Aktualny czas: 18.11.2018, 14:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawiły się już nowy rozdział Op924 Zapraszamy do czytania:)
Jednocześnie przypominamy, że za tydzień przerwa.
Odpowiedz 
Bijatyki na konsole i nie tylko
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 971
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Bijatyki na konsole i nie tylko
Ta 2B najbardziej przypomina mi Noctiska i trochę C18 ( to jej siedzenie i działaj podzie za mnie niczym C17) co jest dość ciekawą kombinacją i cieszę się, że trochę też ma ataków nie tylko bronią.
Największe wrażenie to ofc combo 11hit^^

Komimasa napisał(a):Za pomocą swojego Poda może podnosić przeciwnika.

Pewnie działa to na tej samej zasadzie co bicz Ivy, tylko bardziej fishing^^

Komimasa napisał(a):Postać, której dużą zaletą będą mixupy. Także mimo, że łatwo się może wykonywać jej ciosy, to ograny gracz będzie miał też pole do popisu.

I przy tym cytacie chciałabym się zatrzymać. Właściwie nie widzę mixupów. Za mało ciosów by stwierdzić czy jest w czym wybierać, czy nie.
No i to, że postać jest casual ma swoje wady i zalety. Generalnie, albo źle zrozumiałam, albo postać ma być banowana na turniejach i ma być tylko for fun, ale co z tego będzie zobaczy się w przyszłości.
Natomiast, to że jakąś tam postacią wykonuje się łatwo kombinacje, nie znaczy że na bardziej zaawansowanym poziomie nie można pograć. I tutaj, jako że to temat ogólny o bijatykach, nie zaszkodzi odwołać się do Yomi, które w końcu chyba nie wyszło na PS4.
Jest to gra karciana na modłę bijatyk, w której liczy się właśnie technika. Cały ten w pewnym sensie "miąż" bijatyk, który zwykle wymaga pewnej techniki, praktyki i huhu godzin treningu, w tej grze jest osiągalny prawie na początku. Karcianka owa, doczekała się wersji elektronicznej ( nie karcianki elektronicznej, tylko bijatyki 2D) i tutaj właśnie zaczyna się to, co chciałam poruszyć.
W grze "Yomi" bodajże tylko na PC, czy automaty, większość postaci można opanować w około 10minut i potem właśnie główną rolę odgrywają bardziej zaawansowane mechanizmy jakie rządzą się mordobiciami. Gra była chwalona przez czołowych graczy, wyciska esencję z bijatyk. Ale poza designem i generalnie wyglądem ( który mi nie przypasował) gra mi się nie spodobała. Na pierwszy rzut oka wygląda ubogo ( raptem kilka ciosów i to dosłownie) i tak jakby mało się namęczono przy niej. Dopiero jak się zna mechaniki, można docenić prostotę ich stosowania. Nie wiem czy faktycznie w bijatykach chodzi o ich sedno, czy też na wzór gier planszówkowych gracze chcą szersze pole do popisu ( element losowy dropy^^) i więcej opcji. Osobiście nie wiem co myśleć o grze, gdzie non stop stosuje się tę samą strategię ( a tak często jest na wyższych poziomach, bo nikt nie stosuje ciosów banalnie karanych) by wygrać konkretnym zawodnikiem. Gdyby nie oprawa graficzna, nawet by mi było szkoda, że nie ma wersji na ps4.

Oznacza to, że mając taką 2B nawet stosując podstawowe ciosy, zaawansowany gracz zawsze może coś więcej z takiej postaci wycisnąć. Nie musi do tego postać być nie wiem jak trudna w ogarnięciu. W Soul Calibur V ciosów postaci było zdecydowanie mniej niż w SCIV, i jakoś gra nie była tak popularna jak poprzedniczki, więc może jednak w takich grach jak Soul Calibur przydaje się większy wachlarz ciosów, bo gracz casual będzie miał bardziej "bogatą" rozrywkę używając wszystkich ciosów. Tu właśnie zastanawiam się, czemu w bijatykach są takie trudne techniki jak rzut Ivy, skoro na turniejach i tak większość graczy potrafi to posadzić. Jak jeszcze rozumiem gimic Yoshiego, bo to bardzo rozbudowana postać, tak u Ivy no za chiny. A i jeszcze nie rozumiem czemu tak zrobili Tirę. Znów jej glommy bodajże jest losowe, a mogła taka być po przebudzeniu.

W planszy muzyka no, niech będzie. Fajnie że dodali 9S chociaż na planszy. Kaine kostium na propsie, ale przekreśla to moje nadzieje, na to że będzie dało się nią pograć... Emil to porażka, bo co z tego, że jest głowa, skoro brak jego głosu. Tak z d mi to brzmi. Weiss też fajna alternatywa, mam nadzieję, że jakoś to będzie wyglądać jak będzie wykonywał ataki^^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
09.11.2018 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama