Aktualny czas: 19.11.2017, 19:44 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Alkohole
Autor Wiadomość
xaton Online
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 583
Poziom ostrzeżeń: 0%
Alkohole
Kilka rzeczy na start:
-Nie jest to temat do gadania o alkoholiźmie bo takowy istnieje(w kontrowersyjnych)
-Nie chcę tutaj namawiać nikogo do upijania się ani też ten temat średnio jest do opowieści o rzyganiu pod stołem(ale jak chcecie proszę bardzoTongue).
-Temat będzie głównie traktował o walorach smakowych różnych alko.

PIWECZKA
Zacznijmy od tego, że piwko w okolicach 2 złotych(dziki, tyskie, żywce, lechy, królewskie...) są do siebie bardzo zbliżone smakowo ale swoje ulubione można miećBig Grin Z tej kategorii wybieram zawsze i wszędzie kasztelany.

Ale zazwyczaj wolę kupić 1 lepsiejsze niż 3 zwykłe
Z kategorii 4-5 zeta na każdą okazje najlepsze są ciechany. Wszelkie:przeniczne, miodowe, portery.
Tu mamy też parę rarytasówTongue.
Cornelius bananowy
Spoiler :
[Obrazek: cornelius-banan.jpg]
Czy sama ta butelka nie jest epickaXD? I to piwo o smaku bananowym! Warto choć raz spróbowaćTongue.

NAJLEPSZE PIWO OWOCOWE
Śliwka w piwie-Kormoran. Kiedyś była całe seria owocowa (Jabłko w piwie, wiśnia w piwie) a chyba tylko to się ostało. Czuć mocno owoce a ma normalny voltarz(nie jest to redsik). Kormorana ciężko dostać w większości Polski(u mnie w Wawie tylko gdzieniegdzie) ale jakbyście się pałętali po Warmii i Mazurach to polecam bo to IMO najlepszy browar.
Spoiler :
[Obrazek: c59bliwka-w-piwie-2.jpg]
Kormoran Orkiszowe
Orkisz to odmiana pszenicy ale to piwo w ogóle nią nie smakujeTongue. Nie znam żadnego podobnego, ma specyficzny zapach, trochę gorzkawe. Jedno z moich ulubionychTongue.

NAJLEPSZE PIWO MIODOWE
Piwo na miodzie gryczanym
Spoiler :
[Obrazek: imgp2303_0.jpg]
Z kategorii burżuazja czyli nawet za astronomiczną sumę 10 zł:
Pilsner urquell-Czeski lager, piłem ze 2 razy ale b. mi smakował tylko właśnie, co to za cena.
Piwa browaru PINTA-wszystkie co piłem są super:
NAJBARDZIEJ CHMIELOWY
Atak Chmielu
Spoiler :
[Obrazek: atak-chmielu-3.jpg]
NAJLEPSZY PORTER
Czarna dziura
Spoiler :
[Obrazek: czarna-dziura-1.jpg]
Piłem jeszcze pinta farmhouse i też b. dobre.

Dobra to jeszcze NAJLEPSZE PIWO DO NARĄBANIA SIĘ:
Dobre są harnasie jako, że jedne z najtańszych a można jeszcze wygrać pod kapslem drugiegoXD. Kiedyś wśród meneli u mnie szał robiło piwo "Kult". Z niewiadomych przyczyn było sprzedawane w lokalnym monopolowym po 1zł. Ale cena normalna jest zdecydowanie wyższa.

Miało być ogólnie o alko ale o samych piwach wyszło mi tyle, że na razie starczyTongue. Wy się możecie wypowiedzieć o czym chcecie. A i napiszcie czy się zgadzacie z moim typowaniem najlepszych piwTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
03.11.2016 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
RE: Alkohole
To może masz jakiś sprawdzony przepis na jabola.. znaczy się cydr?

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
03.11.2016 21:14
xaton Online
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 583
Kolega robił według tego
http://www.strefaagro.dziennikzachodni.p...kie-trudne
I wyszło mu wyśmienite. I miało to w sobie więcej z cydru niż z jabolaTongue.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
03.11.2016 21:30
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,866
Z piwek strasznie-strasznie lubię piwko truskawkowe "Fruli" (trochę sztuczniak, ale tylko trochę i pyszny xd), a poza tym najczęściej piję lokalne cydry bez sztucznych składników, duży wybór mam :3 Piwa pijam coraz rzadziej.

[Obrazek: Fruli gls btl - Copy(test).jpg?itok=XV7pswzb]

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
03.11.2016 21:55
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,042
Uwielbiam to bananowe Big Grin zaskakująco czekoladowe też jest pyszne Smile
03.11.2016 22:15
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
Piw próbowałem już wiele i z takich zwykłych browarów szerokodostępnych to najbardziej podchodzi mi Dębowe Mocne i Kasztelany. Z mniej dostępnych to faworyt jest tylko jeden, niezmiennie od lat:

[Obrazek: PB131654.JPG]

Ale najlepsze piwko jakie w życiu piłem to na zlocie food trucków w Katowicach z takiego namiotu z piwami kraftowymi. 15zł za 500ml lanego, nazwa jakaś powyrkęcana niemożliwa dla mnie do zapamiętania, ale smak po prostu fenomenalny.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że byłem kiedyś w browarze Tyskim na wycieczce, co swoją drogą jest bardzo atrakcyjne cenowo. Za 6zł dostajemy 2h wycieczkę po browarze, w tym 20min film w 3D o historii browaru, kufel i jedno piwo do spróbowania. Nie wiem czym jest to co sprzedaje się w sklepie ale na pewno nie tamtym tyskim. Tamto tyskie było tak dobre, że praktycznie każdy z nas (wymagana jest 10 osobowa grupa) przepił tam całą zawartość portfela. A ja ledwo do domu wróciłem. Pracownicy browaru w każdy piątek i bodajże wtorek mogą w tym barze pić za darmo bez limitu, także pewnie jest grubo.

Jeśli chodzi o wina to się nie wypowiem, bo w nich nie gustuje, to totalnie nie moje smaki. Czasem zakosztuję jakiegoś taniego wyrobu to nawet spoko, ale też się ich wystrzegam, bo niestety wiem jakie są skutki uboczne wypicia całej skrzynki Amareny.

Wódka jak wódka, jak zaczyna smakować to wiedz że masz problem. Dla mnie wszystkie są bardzo podobne, ale z reguły wybieram białą żubrówkę lub żołądkową delux. Jedyna wódka, której nie trawię to Krupnik, jest jedyną wyraźnie odstającą jakościowo i smakowo od reszty, na minus oczywiście. Wiadomo że Finlandia też spoko, ale to już wyższa cena. Ze smakowych najczęściej wybierana przeze mnie to tzw. "Ruda" Czyli Gorzka żołądkowa, aczkolwiek najlepiej mi smakująca to Wyborowa Mango. Tu warto zaznaczyć by raczej wystrzegać się smakowych wódek marki Wyborowa, bo pozostałe smaki są nieco dziwne. Np. Limonka smakuje jak wódka z kminku, czyli jest czymś co z ledwością przechodzi przez gardło. Na studiach zostało udowodnione, że na ciepło tej wódki nie da się wypić bez torsji.

Co do jakis Whiskaczy i tym podobnych to bardzo rzadko je pijam, pewnie dla tego ciężko mi wychwycić różnicę pomiędzy markami, bo nie jestem znawcą w tym temacie. Jack Daniels i Johnie Walker jako dwie najpopularniejsze i względnie tanie marki są tutaj najczęstszym wyborem. Aczkolwiek najlepsza rzecz jaką próbowałem jeśli chodzi o Whisky to:
[Obrazek: 80432402931-chivas-regal-700ml-scotch-wh...karton.jpg]

Ale niestety nie jest to tani trunek 130zł za 0,7l.

05.11.2016 12:26
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Ciekawy temat. Jeżeli chodzi o alkohol, to swoje pije, ale wiadomo wszystko z odpowiednim myśleniem Smile
Jeżeli chodzi o rynek piwny, to często z niego korzystam, osobiście gustuje w piwach Niemieckich, Czeskich oraz Francuskich, gdyż smak jest tam na pierwszym miejscu, a nie procent. Ale wiadomo jestem studentem i ciężko strzelić sobie dobre zagraniczne piwko, bo nie oszukujmy się ceny nie są niskie. Z Polskich piw lubię eksperymentować, ale z reguły najczęściej sięgam po Kasztelany lub Lechy Pils, gdyż cena nie jest za wysoka i można śmiało się napić i nie narzekać Smile Co do gatunków piwa, wydaje mi się, że próbowałem każdego, ale pewności nie mam. Najbardziej jednak do gustu podchodzi mi APA lub klasyczny Pilzner. Resztą gatunków również nie pogardzę Big Grin

Wina - bardzo lubię, szczególnie półsłodkie, półwytrawne oraz wytrawne Smile Nie ma większego znaczenia dla mnie czy piję wino czerwone, czy białe. Jedno i drugie mi smakuję i sięgam po nie z największą przyjemnością. Szczególnie polecam Francuskie wino wytrawne Cotes Du Rhone Smile Z chęcią sięgam po wina, przy okazji posiłku Smile Jeżeli już jesteśmy w tym temacie, to również mogę przyznać, że jak się szykuję impreza, a portfel płacze, to sięgam po "wina" typu Amarena czy Brzoskwinka, szybko można się nawalić, za dobrą cenę.

Alkohole z wyższych półek też popijam w szczególności Whisky, Rum, Gin.
Z pierwszej grupy piłem dość sporo różnych marek takich jak Jack Daniels, Balantines, Jameson, Chivas, Johnie Walker(wszystkie kolory, nawet próbowałem niebieskiego). Sięgam często po Bourbony również jak Jim Beam czy Four Roses. Wszystko zależy od okazji Smile Tak samo mi smakuje Whisky z colą oraz czysta z lodem. To też już zależy od okazji Smile
Rumy, rumianki kocham wręcz z czarnego, złotego czy białego rumu piję każdy, choć najczęściej sięgam po złoty i mieszam go z kolką, na przyjemny wieczór idealny, czarny też dość często ląduje na mojej półce, a biały piję rzadko. Z Rumowych marek zdecydowanie Captain Morgan <3 Choć Havana Club czy Bacardi też ma swoje zalety.
Gin piję rzadko, ale lubię. Nie znam się za bardzo na tym, ale co wpadnie na półkę mieszam z tonic'iem i siup Big Grin Najczęściej chyba Gin Lubelski jak już Smile

Wódka - dla mnie to zło najwyższe nie pije jej kilka lat. Bez znaczenia czy biała, ruda czy smakowa. Nie lubię i już. Wyjątkiem od reguł jest Tequila, ją mogę pić, ale robię to bardzooo rzadko i nieważne czy złota czy srebrna, jest mocna, ale w miarę dobra Big Grin

To chyba tyle Big Grin

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
06.11.2016 18:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 484
Ja to dobrej wódeczki sie lubie napić.

[Obrazek: monkey.png]
07.11.2016 04:47
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 409
Poziom ostrzeżeń: 5%
Z piwek za 2-3zł, to zazwyczaj Lech, bo wchodzi jak woda, czyli nie męczę się piciem tego jeśli chce się upić.

Trochę droższe to np. celtyckie jakieś, najlepiej ciemne, bo takie piwa najbardziej lubię.

Z najwyższej półki piw, to bym chciał kiedyś wypić Imperium Prunum, według Tomasza Kopyry najlepsze polskie piwo kraftowalne, ale ciężko dostać :<

Ze smakowych to lubię te 330ml Zacne, miodowe lub wiśniowe, wchodzą jak orenżada i niedrogie Smile

Prawdziwy Polak żadnej wódki nie odmówi(tak wiem, stereotyp xD), ale ogólnie lubię 2 wódki, gorzką żołądkową(bo działa nieraz leczniczo dla mnie), a także Nemiroffa(bo nie mam po nim kaca).

[Obrazek: 205ee7p.png]
02.12.2016 04:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
Miałem to dać do spamiliady jako ciekawostka, ale ten temat jest do tego stworzony, więc daje tutaj:
#piwo #kobiety #intymne sprawy
Spoiler :

I pytanie:
Z czego bylibyście w stanie wypić piwo? Znaczy nie z jakiego naczynia, tylko z czego wyprodukowane.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
22.01.2017 18:57
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama