Aktualny czas: 23.07.2017, 10:41 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Ateizm
Autor Wiadomość
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 350
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ateizm
Podczas rozmowy na temat kodu Da Vinci... Ra powiedział, że jest ateistą (i tego faktu nie neguje... sam nie wierzę). W tym temacie chciałbym usłyszeć jak tak naprawdę postrzegacie ateizm? Czy to jest brak wiary w cokolwiek... czy tylko niewiara w Boga? A może jeszcze inaczej?

Ja wypowiem się później.

[Obrazek: alj9mx.jpg]

“Do what I do. Hold tight and pretend it’s a plan!”
“This is who I am, right here, right now, all right? All that counts is here and now, and this is me!”
“We’re all stories, in the end. Just make it a good one, eh?”
"Nikt nie powiedział, że dobre decyzje nie będą cię ranić..."
15.04.2009 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 421

W tamtym temacie przytoczyłem definicję z Wikipedii i jej się trzymam. Ateizm to brak wiary w jakąkolwiek istotę wyższą, która stworzyła świat itd., brak wiary w nadnaturalne moce. Moim zdaniem ateiści nie mogą wierzyć w diabły i duchy bo to nierozerwalnie związane jest w wiarą w Boga.

[Obrazek: podpis2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
15.04.2009 10:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 911

Dokładnie. Ktoś kto wierzy w Szatana a nie wierzy w Boga jest dziwadłem totalnym. Albo wierzymy we wszystko, albo w nic. Ateista, to ktoś kto nie wierzy w nic.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
15.04.2009 23:37
nagura Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 103

Też jestem ateistą. Hmm nie wierze w boga, szatana czy inne paranormalne zjawiska.

Najuch napisał(a):Ktoś kto wierzy w Szatana a nie wierzy w Boga jest dziwadłem totalnym.
Ojj nie zgodzę się z tym. Niekoniecznie szatan musi występować w zestawie z bogiem (jako jego przeciwnik etc), ale to raczej nie temat na takie dyskusje.

Trzeba się urodzić człowiekiem żeby osiągnąć prawdziwą głupotę.
15.04.2009 23:52
Teela Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2

Shizumu napisał(a):W tamtym temacie przytoczyłem definicję z Wikipedii i jej się trzymam. Ateizm to brak wiary w jakąkolwiek istotę wyższą, która stworzyła świat itd., brak wiary w nadnaturalne moce. Moim zdaniem ateiści nie mogą wierzyć w diabły i duchy bo to nierozerwalnie związane jest w wiarą w Boga.

A co z wiarą w wiele żyć? To też są nadnaturalne moce? Ja np jestem ateistką, a jednak w to wierzę. Tak samo jak w tzw deja vu.

Nierealne marzenia twoją siłą napędową. Oddaj się im cały - duszą i ciałem.
16.04.2009 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Piracik Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 36

Cytat:A co z wiarą w wiele żyć? To też są nadnaturalne moce? Ja np jestem ateistką, a jednak w to wierzę
Wiara w wiele żyć to tak zwana reinkarnacja stanowi jedno z podstawowych wierzeń hinduizmu, dżinizmu, wierzeń afrykańskich, orfików, pitagorejczyków, występuje w platonizmie, gnostycyzmie, kabalistyce, teozofii, antropozofii. W pewnym sensie stanowi także podstawową koncepcję w buddyzmie, jednak buddyzm łączy to z doktryną braku indywidualnej duszy (anatman).

Ja jestem ateistą niewierze w żadne cudowne byty, ani w złe ani w dobre moim zdaniem za wszystkie dobro lub zło jesteśmy sami odpowiedzialni. Mam tylko jedno życie i staram się je przeżyć dobrze nie czyniąc nikomu zła. Myślę ze koncepcja boga powstała po to żeby ludzie postępowali właściwie, i jeżeli jak to się mówi czynią dobro to spotka ich nagroda i pójdą do nieba, tak samo jest ze złem.I to niezależnie jakiego ktoś jest wyznania, w każdej religii jest istota odpowiedzialna za dobro i za zło.
16.04.2009 01:23
Shizumu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 421

nagura napisał(a):Ojj nie zgodzę się z tym. Niekoniecznie szatan musi występować w zestawie z bogiem (jako jego przeciwnik etc), ale to raczej nie temat na takie dyskusje.
Jak dla mnie to Szatan występuje tylko w zestawie z Bogiem. W końcu to upadły anioł, więc wierzyć w niego a nie wierzyć w Boga (nie mówię o jego wyznawaniu, tylko o wiarze w Jego istnienie) to zaprzeczanie samemu sobie.

[Obrazek: podpis2.png]
16.04.2009 08:21
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*

Cytat:Ojj nie zgodzę się z tym. Niekoniecznie szatan musi występować w zestawie z bogiem (jako jego przeciwnik etc), ale to raczej nie temat na takie dyskusje.

nagura wytłumacz w jakim innym zestawie występuje szatan?

“This is who I am, right here, right now, all right? All that counts is here and now, and this is me!”
16.04.2009 11:49
Vampircia Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 324

No ja do tej pory jeszcze innych zestawień nie spotkałam. A tak w ogóle nie sądzicie, że ateizm jest bardzo nienaukowym podejściem do sprawy? Dokładnie tak samo jak wiara. Nie ma dowodów na istnienie siły wyższej, ale też nie ma dowodów na jej nie istnienie. Ja tam wolę założyć, że nie wiem niż negować coś z góry.

17.04.2009 12:43
Caellion Offline
Bosman
Pirat

*

4. Zakład Pascala - co o nim powiesz?

Pascal twierdził, że nic nie ryzkujemy zakładając istnienie Boga, bo mamy do zyskania nieskończone życie wieczne (jeśli Bóg jest), a możemy jedynie stracić marną, skończoną doczesność (jeśli Boga nie ma).
Można więc powiedzieć, że jest to sytuacja wyboru w warunkach niepewności.
Pascal wychodzi od przesłanki, że nie wiemy, czy Bóg istnieje, czy nie istnieje, i na tej dychotomii (Bóg jest, albo Boga nie ma) opiera całe swoje rozumowanie. Tymczasem jeśli faktycznie nie mamy pewności, czy Bóg istnieje, czy nie istnieje, to nie możemy mieć też pewności, czy nie istnieje wielu bogów, a nawet jeśli istnieje jeden bóg, to nie wiemy, czy jest on właśnie takim bogiem, jak go opisuje chrześcijaństwo - nie możemy wykluczyć, że jest to bóg, którego ludzie w ogóle nie obchodzą, albo bóg oferujący zbawienie wyłącznie tym, którzy nie są chrześcijanami. Od razu widać, że przy takim - koniecznym - rozszerzeniu przesłanki Pascala, cały jego dalszy wywód obraca się w gruzy.
Fakt, że ten "dowód" nadal bywa używany jako argument w dyskusjach potwierdza moje spostrzeżenia o "filtracji wiedzy" (notka Umysł z filtrem), za którą odpowiedzialna jest religia: ludzie religijni, którzy wiedzą o istnieniu zakładu Pascala zazwyczaj nie wiedzą, że rozumowanie francuskiego filozofa jest błędne.

znalazłem taką stronkę: http://ateista.blog.pl/

17.04.2009 14:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama