Aktualny czas: 25.11.2017, 00:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Kindle
Autor Wiadomość
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 90
Poziom ostrzeżeń: 0%
Amazon Kindle
Dla tych, co nie wiedzą Kindle to czytnik e-booków, wyprodukowany przez sklep Amazon posiadający technologie e-ink imitującą papier i tusz, dzięki czemu ma się wrażenie czytania drukowanej książki i nie męczy się oczu jak przy tradycyjnych kolorowych wyświetlaczach (w Kindle wyświetlacz jest czarnobiały) .

Zanim zdecydowałem się na czytnik miałem obawy, że to nie bedzie to, że klimat przy czytaniu zniknie, ale słaba dostępność papierowych wydań w mojej okolicy przeważyla i dzis nie wyobrażam sobie innego sposobu czytania. Gdy biorę papierową książke w ręke, łapię się na tym, że brakuje mi mojego Kindla.Szczególnie gdy czytam gruby opasły tomiszcz rzędu 800-1000 stron. Ale do rzeczy.

Przez 3 lata używałem Kindla 3, znanego obecnie, jako Kindle Keyboard i postanowiłem w końcu zaopatrzyć się nowszy model. Przedwczoraj w końcu dotarł do mnie mój nowy Kindle Paperwhite 3 i będąc bardzo szczęśliwy z tego faktu, postanowiłem podzielić się z wami wrażeniami.

Tak wyglądał mój stary Kindle Keyboard:

Spoiler :
[Obrazek: big-viewer-3G-01-lrg._V188696038_.jpg]
A tak wygląda mój nowy Kindelek:
Spoiler :
[Obrazek: Amazon-Kindle-Paperwhite-012.jpg]

Muszę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony z Keyboarda i w życiu bym go nie porzucił gdyby nie jedna zasadnicza rzecz, czyli brak oświetlenia. Często czytam w ciemności/nocy a nawet w dzień moje łóżko, na którym zwykle leże czytając, nie daje mi dużo światła, więc bez podświetlenia jest ciężko. Co prawda kupiłem sobie do niego specjalną lampkę, ale miała ona kilka wad:

- konieczność wymiany baterii, co 2-3 tygodnie
- słabnięcie natężenia światła wraz ze spadkiem mocy baterii
- nierównomierne naświetlenie ekranu
- przy mocnym świetle 3 diody w lampce odbijały się od ekranu Kindla i oślepiały mnie
- włącznik lampki rozregulował się wskutek nadmiernej eksploatacji

Keyboard był bardzo dobrym modelem, dobrze mi się go trzymało w ręce, miał super przyciski do przewracania stron był łatwy w modyfikacji i ogólnie był świetny, ale miałem już serdecznie dość zewnętrznej lampki no i Paperwhite 3 mnie zaciekawił a dlaczego o tym niżej.

Trochę się wahałem z zakupem, także z powodu ceny. Czytnik razem z wysyłką kosztuje niecałe 200 dolarów, czyli ok. 750 zł. Nie jest to mała suma, ale pomyślałem sobie, że skoro dużo czytam to, co mi tam. Raz się żyje, co nie ? Amazon znacznie poprawił jakość, a raczej szybkość wysyłki. Pamiętam, że Keyboard, szedł do mnie jakieś półtora tygodnia, tymczasem PW3 miałem u siebie już po 5 dniach. Po rozpakowaniu rzuciło mi się w oczy, że PW3 jest znacznie mniejszy i lżejszy od Keyboarda. Nawet się przestraszyłem, że pomyliłem modele i kupiłem nie ten, co chciałem, ale na szczęście wszystko było ok. Po prostu zapomniałem, że nowsze modele nie mają fizycznej klawiatury. Ponadto sądziłem, że wyższa rozdzielczość przełoży się też na wymiary ekranu, a tak się nie stało. Ekran rozmiarowo jest mniej więcej taki sam jak w moim starym modelu. Mimo to, przeskok z rozdzielczości 800x600 na 1448x1072 i z 167 ppi na 300 ppi jest widoczny gołym okiem. Od razu widać, że wyświetlacz jest znacznie lepszy a litery wyraźniejsze i czytelniejsze. Keyboard miał tylko jedną domyślną czcionkę (inne trzeba było sobie samego wgrywać) a PW3 ma ich aż 7 i prezentują się naprawdę wspaniale szczególnie na takim ekranie. Powiecie, że to niewiele przy możliwościach tabletów, laptopów czy smartfonów, ale dobra czcionka w połączenie z e-inkiem naprawdę dużo daje, jeśli chce się imitować wrażenie czytania fizycznej książki. Ponadto czytnik ma pojemność ok. 3GB więc jest to wystarczająca ilość by zmieścić w nim całą bibliotekę.

Podświetlenie spisuje się wzorowo. Ma ono ciepły żółty odcień, można je dowolnie regulować, nie jest jaskrawe ani oślepiające (no, może jest, ale tylko przy maksymalnych ustawieniach), nie męczy oka i spisuje się dobrze nawet w jasnym pomieszczeniu, gdzie opłaca się je mieć włączone dla lepszego kontrastu. W całkowitej ciemności średnie natężenie sprawdza się doskonale.

Kindle obsługuje wiele formatów, pdf, doc, rtf, jpg, cbz itd. Ja najczęściej korzystam z mobi, który jest jego natywnym formatem. Jest to już nieco przestarzały format, Amazon już jakiś czas temu wprowadził jego następcę, ale mobi wciąż jest bardzo popularny, jeśli chodzi o ten czytnik. Jednym z powodów da, którego zdecydowałem się na Paperwhite, było to, że liczyłem na lepszą obsługę pdf’ów. Jeśli chodzi o cyfrowe książki to wciąż często używany format, szczególnie przy starszych tytułach. Niestety obsługa tego formatu przez Kindle pozostawiała sporo do życzenia, wciąż nie ma możliwości korzystania z reflow (trybu, który dopasowuje tekst z dokumentu pdf do ekranu czytnika), trzeba powiększać stronę, czyli jest niezbyt komfortowo. Dlatego musiałem je przerabiać na mobi, z różnym skutkiem. W modelach z serii Paperwhite doszła opcja obrotu ekranu zwana trybem „Landscape” i z tego, co pobieżnie sprawdziłem, pdf’y w końcu da się czytać w miarę komfortowo. Nawet normalnym trybie wygląda to dużo lepiej niż na Keyboardzie, być może ze względu na lepszy ekran i wyższą rozdzielczość. Oczywiście dotyczy to tylko zwykłych książek. W przypadku bardziej skomplikowanych dokumentów takich jak gazety, tygodniki, czasopisma, pełnych kolumn czy wykresów już tak różowo nie jest. Ale ponieważ, z nich nie korzystam, to mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z obsługi tego kłopotliwego formatu. Chciałoby się wręcz rzec: nareszcie!

Liczyłem też, że w końcu będę mógł też czytać mangi i czarno-białe komiksy. Tu niestety spotkało mnie rozczarowanie, choć sprawdziłem na razie tylko jeden komiks. Jak wcześniej wspomniałem mylnie założyłem, że ekran PW3 będzie większy niż na Keyboardzie. A ponieważ nie jest to czytanie komiksów się nie poprawiło. W zasadzie jest nawet trochę gorzej, bo jeśli oryginalne skany są słabej jakości, to niestety przy powiększeniu i nowej rozdzielczości, wszystko się rozmywa. W wolnym czasie sprawdzę jakieś mangi i może efekt będzie lepszy.

Jeśli chodzi o baterie, trzyma ona dość długo. Keyboarda ładowałem średnio, co 2-3 tygodnie, PW podobno trzyma do ok 8 tygodni, ale to raczej bzdura. Myślę, że bateria trzyma mniej więcej tyle samo, co mój stary model, może trochę dłużej. Jak widać, w porównaniu do innych urządzeń elektronicznych jej żywotność jest spora, przede wszystkim, dlatego, że czytnik pobiera prąd nie w trakcie wyświetlania, ale w trakcie odświeżania, przewijania strony. Jeśli więc wyłączymy Wi-Fi, i światełko to nawet przy intensywnym czytaniu prędko ona nam nie padnie. A Ładowanie trwa, na pewno krócej niż przy smartfonie/tablecie/laptopie.

Pozostaje jeszcze kwestia ekranu dotykowego. Nie zrozumcie mnie źle, to spoko rzecz, ale trzeba się do niego przyzwyczaić. Jednym z fajniejszych rzeczy w Keyboardzie było to, że miał on po bokach przyciski do przewijania stron. Model Paperwhite, korzystając w całości z dobrodziejstw (i wad) dotyku, oczywiście ich nie posiada. Przewijanie stron polega na dotyku lewej i prawej części ekranu. I tu jest spory plus. Dzięki lepszemu procesorowi (1Ghz) strony przeskakują dużo szybciej i nie ma już takich opóźnień, czy zawieszek. Jednak wąskie obramowanie sprawia, że często niechcący przeskakujemy o stronę czy dwie. Nie da się też go chwycić całą ręką bez przeskakiwania na kolejne strony, chyba, że przedtem go wyłączymy. W ciągu dwóch dni używania już parę razy kątem kciuka przypadkowo przeskoczyłem stronę i było to bardzo irytujące. Keyboard pod tym względem jednak jest sporo lepszy i gdyby miał wbudowane oświetlenie pewnie dalej bym go używał. Myślę jednak, że z czasem przywyknę i nauczę się podświadomie przewijać strony wg własnej woli.

Fajne są też nowe funkcje dostępne dzięki nowszemu oprogramowaniu (Keyboard, jako stary, nieprodukowany już model nie jest aktualizowany od jakiegoś czasu). Oprócz wspomnianej funkcji „Landscape", fajne jest funkcja „Page Flip”, pozwalająca „kartkować” książkę na podglądzie pozostając na obecnie czytanej stronie. Wspomniałem też wcześniej o powiększaniu tekstu w pdf’ach i komiksach. Ciekawa rzecz, choć dla mnie raczej niezbyt przydatna. Świetną rzeczą jest tzw. „Reading progress”, czyli funkcja, w której czytnik mówi ci ile minut zostało do przeczytania przez ciebie obecnego rozdziału. Opcja ta działa tylko przy poprawnie zrobionym spisie treści, ale i tak się bardzo przydaje. Oczywiście początkowo czytnik nie jest zbyt dokładny, ale im więcej czytamy tym łatwiej dostosowuje się do naszego tempa czytania.

Ze obecnych wcześniej funkcji, jeśli wrzucimy na czytnik słownik angielsko-polski (Kindle własnego jeszcze nie posiada), możemy łatwo klikając na słowo poznać jego znaczenie. Kindle ma też dostęp do Wikipedii, i serwisu Goodreads (angielski serwis o książkach ala np. Filmweb, czy Lubimy Czytać), ma też wbudowaną własną przeglądarkę internetową. Do pełnego przeglądania sieci raczej się ona nie nadaje, ale grunt, że jest.

W stosunku do Keyboarda straciłem tez nie tylko przyciski i fizyczną klawiaturę. W nowych Kindlach pozbyto się głośników, więc nie możemy już słuchać muzyki w trakcie lektury, ani korzystać z lektora. Co prawda był on tylko angielski, ale funkcja była spoko. Sam nie korzystałem żadnych z tych funkcji, więc mało mnie to obeszło, tym niemniej trochę szkoda. Najbardziej jednak żałuje możliwości instalacji różnych zewnętrznych dodatków takich jak np. spolszczenie. W starych kindlach instalowało się mały hack, który umożliwiał wgrywanie różnych modyfikacji, niestety w nowych modelach jest to w zasadzie niemożliwe ze względu na zabezpieczenia, więc niestety, na razie jadę na domyślnym gołym sofcie i angielskim menu. Mogę się tylko domyślać, co czują ci, którzy w swoich starych Kindlach mieli różne mody i z których musieli zrezygnować przy przesiadce na najnowszy model.

Warto też zaopatrzyć się w specjalne etui. Do Keyboarda kupiłem oryginalną „okładkę”, ale przy PW jednak zdecydowałem się na tańszy zamiennik. Dodatkowy wydatek rzędu 200 zł (łączna cena z wysyłką) za oryginalne etui to jednak za dużo. Podróbka z Allegro będąca dokładna kopią (minus logo Amazonu) kosztowała mnie lekko 90 zł, więc można powiedzieć ze zaoszczędziłem. Okładka ma specjalny magnes zamykający i po otwarciu etui, czytnik sam się wybudza. Fajna rzecz.

Podsumowując, plusy przeważają nad minusami. Kindle Paperwhite 3 to naprawdę wspaniały czytnik oferujący wysoki komfort czytania, które niweluje niedociągnięcia mojego poprzedniego modelu. Dla osób czytających w dzień i na słońcu, z lżejszym portfelem lepszy będzie jednak Keyboard, ale dla nocnych marków takich jak ja PW3 to wymarzony produkt. Lekki, poręczny ze świetnym ekranem, czego chcieć więcej ? Gorąco polecam.

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.09.2015 20:59 przez Jarek Bachanek.)
19.09.2015 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Amazon Kindle
Tak bardzo przepłacić za markę xDDDDDDDDDD

Mam czytnik Kobo Glo. Za 420zł. Etui, które po zamknięciu "blokuje" ekran, kosztuje 50zł, ja kupiłam jakieś za 20zł.

Z tego co widzę, nie różni się specjalnie od twojego (z aukcji na allegro).
Wymiary: 114x157x10mm
Waga: 185g
Procesor: 1Ghz
Ekran: 6” XGA Pearl E-Ink , dotykowy ekran, 1024x768 , 16-odcieni szarości
Podświetlenie: Wbudowane komfortowe podświetlenie ekranu
Przyciski: on/off, light on/off
Pamięć: Wbudowane 2GB (dostępne dla użytkownika 1GB), możliwość rozszerzenia pamięci do 32GB poprzez karte microSDHC
Bateria: Ponad 1 miesiąc z wyłączonym WiFi
Czcionki: 8 czcionek , 24 rozmiary z możliwością ustawienia ostrości
Słowniki: Wbudowane słowniki: angielski, niemiecko-angielski, hiszpańsko-angielski, francusko-angielski, włosko-angielski, portugalsko-angielski, niemiecki, hiszpański,francuski,włoski,holenderski,portugalski, japoński,angielsko-niemiecki,angielsko-hiszpański,angielsko-francuski, angielsko-włoski,angielsko-portugalski,angielsko-japoński
Notatki: podkreślanie tekstu, możliwość robienia notatek, integracja z Facebook i Twitter
Dodatkowe opcje: Personalizacja biblioteki, ustawianie jasności, zoom dla PDF
Wspierane formaty: EPUB, PDF, JPEG, GIF, PNG, TIFF, TXT, (X)HTML, RTF, CBZ, CBR , MOBI

Jedyne co mnie w twym kindlu zainteresowało to te minuty do końca rozdziału. Jednak u mnie by nie działało. Czas do zablokowania mam ustawiony na 30 minut i często zostawiam tak czytnik, więc podawałoby mi kosmiczny czas (: I spis streści rzadko mam dobrze zrobiony~

Dodatkowo mam jakieś statystyki, ile książek przeczytałam, ile stron przewróciłam, ile czasu mi zajęło przeczytanie tego i tak dalej.

I jakieś gry mam, które chyba specjalnie mają jakieś chore poziomy trudności ustawione ;__; W szachach jest chyba 5. Mój tata bardzo dobrze gra w szachy, a z 3 poziomem nie miał szans xDD

Więc tak. Dobrze, że nie kupiłam kindla, bo widzę, że cenowo to masakra.

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
19.09.2015 20:54
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Miałem dopisać, że wolałbym byśmy w temacie dyskutowali o Kindlu, bo obawiałem się właśnie, że się zacznie porównywanie kto ma lepszy czytnik, ale stwierdziłem, że nie ma sensu. Może jednak to był zły pomysł.

Czy przepłaciłem ? Może. Twój czytnik rzeczywiście jest porównywalny. Jakieś tam statystyki też mam, ale nie sprawdzałem dokładnie, bo mi to niepotrzebne. Na upartego można by nawet wyhaczyć Kindla Paperwhite 1 lub 2 za taką cenę jak twój Kobo, bo na Amazonie jakieś 40% ceny to przesyłka opłaty celne, podatki i inne gówna. Np niemiecki Amazon sprzedaje po niższych cenach, ale nie wysyłają towaru do Polski. Wystarczy mieć znajomego w Niemczech i po kłopocie. Więc cenowo bynajmniej nie jest to żadna masakra. Można też próbować wyhaczyć coś z promocji, albo wyhaczyć dobrą aukcje na Allegro. Jak ktoś chce i jest cierpliwy to kupi. Ja nie byłem i tyle a wydanej kasy nie żałuję. Więc, bez urazy, ale daruj sobie ten komentarz o przepłacaniu za markę, bo mnie on nie śmieszy.

Notatka od okiren, 21.09.2015 03:28 :

Ha-ha-haczyk na bluzie~

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 17:24 przez okiren.)
19.09.2015 23:34
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Więc nie rozumiem po co taki temat. Użytkowników, którzy mają czytniki pewnie można policzyć na palcach jednej ręki. Zrozumiałabym temat, w którym można sobie pogadać o czytnikach, o ich zaletach, wadach, porównać ich parametry, funkcje i ceny. Ale o jednej marce?

W takim układzie ten post wygląda na sponsorowany~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
20.09.2015 15:00
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Nie rozumiesz Lamą? Kolega chciał się pochwalić zabawką. Zaraz w innym temacie wyciągnie ajfona i wodę gazowaną z Włoch, 6 złotych za pół litra.

No ja też nie rozumiem sensu istnienie tego tematu skoro nie możemy dyskutować i porównywać tabletów, tylko zachwycać się kindlem. Na pewno nie jesteś pracownikiem Amazonu? Tongue

[Obrazek: giphy.gif]
20.09.2015 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Filemon napisał(a):Więc nie rozumiem po co taki temat. Użytkowników, którzy mają czytniki pewnie można policzyć na palcach jednej ręki. Zrozumiałabym temat, w którym można sobie pogadać o czytnikach, o ich zaletach, wadach, porównać ich parametry, funkcje i ceny. Ale o jednej marce?

Cóż, moim zamiarem było raczej zachęcić tych, którzy czytników nie mają, a dzięki moim spostrzeżeniom, może się przełamią. A pórownywanie jest jak najbardziej ok, sam chętnie poczytam o doświadczeniach innych osób, ale po co od razu krytykować czyjś wybór, jeszcze do tego w taki sposób ? Ja to odebrałem tak jakbyś chciała mi pokazać, że masz lepszy czytnik od mojego i, że jestem idiotą, który dał się zrobić w konia bądź mam za dużo kasy, na co w obu przypadkach odpowiadam, że nie. Chyba nie o to chodzi w porównywaniu modeli

Filemon napisał(a):W takim układzie ten post wygląda na sponsorowany~

Zapewniam cię, że taki nie jest. Człowiek ma prawo się ekscytować nowym zakupem co nie ?

Orzi napisał(a):Nie rozumiesz Lamą? Kolega chciał się pochwalić zabawką. Zaraz w innym temacie wyciągnie ajfona i wodę gazowaną z Włoch, 6 złotych za pół litra.

HA HA HA... Owszem chciałem się pochwalić, a także pokazać możliwości Kindla tym, którzy go nie mają. Czy to jakiś grzech ? Jeśli tak, to przepraszam.

Orzi napisał(a):Na pewno nie jesteś pracownikiem Amazonu?

Zapewniam cię, że nie jestem. To już nie wolno być entuzjastą jakiejś marki ?

20.09.2015 15:50
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Nie, bardziej się czepiam odpowiedzi na post Lamony, że "to jest temat tylko na Kindle". Jej spostrzeżenia są bardzo trafne, prawdopodobnie bardzo mało forumowiczów ma czytnik w ogólności, a kindle'a w szczególności. Ograniczając ten wątek jedynie do Kindle'a znajdowałby się tu prawdopodobnie jeden post - twój. Rozszerzając to na wszystkie czytniki jest jakaś szansa, że COŚ się tu będzie działo.

Swoją drogą sam zamierzam kupić czytnik, ale zaczynam od jakiejś taniej zabaweczki "żeby działało". W przyszłości jak się pobawię tańszym prawdopodobnie kupię taki wypasiony, może właśnie kindle'a, kto wie.

[Obrazek: giphy.gif]
20.09.2015 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Orzi napisał(a):Nie, bardziej się czepiam odpowiedzi na post Lamony, że "to jest temat tylko na Kindle". Jej spostrzeżenia są bardzo trafne, prawdopodobnie bardzo mało forumowiczów ma czytnik w ogólności, a kindle'a w szczególności. Ograniczając ten wątek jedynie do Kindle'a znajdowałby się tu prawdopodobnie jeden post - twój. Rozszerzając to na wszystkie czytniki jest jakaś szansa, że COŚ się tu będzie działo.

Masz całkowitą rację, dlatego początkowo nic nie napisałem, dopiero po odpowiedzi Filemon wspomniałem o moim pierwotnym zamiarze i wytłumaczyłem wyżej dlaczego.

Orzi napisał(a):Swoją drogą sam zamierzam kupić czytnik, ale zaczynam od jakiejś taniej zabaweczki "żeby działało". W przyszłości jak się pobawię tańszym prawdopodobnie kupię taki wypasiony, może właśnie kindle'a, kto wie.

Dla takich właśnie osób założyłem ten temat, żeby zareklamować markę i zachęcić do ogólnie do czytników. Nie wiem jak inne marki ale Kindle Keyboard o którym pisałem w recenzji, można dostać na Allegro za ok. 100-200 zł. Kindle Classic z ekranem dotykowym, też można kupić za 200 zł. Classic to taki tańszy Paperwhite, tylko bez oświetlenia i z gorszym ekranem, jednak to wciąż bardzo dobry model. Wystarczy poszukać. Sam sprzedaje swój Keyboard, choć aukcji jeszcze nie wystawiłem, jakbyś był zainteresowany, daj znać na PW.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2015 16:26 przez Jarek Bachanek.)
20.09.2015 16:20
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Jarek Bachanek napisał(a):Cóż, moim zamiarem było raczej zachęcić tych, którzy czytników nie mają, a dzięki moim spostrzeżeniom, może się przełamią.
Ale Ty nie zachęcasz do posiadania czytnika, a konkretnie do Kindle'a, a naprawdę są porównywalne czytniki w lepszej cenie Wink Gdybyś chciał zainteresować ludzi do czytników to tym bardziej byś dawał argumenty że np. już za 200zł możesz mieć dobry czytnik. Ale niestety Amazon takich nie posiada, więc o tym nie napisałeś Sad Sad

Sam przymierzam się do kupienia czytnika, bo mam sporo rzeczy do przeczytania, które mam pdfy, a papierowych wersji już nie sprzedają (albo w cenach pareset złotych za tom ;/) + może chętniej bym się za ksiązki łapał, a na pececie słabo się czyta. Ale z drugiej strony nie zależy mi na tym aż tak by kupować Kindle'a za ~1000zł.

sweet sweet lemonade
20.09.2015 16:20
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Devzan napisał(a):Ale Ty nie zachęcasz do posiadania czytnika, a konkretnie do Kindle'a,

No to chyba jasne, gdybym chciał gadać o innych czytnikach założył bym bardziej ogólny temat. A, że nie miałem styczności z innymi czytnikami, to nie widzialem w tym sensu. Chciałem pokazać możliwości Kindla i pokazać co taki czytnik potrafi.

Devzan napisał(a):Gdybyś chciał zainteresować ludzi do czytników to tym bardziej byś dawał argumenty że np. już za 200zł możesz mieć dobry czytnik. Ale niestety Amazon takich nie posiada, więc o tym nie napisałeś.

Devzan napisał(a):Ale z drugiej strony nie zależy mi na tym aż tak by kupować Kindle'a za ~1000zł.

W recenzji raczej nie pisze się innych czytnikach po za recenzowanymi. A tańsze modele jak najbardziej da się kupić. Patrz mój post na poprzedniej stronie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2015 16:34 przez Jarek Bachanek.)
20.09.2015 16:31
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama