Aktualny czas: 16.08.2018, 06:41 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afera PRISM
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,934
Poziom ostrzeżeń: 0%
Afera PRISM
4 dni temu na światło dzienne wypłynęły informacje dot. tajnego programu rządu U.S.A., który polegał na kolekcjonowaniu danych wszelkiego pokroju. Teoretycznie jest to kolejny środek walki z terroryzmem. Z tym że kolekcjonowane są dane bogu ducha winnych osób jak ty czy ja. Na liście firm ujawniających dane dla NSA znajdują się Microsoft, AOL, Apple, Skype, Yahoo, Youtube, Google i (nie zgadniecie :>) Facebook.

Artykuł na gazeta.pl - znajdziecie tu również wywiad z agentem, będącym źródłem informacji.

Mapa wskazująca, gdzie kolekcjonowanie danych jest najintensywniejsze:
[Obrazek: Boundless-heatmap-large-001.jpg]

Władze Stanów Zjednoczonych bronią programu, mydląc oczy, że to wszystko dla bezpieczeństwa ich państwa i całego świata. A jak wam się podoba takie bezpieczeństwo na siłę? Czy kolekcjonowanie danych obywateli swojego (i nie tylko!) kraju bez ich wiedzy, to nie wykraczanie poza pewne dopuszczalne granice?

Na moim fejsie na ten temat cisza... Ludzie są zbyt podjarani dopiero co odbytą konferencją Sony i porównywaniem zapowiedzianego PS4 z biednym XBox ONE. A mi się zdaję, że to bardziej zasługuje na "shearowanie" i nagłaśnianie niż konsole. Może Polska na mapie jest w odcieniach ciemno-zielonych, ale sam fakt, że gdzieś na świecie, ktoś może mieć jakieś wideo-nagrania mnie bałnsującej w gaciach po mieszkaniu, tudzież robiącej inne rzeczy... jest to conajmniej "disturbing" Confused

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2013 13:48 przez okiren.)
11.06.2013 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Uisper Offline
ლ(ಠ益ಠლ)
Tom's Workers

*
Liczba postów: 232
RE: Afera PRISM
Korzystając z czyichś usług, swego rodzaju wyrażasz zgodę na robienie z informacjami jakie podasz co tylko im się podoba. To, że google i facebook to szpiegujące ścierwa chyba wie każdy. Ludzie są naiwni i nie korzystają z zasady ograniczonego zaufania w internecie.
Nie przesadzajmy, to nie tak, że obserwują nas przez kamery internetowe czy innych tego typu rzeczach, zapewne skype przesyła tylko informacje o osobach korzystających z usług telefonicznych przez skype, bo używając czegoś takiego w teorii jesteś niemożliwy do namierzenia.
Jak dla mnie nie ma powodu do paniki... Jakby ktoś chciał być anonimowy w internecie, jest milion możliwości. Najlepiej jest podać wszelkie prywatne informacje na tacy, a potem płakać, że ktoś wie coś, czego nie powinien. To po prostu nieodpowiedzialne i głupie.
11.06.2013 15:40
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 494
Cytat:Najlepiej jest podać wszelkie prywatne informacje na tacy, a potem płakać, że ktoś wie coś, czego nie powinien. To po prostu nieodpowiedzialne i głupie.
A potem się dziwić skąd ktoś to wie :3
Polecam poczytać o Zuckerbergu a potem się dziwić.

[Obrazek: monkey.png]
11.06.2013 16:32
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,092
Poziom ostrzeżeń: 15%
Dokładnie, ludzie płaczą, że ich obserwują, a świadomie i dobrowolnie oferują światu swoje dane...

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
11.06.2013 16:47
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,858
Ludzie z mojej grupy z zajęć, bali się do mnie pisać na fejsie bo nie wiedzieli, czy ja to ja, choć jestem w grupie kierunku... Więc da się zachować anonimowość na fejsie i nie podawać danych Tongue Niemniej jednak osobiście uważam, że aż tak całkiem powodów do zmartwienia tymi zbieranymi danami nie brak - bo co innego, gdyby władze stanów robiły to na swoim podwórku. Ale na całym świecie? Ciutkę to już przerażające, jak ambitna robi się Ameryka...

A Sony rządzi, btw Big Grin

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2013 17:23 przez Szczery.)
11.06.2013 17:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Bardziej mnie wkurza Echelon, bo to godzi w naszą prywatność.
FB nie dość że jest prawdopodobnie stworzony przez złodzieja to niby do tych celów służy, ale jak kogoś garnie do pisania o wszystkim to nie może się potem oburzać^_^
11.06.2013 18:00
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Znacz wiecie, na niektórych portalach to aż nierozsądne jest niepodawanie własnych danych.
Tak jak zwykle się wszędzie (wyjątkiem był facebook, ale wtedy nawet jeszcze nie wiedziałam co to ==) rejestruję pod fałszywymi danymi (Jackie D. Flint z miasta AllBlue, z kraju Gallifrey~), o tyle wyobrażacie sobie taką rejestrację na portalu praca.pl? Albo inaczej - wyobrażacie sobie, że ktoś Was wtedy weźmie na poważnie?
Wasze dane przenikną do internetu bez względu na to, czy to Wam się podoba czy nie. Po prostu dlatego, że to teraz wygodne. Nawet jak przyniesiecie swoje dane prosto do urzędu pracy, to zostaną one wklepane do komputera i wrzucone do sieci, po to, by inne oddziały też miały do nich dostęp.

Martwi mnie zuchwałość USA nie przez to, że Zuckenberg zrobił z udostępniania własnych danych zabawę, bo jak ktoś nie chce w tej zabawie uczestniczyć, to i tak nie będzie wrzucał na fb poważnych rzeczy i tak - dla mnie fb zawsze istniało tylko dla kontaktu ze znajomymi z Polski i dzielenia się głupimi rzeczami, które znajdę w necie XD Ale sporo osób pisze nawet to, co zjadło na śniadanie. Przecież jak ja to czytam, to to podchodzi pod stalking. WTF?

Ciekawi mnie "wyciek" - czy znaleźli to Anonymous i wyciągnęli na światło dzienne, czy może znowu się robi aferę wokół czegoś, by ukryć coś innego, jak to było przy protestach przeciw ACTA czy słynna akcja, z której rżała cała Polska - "gdzie jest krzyż".
Bo Xbox One vs PS4 interesuje środowisko graczy, a tych w sumie nie jest tak wielu. Jeśli chce się odwrócić uwagi milionów, to się porusza sprawę aborcji, kar śmierci (chociaż to już nie jest na topie), homoseksualizmu i właśnie w ostatnich czasach - tego, że facebook sprzedaje nasze dane, o czym wiadomo było już od lat, ale hej, zawsze jakoś szokuje ludzi XD
Ciekawe, czy może znowu się pojawi w statusach "w związku z nowo wprowadzonymi ustawami dotyczącymi prywatności na facebooku oznajmiam..."

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2013 18:13 przez Gociak.)
11.06.2013 18:12
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,934
Uisper napisał(a):Nie przesadzajmy, to nie tak, że obserwują nas przez kamery internetowe czy innych tego typu rzeczach
Wg. artykułów, które przeczytałam zapisy wideo-konferencji sa również zapisywane i przetrzymywane ;P

Ale kto wie, może Gociak dobrze prawi i to faktycznie ino przykrywka dla jakiejś grubszej brudnej roboty amerykańców.

To że FB handluje danymi mnie nie dziwi, sama mam tam na nazwisko Chopperman Tongue Wujcio Google mnie ino zmartwił :< Skype zaskoczył. Reszta - meh, nie obeszła.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
11.06.2013 21:22
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,723
Jak to moja mama podsumowała: "Nie jestem pewna, co oni chcą osiągnąć przez pilnowanie Facebooka czy Twittera... ale jeśli jakiś terrorysta jest na tyle durny, żeby ustawiać zamach dzwoniąc przez komórkę, czy rozmawiając przez internet, to myślę, że Guantanamo mu się należy, chociażby za samą głupotę..."

[Obrazek: 66HHUfX.png]
11.06.2013 21:33
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 494
Cytat:o tyle wyobrażacie sobie taką rejestrację na portalu praca.pl? Albo inaczej - wyobrażacie sobie, że ktoś Was wtedy weźmie na poważnie?
Wasze dane przenikną do internetu bez względu na to, czy to Wam się podoba czy nie.

I co? Myślisz, że ktoś wykorzysta to że masz na imie X masz tyle lat i jako 15 latka rozdawałaś ulotki? Co za problem? O tyle o ile nie podajesz żadnych prywatnych info to jest ok.

[Obrazek: monkey.png]
11.06.2013 22:50
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama