Aktualny czas: 29.01.2020, 16:20 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Bijatyki na konsole i nie tylko
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,054
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Bijatyki na konsole i nie tylko
Orzi napisał(a):Mogłabyś powiedzieć coś więcej o nowym Samurai Shodown? Sprzedaj mnie na tą grę xd.

No niestety minęło trochę czasu, więc w co nas gryzie nie ma sensu odpisywać ale tu napiszę coś więcej.
Z grą miałam okazję się zaznajomić, bowiem wczoraj byłam na takim ogólnym graniu w mieście ( okazało się, że takie coś organizują co jakiś czas) i po turnieju tekkena, na afterku wieczorkiem jeden kolega odpalił konsolę z samurajem. Jego misją było przekonać nas do tego tytułu, bo w Poznaniu jest parę osób które spotykają się na takie granie. Miałam okazję poznać tutek i trochę powalczyć. Szkoda że musiałam kończyć, było późno i oczy bolały^^

O grze słyszałam że jest łatwa. I ok, łatwa jest, ale nie tak jak sobie to można wyobrazić. Combosów praktycznie nie ma, ale jest jeden cios który ma kombinację...
Pisząc casualowo: tył, przód, hqcf (tył, dół-tył, dół, dół-przód, przód) ale to jest filmik.
Generalnie z filmików fantasy strike wydawał mi się prosty, a trudny w mechanikach ( czyli np gra zoonerem) i taki właśnie jest Samurai Shodown, tyle że ma takie kombinacje bardziej strzałkowe. Chwilka w treningu, a potem już kombinowanie nad nowymi strategiami jak tu zaskoczyć przeciwnika. Z początku, jak wszystko poznałam to trochę mi się wydawał nudny, wręcz biedny. Ale po paru partiach nie widzi się tego, bo gra przechodzi do meritum. Kombinujesz jak tu zaskoczyć przeciwnika. Jak tu posadzić rzut, bo po nim można dodać atak, czy specjalną kombinację.
Na pewno jest to gra w którą łatwo grać na średnim poziomie wieloma postaciami, co może być ciekawym urozmaiceniem. No bo umówmy się wiele gier ma taaki próg wejścia. Gdyby nie to, że nie chciałam poświęcać czyjegoś czasu, to bym spojrzała sobie w tutorialu z parę postaci ( w tym "Gaarusia" ofc^^). Walki były satysfakcjonujące i przesiąknięte klimatem feudalnej Japonii.
Każda postać ma kilka ciosów, około 3 o różnym stopniu działania, że tak powiem. Przykładowo może to być cios którego sekwencja trwa krótko, średni czas i długo. Może mieć zasięg krótki, średni, dalszy. I tak dalej. Więc po chwili można już prowadzić wyrównane walki.
Gra jest bardzo klimatyczna, ale grafikę można sobie na yt zobaczyć, więc oszczędzę sobie dodatkowych słów. Gra jest brutalna, jednak nie tak groteskowo jak mortal. I według mnie to nie jest taki gore, że flaki wylatują. Jest dużo krwi, postacie mają je na twarzach, ubraniach i tyle. Menu to porażka, ale jest klimatyczne i da się przyzwyczaić.
Gra ma kilka krótkich dodatkowych mechanik, które dodają smaku starciom, choć jak to kolega ujął starcie dwóch broni występuje u jego znajomych rzadko.
Osobiście polecam popatrzeć jakieś turnieje w Warszawie bo może się okazać, że poza Tekkenem ludzie grają też w inne gry^^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
12.01.2020 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,000
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Bijatyki na konsole i nie tylko
Również miałem okazję chwilę zagrać w ten tytuł i jest on dla mnie tym, czego szukałem. Nie kolejną bijatyką, gdzie muszę poznawać mechanikę gry, męczyć się nad ich wystukaniem (tu się kłania KOF) czy zapamiętywaniem różnych dziwnych kombinacji ciosów, ale czymś innym o wiele, wiele łatwiejszym i przystępniejszym.
Nie mam nic do bijatyk trudnych, ale powoli mam sytuację taką, że ciągle muszę coś powtarzać, odświeżać, a tu bym nie musiał. Siadam, cyk cyk, sprawdzam jakie są ciosy i gram. I choć brzmi to tak, jakby było kilka ciosów na krzyż, to wachlarz dostępnych zagrań jest satysfakcjonujący i można się dobrze przy tej grze bawić.
Na pewno kupię, bo ta gra po prostu nie będzie mnie kosztowała wiele czasu, można w sumie z marszu wejść i grać. A poza tym niesamowity klimat, wiadomo.

Aczkolwiek warto przestrzec, że choć ciosów jest kilka, takie co bardziej widowiskowe robi się na zasadzie jeżdżenia palcem po padzie trochę, po prostu kultywuje tradycję gier 2D. Ale warto myślę spróbować, bo drugiej tak przystępnej bijatyki to jeszcze nie widziałem. A jak już ktoś się nauczy robić przód dół-przód przód i trójkąt, to potem ma to przy wszystkich postaciach, także spoko.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

13.01.2020 11:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama