Aktualny czas: 25.11.2017, 13:29 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
American Horror Story
Autor Wiadomość
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Poziom ostrzeżeń: 0%
American Horror Story
Dobra kochani, miarka się przebrała! Jestem właśnie (w sumie dopiero) na 04s.02e., czyli drugi odcinek sezonu czwartego, póki co ostatniego, i po prostu coś we mnie pękło! Momentami ten serial wywołuje tyle emocji czy zaskoczeń, że ciężko jest dusić to w sobie i to przemilczeć, ale od początku.

Pierwszy sezon tego serialu pojawił się w 2011 roku. Od tego czasu co roku pojawia się nowy serial, traktujący o zupełnie innej historii. Z początku, z tego co kojarzę, serial ten miał być zbieraniną takich typowych motywów w horrorach, psychiatryk, nawiedzony dom, jakieś zombie itp. Taki standardzik dla fanów tego gatunku.

Od siebie powiem, że pierwszy sezon nie był jakiś zachwycający i doskonały. Mnie, jako fance wszelkiej maści horrorów, naturalnie się podobał. Umiłowałam sobie fabułę, jak i postać Tate'a. Swoją drogą aktor go grający zdobył w serii tego serialu znaczną popularność, podobnie jak Jessica Lange, które jest fenomenalna według mnie, kocham tę kobietę w każdej kreacji, w jakiej było mi ją dane oglądać w tym serialu Smile
Spoiler :
Mimo wszystko pierwszy sezon był trochę nudny, a role pierwszoplanowe po prostu mdłe. Strasznie mi szkoda, że pierwszy sezon wielu ciekawskich może po prostu zniechęcić, a nie zachęcić, takie odnoszę wrażenie. A wielka szkoda, bo im dalej tym lepiej.

Drugi sezon
Spoiler :
był już dla mnie o niebo lepszy. Naprawdę potrafiłam wchłonąć ten serial w jeden dzień, choć zajmowało mi to ok 13 godzin ciągłego oglądania, potrafiłabym... Właśnie, BYM, ponieważ pod koniec zaczęło się kiepścić. Pomysł z kosmitami był dla mnie zbędny, wręcz zepsuł świetną koncepcje psychiatryka (tak bardzo popularny motyw). Według mojego gustu wciskanie tam motywu z kosmitami było kompletną pomyłką i przedawkowaniem kokainy przez tego, kto to wymyślił i tego, kto to zaakceptował :<
Nie mniej jednak polecam! Bardziej niż pierwszy, może w sumie warto od tego zacząć?

Trzeci sezon
Spoiler :
zawiódł mnie. Motyw był dobry, kreacje postaci też! Naprawdę, tutaj kreacje były świetne, różnorodne charaktery... Po prostu zaczęłam patrzeć na ten sezon przez pryzmat jednego, debilnego zdarzenia, przez które zrobiłam pauzę i odeszłam od laptopa... Nie dałam rady dokończyć już odcinka, musiałam się dalej zmuszać :/ Ponieważ zaznaczyłam spoiler, to napiszę o czym mówię - otóż zapewne każdy, kto oglądał, pamięta sytuację, w której dziewczyny ganiały się po ogrodzie. W pewnym momencie Zoe użyła teleportacji i... Nagle wylądowała na zaostrzonym końcu ogrodzenie i tam zdechła. Naprawdę, wyszłam z domu wtedy nawet
opowiada o czarownicach.

I nadszedł czas na sezon czwarty. Tutaj nie jestem na bieżąco, więc nie będzie spoilerów, ponieważ mogę napisać ogólnikowo i Ci co oglądali na pewno mnie zrozumieją (:
Skończyłam oglądać odcinek 2 i strasznie mnie wnerwiła końcówka!! Nie wiem jak można traktować tak ludzi, że w tamtych czasach tak się działo, to po prostu wstyd i mnie to strasznie podburza wewnętrznie Sad

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.09.2016 21:35 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
27.03.2015 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
RE: American Horror Story - serial
Świetny serial do oglądnięcia ot tak, dla rozrywki, bez nastawiania się na wyszukane motywy z filozoficznym przesłaniem czy niezwykle nowatorski scenariusz. Fabuła w każdym sezonie jest prosta, ale ujmująca. Sporym atutem serii jest również nie byle jaka obsada. Sarah Paulson, Angela Basset czy wspomniana przez Namin najjaśniejsza gwiazda AHS - Jessica Lange stanowią dobry argument, by poświęcić chwilę każdemu z sezonów. Nawet jeśli nie przepadamy za motywem przewodnim któregoś z nich. W serialu zastosowano ciekawy zabieg - mimo (pozornego) braku związku fabularnego pomiędzy poszczególnymi sezonami w każdym z nich występuje spora część tej samej obsady. Dzięki temu na przykład mieliśmy okazję zobaczyć Lange wcielającą się w cztery podobne pod względem charakterologicznym postacie, acz z każdą z nich związana jest zupełnie inna historia.

Jeśli miałbym ocenić poszczególne sezony, biorąc pod uwagę, który z nich jest lepszy, obecnie wyglądałoby to w ten sposób: II > IV > III > I. Fox zaczął serial najsłabszą częścią, aż do przesady napchaną różnymi przerażającymi motywami z popkultury. Drugi sezon był o niebo lepszy, miał niezykle wciągającą fabułę i barwne postacie. Trzecia część miała spory potencjał, lecz po kilku odcinkach miałem wrażenie, że niebezpiecznie zmierza w stronę typowych amerykańskich seriali dla nastolatek. Czwarty, i póki co ostatni, sezon znów naprawił mój obraz AHS jako całości - atmosfera pokazów "dziwadeł" naprawdę udziela się widzowi, a do bohaterów można się przywiązać mimo małej ilości odcinków.

Co do przyszłości serialu, nie chciałbym, żeby w kolejnych odsłonach twórcy poszli w stronę science-fiction, jak to przewiduje część fanów. Wolałbym, żeby kolejne części umiejscowione były co najmniej kilka wieków temu.

(27.03.2015 21:51 )Nami napisał(a):  Skończyłam oglądać odcinek 2 i strasznie mnie wnerwiła końcówka!! Nie wiem jak można traktować tak ludzi, że w tamtych czasach tak się działo, to po prostu wstyd i mnie to strasznie podburza wewnętrznie Sad
To jeszcze nic, w tym sezonie twórcy dobitnie pokazują, że największym zagrożeniem dla bezbronnego człowieka jest drugi człowiek.

[Obrazek: Sygnatura.png]
27.03.2015 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Hejs napisał(a):To jeszcze nic, w tym sezonie twórcy dobitnie pokazują, że największym zagrożeniem dla bezbronnego człowieka jest drugi człowiek.

Moje sny i nasza rzeczywistość mnie w tym już uświadomiły, serial nie musi Big Grin Ja jak idę ulicą to mam irracjonalne lęki, że ktoś mnie nagle zaatakuje, albo wbije mi coś zaostrzonego w szyję.
Jak stoję na peronie i nadjeżdża pociąg, to mam wrażenie, że ktoś w ostatniej chwili mnie zepchnie na tory. Także pozdro moje myśli ;__; (taka dygresja)

Hejs napisał(a):II > IV > III > I.

Póki co uważam tak samo. Choć nie skończyłam czwartego, to póki co naprawdę ma tę moc horrorowatości! Ale nie mogę przyznać mu miejsca pierwszego, bo póki co nie skończyłam, ale sądzę, że mógłby wyprzeć drugi sezon :< Bo końcówka w nim naprawdę mnie zawiodła, choć milion razy mniej niż w sezonie trzecim < bleah >

PS: Jakby jakiś horrolub był zainteresowany, to w sezonie 4 jest klaun Big Grin Dla wszystkich, którzy się boją klaunów - koszmar xD
Skonczylam 4 sezon, jestem zachwycona! Nawet zakonczenie tym razem swietne, pozytywne.
Charakteryzacje postaci są naprawde fenomenalne, nawet jesli ktoras nas wkurza, to warto dostrzec i docenic kunszt!
Dodatkowo rola Paulson naprawde super zagrana, te dwa rozne charakery, majstersztyk! Ten bigacz tez mi sie spodobal, naprawde swietnie zagrana postac, ta ekspredja mimika, po prostu sie to czulo, kazdy do mnie przemowil i mnie przekonał, procz paru postaci, ale byly one dla mnie nijakie.

Dla ciekawskich: Barney z Jsk Poznałem Wasza Matke ma tam mała role xD

27.03.2015 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(30.03.2015 00:03 )Nami napisał(a):  Dla ciekawskich: Barney z Jsk Poznałem Wasza Matke ma tam mała role xD
Czy ja wiem, czy taką małą? Tongue

A jak Ci się podobał pomysł połączenia czwartego sezonu z drugim?

30.03.2015 12:09
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
American Horror Story - serial
No małą moim zdaniem, bo pojawia sie pod koniec dopiero Smile ale na pewno jego kreacja nie jest nudna do bolu.

Co do połączenia sezonow, byl to dosc maly epizod i dla mnie bez wiekszego znaczenia Smile mogl byc moglo go nie byc, nie mniej jednak pomyslowe, ze zechcieli tak zrobic.
(Ps przypomnij mi czy postac Lange tez sie łączy z tym? Bo ta siostra za mlodu to niezle ziolko bylo, ale chyba to nie ta sama postac Smile )

30.03.2015 13:47
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Raczej nie. Dociekliwi fani doszukali się jakichś niezgodności. Chociaż Jude i Elsa mają nawet wspólny ulubiony film~.

30.03.2015 14:11
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Oglądał ktoś już nowy sezon? Smile

28.10.2015 22:54
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama