Aktualny czas: 22.11.2017, 09:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
American Crime Story
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,546
Poziom ostrzeżeń: 0%
American Crime Story
Podobnie jak "American Horror Story", któremu poświęcony jest osobny wątek na naszym forum, ACS stanowi serię niepowiązanych ze sobą historii. Jak nietrudno się domyślić, tym razem miast różnistych straszności i okropności, będziemy mieć do czynienia ze słynnymi sprawami kryminalnymi, które naprawdę miały miejsce. Co ciekawe, w skład obsady wchodzą między innymi aktorzy znani z AHS.

1. sezon: The People v. O. J. Simpson

[Obrazek: Bp5rg1j.jpg]

Liczba odcinków: 10 (1 odc. = ok. 50 min.)
Twórcy: Scott Alexander, Larry Karaszewski
Obsada: Sterling K. Brown, Kenneth Choi, Christian Clemenson, Cuba Gooding Jr., Bruce Greenwood, Nathan Lane, Sarah Paulson, David Schwimmer, John Travolta, Courtney B. Vance,

"American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona" to najnowsza produkcja twórców przebojowej serii "American Horror Story", która pokazuje kulisy słynnego procesu, dając intrygujący wgląd w działania prawników, walczących o skazanie lub uniewinnienie oskarżonego o podwójne morderstwo legendarnego futbolisty. Oparty na książce "The Run of His Life: The People v. O.J. Simpson" autorstwa Jeffreya Toobina, serial odkrywa chaotyczne, zakulisowe działania oraz manewry zarówno prokuratury, jak i obrony oraz to, w jaki sposób kombinacja nadmiernej pewności siebie oskarżycieli, przebiegłość obrońców oraz historia policji Los Angeles w kwestii traktowania społeczności Afroamerykanów dała ławie przysięgłych to, czego potrzebowała: uzasadnioną wątpliwość.
[część oficjalnego opisu serialu]

Nie lubię seriali kryminalnych typu "1 odcinek = 1 sprawa". Nudne toto, a i rzadko można liczyć na rozwój jakiejś porządnej fabuły. Jednak początkowo i tu miałem mieszane uczucia. "Dziesięć odcinków na jeden proces? Przecież to zmieściłoby się w jednym dwugodzinnym filmie". Pozory mylą. Twórcy serialu zgromadzili tyle materiału i postarali się rozbudować poszczególne postacie w taki sposób, że nie odczuwa się żadnych dłużyzn. Ponadto widzowie, którzy orientują się w sprawie Simpsona zachwalają zgodność serialu z faktami, więc nie uświadczymy tu zapychania odcinków zbędnymi wydarzeniami. No, może poza relacją Clark i Durdana, która do dziś pozostaje niedopowiedziana.
Co do postaci i aktorów, jak zwykle jestem pod wrażeniem kreacji Sary Paulson. Jedna z weteranek obsady AHS ponownie pozytywnie zaskakuje. Warto też wspomnieć o Cubie Gooding Jr. i Courtneyu B. Vansie, który wcielili się odpowiednio - w oskarżonego i jego adwokata.
Serial prócz oczywistych wątków fabularnych porusza również problem sytuacji czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych, a co za tym idzie przedstawia manipulacje obrońców Simpsona ławą przysięgłych oraz opinią publiczną. Śmiesznostka: przez cały czas serialowy Simpson budził we mnie większą sympatię niż Cochran, który starał się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu bez względu na okoliczności.

To jak, oglądał ktoś i chciałby się podzielić wrażeniami? A może ktoś dopiero planuje seans?

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.09.2016 21:47 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
19.09.2016 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,619
RE: American Crime Story
Widziałem pierwszy odcinek, akurat trafiłem skacząc wieczorem po kanałach. Nie zdarzyło mi się już trafić na kolejny, ale potwierdzam że zachęcało i zdawało się być ciekawe.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

19.09.2016 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,619
Tak mi się zdawało, że był temat Hejsa o tym serialu!
Kilka tygodni temu obejrzałem i powiem szczerze, że byłem zachwycony , oglądało mi się niezwykle przyjemnie i naprawdę wciągająco - niby zaskakująco, jak na serial który w jakichś 80 % dzieje się w biurach prawniczych, prokuraturze i sali sądowej, ale najwyraźniej pasują mi takie motywy (W sumie jak Phoenix Wright). Trzeba przyznać bowiem, że tematyka też była elektryzująca - słynny proces stulecia, przed którym i po którym już chyba żadna inna sprawa nie skupiła na sobie tak wielkiej uwagi całych Stanów zjednoczonych, sprawa kluczowa i przełomowa dla całego społeczeństwa w Stanach, dla wciąż budowanego Amerykańskiego Snu. Trzeba też dodać, że serial może fabularyzował, ale nie konfabulował, i w dużej mierze po prostu przedstawiał wydarzenia takimi jakimi były (mówię tu głównie o sali sądowej, ale nie tylko), a były pogmatwane, najeżone nagłymi zwrotami, nabuzowane emocjami całego kraju. Nie dziwota więc, że w tym serialu miejsca na nudę nie ma, o ile oczywiście klimaty sądowe i okołosądowe kogoś nie zrażają. Dla mnie bardzo dobra produkcja, ot co, a przy tym kolejny kamień milowy do mojego przekonywania się do Travolty.

W odpowiedzi na parę kwestii z posta Hejsa - nie wydaje mi się, żeby powstawał kolejny sezon o innej rozprawie. Raz, że minęło już parę lat od pierwszego, a dwa... Sprawy O.J. Simpsona chyba nic nie przebije, żadna inna nie była tak wielkim wydarzeniem, obfitującym w tak wiele zwrotów, wątpliwości i niespodzianek, i tak znaczącym dla społeczeństwa. Ja to odbieram nie jako odłam American Horror Story, tylko po prostu podobnie brzmiącą produkcję która na jednym serialu miała się zakończyć. Niemniej jednak nie popieram tego żadną wiedzą, mówię tylko jak sam ten serial odebrałem, dzielę się domysłami Tongue

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

23.06.2017 05:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,546
Podobno drugi sezon już powstaje. Ma opowiadać o sprawie zabójstwa Versacego. Wystąpią m.in. Edgar Ramirez, Penelope Cruz i Ricky Martin.

[Obrazek: b8b031b0d2cb0787fe7978f0638428c0d1f9bac2_1.jpg]

[Obrazek: Sygnatura.png]
23.06.2017 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama