Aktualny czas: 02.07.2020, 21:14 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie zostały dodane wszystkie zaległe rozdziały OP!!! Brakuje już tylko tego najnowszego 979. Wszystko to zasługa Okiren!
Wrzucam link do ostatniego rozdziału 978 rozdział!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boku no Hero Academia [manga]
Autor Wiadomość
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
Liczba postów: 662
RE: Boku no Hero Academia
W końcu na bieżaku z Boku no Hero Academia. Jej, jak to sie fantastycznie czyta, lekko i gładko akcja brnie do przodu. Nie ma zbędnych czy niepotzebnych rzeczy. 'Epickość" zachowała równy poziom z humorem, a fabuła naprawdę nie wymusza u czytelnika często pchającego się na usta "dobra, kończcie już, idźcie dalej" [oby to nie było nakręcenie czytelnika w pierwszych tomach, by potem autor mógł spuścić z tonu. Słyszysz mnie Horikoshi, mój chłopcze?]

Po raz pierwszy zatrzymałem się na rozdziale gdy jadą na szkolenia do USJ, a tam postaci nowych od groma [może nie nowych, ze pojawiaja sie pierwszy raz, poprostu mają więcej kadrów]. Asui 'mów mi Tsuyu'- ta żabka robi robote, Mineta i jego często komiczne akcje
Spoiler :
to co zrobił na turnieju wraz z Kirishima <3
Momo <3 czy Todoroki [ta bestia.. wydaje mi się że slusznie otworzył się przed Midoriya. Jego przeszłość pokazuje, że od zawsze nie miał łatwo- do granic wymagający ojciec, brak wsparcia, ba nawet odtracenie ze strony matki. Przyznał się że od dziecka był skrytą osobą, traktowany przedmiotowo, bez przyjaciół mogących go wesprzeć, do wszystkiego dążył sam, a piecze nad nim trzymał tylko Endeavor, chcąc spełnić swoje 'marzenie'. Myślę że ten chłopak już po walce z Midoriya się zmieni]. Oczywiście nie zapominamy o czwórce wspaniałych! Czekam na kolejne wątki tych bohaterów, ale też tych których było bardzo mało, szczególnie Ojiro i Fumikage- wydają się być na tyle silni, że autor ich umieści w większej części mangi, a przynajmniej taką mam nadzieje. No i... SANCHA, dajcie go tu ;3

Turniej!
Nie wydaje mi się żeby mieli go przerwać [patrzcie jak idą walki w drzewku]. Podobny zabieg był w Dragon Ballu na TB 21, gdzie Goku miał się spotkać w finałowiej walce z Kuririnem [wiadomo jak wyszło]. Sądzę, że tutaj będzie podobnie
Spoiler :
I w tej walce Midoriya odkryje jak używać swojej mocy na takim poziomie, żeby jego łapki nie wyglądały jak sfajczone LUB Bakugou będzie zmuszony walczyć z Todorokim i jego obiema stronami :3 Szczerze? Chyba wolałbym to zobaczyć
Ten turniej już od pierwszej konkurencji wydawał się być super, choć podchodziłem dość sceptycznie do wszystkich takich zabaw. 'A co jak złoczyńcy w miescie rozbija sobie piknik?" Jednak zmieniłem zdanie zaraz po "przywitaniu" Katsukiego... wywołał lawinę, w którą wciągnął wszystkich pierwszaków, ale i czytelników. To co się działo podczas pierwszej konkurencji... Końcówka była niesamowicie emocjonująca, dawno tak szybko nie czytałem kolejnych stron. Druga konkurencja... " O.O' ! " : D
Spoiler :
wcale nie lubiłem tej akcji... 2/10, nigdy sobei czegoś takiego nie wstawie w avatar... Nie, nope!
Choć też trzymała w napięciu. Akcja Bakugou pod koniec roboty czy moc Tsuburaby-Alibaby były genialne! Ale ostatnie momenty...
Spoiler :
Okay, przyznaje się że na początku było coś takiego "FUMIKAGE!! Jestes taki swietny, żeoddamCinerke!" ciary na całym ciele. I nadal podtrzymuje to że Fumikage jest super, bardzo go lubię. Jednak... No kiedy on to zabrał? Szukam i nie moge znaleść. Jeśli to widać w jakimś kadrze, proszę mi pokazać, a jeśli nie uznam że to troche nieczyste zagranie autora, żeby przepchać postaci do następnej konkurencji
Następny roździał?.. Czekam. W ostatnim-
Spoiler :
W ostatnich chapterach Uraraka pokazała jakie jest z niej kochane dziewcze. Na codzień to taki chodzący dzieciaczek ze złotym serduszkiem. Samo jej podejście przed drugą konkurencją pokazało, że nie każdy chce dojść na szczyt czystą rywalizacją. Woli dojść na szczyt wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jednak uwielbiam momenty w których jest poważna. Jak wypowiedziała jakie jest jej marzenie, o pomocy rodzicom.. No to złapało mnie za serce. W ostatnim chapku, kontynuując wypowiedź którą zacząłem przed spoilerem, pokazała jak bardzo jest silną personą. Choć się boi, stanie do walki, taki ma silny charakter. Uwielbiam ją \o/ I serio mam nadzieję że autor nie zrobi nam chapteru, który ma najbardziej prawdopodobny scenariusz...
Ale się rozpisałem! Mógłbym tak jeszcze troche, ale nie chce robić tu artykułu, którego nikt nie czytnie. Na to może się skusicie, jak do rzuce cukierki!

[Obrazek: fazer-dumle-d28609_2_3416.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2015 12:53 przez c3po.)
30.03.2015 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zura Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 74
Poziom ostrzeżeń: 0%
(30.03.2015 12:53 )c3po napisał(a):  Następny roździał?.. Czekam. W ostatnim-
Spoiler :
W ostatnich chapterach Uraraka pokazała jakie jest z niej kochane dziewcze. Na codzień to taki chodzący dzieciaczek ze złotym serduszkiem. Samo jej podejście przed drugą konkurencją pokazało, że nie każdy chce dojść na szczyt czystą rywalizacją. Woli dojść na szczyt wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jednak uwielbiam momenty w których jest poważna. Jak wypowiedziała jakie jest jej marzenie, o pomocy rodzicom.. No to złapało mnie za serce. W ostatnim chapku, kontynuując wypowiedź którą zacząłem przed spoilerem, pokazała jak bardzo jest silną personą. Choć się boi, stanie do walki, taki ma silny charakter. Uwielbiam ją \o/ I serio mam nadzieję że autor nie zrobi nam chapteru, który ma najbardziej prawdopodobny scenariusz...
Spoiler :
ech, ten Katsek!.... kibicowałam Urarace, ale to raczej było pewne kto wygra. Tak czy inaczej fajnie widzieć ją kiedy jest taka pełna determinacji i chociaż się stresowała przed walką, to pokazała, że jest silna i się nie wahała, mimo że w końcu walczyła z nieopanowanym Katskiem
Nie czytam zbyt wielu mang, ale ta wciągnęła mnie bardzo, a obecne wydarzenia sprawiają, że nie mogę doczekać się kolejnych rozdziałów Big Grin
No i polskie tłumaczenie jest wspaniałe, zwłaszcza kwestie Katska i All Mighta. Póki co z przedstawionych bohaterów chyba najbardziej polubiłam Shinsou za to dziwne spojrzenie, świetną moc i ostatnią wymianę zdań z Midoriyą Big Grin
02.04.2015 20:37
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,066
(02.04.2015 20:37 )Zura napisał(a):  No i polskie tłumaczenie jest wspaniałe, zwłaszcza kwestie Katska i All Mighta.
[Obrazek: 5174738.jpg]

A niedługo... już niedługo... SUGOI HAJPU!
[Obrazek: 87fdb9c6a7efce1bee77cc55ab51f3deb58f65e7.jpg]
Ale przed tym inna "walka", na którą równie mocno czekam: mój aniołek Eijirou vs. Tetsutetsu. Idę o zakład, że i siłowanie na rękę nie rozstrzygnie sprawy i któryś przegra w kamień-papier-nożyce ;P

Hitoshi love <3 tak strasznię chcę żeby się zziomowali z Deku ;_;

Zbieram zakłady: kiedy i w jakich okolicznościach zginie All Might? Tongue
Przywdzieję wtedy chyba żałobę, jak po moim słodkim księciu z OP (767 pamiętamy [*])

[Obrazek: lZA4kVo.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2015 00:16 przez okiren.)
03.04.2015 00:06
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
(02.04.2015 20:37 )Zura napisał(a):  Nie czytam zbyt wielu mang, ale ta wciągnęła mnie bardzo, a obecne wydarzenia sprawiają, że nie mogę doczekać się kolejnych rozdziałów Big Grin
No i polskie tłumaczenie jest wspaniałe

[Obrazek: f77.jpg]

Konkret. ;d Wiem że czaptery wychodza w/po niedzieli, a ja juz przed drugą zmianą pracy w internecie szukalem tlumaczenia. Strasznie wciąga. Tlumaczenie tez konkret, co juz kilka razy mowilem tu i ówdzie. W ostatnim odcinku niedowierzałem pierwszej strony, ale zobaczylem na inglisza i takie "wow" ze da sie taka gadke w polski przetlumaczyc.

(03.04.2015 00:06 )okiren napisał(a):  A niedługo... już niedługo... SUGOI HAJPU!
[Obrazek: 87fdb9c6a7efce1bee77cc55ab51f3deb58f65e7.jpg]
Ale przed tym inna "walka", na którą równie mocno czekam: mój aniołek Eijirou vs. Tetsutetsu. Idę o zakład, że i siłowanie na rękę nie rozstrzygnie sprawy i któryś przegra w kamień-papier-nożyce ;P

Nie mogę się doczekać tej walki. Na stówke coś przed walką plot się jeszcze ruszy. Mosze retrosy Szouto?
Stawiam że Eijirou da mu kopa w nadprzyrodzenie. . . i złamie se noge xd

(03.04.2015 00:06 )okiren napisał(a):  Hitoshi love <3 tak strasznię chcę żeby się zziomowali z Deku ;_;

[Obrazek: 600full-hitoshi-matsumoto.jpg]
??
Hitoshi będzie fajną postacią w przyszlości. Chciałbym zobaczyć jego retrosy i jakąś zmiane na bardziej radosną osobe :]

(03.04.2015 00:06 )okiren napisał(a):  Zbieram zakłady: kiedy i w jakich okolicznościach zginie All Might? Tongue

Jeszcze kilkanaście czapterów. Nie chce go stracic ;x Ale słabnie w oczach, a po akcji na USJcie az mi się go szkoda zrobiło. Ale na stówe ta " wizja " Midoriyi ma z tym związek!

Na koniec komentarz ostatniego rozdzialu:
Ale walka Uraraki z Katskiem.. Piękne zakończenie tak wielkiego poświęcenia! Ta walka oraz profesor Eraser wywołały we mnie na prawde pozytywne emocje. Usprawiedliwienie Katska przez Szaranowicza [komentatora Erasera znaczy sie] były tak konkretne ze nawet widz nie mógł się z tym niezgodzic. Pięknie poprowadzone Horikoshi, mój chłopcze! Sama walka... Opór i determinacja w walce Uraraki wywarły mega wrażenie na czytelniku. A Jej atak końcowy... Miodzio. Myślę że mogła by bardzo namieszać, jeśli nietrafiłaby na Katska. Nie mogę się doczekać progresu laleczki.
03.04.2015 23:29
Zura Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 74
Oho, już wiem kogo mam męczyć jak tylko chapki zaczęłyby zbyt późno wychodzić! Tongue

(03.04.2015 00:06 )okiren napisał(a):  Zbieram zakłady: kiedy i w jakich okolicznościach zginie All Might? Tongue
Przywdzieję wtedy chyba żałobę, jak po moim słodkim księciu z OP (767 pamiętamy [*])
Niieee, to by było nie do zniesienia ..musi przeżyć! ..Tak, wiem xD
Mam nadzieję, że ekipa złoczyńców, która wjechała poprzednio na zajęcia planuje znowu jakiś "mega złowrogi" plan. Wzmocnią tego Noumu i znowu narobią z nim zamieszania. Odciągną gdzieś All Mighta, doprowadzą do tego, że szybciej się zmęczy i wtedy już nasza klasa bohaterów konkretnie wkroczy do pomocy i albo za późno albo na czas :3
W sumie autor przedstawił nam sporo bohaterów, którzy prezentują się ciekawymi osobowościami i wizerunkiem. Mam też nadzieję, że dla tych złych też ma jeszcze sporo w zanadrzu!
04.04.2015 01:40
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
c3po napisał(a):Chciałbym zobaczyć jego retrosy i jakąś zmiane na bardziej radosną osobe :]
O to to!
Chcę widzieć tę twarz częściej: [Obrazek: shinsou11.jpg] od tej [Obrazek: shinsou12.jpg] ...

Jeśli chodzi o złoczyńców, to wydaje mi się, że Shigaraki jeszcze będzie miał swoje wejście smoka, zanim wyjadą znów z Noumu. Typo z kompa mówił coś, że Tomura jest ich "symbolem" i musi się pokazać światu.

A co do All Mighta, to po akcji z pozostałymi użytkownikami Jednego za Wszystkich, coraz bardziej skłaniam się ku teoryji, że Izuku póki co tylko częściowo przejął moc. Normalniejsza wersja zakłada, że Izuku przejmuje ich "ducha" i od tej chwili zaczyna się zmagać z upierdliwą mnogością jaźni Tongue Żeby proces się zakończył All Might must die. Jest jeszcze szalona wersja z... fuzją xP Taką że serio All Might znika jako oddzielny byt. I od tego czasu Izuku umi się przykoksić na zawołanie (błagam, nie.... V_V).

E: Dat foreshadowing:
[Obrazek: Capture.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2015 04:02 przez okiren. Powód: Poprawiona ortografia)
04.04.2015 03:48
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
(04.04.2015 01:40 )Zura napisał(a):  Mam nadzieję, że ekipa złoczyńców, która wjechała poprzednio na zajęcia planuje znowu jakiś "mega złowrogi" plan. Wzmocnią tego Noumu i znowu narobią z nim zamieszania. Odciągną gdzieś All Mighta, doprowadzą do tego, że szybciej się zmęczy i wtedy już nasza klasa bohaterów konkretnie wkroczy do pomocy i albo za późno albo na czas :3

Brzmi jak plan. Wydaje mi się że Allmight jest już w takim stanie, że wcale nie będzie trzeba go odciągać, bo on już w ostatniej walce był tak wycieńczony, że w kolejnej może nie dać rady. Noumu już jest bardzo napakowany, nie wiem czy go jeszcze zbuffują. Nie mówie, że to niemożliwe, tylko #1 hero był jedynym który mógłby mu dać radę [na moment czapteru]. Po kolejnym wzmocnieniu mógłby być poza zasięgiem któregokolwiek z uczniaków.
(04.04.2015 01:40 )Zura napisał(a):  W sumie autor przedstawił nam sporo bohaterów, którzy prezentują się ciekawymi osobowościami i wizerunkiem. Mam też nadzieję, że dla tych złych też ma jeszcze sporo w zanadrzu!
Raczej! Każda z postaci jest inna, unikalna. Autor, tak jak Oda, kocha każdą ze stworzonych przed siebie postaci, będzie na co popatrzeć.

(04.04.2015 03:48 )okiren napisał(a):  Jeśli chodzi o złoczyńców, to wydaje mi się, że Shigaraki jeszcze będzie miał swoje wejście smoka, zanim wyjadą znów z Noumu. Typo z kompa mówił coś, że Tomura jest ich "symbolem" i musi się pokazać światu.
Szigaraki to zagadka. Nie jestem pewny, ale wydaje się być manipulowany, niekoniecznie przez gościa z komputera.
04.04.2015 21:12
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 458
Wreszcie znalazłem czas by nadrobić 10 ostatnich rozdziałów. Z dużą rezerwą podchodzę do tej serii. Ma duży potencjał ale jeszcze mnie do siebie nie przekonała.

Mamy multum postaci. Z jednej strony wiele z nich jest bardzo interesujących, z drugiej strony dla kogoś kto nie ogląda tego regularnie - łatwo można się w tym pogubić. Dodatkowo moja pamięć do imion postaci właściwie nie istnieje :/ Tak więc za każdym razem poznaje wszystkie postaci od nowa Big Grin

Główny bohater ujdzie w tłoku. Ani nie jest zły, ani jakoś szczególnie interesujący. Podoba mi się w nim ten nawyk robienia wciąż notatek, analiz. Układanie strategii. Widać, że nie jest skończoną ofermą - obawiałem się, że tak będzie często przedstawiany.

Olimpiada fajnie się rozkręca. Muszę przyznać, że naprawdę nieźle to wygląda. Człowiek nie nudzi się czytając to. Akcja wartko jest prowadzona. Tutaj muszę przyznać, że pozytywnie zaskoczył mnie Tenya(ten od rakietowych nóg - czy czegoś takiego). To jego bezpośrednie wyzwanie przed drugą rundą olimpiady była fajnym akcentem.

Poza tym zwróciłem uwagę na...- No właśnie imienia nie pamiętam Tongue - tego gościa z głową ptaka, który był w drużynie Midoryią. Nie mogę sobie przypomnieć o co z tą jego mocą chodziło :/

No i Todoroki. Ogień i lód. Niby banalne połączenie ale postać mnie zaciekawiła. Mam nadzieje, że autor poświęci trochę czasu temu bohaterowi przed jego walką z głównym bohaterem. Chętnie też dowiedział bym się więcej na temat rywalizacji jego ojca z All Mightem. Ale na to pewnie czas będzie później.

okiren napisał(a):Zbieram zakłady: kiedy i w jakich okolicznościach zginie All Might?
Okiś, nie wiem czy to nie za wcześnie jeszcze na takie rozważania Tongue Choć mały dramacik po olimpiadzie wprowadził by trochę mrocznego klimatu serii.

O Kastku ani słowa nie było bo jeszcze nie wyrobiłem sobie o nim zdania... Nie mogę go jeszcze rozgryźć.
04.04.2015 22:12
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Zoro napisał(a):Poza tym zwróciłem uwagę na...- No właśnie imienia nie pamiętam - tego gościa z głową ptaka, który był w drużynie Midoryią. Nie mogę sobie przypomnieć o co z tą jego mocą chodziło :/
Fumikage Tokoyami \o/ Żyje w nim cień-chowaniec "Dark Shadow" i zdaje się być jakby samodzielnie myślącym bytem Tongue W jasnym świetle jest raczej posłuszny i potulny, ale nocą i po ciemoku ciężej go kontrolować, jest dużo potężniejszy i się buntuje ;p

Taka ciekawostka, bo to nie wszyscy pewno tak dogłębnie fetyszują: dziwne połączenie mocy Fumikage wynika zapewne z tego jak dziedziczone są indywidualności. Opcja nr 1 jest taka, że dziedziczy się moc jednego z rodziców (czasem jego pochodną). Wersja nr 2 natomiast zakłada, że dziedziczy się po obu rodzicach i albo rodzi się z tego w miarę współgrająca ze sobą hybryda (ogień i lód Shouto), albo powstaje takie krejzolskie combo jak u Fumikage: jedno z rodziców miało ptasią mutacje, a drugie miało coś do czynienia z cieniami Tongue

Ach Katsek. O nim mam pięknego memcia i zaprawdę powiadam wam: jest tak prawdziwy, że aż boli.
[Obrazek: tumblr_nk8w3i3g0F1rsrflko1_1280.jpg]

Moja relacja z Katskiem na ten moment jest taka, że z jednej strony uwielbiam patrzeć jak jego ego jest zrównywane z ziemią, a z drugiej przeżywam niezwykle każdy moment, w którym zachowuje się jak normalny człowiek, albo przejawia ludzkie emocje... Z jednej strony go niecierpię, a z drugiej strasznie mu kibicuję, żeby został taki tru bohaterem ;p

05.04.2015 01:49
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,334
Ja zdecydowanie wolę Katska od Todorokiego. Katsek mimo, że mnie denerwuje to wlasnie jest takim prostym pełnym zapału geniuszem, który idzie do swojego celu. Todoroki to pokrzywdzony przez świat emo-sasuke-madafaka, który jak dla mnie jest przekokszony, zobaczymy co się będzie dziać z nim dalej.

Kruczek jest jedną z moich ulubionych postaci* Big Grin, za charakter i właśnie za bardzo ciekawą moc.

*I tak najbardziej lubię Minetę xD.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
05.04.2015 12:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama