Aktualny czas: 16.12.2018, 04:21 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tym razem, najnowszy rozdział, dodajemy bez większych opóźnień! - 927 Zapraszamy do czytania:)
Odpowiedz 
Anime kiedyś a dziś.
Autor Wiadomość
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Poziom ostrzeżeń: 0%
Anime kiedyś a dziś.
Ostatnio oglądałem niektóre starsze odcinki anime typu One Piece, Fairy Tail czy Naruto i zauważyłem jedną rzecz, która mnie martwi. Jeszcze 2 lata temu efekty dźwiękowe i graficzne zwłaszcza w walkach były wspaniałe,a teraz to słabizna przez co te walki nie mają powera. Widzę, że Japończycy ostatnio olewają tak ważne rzeczy przy wypuszczaniu anime (zwłaszcza tych tasiemców). Oglądanie tych anime nie sprawia już tak wielkiej radości jak kiedyś. Na początku myślałem, że to tylko w One Piece, ale przeglądając stare odcinki widzę, że to wszystkie tasiemce, które oglądam, tak mają.Sad

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
20.10.2012 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,731
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Anime kiedyś, a dziś.
Jak przeczytałem na portalu nazwę tematu, to myślę sobie "o, coś dla mnie" porozmawiamy o Daimosie, Tsubasie, Tygrysiej Masce, Lupinie czy innych produkcjach, kiedy to trzeba było rysować każdy obrazek osobno a nie używać zasranej techniki komputerowej. A tu wychodzisz z tytułami co w pełnej mierze zaliczają się do nowego pokolenia anime... Tak trochę się rozczarowałem. Z zasady, słysząc "kiedyś a dziś" człowiek ma z kojarzenia z czasem odleglejszym niż ja wiem 2 lataTongue W dodatku bijesz tylko do tasiemców, które są realizowane po najmniejszej linii oporu. Nazwałbym ten temat "tasiemce, kiedyś a dziś" jak jużTongue
Co do samego tematu, trudno jest mi się w sumie wypowiedzieć, bo dawno nie oglądałem nic innego niż OP,a ogólnie anime teraz mi się nie podoba, ale to już nie tyczy tematu. Stare to miały swój klimat a teraz szkoda słów. Op oglądam z sympatii i przyzwyczajenia + muszę, a tak to tych nowych w ogóle nie widziałem i nie mam jakoś takiej potrzeby. Mój lokator co ogląda Naruto jednak był zachwycony nowymi odcinkami, bo jak tylko wrócili do fabuły poprawiła się kreska, więc może jedno z drugim ma coś wspólnego. Ft od początku kulało animacją, więc nie wiem co ty porównujeszTongue Powiedziałbym, że wcześniej była apokalipsa a potem się sprawa wręcz poprawiła, bo faktycznie jakieś ruchy były na jakimś poziomieTongue

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2012 12:50 przez Komimasa.)
20.10.2012 12:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
RE: Tasiemce kiedyś a dziś.
To, że się do tasiemców odwołałem to nie znaczy, że tylko o tasiemce mi chodziło,ale mniejsza z tym. Ale to racja, że anime ogólnie kiedyś były lepiej nagrywane. Teraz, żeby trafić na dobre anime z tych co wychodzą nowe w kolejnych sezonach to jest cholernie ciężko. Dawniej anime było lepsze. Odwołałem się do tasiemców bo najlepiej widać jak jedno anime, a się pogorszyło. W dzisiaj wydawanych anime tylko nieliczne oglądam przeżywając tak jak te stare. W sumie to na palcach u ręki idzie policzyć:/

20.10.2012 16:15
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,896
Poziom ostrzeżeń: 20%
Teraz generalnie lepiej prezentują się serie zamknięte - na przykład takie SAO. Animacja i kreska są naprawdę ok.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
20.10.2012 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
No to na pewno. SAO akurat jest jednym z tych nielicznych, o których pisałemBig Grin

20.10.2012 17:22
Mikisi Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 150
W seriach zamkniętych chyba po prostu łatwiej wszystko rozplanować i można utrzymać całą serię w dobrej jakości, a przy tasiemcach nigdy nie wiadomo kiedy koniec, studio zarąbiście wykona to co jest, a następne odcinki będą słabsze, ze względu na to, że wcześniejsze były lepsze.

Nowy Hunter x Hunter, tasiemiec, obecnie ma 51 odcinków, manga ma 340 rozdziałów i nadal wychodzi (to znaczy często są półroczne przerwy, no ale jednak) anime przez cały czas ma dobrą kreskę, bez żadnych zniekształceń, animacja jest bardzo dobra, akcja dobrze zrobiona. Aż żal, że w One Piece teraz taki szit jest. (zresztą widziałem filmiki np. z Naruto - animacja, czy kreska może lepsza niż w OP, ale szczerze mówiąc też nie jest najwyższych lotów...)
20.10.2012 18:28
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,896
Poziom ostrzeżeń: 20%
Cytat:W seriach zamkniętych chyba po prostu łatwiej wszystko rozplanować i można utrzymać całą serię w dobrej jakości, a przy tasiemcach nigdy nie wiadomo kiedy koniec, studio zarąbiście wykona to co jest, a następne odcinki będą słabsze, ze względu na to, że wcześniejsze były lepsze.
Być może dlatego, że zamknięte robi się do przodu - przykładowo przy premierze pierwszego odcinka, gotowe są już 3. Dzięki temu nie ma presji czasu, tak jak to jest w tasiemcach.

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
20.10.2012 19:12
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 811
Co by nie mówić jeśli chodzi o stronę techniczną czyli kreske i animację Naruto >>>>> One Piece. Jedyny fail z walki Naruto vs Pain został zasłonięty wieloma walkami które wyglądały po prostu świetnie. Między innymi mówię o walkach - Tobi vs Konan czy Sasuke vs Danzo. Szczerze mówiąc Hajime no Ippo pierwsza seria pod względem technicznym prezentuje się lepiej niż obecnie One piece a te dwa anime dzieli blisko 10 lat! Osobiście nie oglądam zwykle tych zupełnie najnowszych serii. Po prostu wolę spróbować obejrzeć coś co już ma jakąś renomę więc za bardzo nie mam tu co do gadania Tongue

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
20.10.2012 19:24
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
RE: Anime kiedyś a dziś.
No racja co do zamkniętych serii, że wszystko łatwiej rozplanować, ale obecne anime nie mają już tego czegoś co miały anime kiedyśSad Choć zdarzają się wyjątki jak SAOBig Grin

20.10.2012 21:28
Mikisi Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 150
RE: Anime kiedyś a dziś.
(20.10.2012 21:28 )xav92 napisał(a):  No racja co do zamkniętych serii, że wszystko łatwiej rozplanować, ale obecne anime nie mają już tego czegoś co miały anime kiedyśSad Choć zdarzają się wyjątki jak SAOBig Grin

Dwa lata temu to rzeczywiście kiedyś. Wtedy były inne czasy, każde anime miało idealny klimat, a teraz jest źle i paskudnie, bo dwa lata temu było to coś co miały anime dwa lata temu. O czym w ogóle gadasz?
Nadal wychodzi pełno anime z dobrą grafiką i fabułą, to że One Piece technicznie schodzi na psy to wina studia, a nie tego, że minęły dwa lata. :I Gadasz głupoty.

A SAO jest do dupy. (graficznie może jakoś daje radę, ale reszta to dno imo)
20.10.2012 21:47
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama