Aktualny czas: 24.11.2017, 22:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Black Sails
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Black Sails
Serial poleciał mi Szczery. Gdy usłyszałem, że jest o piratach, ale takich prawdziwych, dużo lepiej, realniej ukazanych niż w Piratach z Karaibów, wiedziałem, że prędzej czy później muszę się z tym zapoznać, a że nadarzyła się okazja, to zapoznałem się prędzej i cóż tu dużo mówić, nie żałuję!

W tej chwili jestem w środku trzeciego najnowszego sezonu, więc nie do końca już pamiętam początki, a spoilerować nie chcę, bo serial obfituje naprawdę w zwroty akcji i ciężko przewidzieć jak potoczą się dalej losy naszych bohaterów.

Rok kolonizacji. Brytyjczycy utracili wyspę Nasau, którą zasiedlili piraci i kwitnie tam nielegalny handel, gdzie sprzedaje się zrabowane dobra. Przeciwnikiem piratów nie są jedynie okręty wojskowe zarówno Anglików jak i Hiszpanów, ale przede wszystkim oni sami. Tu każdy dba o własny interes i żeby jak najwięcej zagarnąć dla siebie. Wiele jest do zdobycia, ale i wiele do stracenia, a na horyzoncie pojawia się wielki skarb, na którego chrapkę ma nie jedna piracka załoga.

Serial urzekł mnie pod wieloma względami. Przede wszystkim klimat. Z jednej strony mamy obskurne miasto bezprawia, gdzie można zabić kogoś w biały dzień i nikt nie zwróci na to uwagi, gdzie kwitnie prostytucja i wszędobylskie zepsucie, z drugiej statki pirackie pływające po wodach, hierarchię na okręcie i świetnie oddane bitwy morskie. Tutaj nie ma tak, że kula trafia w wodę. Statek się niszczy, ludzie giną, to samo abordaż. Jest krwawy, ale taki przecież być musi, bo chodzi o to, by przeżyć.
Oprócz tego bohaterowie. Flint jest bardzo ciekawie napisaną postacią, która nie jest ani do końca dobra, ani zła, ma swój cel i może poświęcić wiele, by go osiągnąć. Silver to już w ogóle. Bardzo ciekawa jest jego przemiana wewnętrzna, która dokonuje się pod koniec drugiego sezonu i zwłaszcza widać ją w sezonie trzecim, że już nie wspomnę o pewnej dziwce czy bardzo dobrze poprowadzonej Ann, Carsie Waynie czy innych. Tu charaktery nie są ani sztampowe, ani nakreślone w sposób niedbały, bez namysłu, ale mają swoją historię, twórcy poświęcają im dość czasu, by mogły się rozwijać, no miodzio.
Bardzo podoba mi się też trudność w przewidzeniu, co będzie dalej, bo gdy już myślimy, że coś już będzie, nagle się to może całkiem odmienić. Również w wypadku popełniania morderstw, gdy nagle ktoś ginie, a my sądziliśmy, że się uratuje. Albo te emocje, gdy widz odczuwa, że zaraz coś się zdarzy złego, a tu nie dzieje się nic, świetnie jest to pokazane.

Przyczepiłbym się trochę do zalewu seksem. Myślałem, że jeśli chodzi o epatowanie goliznę Gra o Tron ma nie zagrożoną pozycję lidera, ale Black Sails bez przeszkód wybija się na samo podium. Rozumiem, że jest potrzebne ukazanie zepsucie Nasau, ludzi, brzydkie obyczaje, ale no do diabła wiele scen mogłoby nie być i serial nic a nic by na tym nie stracił.
Mógłbym przyczepić się jeszcze do pewnych rozwiązań fabularnych, ale ta golizna to zdecydowanie najbardziej razi w oczy.

Tak czy inaczej serdecznie polecam serial, zwłaszcza, że sezony mają jedynie po 8 odcinków, więc to nie jest jeszcze tak dużo, a warta zagłębić się w tę opowieść i poczuć zew pirackiej przygody. Aż w Kupców i Korsarzy mam ochotę zagraćxd Swoją drogą ten serial mi pokazał, że jednak sprzedawanie dóbr też jest pirackie, a do tej pory ten element gry gnoiłem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2016 12:24 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
16.04.2016 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nac Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 728
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Black Sails
Bardzo lubię ten serial, bardzo przyjemnie się mi go ogląda. Recenzja Komiego ładnie pokazuje, serial, aczkolwiek również dawno już się za niego nie zabierałem. Ale wiem na pewno, że jeszcze nie raz się za niego wezmę Smile

16.04.2016 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,931
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ja muszę nadrobić cholera xD bo nie dokończyłem chyba 2 sezonu, albo coś w ten deseń, a komi chyba dopiero 3 wychodzi sezon??

EDIT: Golizna nie razi w oczy jest normalna i powinno jej być sporo skoro to piraci.
Dalej: ten serial nie jest do końca dla mnie prawdziwy, czasem widać, że to jest jednak serial i wcale Ci goście nie zachowują się tak jak powinni xD Dla mnie to po prostu produkcja HBO czy innego tego ale świetnie zrobiona, lepiej niz inne. Sprawdźcie sobie Crossbones bo to jest mega z Malkovichem widziałem połowę odcinka numer 1 i oszalałem, a potem zapomniałem xD

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2016 20:39 przez fuszioms.)
16.04.2016 20:34
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Jezus maria, polecić coś Komiemu, to po tygodniu prześcignie Cię o sezon.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

16.04.2016 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 861
(16.04.2016 21:23 )Szczery napisał(a):  Jezus maria, polecić coś Komiemu, to po tygodniu prześcignie Cię o sezon.

HAHAHAHA

Co do serialu jest jak dla mnie mega, pamietam jak pochłaniałem pierwszy sezon to nawet w pracy jak awarie były to tel się oglądało odcinek Big Grin Teraz jakoś parcie nie jest takie duże, coś ten serial stracił i mnie już tak nie ciekawi jak na początku. Na pewno 2 sezony mogę polecić jak zobaczę obecny 3 do końca to coś dopiszę Big Grin
17.04.2016 08:44
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
To też prawda. Pierwszy to się wciąga jak dobre spaghetti, ale potem, choćby w drugim też, miałem wrażenie takiej niepotrzebnej przepychanki i ciuciubabki. Po prostu w pierwszym sezonie cel był jasno określony, a potem miałem wrażenie przesytu tym tematem, choć z kolei powrócono do głównego wątku, czyli rozwiązania kwestii Nasau.

17.04.2016 11:06
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,931
Poziom ostrzeżeń: 15%
No to samo miałem, że potem zrobił się z tego serial jak moda na sukces trochę i lost itd. Big Grin

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
17.04.2016 12:55
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Hmmm, ciekawie się zapowiada, chyba sam zacznę oglądać, bo przyznam szczerze nie słyszałem o tym wcześniej Big Grin Ktoś poleci dobrą stronkę, gdzie dany serial można obejrzeć ? Smile

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
17.04.2016 14:59
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
http://engsub.org/xem-phim-black-sails-season-1-9213

Tutaj np, z napisami, więc zawsze łatwiej.

Ja właśnie skończyłem trzeci sezon i jak dla mnie jest lepszy od drugiego. Nie chodzi o to, czy się więcej dzieje, ale w jaki sposób jest to poprowadzone. Wrażenie robią też na mnie rozmowy głównych bohaterów, które wydają się być filozoficzne. Trochę mi to nie pasuje do piratów, którzy bądź co bądź wydają się mniej skomplikowani ale z drugiej strony bezmózga jatka bardziej by mi przeszkadzała.
Nie czytać, jeśli nie widziało się do końca trzeciego sezonu:
Spoiler :
To co dzieje się z Silverem w tym sezonie przechodzi moje pojęcie. Sposób prowadzenia tej postaci, rozwoju. Aż trudno uwierzyć, że z kogoś kogo interesowało tylko własne dobro, wyszedł taki rozsądny przywódca, a co lepsze, cała ta przemiana jest pokazana w bardzo wiarygodny sposób.
Ta scena, gdy płyną do wieloryba i Silver wyjawia Flintowi prawdę o skarbie, by pokazać mu, że musi traktować go na równi, czy w ogóle rozmowa przy ognisku w przedostatnim i ostatnim odcinku, no arcydzieło.

Bardzo podobał mi się też motyw wyspy niewolników i połączenia sił przeciwko gubernatorowi. Oddanie Nassau bez walki, choć wszyscy obawiali się tej bitwy. Pojawienie się Czarnobrodego, świetna postać.

No i oczywiście ostateczna bitwa. Już naprawdę wątpiłem w tego całego Dobbsa, a jednak Silver miał rację.
No i wielkie brawa za Ann i Rackana oraz oczywiście Charlsa. Bardzo przyjemniej oglądało mi się ten motyw z nimi. Ann, która ma złoto, gra pozorów, próba odbicia Rackana, czy w końcu wieszanie Charlsa. Szkoda, że ten bohater odpadł, ale rację miał, bo jego śmierć da o wiele więcej, niż dałoby jego życie.
Choć przyznam momentami nużyła mnie kwestia gubernatora i tej blondi, to jednak sezon się wybronił i wypadł w moich oczach lepiej niż drugi. Aczkolwiek finał drugiego to był majstersztyk.
Nie mogę się doczekać czwartego sezonu, szkoda, że emisja planowana jest dopiero na 2017.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2016 12:40 przez Komimasa.)
20.04.2016 12:29
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Nie, Fuszi. Zanim zaczniesz komukolwiek cokolwiek wytykać, najpierw sam to kuźwa sprawdź! Tongue

Ja jestem świeżo po ukończeniu drugiego sezonu i co mogę rzec... Bardzo fajna i mocna końcówka sezonu, który jednak ogólnie bardzo tracił na pędzie w stosunku do pierwszego. Akcja zwolniła w nim bowiem w pewnym momencie bardzo powoli, chyba dwa czy trzy odcinki sytuacja była patowa i się praktycznie nie zmieniała, były też dziwne przeciągnięcia scen. Ale zakończenie - miodne.
Spoiler :
Świetne jest to jak wręcz mimowolnie czy nawet wbrew sobie, ale jednak John wczuł się w załogę do tego stopnia, że był w stanie do sporych poświęceń... I to jak załoga umiała to docenić, jak choć z początku go nie znosili, tak potem traktowali go już jako swojego brata. No i ta wręcz troska, że nie zostawili go na lodzie gdy stracił nogę (to mnie mocno zaskoczyło! Wiedziałem, że Long John Silver kiedyś nogę stracić musi, ale byłem przekonany że to będą jakieś odległe lata, już po skończonej fabule w serialu a przed Wyspą Skarbów) a jeszcze uczynili go swoim kwatermistrzem, to dowodzi szacunku... Szacunku do kłamliwej gnidy, jaką John jest Big Grin Naprawdę mi się podoba oddanie tej postaci, tych początków niebezpiecznej, cwanej szui jaką ma być antagonista Wyspy Skarbów.
No i zniszczenie Charlestone. Może historycznie to nie do końca właściwe ( był podobny rajd z najętymi piratami na hiszpańskich statkach, ale raz że to była operacja Hiszpanii podczas wojny, a dwa że to działo się w 1680, więc chyba trochę za wcześnie dla akcji serialu), ale jakie mocne i mięsiste jako wypowiedzenie wojny przeciwko całemu światu. Coś, na co się właściwie czekało od pierwszego odcinka serii. Zdecydowanie zachęca do oglądania dalej Smile
Jedyne co mnie wkurza, to że wciąż żyje to kur*iszcze, Max. Tak, właśnie tak, kur*iszcze. Nie to, że mam coś do jej profesji. Idelle czy inne jej podwładne (jakie inne xD Tam się w tle przewijają, ale jak jakaś ma coś powiedzieć, to to ZAWSZE jest Idelle xD Raz wprowadzili inną, ale tylko po to by Bonny miała kogo zadźgać) to bym nazwał prostytutkami, kurtyzanami, nawet dziewczętami. Ale Max to JEST ku**iszcze przez to jaka jest, nie znoszę tej postaci, która dodatkowo jeszcze wkurza swoją mierną grą aktorską, wypowiadaniem każdego zdania "jakby była jakąś wyrocznią" (odkąd Zablak mi z tym wysunął, to nie umiem tego już nie słyszeć :/ ). Czekam więc aż w końcu scenarzyści się zlitują i zrobią coś z nią, żebym nie musiał jej więcej oglądać.
Ach, i Dufresne też skopany. Bardzo go lubiłem w pierwszym sezonie, czułem że to dobry człowiek, który po prostu chce dla wszystkich najlepiej. A ze zmianą aktora na jakiegoś byka co wygląda jakby chciał każdemu skrycie sieknąć ze łba, zmienił się jakby i jego charakter.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2016 19:05 przez Szczery.)
20.04.2016 18:46
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama