, ale nie podpisałam petycji, bo nie przyszło mi do głowy, że tak głupi może być rząd!
22.09.2016 23:07
xaton Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 606
Jak się zrobiło pierwszy raz o tym głośno w mediach(w sensie pierwszy raz za kadencji pisu) to to był tylko postulat organizacji(pro life czy coś) by wziąć ten temat pod dyskusję w sejmie. Zebrali ileśtam podpisów i zgodnie z demokratycznym prawem pis musi to przedyskutować. Co nie znaczy, że w ogóle zmieni, ba jak chce to może i całkowicie zalegalizować(nie stanie się).
No i nadejszła wiekopomna chwila i będą dyskutowali. Co nie znaczy, że cokolwiek się zmieni.

Jak wtedy był raban na ulicach i w mediach, tak teraz jest a jest on bez sensu bo mogę się założyć o grube 20 zł, że nic się nie zmieni. Żadna wina pisu, że ta dyskusja jest bo gdyby po rządziło to też by musieli to pod obrady wziąć. A zmienić nie zmienią bo im się słupki procentowe wywrócą(nie martwcie się, nic ich więcej nie obchodzi).

Nie lubię pisu ale śmieszy mnie w lewicy, że zamiast nagłośnić rzeczy, które naprawdę pis zrąbał robią nagonkę na coś co nie dość, że jest niezależne od pisu to jeszcze się w ogóle nie stanieXD W ten sposób lewica się ośmiesza i pisiory dalej mają niezłą przewagę w sondażach nad resztą.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2016 23:56 przez xaton.)
22.09.2016 23:44
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Czyli oni nie przegłosowują swojego projektu ustawy, tylko to ciągle rozmowa o tym starym gunwie??? No i mam za swoje, że nie zgłębiłam tematu, tylko uwierzyłam w nagłówki na twitterze.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2016 23:55 przez okiren.)
22.09.2016 23:54
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,839
Poziom ostrzeżeń: 10%
(22.09.2016 23:44 )xaton napisał(a):  Jak się zrobiło pierwszy raz o tym głośno w mediach(w sensie pierwszy raz za kadencji pisu) to to był tylko postulat organizacji(pro life czy coś) by wziąć ten temat pod dyskusję w sejmie. Zebrali ileśtam podpisów i zgodnie z demokratycznym prawem pis musi to przedyskutować. Co nie znaczy, że w ogóle zmieni, ba jak chce to może i całkowicie zalegalizować(nie stanie się).
No i nadejszła wiekopomna chwila i będą dyskutowali. Co nie znaczy, że cokolwiek się zmieni.

Jak wtedy był raban na ulicach i w mediach, tak teraz jest a jest on bez sensu bo mogę się założyć o grube 20 zł, że nic się nie zmieni. Żadna wina pisu, że ta dyskusja jest bo gdyby po rządziło to też by musieli to pod obrady wziąć. A zmienić nie zmienią bo im się słupki procentowe wywrócą(nie martwcie się, nic ich więcej nie obchodzi).

Nie lubię pisu ale śmieszy mnie w lewicy, że zamiast nagłośnić rzeczy, które naprawdę pis zrąbał robią nagonkę na coś co nie dość, że jest niezależne od pisu to jeszcze się w ogóle nie stanieXD W ten sposób lewica się ośmiesza i pisiory dalej mają niezłą przewagę w sondażach nad resztą.

Yup, głos rozsądku. Nie jestem fanem PiSu, ale forumowa KODeria nie odpuści każdej, nawet najdrobniejszej okazji żeby ponarzekać na partię rządzącą. Naprawdę, boję się samemu powiedzieć coś złego na PiS z uwagi na to, że pewnie zostanie to przeinaczone i nastąpi efekt kuli śnieżnej.

Żeby nie było off-topicu... Aborcja, trudny temat na który od długiego czasu próbuję sobie wyrobić zdanie i po prostu nie potrafię. Może to i lepiej pamiętając, jak jedna kobieta z Nakama zjechała swego czasu pewnego mężczyznę także z Nakama za to, że miał prawo mieć własne zdanie na ten temat bo "nie masz macicy, nie masz prawa się wypowiadać". Po prostu patrząc na płód nie potrafię jednoznacznie stwierdzić "tak, to jest człowiek" albo "nie, to nie jest człowiek". Czytam sporo argumentów zarówno przeciwników i zwolenników aborcji i żadne mnie nie przekonują, obie strony brzmią jak zaślepieni swoją wizją fanatycy nie uznający kompromisu, gotowi skoczyć do oczu każdemu kto choć trochę się z nimi nie zgadza. Bardzo delikatny temat, trzeba przyznać. Sam nigdy pewnie nie będę w stanie zgłębić emocji kobiet których ta problematyka dotyczy więc pewnie pozostawię swój status "nie mieszam się w to" w tej materii.

Nie zmienia to jednak faktu, ze znowu jest zawierucha na temat mniej lub bardziej socjalny, a o polityce międzynarodowej czy ekonomicznej w mediach cicho.
23.09.2016 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Coż owszem jestem oficjalnie zapisana KoDerką. Żaden wstyd. Zważ jednak Orzeszku, że ani razu nie powiedziałam "pomysł PIS". Postulaty złożyły dwa ugrupowania. Oba zebrały wystarczającą ilość podpisów i zgłosiły projeky ustwy, popartej bądz skrytykowanej przez partie polityczne po odczytach. A jeżeli już mówicie głos rozsądku, to sami popatrzcie co piszecie. Ustawy zostały wniesione do sejmu. Nie do PiS-u. Kwestią rozbicia się tego wszystkiego, jest jednakowoż fakt, że z góry wiadomo która ustawa, zaostrzająca czy liberalizująca obecne przepisy aborcyjne, zostanie przeforsowana, bo większość sejmowa już to oznajmiła. I owszem, wypowiadam się o politykach PIS, bo to między ich przedstawicielami, a przedstawicielami innych partii, tudzież lekarzami, odbywały się debaty, które śledziłam, to już też nie róbcie ze mnie zaślepionego idioty, który nie wie co gada, bo go nienawiść otumania.

Zeby nie strzępić języka po próżnicy, jak kogoś interesuje proszę bardzo, oto między innymi, co walniętego fanatyka zbulwersowało, że się zacietrzewił na ten temat. I żeby zapobiec ewentualnym atakom- tak wiem kto tu dyskutuje.

http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/joa...78368.html

PS. W pierwszym poiście już pisałam, że to i odwieczny zamach Brzozy terrorystki, to tematy zastępcze, więc w tym aspekcie proszę się odczepić. Sam zaś temat aborcji, jest mimo wszystko ciakwy i żywo mnie interesuje, jakby nie daj Boże przyszło mi do życia i mnożenia się w Polsce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2016 06:09 przez Rudzish.)
23.09.2016 06:01
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,244
Też mi się wydaje że nic z tego nie będzie, coś tam dyskutują i tyle. Choć z drugiej strony dziś czytałem, że było jakieś wstępne głosowanie nad tym w którą stronę ma ta dyskusja iść i większoś (cały pis, prawie cały kukiz, część ludzi z platformy i psl) głosowali za tym żeby zaostrzyć przepisy w tej kwestii.
Tak czy tak, badają reakcje ludzi, opozycji itd. Jarek nie bez powodu jest zwany karakanem. To poważny gracz, który potrafi zajść za skórę komu trzeba. Osobiście nie wierze, żeby sam strzelił sobie w kolano. Ostatnio trochę odpoczywam od polityki, ale po wstępnym rzucie oka to mam wrażenie, że gdzieś w tym momencie dzieje się coś ważniejszego i potrzebny jest szum.
Nawet jeśli ustawa przejdzie no to cóż, ludziom wolności nie odbiorą. Zarobią lekarze na zachodzie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2016 19:36 przez Redrey.)
23.09.2016 19:35
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama