Aktualny czas: 24.11.2017, 11:30 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aborcja-Alimenty
Autor Wiadomość
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 296
Poziom ostrzeżeń: 0%
Aborcja-Alimenty
Ostatnio w pewnej grupie na facebooku do której należę, jeden ziomek miała dość ciekawą rozkminę którą aż wstyd nie podzielić się dalej. Otóż jeśli w krajach cywilizowanych aborcja jest dozwolona, kobieta może zrzec się swego dziecka (w dość krwawy sposób), i jeśli dzisiaj mamy wszech panujące równouprawnienie, to czemu ojcowie którzy opuścili swe rodziny muszą płacić alimenty?
Jakieś przemyślenia na ten temat?
25.10.2014 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
RE: Aborcja-Alimenty
Fantomas napisał(a):o czemu ojcowie którzy opuścili swe rodziny muszą płacić alimenty?

Bo żeby nie płacić musieliby zabić to dziecko.
Coś jest, to się płaci, czegoś nie ma to się nie płaci ;p

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
25.10.2014 10:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Pytanie tak głupie, że ręce opadają XD W zasadzie Nami wyczerpała temat.

Jak dziecko żyje wymaga sporo pieniędzy, żeby je tylko ubrać i wyżywić, nie mówiąc o edukacji i opiece zdrowotnej. Kobita sama sobie go nie zrobiła, więc czemu miałaby sama płacić, dlatego że ojcu się znudziło i gdzieś polazł?

[Obrazek: h3sygn.png]
25.10.2014 11:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Mogę tylko dodać, że po aborcji, nie tylko matka "zrzeka się swych praw", ale i ojciec nie musi płacić, bo nie ma już na co Big Grin
A jak nie dokona aborcji, to co? To też ma nie płacić? ;o Luz blus, facet to ma jednak raj.

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
25.10.2014 11:20
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Dla mnie to też wydaje się dość logiczne, iż należy płacić jednak lwia część owej grupy to hamerykanie. Jeśli ktoś sądzi że zachodnia Europa z panią z brodą jest lewicowa, to chyba nie widział komentarzy potomków Lincolna do wielu spraw. Tak też do tej. Palec mnie boli od przewijania strony ale znalazłem i oto top 3 moich komentarzy do tej sprawy (żeby nie było były też takie komentarze : "I think the difference is essentially that the female is left with the child and being the sole provider. With an abortion, there is no child.")
1)"The difference? A woman can abort and the government will pay for it if she doesn't make enough money. A man will get hit up for child support and go to prison/have his assets seized. hhhmmmm"
2)"So is a father a scumbag if he's not ready and signs away his rights?"
3)I na koniec perełka - "Not sure what the original point is. If a guy wants to sign away rights to a child, that's his decision. Who cares about namecalling, etc?"
25.10.2014 12:29
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Ja tak tu wchodzę i patrzę, i myślę - "co, do diabła, ma jedno do drugiego?"
Fantomas, naprawdę tak ciężko u Ciebie z myśleniem?

Cytat:kobieta może zrzec się swego dziecka (w dość krwawy sposób)
Wow. Brzmi to, jakby kobieta mówiła sobie "spadaj, szczeniaku, z mojej macicy", a ten wyłaził jak ten alien.
Aborcja to nie "zrzeknięcie się". Aborcja to pozbycie się niechcianej ciąży. Pozbycie, czyli usunięcie. Usuwasz ze swojego organizmu coś (bo aborcja jest dozwolona tylko do momentu bodaj rozwinięcia się mózgu - czyli przez ile, pierwszych kilka tygodni chyba?), czego nie chcesz, co jest kompletnie zależne od Twojego organizmu (małe dziecko to taki pasożyt, który zżera Cię od środka) i co uziemi Ciebie i Twojego partnera na osiemnaście następnych lat.

W tej chwili w wielu krajach dziecko można usunąć tylko wtedy, gdy ciąża zagraża matce. To ciągnie za sobą rozmaite konsekwencje - młoda kobieta, która ma przed sobą całą przyszłość nagle zostaje zgwałcona w alejce, ale hej, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, więc niech je doniesie i znienawidzi za zniszczenie jej życia w zamian marnując życie młodego, nie? Albo lepiej, niech po dostaniu becikowego wyrzuci je na śmietnik żeby sobie zdechło, albo odda je do sierocińca - które w naszym pięknym kraju mają mniejsze dofinansowanie niż więzienia. Bo o ludzi, którzy coś zawinili, warto bardziej dbać niż o dzieci, które nie zrobiły nic (bo dzieci nie będą o to nikogo pozywać do sądu). Genialny, genialny, genialny plan!
Prowadzi to też do takich konsekwencji jak wtedy, kiedy dziecko - dziewczynka - zostaje zgwałcone w wieku zdecydowanie poniżej normy i lekarz nie może jej nawet uratować, bo jak się przeprowadzi cesarkę to jej życiu de facto nie będzie zagrażać niebezpieczeństwo. I w ten sposób dziecko zostaje matką. Super układ.

Alimenty są wtedy, kiedy można określić ojca i udowodnić mu, cóż, współudział. Czyli nie wtedy, kiedy kobieta została do stosunku zmuszona, czy po przypadkowym seksie w barze (z którego facet nie wyciąga żadnych konsekwencji, a kobieta już tak - jak sobie ich nie życzy, to powinna być w stanie też się obejść bez nich - czemu tylko facet ma ten przywilej?).
Alimenty są nie "zapłatą za odpowiedzialność", "za przypadek" (gdyby kobieta mogła po prostu iść do kliniki i pozbyć się "problemu" to w ogóle nie byłoby o czym mówić), a pomocą matce w wychowaniu.
Fantomas, czy Ty zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wychowanie dziecka? Nawet jak facet nie chce mieć nic wspólnego z maluchem to pomaga przynajmniej finansowo.
O ile się nie wywinie jak mój - czwórka dzieci, a on sobie uciekł jak najmłodsze miały dwa lata i przez bezrobocie unikał spłat alimentów przez 10 lat. Prawdziwy wzór do naśladowania.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
25.10.2014 12:32
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Nie rozumiem sensu 2 akapitu twojej wypowiedzi, bo na przykła w Polsce można usunąć ciąże w wszystkich przypadkach jakie wymieniłaś : http://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja_w_Polsce .Do tego wiem coś o tym jak płacone są alimenty (większość wypłaca MOPS, lub inne instytucje bo ojcowie nie płacą). Z innych przyczyn w sprawie ciązy też należą jej się świadczenie, o ich wysokości nie będe mówił bo zrobiłby się z tego temat polityczny. Wypowiedzi które przytoczyłem służyły temu by pokazać inne spojrzenie na tą sprawę, to nie moje poglądy. Sam od kilku lat dostaje alimenty, więc wiem na własnym przykładzie "czy Ty zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wychowanie dziecka?" przez samotną matkę. Co do pierwszego akapitu to smutne że uważasz mnie, siebie i innych za byłych pasożytów
25.10.2014 12:52
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cytat:W tej chwili w wielu krajach dziecko można usunąć tylko wtedy, gdy ciąża zagraża matce.

Znamienita część państw europejskich, azjatyckich i Ameryk (poza kilkoma wyjątkami w Ameryce Południowej) dopuszcza usunięcie ciąży wynikłej z gwałtu. Oczywiście nie pozwala na to islam i większość krajów Afryki, ale o tamtym świecie raczej nie rozmawiamy. Dlatego przypadek opisany przez Ciebie w tamtym akapicie, w świetle prawa, nie ma praktycznie żadnego uzasadnienia.

Aha, obecne prawo aborcyjne w Polsce uważam za dobre. Nie uznaje "zabiegu" na zamówienie i mam w dupie, że cała Europa poszła w innym kierunku.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2014 22:36 przez Zangetsu2.)
25.10.2014 22:36
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Tylko facet, mógł wpaść na takie porównanie. Właściwie mnie ręce opadły podobnie jak Chlorxd W ogóle nie wiem, jak to można ze sobą zestawiać, to chore.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

26.10.2014 00:05
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama