Aktualny czas: 21.10.2018, 17:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się zaległy odcinek 856 jak i od razu 857!
Zapraszamy do oglądania i komentowania:)
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ace of Diamond
Autor Wiadomość
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,690
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Ace of Diamond
Małe mangowe podsumowanie. Anime (oba sezony) ekranizuje 412 rozdziałów mangi, czyli całą główną historię. W endingu 51 odcinka drugiego sezonu pojawia się:
- kadr (ewentualnie wliczając ćwiczenia, to ze trzy) z Epilogu I
- kilka kadrów (ćwiczenia - zimowy obóz treningowy, nie pokazany w całości, święta) z Epilogu II
- z 6 kadrów (powrót Miyukiego do domu, noworoczna wizyta świątynna Sawamury, tablica wieszcząca o uroczystości ukończeniu szkoły) z Epilogu III
- ze dwa kadry z machającym przy Zono w śniegu Junem z rozdziału specjalnego "Spirits"

"Seidou diary" kompletnie olane. A i z rozdziału 412 nie wykorzystano scen związanych z trenerem Inajitsu. Ogólnie można przyjąć, że cały pierwszy akt został zekranizowany. Poza drobnymi szczegółami wiernie.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2016 22:29 przez Murgrabia.)
29.03.2016 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Podziwiać sempaja, podziwiać Smile Taka wrzeszczota sobie rzuca na dobry sen.
[Obrazek: pierwszaki.jpg]

Pytanie. Czy ktoś czyta drugi akt mangi po skończeniu anime? W ramach okołopytaniowej ciekawostki. W przyszłym numerze dostaniemy kolorową stronę z okazji 10 lat serializacji.

Wspomniana kolorowa strona, miotaczowo-łapaczowa:

[Obrazek: img000002.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2016 23:37 przez Murgrabia.)
01.06.2016 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
O ile się nie mylę, ranking popularności postaci. Top 10 (podmieniłam na angielskie skany):

[Obrazek: img000020.png] [Obrazek: img000021.png]

Najbliższy odcinek OVA ma być oparty na rozdziale "Spirits" dotyczącym Juna. Będzie dołączony do 4. tomu mangi (II aktu).

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2016 16:24 przez Murgrabia.)
23.06.2016 16:24
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Akt II, 42-44 - Sawamura-show

Reakcja Rei najlepsza Big Grin

[Obrazek: img000007_cr.png]

W ogóle, jak to na mangafoxie pisali, ona jednak żyje :o Taaak dawno nie było jej nigdzie widać.

Spoiler :
Bardzo mi się podoba rozwój tego półfinałowego meczu odkąd na górkę wszedł wściekły i sfrustrowany Eijun. Pokazał wszystkim jak należy się na owej górce zachowywać, jak narzucać (pacz i ucz się, Mr. Ace), a teraz nawet zaliczył swoje drugie uderzenie w licealnej karierze. I to nawet podwójne! Tylko coś nie ma "chętnych", by go do domy sprowadzić, bo Amahisa świetnie sobie z Kanemaru i Kuramochim poradził. Może Toujo i Haruichi coś poradzą? 2 auty, biegacz na 2. Stan meczu - 2:5 (to 5 to tak za jednym zamachem na Furuyi zdobyte).

Sesja zdjęciowa:
[Obrazek: WtpvvOxl.jpg]
PS. Dziura aktu pierwszego się nadrabia. Dziś wyszedł rozdział 316.

03.08.2016 21:55
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Końcowe wyniki pierwszego rankingu popularności postaci, ogłoszonego z racji 10-lecia serializacji mangi:

[Obrazek: img000002.jpg] [Obrazek: img000003.jpg] [Obrazek: dna2_c051_23.png]

Przy okazji ostatnie rozdziały, czyli tak do 51:
Spoiler :
Ludki z mangafoxa doczekali się w końcu swojego upragnionego resetu numerów startowych. Po wiosennym turnieju, wygranym przez Inajitsu (przeciwko Ichidai San) pozostały tylko trzy miesiące przed decydującą bitwą o lato, ostatnie trzy miesiące trzecioklasistów. Znowu. Nie lubię tego Tongue Sawamura jest bardzo zmotywowany. Ostatni mecz wyzwolił w nim sportową złość, co się okazuje, przede wszystkim na siebie, mimo że zagrał perfekcyjnie przeciwko pałkarzom Ichidai i jako jedyny chyba zdobył na Amashicie uderzenie, i to dwubazowe. Później już go nawet sami na bazę wpuścili. Chłopak chce poznać głębię płynącą z game callingu, więc Miyuki udziela na jego temat wykładu swoim miotaczom, Ono i Koshuu, który zaplątał tam się zapewne tylko dlatego, że z nim mieszka. Eijun dużo też ćwiczy na pałce. I ma dobry wyraz twarzy. W pełni zgadzam się z buntowniczym miotaczem, bo taki Sawamura bardzo mi się podoba, a jego zmiana w półfinale turnieju wiosennego będzie chyba jednym z moich ulubionych momentów jego gry. Okumura w ogóle inaczej patrzy teraz na swojego sempaja i czuję narodziny dobrego battery na przyszłość. W końcu Miyukiemu zostało trzy miesiące + ewentualny jeden na Koushien. Furuya zdaje się tego nie dostrzegać, choć jakieś nieśmiałe próby zmiany w jego charakterze się gdzieś tam pojawiają.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.10.2016 18:07 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
03.10.2016 18:40
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
rozdz. 59
Spoiler :
Jee~ Takatsu w pierwszym składzie, a Okumura, Seto i Kuki "tylko" (ku niezadowoleniu Kuushu) w drugim~ Będzie więcej czasu antenowego Big Grin Zwłaszcza że zaraz Golden Week i mecze sparingowe. Ale, jak to było powiedziane, niewiele czasu już zostało. Już maj, zaraz kwalifikacje letnie, wcześniej ten dziwny mecz z Amerykańcami. Ciekawe, czy pokażą dream baterry Miyuki-Mei w akcji? Chyba głównie po to wymyślono ten mecz Tongue Dobrze, że ma to ino trzy dni trwać, bo już snuli teorie, jak to Miyuki na miesiąc znika i go w tym czasie u boku Sawamury Kuushu wygryza Tongue Jemu samemu też zależy na szybkim awansie, jak widać nie tylko, by połapać cudaki Eijuna, ale i by Miyuki jeszcze w drużynie był. Chce się z nim zmierzyć czy mu zaimponować koniec końców? Ciężko mi rozgryźć momentami tę istotę Sad Sawamura, Furuya i Kanemaru usiłujący nie zasnąć na lekcji trenera są cudni. Aż się biedaki spociły z tego wysiłku Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2017 18:40 przez Murgrabia.)
07.12.2016 22:27
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
OAD 3 - Kawakami

Uśmiałam się przy tym odcinku Big Grin Ma on miejsce na pierwszym roku Kawakamiego i spółki z jego rocznika, po przegranym meczu z Ichidai San i po wizycie Eijuna w szkole.
Spoiler :
Kawakami nie jest raczej typem pewnej siebie osoby. Słabą wiarę we własne możliwości pognębił jeszcze kiepski występ w meczu przeciwko Ichidai San. Jeść kończy zawsze ostatni, a Azumane ciągle się koło niego kręci i w sumie dba o niego. Chłopak przypadkiem odkrył też w stołówce zeszyt, w którym uczniowie zapisują, co by chcieli (do jedzenia). Pojawiają się w nim jednak i inne pragnienia i podobne treści zaczyna pisać Norifune. Kiedy znajduje pod swoimi słowami dopingującą go odpowiedź zaczyna dociekać, kto ją zostawił. Azumane jest tu niezłym źródłem śmiechu, a kiedy pod koniec
Spoiler :
Nori trafia go piłką w ten wielki bebech, ten zaczyna latać za nim z pałką po całym boisku. A Kazuya ma z tego niemały ubaw, jak to on.
Fajniuchne to było. Idziem dalej.

OAD 4, to ekranizacja rozdziału specjalnego Seidou Diary, w którym najmłodsza menadżerka i Miyuki opowiadają o tym, co było po wygraniu jesiennego turnieju: Turniej Jingu i drużyna bez Miyukiego, zimowy obóz z piekła rodem, przerwa noworoczna [odrobina, której wcześniej nie pokazano], jak to było z kontuzją Yuu, zaś OAD 5 - Spirits, czyli opowieści o Isashikim po przegranym meczu z Inajitsu, który wciąż przeżywa, wrzesień, trzecioroczni rozmawiają z Kataoką o swoich planach na przyszłość, późnej jesienne zwycięstwo drużyny i lekka powtórka z końcowych odcinków anime i zima. Trwa trochę ponad 9 minut.

Tym sposobem cały pierwszy akt mangi został zekranizowany.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2017 02:08 przez Murgrabia.)
04.02.2017 01:53
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
r. 77
Po eleganckim meczu z Hakuryuu Eijun doczekał się w końcu artykułu o sobie Big Grin
Spoiler: kadry
[Obrazek: img000007.png]
Spoiler :
Ciekawa jestem dalszych wydarzeń, jak będą prostować Satoru i jak będzie się dalej rozwijał Eijun. A potem chcę z numerkiem na plecach widzieć też Okumurę i Seto. Dajcie mi ich do pierwszego składu~ Niech w końcu Kushuu trochę Eijuna połapie, bo się jak na razie trzyma swojej obietnicy i tego nie robi, skoro wylądował tylko w drugim składzie. Kawakami przez wszystkich olanych (no, poza swoim wiernym fanem, który zawsze wyciągnie go z kapelusza) się w końcu wkurzył. Liczę na jakiś ciekawy rozwój tej postaci, bo przez te wszystkie rozdziały była mi zupełnie obojętna Sad Czas na Złotą Epokę Seidou!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.05.2017 18:46 przez Murgrabia.)
10.05.2017 18:45
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Kochany pamiętniczku, czas na dalsze przygotowania do lata i kolejny mecz towarzyski, a w zasadzie mecze, bo z racji spełnienia się mojego małego daiyowego marzenia ważniejszym winien być dla mnie ten mniej ważny.

Ale zanim to, to trochę wydarzeń pomiędzy.

Spoiler: 78-82
Eijun tak spokojnie i z gracją odpowiada dziewczynom o swoich wyczynach. Normalnie inny chłopak. Furuya kaja się przed sempajem, ale ale, Kataoka oddał notatniki. Eijun w swoim doczekał się w pochwały i ciepłych słów, w przeciwieństwie do Satoru! I przy wszystkich miotaczach i łapaczach wyznaczony został do kolejnego ważnego meczu towarzyskiego, z silnym oponentem! Czas na chwilę chwały dla tego biedaka Smile

Trening, trening, wszyscy trenują, pałkują, jakiś wariat staje o 4:20 by w końcu zasnąć na powrót na podłodze, bo nie może się zdecydować, co robić, kolejny nie śpi, tylko dalej bazgrze w wylewnym notatniku, a potem śpią na lekcjach, niedobre chłopaki. I dalej trening, trening, aż w końcu ktoś z tym swoim treningiem przedobrzył. Furuya nabawił się urazu pleców, wynikłego z jego złej formy, i musi pałzować dwa tygodnie, naprostowywany przez swojego największego fana, Kozą potocznie zwanego. A tu mecze kolejne i kolejne~ Jednym z najbardziej zmartwionych tą kontuzją jest Eijun. Dopiero co go Furuya wyzywał do wyścigu o jedynkę, a już kuleje. Eijun nie będzie się zatrzymywał, bo dzidzi się przewróciło, o nie, i otwarcie mu to powiedział.
Spoiler: mecz, 83-85
Siódmy mecz towarzyski tej wiosny, Seidou vs. Naruta Tech, zespół słynący z dobrych pałkarzy i mordercy leworęcznych miotaczy. Kto stratuje? No jak to kto, wyznaczony uprzednio przed wszystkimi Eijun oczywiście. Niestety, autor olał wysokie oczekiwania wszystkich foxowych forumowiczów i nie pokazał za dużo narzucającego młodziana, za to udało mu się zdobyć bazę i nawet RBI! I to jakim odbiciem XD

[Obrazek: eijun_odb.png]

Tak, Eijunie, doskonale to wiemy Smile

[Obrazek: eijun.png]

Okumura tak się napatrzył i nasłuchał o biegającym z oponą Sawamurze, że sam zaczął XD

[Obrazek: okus.png]

Co było fajne w tym meczu, to doping i wsparcie, jakie Sawamura otrzymał od rezerwowych. Nawet widzowie zwrócili na to uwagę. A po meczu, te wszystkie kubki z wodą mu oferowane Big Grin Piękne to było, zwłaszcza nieśmiały za senpajami Takatsu Smile

[Obrazek: kubki.png]

Miyuki raz chciał szczerze chłopaka pochwalić i mu nikt nie wierzy XD No cóż, sam sobie jesteś winny, kapitanie Smile

[Obrazek: miyuki.png] [Obrazek: miyuki2.png]

Mecz skończył się wynikiem 7-1. Sawamura narzucał do 7 zmiany, w której oddał jeden obieg. Ogółem oddal 6 uderzeń, 2 przejścia, i miał 5 strikeoutów. Narzucił 98 narzutów i według Miyukiego nie wychodziły mu jego "numery", więc można uznać, że miał słabszy dzień. Kończył Kawakami.

Drugi mecz grał głównie drugi garnitur, plus Yui na prawym zapolu, Takatsu jako łącznik, Kanemaru jako 3-bazowy. Cieszy mnie to, że Takatsu grał jako łącznik, bo po odejściu Kuramochiego nie ma nikogo na tę pozycję, nawet nie wiem, kto jest jego zmiennikiem, a Seto, ku mojemu zawodowi, okazał się 2-bazowym. Takatsu jest nominalnie łącznikiem, jednak ostatnio czaił się na 3. bazę. Przeciwnikiem było Asari z Saitamy, a zaczynał Kaneda do pary z Ono. Jednak...

[Obrazek: HOCOK2f.png]

Doczekałam się Big Grin
Spoiler :
Toujo wraca na górkę <3

[Obrazek: toujo.png] [Obrazek: toujo2.png]

Podekscytowany Kuki pokazujący Asadzie swojego senpaja w akcji jest uroczy Smile Zwłaszcza, że to zwykle Asada się ekscytował, kiedy Sawamura narzucał.
Na foxach marudzą, że to nie ta liga, ale niech się w nos pocałują. Dwa iningi to już coś. Mecz skończył się wynikiem 5-3. 8 zwycięstwo Seidou.
Burza O_O

12 postów... Taka samotna...T_T

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2017 21:20 przez Murgrabia.)
05.07.2017 20:43
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
141: Nadejszla wiekopomna chwila choper7

Pominę fakt, że w pierwszej części za chwilę rozpocznie się mecz finałowy turnieju letniego, a w drugiej trwa ceremonia otwarcia tegoż turnieju Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2018 14:32 przez Murgrabia.)
06.10.2018 14:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama