Aktualny czas: 14.12.2017, 17:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
[anime 2010] Shiki
Autor Wiadomość
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Poziom ostrzeżeń: 0%
[anime 2010] Shiki
Opisy serialu:

"Sotoba to mała, japońska wioska pośrodku niczego. Wszyscy jej mieszkańcy się znają, życie płynie tu spokojnie. Do czasu, kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają umierać jej mieszkańcy. Choroba atakuje szybko, znienacka i nie oszczędza ani starych, ani młodych ludzi. Miejscowy doktor, Toshio Ozaki, poprzysięga walkę z tym, co początkowo uważa za epidemię, jednak jest bezradny wobec faktu, że tak naprawdę nie ma pojęcia, z czym ma do czynienia. W tym samym czasie w Sotobie pojawia się niepokojąco tajemnicza rodzina, której członkowie opuszczają dom jedynie po zmroku i zaczyna wydawać się, że być może istnieje związek między ich przybyciem a serią śmierci. " by filmweb.

Moja opinia:

Anime niestety nie powala na kolana, ALE! wcale nie jest złe.
Nie dałabym mu więcej niż 7+/10, choć uważam, że to i tak dużo.

Owszem wątki ciekawe, sceny również.
Pokazanie ludzi od strony "tych gorszych" niekoniecznie przypadło mi to do gustu, ale to oceny nie zaniża. Całość ogólnie jest ok. Nie podobało mi się jedynie zakończenie.

Nie będę Spoilerować (: Ogólnie można obejrzeć dla zabicia czasu i nie mieć odruchów wymiotnych na błahość i małostkowość całości, ale nie ma się czym zachwycać.

POLECAM jednak, bo seria krótka, co jest jej plusem. 22 odcinki da się spokojnie obejrzeć w 2dni. Anime jest z gatunku Horroru, więc zwolenników tego gatunku filmowego może wciągnąć.

Oglądaliście może? Macie swoje zdanie na ten temat?

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 19:33 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
09.03.2011 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Mejtrix Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 117
RE: [anime 2010] Shiki
Według mnie jedno z najlepszych jeśli nie najlepsze anime 2010. Rywalizować z nim może tylko Angel Beats, ale prawda jest taka że AB nie oglądałem jednym tchem. Zrobiłem sobie przerwę tak w połowie.
Z Shiki to już inna sprawa. Tu oglądałem na bieżąco i to z angielskimi subami bo na polskie mi się czekać nie chciało.
Niebanalne podejście do tematu i ten moment kiedy zaczyna powoli wszystkim odwalać. Od razu na myśl nasuwa mi się Higurashi. Poza tym w pewnych momentach naprawdę mnie zaskoczyło. No co tu dużo pisać. Dla mnie pozycja którą trzeba obejrzeć.
10.03.2011 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,669
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: [anime 2010] Shiki
Jedno z najlepszych nowych anime. Autorka podobno się wzorowała na powieści Kinga (osobiście nie czytam, ale słyszałem wiele pochlebnych opinii. Jeśli to o wzorowaniu było prawdą, to muszę koniecznie zacząć czytać). Akcja rozkręca się powoli, nieśpiesznie, dając czas na delektowanie się smaczkami. Jednakże kiedy wychodzi na jaw, że:
Spoiler :
Za całą sprawą w wiosce stoją wampiry, ukazuje się nam świetny, realistyczny i świeży pomysł na ukazanie tego konfliktu - bez bohaterów i potworów, wszyscy zachowują się tutaj bardzo ludzko, wszystkimi kierują ludzkie instynkty. nie ma podziału na dobro i zło, cały świat składa się z różnych odcieni szarości, i to raczej tych ciemnych. Polecam!
03.12.2011 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama