Aktualny czas: 21.11.2017, 00:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agatha Christie
Autor Wiadomość
szogu3 Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 386
Poziom ostrzeżeń: 55%
Agatha Christie
Na wstępie może zaznaczę, że nie jest to temat o jednak konkretnej książce, ale o ogólnej twórczości tej pisarki (mam nadzieje, że to tutaj pasuje Wink ).

Niekoniecznie każdy czytał jej książki, ale na pewno każdy musiał słyszeć o tej najbardziej znanej na świecie, zmarłej już niestety, pisarce powieści detektywistycznych.

Moje ulubione książki:
A.B.C - ciekawe, bardzo ciekawe. Hercules Poirot (czyt. Herkules Płaro; najsławniejszy detektyw) dostaje listy z "wyzwaniem". Musi rozwiązać sprawę dziwnych morderstw. Na pierwszy rzut oka następujące po sobie zbrodnie nie mają ze bosa nic wspólnego - losowe ofiary, losowe miejsca. Jednak gdy poznajemy kolejne fakty widzimy pewną zależność pomiędzy nimi - są ułożone alfabetycznie. Czy detektywowi uda się rozwiązać tak zawiłą i przemyślaną intrygę? Smile

Śmierć na Nilu - O mój boże. Zakończenie tej historii jest świetne! Ani razu nie przeszło mi ono przez myśl... dopracowane do perfekcji! Pan Poirot udaje sie na wakacje do Egiptu spotyka tam grupkę ludzi - przeważnie są to bogaci szlachcice, którzy także postanowili zrobić sobie małe "wakacje". Zostaje on wtedy wplątany w ciąg morderstw. Czy wszystko było tylko przypadkiem? A może to plan wymyślony przez geniusza zbrodni?

Jeszcze słowem o postaciach:
- Hercules Poirot - najsławniejszy na świecie detektyw. Z pochodzenia Belg, choć ludzie często myślą, że jest z pochodzenia Francuzem. Ekscentryczny i przekonany o swojej wartości - bądź co bądź nigdy się nie myli. Mój ulubieniec. Z kolei Pani Christie go nie lubiła.

- Tommy i Tuppence - małżeństwo. Oboje są detektywami-amatorami. Nie mogę napisać o nich zbyt wiele z prostego powodu - nie miałem okazji jeszcze "ujrzeć" ich w akcji. Wink

- Jane Marple (w powieściach bardziej znana jako Panna Marple) - także detektyw-amator. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest ona przeciwieństwem Herculesa. Miła starsza pani. Uwielbia plotkować. Jest sprytna i inteligenta co ułatwia jej rozwiązywanie zagadek.

To chyba tyle jeżeli chodzi o przedstawienie w jednym wielkim skrócie. Może są tu jacyś fani tej pisarki poza mną? Big Grin Zapraszam do dyskusji! Smile
01.04.2014 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Agatha Christie
Nie interesują mnie powieści detektywistyczne, więc zapewne nigdy nie będę mieć styczności z jej twórczością.

Tak streściłeś te książki, że brzmią jak opisy "Przygód Trzech Detektywów". W sumie polecam, przeczytałam wszystkie części w podstawówce. To dopiero były powieści detektywistyczne.

Jak już mam czytać coś w podobnym stylu, to kryminały. Całkiem niezłe pisze Jean Christophe Grangé, przeczytałam aż dwa - "Lot Bocianów", w którym po 100 stronach wiedziałam jakie będzie zakończenie i w sumie brnęłam przez tą książkę, oraz "Czarną Linię', która mocno mnie zaskoczyła. Czytałam jeszcze w gimnazjum, więc i może tobie się spodoba?

Sprawdzając na Wikipedii, to te gatunki prawie w ogóle się od siebie nie różnią.
Detektywistyczna
Kryminalna

Tylko musiałbyś przeczytać opis książki, bo jak widzisz kryminały mają kilka podziałów.

Jak jesteś zainteresowany, to mogę zapytać moją mamę o jakieś bardziej lekkie tytuły. Ona przeczytała połowę książek tego gatunku, które były dostępne w bibliotece (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
14.04.2014 07:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
RE: Agatha Christie
Nie przepadam za kryminałami, ale Agathe Christie pochłonęłam. Prawie wszystkie jej książki. przeczytałam, zaś moje ulubione to N czy M? oraz Noc i ciemność.
14.04.2014 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama