Aktualny czas: 27.01.2020, 14:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Anime dekonstruujące gatunek
Autor Wiadomość
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,280
Poziom ostrzeżeń: 20%
RE: Anime dekonstruujące gatunek
To czy coś jest dekonstrukcją zależy od tego czy przedstawia to co dekonstrukcja ma za cel pokazać. Głównym celem dekonstrukcji jest pokazanie realnych konsekwencji zachowań, charakteru czy czynów jakie się widzi w anime. Pozatym sama napisałaś w poście wyżej o seriach które dla ciebie przełamywały schematy, a temat jednak skupia się nie na tym.

Jak tak myślę, to nie wiem czy HxH się nie wpasowuje bardziej w rekonstrukcje shonena. Czyli zmienieniu danych elementów w serii czy gatunku, by były bardziej sensowne. Nen jest mocą w której siła całkowicie zależy od ciebie i twojego pomyślunku, przez kontrakt i ograniczenia, co zezwala na mocne power upy które nie są z tyłka.

[Obrazek: a5d45uF.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.11.2016 17:08 przez Weather.)
06.11.2016 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,245
Oprócz tytułów, które już zostały zapodane ja wam podrzucę jeszcze mangę Gantz. Ona sama w sobie podejrzewam nie jest niczym szczególnym jeśli chodzi o seineny, ale jest w tej serii jedna rzecz, która wywróciła wszystko do górny nogami i nie sądziłem, że jakikolwiek autor mangi się na coś takiego zdecyduje
Spoiler :
Dawno czytałem więc nie pamiętam dokładnie w którym momencie, ale nagle ginie główny bohater mangi. Umiera naprawdę i co najlepsze manga toczy się dalej, gościa nie ma przez połowę serii, i gdy już o nim zdążyłeś zapomnieć, wraca gdy okazuje się że kula może wskrzeszać. I to nie z jakiegoś bzdurnego powodu, po prostu, ci którzy go jeszcze pamiętali zdawali sobie sprawę z jego potencjału bojowego i wiedzieli że najbardziej się przyda grupie. Nigdzie nie widziałem czegoś takiego.

11.11.2016 14:08
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,280
Poziom ostrzeżeń: 20%
Gantz ogólnie dekonstruuje FPS'a. Grupa randomów wrzucona do nieznanego im miejsca, z spluwami w dłoni i trza zabijać bogu ducha winne istoty.
Spoiler :
Do tego dodajcie sobie punkty, odblokowywane itemy i jeszcze respawn.
Ja wspomnę o School days, które wzięło na warsztat sim date (symulator randki).

Spoiler :
Mamy typowego nieciekawego gostka jako protaga, chce zaimponować dziewczynie ale mu nie wychodzi. Kumpela mu pomaga, daje lekcje i podczas tego zaczyna między nimi iskrzyć. Potem już tak dobrze nie pamintam, ale na oczach jednej cmoka się z drugą, a potem to zaczyna za pierwszym razem wyrywać randomowe kobitki. I to nie tak animu że za rączkę przez park, odrazu bara bara. Niekiedy to nawet z kilkoma. Odzwierciedla to sytuacje w tego typu grach, gdzie gracz bez większego namysłu próbuje się dobrać do kolejnych celów, nie zważając na to co mówił i robił z poprzednią. Końcówka serii jest dość....interesująca.

[Obrazek: a5d45uF.png]
11.11.2016 19:52
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,054
Poziom ostrzeżeń: 0%
Osobiście uważam, że obie te serie, absolutnie nie powinny się tutaj znaleźć. Gantz fubularnie jest na poziomie jakiegoś 5/10 A School Days to psychodelka, ale to co go skreśla to fakt że anime jest na podstawie gry. To już ciekawszy wydaje się Higurashi...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2016 20:01 przez Imithe.)
11.11.2016 19:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama