Aktualny czas: 28.07.2017, 20:53 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Black God / Kuro Kami
Autor Wiadomość
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 205
Poziom ostrzeżeń: 0%
Black God / Kuro Kami
Założyłem ten temat, żeby poznać wasze opinie na temat mangi ew. anime Black God. Jak dobrze wiecie, jest to tytuł, który ostatnio został wybrany do tłumaczenia przez WT, tak więc chciałbym poznać wasze opinie i przekonać się, czy był to wybór trafiony, czy raczej taki japoński niewypał :-P.

Moim skromnym zdaniem jest to tytuł poprostu nieziemski. Nieprzerwana akcja i nagłe zwroty akcji (szczególnie w późniejszych rozdziałach) sprawiają, że czyta się z zapartym tchem i naprawdę nie można się oderwać.

Serdecznie zapraszam do duskusji ;-)

Siedzim i myślim, pocośmy tu przyśli?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.09.2015 19:37 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
01.09.2009 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,160
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Black God / Kuro Kami
Bardzo mi się spodobał. To było tak. Szukałem tłumacza chętnego, by to robić. Niby nowa Pino była zainteresowana, ale odcięte kończyny trochę ja zniechęciłyBig Grin No to tak pomyślałem "zobaczę z czym to się je" I jak zacząłem czytać, tak zniknąłem aż nie skończyłem. Ba, musiałem, po prostu musiałem skończyć retrospekcję. Potem już wiedziałem, że chcę to tłumaczyćBig Grin
Kuro jest bardzo fajna, sympatyczna, a klimat serii też bardzo mi przypadł do gustu, W dodatku jest ta zagadka. Co to te doppellinery albo co z tymi alter ego. Naprawdę ciekawa manga.

Nie podoba mi się ta "akcja", której jak dla mnie jest za dużo. Jest tak jakby na siłę miejscami wpychana a szkoda. Rozwala mnie kreska jak jest pokazana niby krew, a nagle jak broń uderza o broń (WTF?!). Ale ogólnie kreska jest bardzo dobra.
Co by tu powiedzieć o Akane. Trochę irytuje mnie ta postać, ale tylko trochę. Ogólnie tak pasuje keitaro jak pięść do nosa.
Ogólnie polecamSmile Świetna sprawa.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

29.07.2011 04:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
hans14 Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 454
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Black God / Kuro Kami
Czytam i mam mieszane uczucia i nie wiem czemu (pewnie dla tego że oglądałem anime?). Jedno z drugim się prawie pokrywa, co mnie wkurza - wiem wtedy co będzie dalej;( Kreska nawet spoko, akcja na siłę wpychana czasem... Dam za to 6/10. Pocieszam się tym że nie jest tak jak z SID (te małe paski mnie wkur...ą), co przy nie których nie da robić pulpity i przeróbki.

"Nieważne kim jesteś ani skąd pochodzisz, to czego pragniesz jest zawsze przed Tobą na wyciągnięcie ręki. Nie oczekuj, że ktoś Ci to poda, musisz sam wyjść naprzeciw i to wziąć?
29.07.2011 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama