Aktualny czas: 22.10.2017, 04:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Beelzebub
Autor Wiadomość
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 250
Poziom ostrzeżeń: 0%
Beelzebub
Beelzebub: kiedy tylko zobaczyłem ten tytuł, od razu przykuł on moją uwagę. Cóż, tak już mam... Smile Spodziewałem się krwawej kaszany, multi carnage'u, a dostałem niesamowicie śmieszną historię, ciekawych bohaterów, no i przyszłego króla demonów... Już sam jedo wygląd rozłożył mnie na łopatki, ale kto nie czytał, to niech sam zobaczy, nie będę mu psu niespodzianki... Jego tatuś też jest niezłym świrem: zarówno ten faktyczny (konsolowiec Tongue), jak i ten przybrany (ło matko...) Ogólnie manga jest przezarąbista i nie mogę doczekać się, aż zrobią anime. Bo to, że je zrobią jest dla mnie jasne jak słońce.
Aha, jeszcze jedno... nie czytajcie tego na manga-lib. Gościu, który to tłumaczył musiał być niedorozwinięty. Żeby zrozumieć niektóre kwestie, musiałem je tłumaczyć sobie z powrotem na angielski, co nie było trudne, bo zdania wyglądają, jak z translatora (i to kiepskiego).
Podsumowując, mangę polecam każdemu, kto szuka dobrej rozrywki i ciekawej akcji.
Ktoś jeszcze to czyta? Smile Czekam na opinie... a i jakby ktoś znalazł tłumaczenie w lepszej jakości, to niech puści tu link, bo jestem zbyt leniwy, żeby szukać samemu i chcę was obarczyć dodatkową robotą Smile

Siedzim i myślim, pocośmy tu przyśli?
31.12.2010 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Neryuu
Unregistered

RE: Beelzebub
Ta manga ostatnio mi się bardzo spodobała, Oga jest idealnym bohaterem, dla takiej mangi Big Grin
Humor też nie byle jaki, wulgaryzmy, nie to co w innych mangach.
Choć akcja nie dzieje się w jakimś alternatywnym świecie(przynajmniej na ogół) to i tak czasami chaptery są ciekawsze od innych "Hitów".
Jedyne co mnie nie cieszy, to czas w jakim wychodzą tłumaczenia...
02.01.2011 10:57
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jajcarz Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 13
Jeśli chodzi o anime Beelzebub, to już na kilku stronach z nowym sezonem widziałem że będzie ;D

[Obrazek: 300-9.gif&t=1]
02.01.2011 11:06
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Powiadasz, że tak dobra manga jest kretyńsko tłumaczona? To może by tak zaiwanić projekt? Hmm...

Póki co widzę tylko "Uoo, to jest takie zajebiste", co mnie wybitnie nie przekonuje do przeczytania XD Niech ktoś powie, o czym to jest, bo już parę razy się przekonałam, że tytułem się u Japończyków bynajmniej sugerować nie należy xD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
03.01.2011 13:17
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 250
Ogólnie manga jest o chłopaku, został w pewien sposób zmuszony do opieki nad małym dzieckiem. Okazało się później, że jest ono przyszłym królem demonów, który ma za zadanie zniszczyć świat, a nasz główny bohater ma wychować go, jak prawdziwego diabła. Jest do tego idealny, bo to kawał skurkowańca Smile Nie podoba mu się jednak ten pomysł, oraz to, że mały beel cały czas siedzi mu na plecach (dosłownie), więc próbuje znaleźć kogoś silniejszego i gorszego (względem charakteru) od siebie i oddać mu dzieciaka.
Jestem w gorączce, więc może nie za składnie mi wyszły zdania, ale chyba ogólnie dobrze zarysowałem fabułę.
A anime ma wyjść 20 stycznia Smile

Siedzim i myślim, pocośmy tu przyśli?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2011 16:44 przez roronoazoro.)
03.01.2011 16:42
Jajcarz Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 13
No i trzeba dodać że kreska jest naprawdę świetna, szczególnie jak bohaterzy robią miny z takim jakby cieniem na twarzy ^^

[Obrazek: 300-9.gif&t=1]
05.01.2011 00:07
Neryuu
Unregistered

Pozostaje się martwić o cenzurę, a wątpię aby jej nie było Sad
05.01.2011 02:27
Odpowiedz cytując ten post Return to top
boczo Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 18
Czytam Beelzebub'a naprawdę zaskakująca manga jak już wcześniej wspominaliście Big Grin Manga ta zasługuje żeby przyjrzeć się jej dokładniej Smile i te dialogi niezłe Big Grin

[Obrazek: obrazspt.png]

05.01.2011 18:27
BlackZ Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 36
Przeczytałem wszystkie dotychczasowe 90 rozdziałów i powiem szczerze, że podobało mi się!
Historia to... tak właściwie to nie wiadomo. Manga pomimo wypuszczenia już dość sporej liczby rozdziałów dopiero zaczyna raczkować. To dopiero w tak odległych rozdziałach jak 8x do gry zaczynają wchodzić moce fantastyczne (co prawda występowały już wcześniej, ale autor dawkował je tak powoli, że aż ciężko zwrócić na nie uwagę z perspektywy czasu). W pewnym momencie zacząłem się wręcz zastanawiać jaką rolę spełnia w tym wszystkim ten dzieciak, jeśli autor kadruje zwykłe, uliczne walki (które swoją drogą są piekielnie rajcujące) i zamiast pociągnięcia historii w kierunku jaki początkowo wydawał się być jedynym słusznym, czyli "Beel niszczy świat", mangaka stara się przedstawić życie grupki odludków, którzy pomimo bycia chuliganami są bandą naprawdę sympatycznych i nie dających się nie polubić sukinsynów.

Oo tak, postacie są według mnie naprawdę mocną stroną tytułu - dawno nie spotkałem się z tak fajnie narysowanymi postaciami (kreska sprawia początkowo wrażenie "tej, gdzie wszyscy wyglądają identycznie", ale na szczęście nie ma to miejsca w tym przypadku). Każdy z bohaterów (których trochę się już nazbierało) jest dość charakterystyczny i naprawdę można wczuć się w klimat "Ishiyamy". (?)

Początkowo również humor zdawał się decydować o fajności tytułu, ale psia kość! humor gdzieś zanika, a jedynymi zabawnymi pozostałościami są Beel i kilka okolicznych gagów zrodzonych z różnych mniej lub bardziej poważnych sytuacji.

Przejdźmy do mięsa, czyli walk, które... które... kopią dupska. Główny bohater Oga, jest niezwykle potężnym kawałem bydlaka i niemal przez cała serię jest praktycznie niezniszczalną machiną do wbijania przeciwników w ściany, sufity i podłogi. Otrzymuje on też tam jakieś zdolności elektryczne, ale to nie ma większego znaczenia, jeśli możemy poczuć impet pięści wsmarowującej się w przebrzydły ryj przeciwnika. Ooo tak! Kocham to!

No i są cycki.

Kopia mojego postu z innego forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.01.2011 23:49 przez BlackZ.)
05.01.2011 23:48
Artelian Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 160
No zacząłem czytać i całkiem niezły ten Beelzebub. Ładnie narysowana manga, ciekawa fabuła, odrobina humoru (tego czarnego między innymiSmile), no i główny bohater - baaardzo miły i sympatyczny młody człowiekWink. Jedyne co mnie denerwuje to to, że czasem muszę się posiłkować translatorem (który czasem też nie znajduje dobrego tłumaczenia) bo nie łapię niektórych tekstów, ale warto - dialogi są niezłe.
06.01.2011 00:37
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama