Aktualny czas: 28.07.2017, 20:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Animowana historia Polski
Autor Wiadomość
Fifti Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 288
Poziom ostrzeżeń: 0%
Animowana historia Polski
http://www.youtube.com/watch?v=KbNqPRRHOTQ

Animowana podróż poprzez tysiącletnią historię Polski. Ośmiominutowy film został stworzony przez Tomasza Bagińskiego dla polskiego pawilonu na wystawe EXPO w Szanghaju 2010.

Mam nadzieję, że wygra! Pięknie zrobiona!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
05.08.2010 02:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,715

Rzeczywiście świetnie zrobiony filmik. Co mi się najbardziej podobało? ujęcie z Krzyżakami, husaria, zniszczona Warszawa, Monte Cassino (choć mogliby to chociaż podpisać, bo się ludzie nie połapią), Piłsudski bijący w dłoń na widok bolszewika, ukłony niby aktorów na końcu. Moim zdaniem, autor powinien jednak podpisywać wszystkie sceny (skąd pochodzą, a nie tylko lata), bo to jednak idzie na wystawę i obcokrajowcy nie będą wiedzieć o co chodzi. Jest dużo aluzji (chociażby kobiety na traktorach) i zwykłym obserwatorom po prostu to ucieknie. A tak poza tym to wszystko świetnie. Szkoda, że nie można głosować z Polski. :-P

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
05.08.2010 08:56
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,000

Niesamowte. Spektakularne streszczenie historii naszego kraju Smile Zabrakło mi tylko ludzi cieszących się z wyboru Papieża - Polaka, ale ostatecznie to bardziej historia Watykanu niż Polski ^^'

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

05.08.2010 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Tatra Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 494

Z perspektywy Polaka to filmik jest świetny. Świetna scena z husarią, Krzyżacy, rozbiór, solidarność. Przewinął się tam nawet Kopernik, Chopin, Mickiewicz. Zabrakło tylko Karola Wojtyły. Prawdziwa piguła z historią naszego kraju. Obcokrajowcy mogą jednak podejść do dzieła Bagińskiego bardziej sceptycznie, gdyż nie znając naszej historii, nie zrozumieją dziejącej się na ich oczach akcji, odbiorą to jako chaotyczny zbiór efekciarsko wyglądających scenek. Jednak ja znam dzieje Polski, i film bardzo mi się podobał :mrgreen:

[Obrazek: the_witcher_sig_by_imperial_shagon.png]
05.08.2010 14:02
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 716

Bardzo mi się spodobało, wspaniała animacja i cudownie przedstawione sceny walki. Historia Polski pokazana w bardzo dobry sposób.
Brawo!

05.08.2010 14:33
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,019

Jak wszystko co robi Bagiński, uwielbiam! (: Popieram poprzedników d;

[Obrazek: h3sygn.png]
05.08.2010 14:33
Vekka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 285

Genialna animacja. Najlepsza był husaria, te flagi zmieniające się i zmieniającą się polskę, no i Piłsudzki wymiatał. xD Faktycznie dla obcokrajowca filmik może być ciężki do zrozumienia, ale według mnie tylko z początku, potem już są takie wydarzenia, że myślę, iż wszyscy powinni je znać. Trzeba się zapoznać z innymi animacjami autora. xD

[Obrazek: vdka.png][Obrazek: vodkak.jpg]
^^

05.08.2010 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Vekka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 285

Tu masz działający. Dziadek google i babcia youtube wołają o pomstę. I jak post nie na temat to OPZ wstawiaj. Tongue

Tu masz link działającego : http://www.youtube.com/watch?v=KbNqPRRHOTQ

[Obrazek: vdka.png][Obrazek: vodkak.jpg]
^^

06.08.2010 20:13
Artelian Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 140

Tak ten krótki film był niesamowity. Najbardziej podobała mi się husaria, oraz symboliczne ujęcie rozbiorów. Początki Polski też zostały ciekawie przedstawione. Wydaje mi się jednak, że dla obcokrajowców będzie on dość trudny do zrozumienia. Niestety znam Polaków co nie znają nawet naszej własnej historii, więc nie wymagam cudów od innych narodowości. Mimo wszystko jak na osiem minut to zmieścili wystarczająco dużo, a forma graficzna była fantastyczna!
06.08.2010 22:16
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,019

Właściwie w tym filmiku zbyt wiele do rozumienia nie ma. Głównie wojna, wojna, wojna... Każdy kraj przeżywał to samo, więc nie sądzę, żeby nie zrozumieli. Może nie będą wiedzieli KONKRETNIE co to za bitwy, ale przesłanie wydaje mi się jasne dla każdego (:

[Obrazek: h3sygn.png]
06.08.2010 22:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama