Aktualny czas: 22.09.2017, 04:39 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Berserk [anime]
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,191
Poziom ostrzeżeń: 0%
Berserk [anime]
Wątek poświęcony wyłącznie berserkowym anime, czyli serialowi z 1997, trylogii filmowej oraz nowej serii telewizyjnej, która wczoraj miała swą premierę. Spoilery z mangi będą surowo karane.

[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]

Kenpuu Denki Berserk
Typ: seria telewizyjna
Liczba odcinków: 25
Data emisji: 08.10.1997-01.04.1998
Studio: OLM, Inc.
Reżyseria: Naohito Takahashi
Scenariusz: Yasuhiro Imagawa
Muzyka: Susumu Hirasawa

Berserk: Ougon jidai hen
Typ: trylogia filmowa
Liczba filmów: 3
Data emisji: 04.02.2012-01.02.2013
Studio: Studio 4°C
Reżyseria: Toshiyuki Kubooka
Scenariusz: Ichirou Ookouchi
Muzyka: Shirou Sagisu, Susumu Hirasawa

Berserk
Typ: seria telewizyjna
Liczba odcinków: ?
Data emisji: 01.07.2016-?
Studio: Studio 4°C
Reżyseria: Shin Itagaki
Scenariusz: Makoto Fukami, Takashi Yamashita
Muzyka: Shirou Sagisu

To jak? Ogląda już ktoś nowy serial? Sam chyba poczekam na zakończenie sezonu i wciągnę później całość za jednym zamachem. Ale kto wie, mże internetowe recenzje i komentarze przekonają mnie jeszcze do zmiany zdania.

[Obrazek: Sygnatura.png]
02.07.2016 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,810
RE: Berserk [anime]
Sądząc po tym klipie to pewnie zaserwują nam wydarzenia "co było dalej" po tym serialu starszym. W takim razie będę oglądać!

Tylko szkoda, że to będzie 3D animacja, nie przepadam za tą formą... No cóż, mówi się trudno!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
02.07.2016 10:32
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 843
Widziałem pierwszy odcinek nowej serii Big Grin Co mogę powiedzieć na pewno to że muzyka jest świetna i trzyma klimat, kreska nie zła ale jakoś mi nie pasuje, do tego wydaje mi się że wyszczuplili Gutsa i wybielili Caske (nie wiem czy dobrze napisane nie pamiętam dokładnie xd). Jest krew więc będzie git jak jej w późniejszych odcinkach nie ocenzurują Big Grin Teraz będę czekał na następny odcinek aby coś więcej napisać Big Grin
02.07.2016 10:53
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
O, właśnie. Seiyuu i muzyka to dwie składowe tego anime, o które nie mam najmniejszych obaw. Uwielbiam ścieżkę dźwiękową do Bleacha tego samego autora, w berserkowych filmach też się wykazał. Ale do oprawy graficznej i animacji nie mam nawet najmniejszych oczekiwań, coby się nie zawieść :v

02.07.2016 15:43
epidemia aids Offline
Член Стекловаты
Pirat

*
Liczba postów: 92
Ścieżka dźwiękowa to w nowej serii spore rozczarowanie. Do CGI zbyt dużych zastrzeżeń bym nie miał, ale bardzo dziwnie sceny są montowane i przecinane. Może niektóre momenty źle im wyglądały, więc zrobili tak, by ciężko było je obserwować?
Najgorsze jest to, jak daleko poszli w zmienianie fabuły z początku mangi. Możny by pomyśleć, że ich celem jest zniechęcenie wszystkich do oglądania tego anime... Tu najwięcej może się poprawić, ale pierwszy odcinek to była słabizna.

[Obrazek: TC4JuRs.jpg]
02.07.2016 16:45
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(02.07.2016 16:45 )epidemia aids napisał(a):  Ścieżka dźwiękowa to w nowej serii spore rozczarowanie.
D:

Ale to tylko pierwszy odcinek, nadal wierzę w Sagisu.

02.07.2016 16:59
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 439
Nawet nie liczę, że nowa seria nawiąże poziomem i nastrojem do pierwszego sezonu. Już trailer pokazał, że kreska będzie zupełnie inna.

Większość rozdziałów mangi przeczytałem to i jestem ciekaw jak daleko dojdzie fabuła tutaj. Wiadomo ile odcinków ma mieć ten sezon?

A co do samego odcinka to nijaki był. Trochę krwi się polało. Pojawił się Puck i dwie drugoplanowe postacie. Ale poza tym to po prostu widać, że będzie to inna rozrywka od starego Berserka.

Na razie to irytuje mnie wciąż animacja. Ruchy postaci, wyrazy twarzy.. wiele detali. Samej kresce jednak daje szansę. Jest inna i przy tym określeniu chętnie zostanę. Zobaczymy jak wypadnie przy ciekawszych scenach.
W kontekście muzyki to też mnie nie porwała. Ale przy pierwszym sezonie też jakiś czas musiałem się do niej przyzwyczajać. Także zobaczymy jak będzie dalej.

Po pierwszym odcinku na pewno opadły moje wygórowane oczekiwania... ale czekam na kolejne odsłony.
02.07.2016 19:18
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Oj, Zoro, współczuję tego zawodu, ale jest z tego morał na przyszłość: po berserkowym anime nigdy niczego nie oczekuj Big Grin

Może za 20 lat, jak już manga się skończy, doczekamy godnej adaptacji. Od Madhouse na przykład.

02.07.2016 19:46
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,620
Poziom ostrzeżeń: 15%
Jak na przykład wam się podobała trylogia filmowa? Dla mnie było parę niedociągnięć ale Warner Bross i ta animacja dla mnie genialne, nie wiem czy ktokolwiek to podziela?

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
03.07.2016 11:25
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 439
Fakt. Chciałem żeby seria była równie dobra jak poprzednia ... Za 20 lat... Hejs - jeżeli kiedyś w ogóle się skończy.

Filmy widziałem we fragmentach tylko. Poza tym że wygląd niektórych postaci pozmieniali trochę to całkiem nieźle się prezentowało. Mam w planach przysiasc i sobie maraton zrobić.
03.07.2016 18:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama