Aktualny czas: 24.11.2017, 11:32 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ace of Diamond
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ace of Diamond
DAIYA NO A

(Ace of Diamond, Diamond no Ace)

Yuuji Terajima (historia i rysunki)

[Obrazek: dna.jpg] [Obrazek: 54235.jpg] [Obrazek: 73625.jpg] [Obrazek: 74398.jpg] [Obrazek: 162780.jpg]

cykl wydawniczy: tygodnik
magazyn: Shounen Magazine (Weekly)

manga:
  • Daiya no A (47 tomów/418 rodziałów),
  • Daiya no A Act II (na dzień dzisiejszy 29 rozdziałów),
  • spin-off: Diamond no Brass!!: Seidou Koukou Suisougaku-bu
skanlacja:
  • ang: I - Ace of Diamond Brigade + inne (301 rozdziałów), TDX (oficjalnie: 366-392 + epilogi, nieoficjalnie do 412 + epilogi);
  • II - Team Karaage i TDX (na bieżąco);
  • streszczenia brakujących rozdziałów - TDX;
  • pol: Jinja Temple (49 rozdziałów części pierwszej)
tagi: shounen; sportowe (bejsbol), szkolne życie, komedia z nutkami dramatu

seria anime: sezon I - 75 odcinków, sezon II - 51 odcinków -> w sumie 46 tomów mangi + nieme pojedyncze sceny czerpiące z trzech epilogów i jednego rozdziału specjalnego (tom 47)

Eijun Sawamura jest kapitanem gimnazjalnej drużyny złożonej bardziej z amatorów, niż z konkretnych graczy. Podczas jednego z ich przegranych meczy zostaje on dostrzeżony przez skauta znanego tokijskiego liceum, które ma na swoim koncie m.in. występy w zawodach krajowych - Koushien. Chłopak nie chce opuszczać przyjaciół, w końcu to on wciągnął ich w grę w bejsbol, jednak wizyta w liceum Seido i spotkanie tamtejszego pierwszorocznego łapacza, przez media zwanego geniuszem, zmieniają nieco jego pogląd na tę sprawę. Koniec końców zostaje zwerbowany. Pierwsze wrażenie, jakie wywarł na trenerze pozbawiło go możliwości grania na pozycji miotacza i w ogóle uczestniczenia w treningach, jednak krok po kroku, swoją pracowitością, uporem i determinacją, daje się zauważyć z lepszej strony. To opowieść o wzajemnej rywalizacji dwóch pierwszorocznych miotaczy o pozycję asa prestiżowej drużyny, walki tej drużyny o udział w zawodach krajowych i dążenia, poprzez wysiłek i łzy, do obranego celu. Część pierwsza mangi obejmuje pierwszy rok liceum Sawamury, turniej letni + turniej jesienny. Wydarzenia od ok. października do marca opowiedziane zostały w dwóch rozdziałach specjalnych i trzech kolejnych epilogach (łącznie 5 20-30-stronnicowych rozdziałów).

Act II rozpoczyna się od pierwszego turnieju, w którym udział bierze drużyna Seido w drugim roku nauki Sawamury w liceum.
Spoiler :
Drużyna Seido, która po wygraniu jesiennego turnieju wywalczyła sobie bilet na Senbatsu, bierze właśnie udział w wiosennym Koushien. Razem z nimi Tokio reprezentuje jeszcze drużyna Yakushi. Po przejściu przez dwa pierwsze mecze Seido staje naprzeciw zwycięzcy letnich mistrzostwo i turnieju Meiji Jingu, pogromcy Inajitsu - liceum Komadai Fujimaki z Hokaido. I jak na razie ten mecz nie wygląda za dobrze. Dotychczasowy wynik to 2:0 dla Fujimaki w 4 iningu.
Miałam wydzielić posty z tematu ogólnego, ale sobie darowałam. Może kiedyś mnie jeszcze najdzie.

Pod linkiem znajdziecie rezultaty wszystkich dotychczasowych meczy. Są one podzielone na poszczególne imprezy, ale te imprezy są podpisane, więc mogę to chyba uznać za spoiler niestety. Komu ta wiedza nie straszna niech zagląda.

Tym razem chyba nie znajdę nikogo, kto jest z mangą na bieżąco Sad

Temat dla mangi i anime, obowiązują spoilertagi. Życzę owocnej dyskusji.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2016 23:05 przez Murgrabia.)
23.09.2015 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
RE: Ace of Diamond
Ogląda ktoś jeszcze? Sad

W dzisiejszym, tj. 27 odcinku, pojawiają się nowe opening i edning.
2. opening II sezonu "Sora ga Aozora de Aru Tame ni" by GLAY i 3. ending "BLOOM OF YOUTH" by OxT.

Cóż, poprzedni zestaw bardziej mi się podobał. Kawakami taki pominięty... Do zanimowania zostały jeszcze
Spoiler :
dwa mecze
+ ewentualnie rozdziały specjalne w liczbie 5.

Tak teraz zauważyłam, że w openingu pokazali scenę
Spoiler: manga
wjazdu w Miyukiego i reakcji na nią innych, poza oczywiście pokazaniem o co chodzi Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2015 14:13 przez Murgrabia.)
05.10.2015 14:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
Pytanie. Ta luka między rozdziałami 299-366 jest uzupełniana czy tłumacze, a raczej edytorzy, dawno dali sobie z tym spokój i zostają przy samych streszczeniach?

[Obrazek: Sygnatura.png]
05.10.2015 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Jest uzupełniania. I nie od 299, tylko już od 301. Lukę tłumaczy Ace of Diamond Brigade, ostatni mecz TDX. W sumie Ostatni mecz jest już zrobiony, ale tak na szybcika i te ostatnie tomy można było znaleźć w komentarzach na ich stronie. Ktoś to wrzucił na readery, za co byli źli, bo to takie niedorobione jeszcze było.

05.10.2015 14:56
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Murgrabia napisał(a):Ogląda ktoś jeszcze?
Ja oglądam. Ale oglądam wraz z wychodzącymi tłumaczeniami. Także jestem dopiero na 14 odcinku.

Spoiler :
Kiedy Mijuki walczy z pogromcą Inashiro Big Grin
05.10.2015 14:59
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Zoro napisał(a):
Spoiler :
Kiedy Mijuki walczy z pogromcą Inashiro Big Grin
Moment, muszę skojarzyć, bo jak dla mnie, to się dopiero w mandze teraz dzieje Tongue

PS. W tym tygodniu nie ma rozdziału, gdyby to kogoś interesowało.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2015 15:04 przez Murgrabia.)
05.10.2015 15:02
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(05.10.2015 14:56 )Murgrabia napisał(a):  Jest uzupełniania. I nie od 299, tylko już od 301. Lukę tłumaczy Ace of Diamond Brigade, ostatni mecz TDX. W sumie Ostatni mecz jest już zrobiony, ale tak na szybcika i te ostatnie tomy można było znaleźć w komentarzach na ich stronie. Ktoś to wrzucił na readery, za co byli źli, bo to takie niedorobione jeszcze było.
O, fajno. W takim razie kiedyś, może nawet niebawem, się za to wezmę. Lekkich drużynowych sportówek dostępnych po angielsku jak na lekarstwo.

05.10.2015 15:11
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Jak dojdziesz do dziury, to weź sie za anime, albo za streszczenia, bo anime jest dalej niz skanlacja już o cały mecz.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.10.2015 15:36 przez Murgrabia.)
05.10.2015 15:25
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
A to podziękuję. Myślałem, że to tłumaczenie "na bieżąco" to naprawdę "na bieżąco" XD

05.10.2015 15:46
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Zauwaz, że "na bieżąco" jest przy drugiej części mangi. Do anime odsyłam Cię na jeden mecz, reszta jest bądź za chwilę będzie w skanlacji.

edit: odcinek 27 (II)
Jak ja mogłam zapomnieć o tym meczu? Niewybaczalne.
Spoiler :
Przecież zanim będzie weekend półfinałowo-finałowy jest jeszcze mecz wewnątrz-drużynowy. A tu parę smaczków się znajdzie. I Yuki sędziuje Big Grin No i będzie okazja do poznania kolejnego gimnazjalisty. Już w zapowiedzi się przewinął. Ciężko się nie domyślić, kto to Tongue

Lubię odcinki międzymeczowe. Treningi, spotkania, mieszanie Kozy. Breaking-balle sypią się jak z rękawa normalnie. Smutam jedynie, bo moja ulubiona "gafa" Sawamury z tego okresu pokazana została jakoś tak... niezadowalająco. Jego rozmowa z Kataoką, a zwłaszcza uświadomienie trenera, że oni wiedzą, bardzo mi się w mandze podobało, tu jakoś przeszło bez echa. Może miałam za duże oczekiwania względem niej? Do tego w anime Eijun tak się wydziera -_- No i oczywiście sławetny mecz w nogę i lamy Miyuki + Zono XD Ciut pofillerowali w tym odcinku, ale były to fajne, dopełniające sceny.
Mój meczyk kochany <3

Jak tak przesłuchałam na spokojnie piosenek przy okazji odcinka, to zrobiły na mnie lepsze wrażenie, niż przedtem. I melodycznie i obrazowo. Teraz zauważyłam, że pokazali drużyny w ten sposób, by nie było wiadomo z samego openingu kto z kim gra. No i lubię jednak oglądać, jak chłopcy ciężko trenują, a tego tu sporo.

Mecz z paziem kiedyś sobie w końcu skomentuję. Wszak to mecz, w którym
Spoiler: poprzednich parę odcinków
Sawamura narzucał całe dziewięć zmian i do tego wyskoczył z changeupem. Chris taki dumny Big Grin Według statystyk na wiki opanowany ma ten rzut 3/5. Cutter 4/5, kontrola 3,5/5, taka też szybkość i wytrzymałość na 4.

odc. 29

Czyli ostatni odcinek o meczu
Spoiler :
wewnątrz-drużynowym. Pal sześć miotaczy, to był odcinek o Kataoce i tym, jakim był zawodnikiem w liceum, czyli wizyta trenera Sakakiego w szkole. Nie wiem tylko, dlaczego we wspomnieniach po ostatnim meczu powiedział on do Tesshina Tetsu. Chyba się komuś czasy pomyliły. Zapomniałam już o wyzwaniu, które Sakaki rzucił swemu dawnemu uczniowi. Niech ten turniej się już kończy, ja chcę letnie kwalifikacje ^_^ Zapewne możemy spodziewać się co najmniej jednej nowej istotnej drużyny w tej zabawie.
Za tydzień odcinek przedmeczowy, rajd po szkołach, a za dwa~
Spoiler :
No nic. Półfinał ino Tongue Ale będzie on miał
Spoiler :
nie małe konsekwencje.
manga; DnA II r. 9

Jakoś nadspodziewanie szybko się go czytało. Nawet nie wiem, kiedy 18 stron przeleciało, bo ich czuć nie było.
Spoiler :
Koniec turnieju dla Seido. Jakoś ogólnie dziwnie ten mecz był pokazany. Furuya zaliczył swój pierwszy pełnozmianowy oficjalny mecz i toczył wyrównany pojedynek z asem Komadai. Gdyby nie zlamił na samym początku, mecz pewnie by się pociągnął jeszcze dodatkowe zmiany i kto wie, kto by się w końcu złamał. Sawamurze przyszło oglądać starcie z bulpenu. W ogóle bardzo mało grał na tym turnieju (ach, mam tyle postów zaległych na forum, już widzę te jęki, płacze i hejty XD), po "widowiskowym" wejściu nie pamiętam, chyba z dwie, może więcej zmian w jednym meczu ino. Ale podobał mi się dzisiaj. Sytuacja dała mu kopa, frustracja będzie napędzać dalej do działania. Ładne kadry miał. Haruichi też, równie mocno niezadowolony, kończył nieudanie mecz.

[Obrazek: img000015.jpg] [Obrazek: img000017.jpg]

Pewnie jeszcze chwilę zostaniemy na turnieju. Zostało Yakushi, półfinały i finał. Liczę jednak, że zajmą max dwa rozdziały.
Chcę już nowy rok w szkole, pierwszaków, treningi, może szukanie wśród świeżaków perełek, no i przygotowania do lata, zwłaszcza kiedy odcinek przypomniał mi o wyzwaniu. Liczę na dobrą lekturę.

Może by tak w końcu poszedł spać?

PS. Anime pl jest 16 odcinków.

manga, część 2, r. 10
Spoiler :
Po porażce czas wracać do domu. Raczej nie ma tu nastroju przygnębienia, jak po finale kwalifikacji, a patrzenie w przyszłość i celowanie w letni powrót. I znowu się przyzwyczajaj, że to ostatnie lato dla co poniektórych Sad W końcu będzie okazja do meczu Yakushi z Inajitsu i jeżeli dobrze zrozumiałam, to przegranego latem nie zobaczymy. Dlatego tez życzę sobie porażki Yakushi, bo ich było do tej pory sporo, są co najmniej w pierwszej 4 Senbatsu, więc teraz czas na rewanż nad Inashiro. Haruichi jest mocno ze swojego występu niezadowolony, rozdział kończy się na zdziwieniu Zono i tej najmłodszej menadżerki jego osobą, przez co mam dziwne przeczucie, że chłopię ukróciło sobie grzywkę. Sporo autor ostatnio jego spojrzenia pokazywał, więc nie miałabym nic przeciwko. Sztab trenerski mówi o utalentowanej grupie pierwszaków, przez którą nawet regularni nie powinni czuć się bezpieczni, więc czekam niecierpliwie, by zobaczyć ich w końcu bliżej Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2015 11:19 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
05.10.2015 23:53
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama