Aktualny czas: 25.11.2017, 00:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boku no Hero Academia [manga]
Autor Wiadomość
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Poziom ostrzeżeń: 0%
Boku no Hero Academia [manga]
Temat poświęcony Boku no Hero Academia! Nowemu shounenowi pojawiającemu się na łamach WSJ, który bardzo szybko wspiął się do czołówki jego tytułów. Za serię odpowiedzialny jest pan Kouhei Horikoshi.

[Obrazek: ejz_N8_OH.jpg] [Obrazek: my_hero_academia.jpg] [Obrazek: boku_no_hero_academia_5305737.jpg][Obrazek: boku_no_hero_academia_5261943.jpg] [Obrazek: d3e412bce5f4c1d164eb02e4490b4363_764_1200.jpg] [Obrazek: 20150122201820330.jpg]

Akcja toczy się w rzeczywistości, w której 80% ludzkości jest zmutowana i posiada jakiegoś rodzaju super moce. Przestępcy wyposażeni w taką broń rozpanoszyli się nie na żarty, więc niedziwne, że bardzo szybko zawód bohatera stał się niezwykle pożądany. Każdy dzieciak marzy o tym, by zostać herosem. Istnieją nawet specjalne uczelnie, do tego przygotowujące, a najlepsza wśród nich to U.A. (Yuuei).

Głównym bohaterem serii jest Izuku Midoriya, który nalezy do tych smutnych, zwyczajnych 20%. Mimo to wciąż łudzi się, że spełni swoje marzenie z dzieciństwa i zostanie bohaterem jak jego idol All Might. Choć jest pośmiewiskiem klasy i tak ma zamiar startować do Yuuei...
A dalej to już nie będę spoilować :3

Seria jest shounenem przez duże SZY, tematyka jakaś wybitnie odkrywcza nie jest, ale pokochałam za humor, postacie (wszystkie co do sztuki), megaśną kreskę zawierającą w sobie nieco zachodniego stylu i przez to jak każdy praktycznie rozdział zostawia mnie z chcicą na następny :>

Miałam poczekać z wrzucaniem tematu, ale chcę się podzielić VOMIC-iem, który się dzisiaj pojawił, a właściwie pierwszą z 4 części. Jest już na jutubcu z angielskimi napisami.

Do tego info poboczne: w ankiecie jakiegoś japońskiego czytadła "Da Vinci" spytano 27692 osób, jaka seria ich zdaniem ma największe szanse stać się przełomowym tytulem i BnHA zajęło pierwsze miejsce :3 ŹRÓDŁO

Po angielsku tutaj: KLIK
A po polsku tu: KLIK

No to ile just jeż osób na forum co ze mną ponerdzą? :3

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.04.2016 21:13 przez okiren. Powód: Poprawiona ortografia)
07.02.2015 03:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,007
RE: Boku no Hero Academia
Ja lubię i prawdopodobnie będę lubił tę serię. Nie podejrzewałem na początku, że tak mi się to spodoba, ale Allmight wszystko zmienił. Fajny szoneniak, choć do Nanatsu mu jeszcze sporo brakuje to jednak propsuje Akademię i lubię ją soł macz.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
07.02.2015 15:38
DanielZPL Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 161
To, że ja zacząłem czytać i polubiłem BnHA zawdzięczam temu, że kolega nie dał mi linka do anime, które chciał mi polecić Big Grin Opisywał mi głównego bohatera, który nie ma mocy w odróżnieniu od większości populacji, jako mądrego kolesia, który będzie walczył przy pomocy swojego rozumu z mocami przeciwników. Zacząłem szukać i znalazłem BnHA (znalazłem mangę zamiast anime ale co tam Big Grin ) Dowiedziałem się później, że tamto anime nazywa się Toaru Majutsu no Index, ale jakoś mnie nie wciągnęło tak bardzo.

[Obrazek: qqwee.png]
07.02.2015 16:13
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Ja też zaczęłam to czytać... bo Okiś tak często o tym pisze i stwierdziłam, że trzeba sprawdzić, zwłaszcza, że powinnam do egzaminu się uczyć XD
Póki co fajne, jestem ciekawa jak się rozwinie póki co czekam na rozdziały z WT bo po angielsku jakoś nie idzie mi czytanie mangi.
chętnie obejrzałabym anime jeśliby zrobili... jakoś wolę oglądać takie tytuły niż czytać ^^

Edit. Zapomniałam jeszcze napisać, że zakochałam się w tym kadrze z 13 rozdziału, jest genialny:
http://wanted-team.skanlacje.pl/WantedTe...13/page/17

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2015 00:39 przez Hotarubi.)
08.02.2015 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
Manga niezła ale bez szału Tongue Przynajmniej na razie. Ledwie 10 rozdziałów przeczytałem.
Allmight jest zdecydowanie najlepszą postacią. A w swojej prawdziwej formie rozwala mnie xD

Uniwersum niby banalne ale ciekawie przedstawione. Jak będzie więcej rozdziałów po polsku to zabiorę się za mangę dalej.
08.02.2015 00:51
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Hotarubi napisał(a):Edit. Zapomniałam jeszcze napisać, że zakochałam się w tym kadrze z 13 rozdziału, jest genialny:
http://wanted-team.skanlacje.pl/WantedTe...13/page/17
Shigaraki jest świetny <3

@Zoro: dopiero w 13 rozdziale się jakieś badasy pokazują, więc jeszcze się akcja rozkręci :3 I All Might będzie jeszcze zajebiaszciejszy <3

08.02.2015 01:45
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
Czytam i podoba mi się, choć myślę, że jeszcze bardziej podobało mi się w wersji anime Big Grin Dopiero w ostatnich rozdziałach zaczęło robić się naprawdę ciekawie i to tak, że nie mogę się doczekać kolejnych rozdziałów w polskiej wersji Smile
09.02.2015 22:07
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Darkstar się odgraża, że do piątku mnie dogoni, więc szykujcie się na masowe ilości w tym tygodniu Tongue

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2015 14:22 przez okiren.)
09.02.2015 23:31
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
Co do VOMICu to fajnie się prezentuje. Głosy są fajnie dobrane oprócz Katska xD ten seiyuu przyjemnie brzmi ale kompletnie mi nie pasuje do tej postaci. Teraz jeszcze bardziej nie mogę doczekać się anime i mam przeczucie, że nie trzeba będzie na nie zbyt długo czekać Wink
10.02.2015 13:29
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
Liczba postów: 662
Mnie manga pochłonęła. Rzuciłem czytanie One Piece i wole zająć czas BnH [choć to tylko kilka rozdzialików jak narazie]. Może dlatego tak bardzo polubiłem tę serie, bo jest najzwyczajniej w świecie prosta. Główna postać to ciapciak, który dostaje w końcu szansę, żeby stać się silnym, konsekwentnie dąży do spełnienia swoich marzeń. Ma swój wzór do naśladunku, który jest mega bossem na mieście, radzi sobie z każdym chłystkiem i ogólnie wszyscy go lubią. Jest głupiutka [silly, nie wiem jak lepiej to przetlumaczyc Tongue ] laska, mądry rookie-koleżka i ziomeczek z dzieciństwa, który zdaje sobie z tego sprawe, że jest dużo lepszy od MC. Wszystko niby proste, ale gdy popatrzysz na całe uniwersum, to dostrzeżesz że ten tytuł jest tak naprawdę wyjątkowy. Autor komiksu to naprawdę pomysłowy gość. W 13 tomach pokazał tyle nowych, ciekawych umiejętności i zdolności bohaterów, że nie mogę się doczekać na kolejne tomy. Co odróżnia ten tytuł od One Piece, to 'rozbicie' umiejętności na dużo mniejsze jednak podobnie efektywne/ efektowne. Przykład Luffiego- ma całe ciało z gumy, może je wyginać wyciągać itp itd. Tutaj [w BnH] jeden koleś ma tylko odrzutowe żgity- potencjał postaci zacny, a dodatkowo autor ma otwarta furtkę rozwoju postaci lub stworzenia innej z podobną umiejką, np w innej kończynie [dun, dun, duuun].

Może to zabrzmi zbyt prosto ale to takie połączenie niektórych rzeczy z Naruto i One Piece. Ale każdą stronę czyta się lekko i z zaciekawieniem.
Spoiler :
I dużo tam lamerów
Spoiler :
a przez avatar w poście wyżej, ciężko się skupić na konstruktywnym pisaniu x] Skubaniec dłubie w tym nosie już kilka tygodni, a nic nie wygrzebał
10.02.2015 20:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama