Aktualny czas: 20.11.2018, 16:17 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 
Anime na steamie
Autor Wiadomość
Ruri Offline
Majtek
Wanted Team

*
Liczba postów: 59
Anime na steamie
W sumie nie wiedziałem, gdzie to dać...

Taka ciekawostka, anime z crunchyroll na steamie ;D Co prawda na chwilę obecną tylko po angielsku, ale może coś pokombinują w kierunku polskich wersji. I ciekaw jestem, co o tym sądzicie.

Osobiście uważam, że takie akcje są w porządku. Jest dzięki temu szansa na normalną polską dystrybucję takich tytułów za rozsądną cenę. 4zł za odcinek to dla nas jeszcze za dużo, ale takie 2zł już byłoby w zupełności w porządku. I nie miałbym nic przeciwko płaceniu za dobry stream i w miarę pewne tłumaczenie. Dodatkowo jest szansa na w miarę bieżące tłumaczenia.

Link:
http://store.steampowered.com/sale/crunchyroll/
27.10.2017 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,715
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Anime na steamie
Mnie to się nie podoba. Całą idea od fanów dla fanów może iść się kopać. Poza tym jak wchodzą pieniądze, mogą zacząć się licencję i dystrybucja anime zostanie utrudniona.
Rodzi się pytanie, czy takie Crunchy rozmawiało ze stroną japońską i poszczególnymi studiami też, nie wiem jak to wygląda od strony prawnej.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.10.2017 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ruri Offline
Majtek
Wanted Team

*
Komi. Rzeczywistość jest taka, że mimo wszystko idea od fanów dla fanów nie zwróci kosztów produkcji anime. Oni tam nie produkują za darmo tych wszystkich odcinków, to jest cała masa pieniędzy włożona.

(28.10.2017 00:08 )Komimasa napisał(a):  Poza tym jak wchodzą pieniądze, mogą zacząć się licencję i dystrybucja anime zostanie utrudniona.

Mmm... Teraz nie łapię twojego toku rozumowania, ale skoro weszłyby licencje oraz dystrybucja w takiej Polsce, to chyba wszystko byłoby łatwiej dostępne. Jedna strona, jednolita płatność, przyzwoita jakość tłumaczenia i co ważne dobra jakość streamu. Inaczej to by się nie utrzymało tak, czy siak.

I na chwilę obecną za kwotę 28zł miesięcznie można wykupić sobie abonament na CR i mieć dostęp do sporej ilości animców. Jeszcze tego nie spróbowałem, ale widząc, jak to się rozwijam, zaczynam się nad tym zastanawiać.
A odnośnie strony prawnej CR:
http://www.animei.pl/2016/04/11/crunchyr...-kadokawa/

Myślę, że ten artykuł wyjaśni wszystko.

Natomiast odnośnie steam. Podoba mi się ta idea, gdyż jeśli zacznie się sprawdzać, wtedy mamy szansę na legalną cyfrową dystrybucję.
28.10.2017 12:51
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,153
Poziom ostrzeżeń: 0%
Mi się za to taki pomysł bardzo podoba. Jeżeli miałbym dostawać porządne, profesjonalne tłumaczenie, materiały dobre jakościowo i do tego z szybie łącze to ja byłbym w stanie płacić abonament. Wtedy korzysta i widz i producent, a im się ta kasa po prostu należy.

To jest podobnie jak z WOW'em, gdybym chciał akurat pograć to płacę abonament i tyle, Blizzardowi się ta kasa należy i dzięki temu ta gra cały czas się rozwija.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
28.10.2017 13:18
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Płacenie 2zł za odcinek średnio mi się widzi, mogłabym kupić ewentualnie kilka tytułów, które bardzo lubię, oraz czasem do nich wracam.

Ale gdyby powstała taka platforma w stylu Netflixa, czy ShowMaxa, tylko z dużą ilością anime, z dobrym tłumaczeniem, to z całą pewnością wykupiłabym abonament. Tylko musieliby mieć nowości tłumaczone z tygodnia na tydzień, nie tak jak jest w przypadku Netflixa, że w 90% przypadków wrzucają cały sezon (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
28.10.2017 13:28
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,703
Tak samo jak Lamona. Jeśli wydadzą w ten sposób któryś z moich ulubionych tytułów będę rzucał pieniędzmi w monitor, jednak jako główna metoda poznawania anime jest zwyczajnie za drogo w porównaniu do serwisów streamingowych

[Obrazek: giphy.gif]
28.10.2017 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ruri Offline
Majtek
Wanted Team

*
@Filemon, Orzi

http://www.crunchyroll.com/videos/anime
Na chwilę obecną nie mają jeszcze języka polskiego, ale właśnie liczę, że to się zmieni i będziemy mieć tam polskie tłumaczenia, co by mi strasznie odpowiadało i szastałbym tymi 30zł miesięcznie dla nich. Tym bardziej, że wybór jest dość duży.
28.10.2017 14:06
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Jeśli dodadzą polski, to też chętnie skorzystam z tej platformy (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
28.10.2017 16:53
Wiciokrzew Offline
Szczur Lądowy
Wanted Team

*
Liczba postów: 23
Jeśli chodzi o anime na crunchyrollu, to w gorszej jakości da się je tam obejrzeć bez płacenia abonamentu. A przynajmniej ja tak obejrzałam jeden odcinek "Oushitsu kyoushi Haine". I z tego co widziałam mają też bazę mang, ale te można czytać, tylko jeśli się płaci abonament.
28.10.2017 21:29
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 374
Poziom ostrzeżeń: 0%
Jeśli chodzi o anime na steamie to też mi się to nie podoba, zupełnie inaczej jednak wychodzi jeśli chodzi o anime na Netflixie, czy też Amazon Prime Video. To mi się wydaje ma większą rację bytu, bo nie płaci się za jeden odcinek tylko ogólnie za cały miesiąc oglądania różnego kontentu. Nie mam pojęcia jak to wygląda ze strony prawnej, ale wydaje mi się że musi być to ugadane u źródła, steam nie może sobie pozwolić na przekręty, szczególnie widząc że potrafi banować za piracenie gier

Dla mnie płacenie 4 zł za odcinek mija się z celem, jeśli mogę go obejrzeć na crunchyroll gdzie płacę za miesiąc użytkowania 6,95$. Wydaje mi się bardziej opłacalne jeśli jest się animożercą.

[Obrazek: alj9mx.jpg]

“Do what I do. Hold tight and pretend it’s a plan!”
“This is who I am, right here, right now, all right? All that counts is here and now, and this is me!”
“We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?”
"Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić..."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.12.2017 19:08 przez Caellion.)
16.12.2017 19:04
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama