Aktualny czas: 21.10.2017, 08:24 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Buggy na forum
Autor Wiadomość
CichyWiatr Offline
Nice :*
Tom's Workers

*
Liczba postów: 185
Poziom ostrzeżeń: 0%
Bug Buggy na forum
Witam

Tutaj będą wypisywane bugi, które zostały znalezione na forum. Lista będzie także zawierać rzeczy poprawione.

+ naprawiony;
+ może naprawić użytkownik;
+ można raczej naprawić;
+ na dzień dzisiejszy nie da się naprawić;

- tymczasowo nie działa wyświetlanie statusu tlen, jest to spowodowane błędem po stronie serwisu tlen.pl i tego komunikatora. błąd został już zgłoszony.
- Użytkownicy, którzy mieli podany numer gadu-gadu na starym forum muszą edytować swój profil. Numer został błednie przeniesiony, mianowicie zamiast do pola Gadu-Gadu, znajduję się w polu Tlen.
- w podglądzie posta nie wyświetlają się prawidłową wszystkie BBCode, min. SPOILER
- w podglądzie posta nie wyświetlają się prawidłową obrazki, które mają więcej px. Zamiast miniaturki obrazka widzimy obrazek w pełnych wymiarach
- w postach z starego forum, bbcode odpowiedzialny za wyśrodkowanie tekstu ( [center] ... [/center ) nie będzie działać, ponieważ tutaj składnia tego wygląda [align=center ] . . .[/align ].
- Wszystkie awatary z starego forum, które nie były wysyłane na forum zostały usunięte.
- brak opcji OPZ
- u niektórych osób są duże ilości nieprzeczytanych wiadomości prywatnych, pochodzące z starego forum.
- brak edycji postów napisanych na starym forum.
- Nie których użytkowników może co chwile wylogowywać. W takim wypadku należy usunąć wszystkie ciasteczka z naszego forum.
- u prawie wszystkich użytkowników jest ustawiona zła strefa czasowa, powinna być GMT+1, czas letni
- dodanie favicon'a do adresu forum (ikona koło adresu forum w przeglądarce)
- obsługa przez forum technologii CMS (szybka odpowiedz, szybka edycja itd.)
- ustawienie wszystkim odpowiedniej strefy czasowej i dodanie automatycznej zmiany czasu letniego/zimowego.

Post będzie aktualizowany

Ostatnia Aktualizacja: 02:00 31.08.2010r.

Remember, remember the fifth of November
The Gunpowder Treason and Plot
I know of no reason,
Why Gunpowder Treason
Should ever be forgot...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2013 14:30 przez Komimasa.)
28.08.2010 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
RE: Bugi na forum
Hm, zauważyłam coś takiego, że nawet jeśli przeczytam wszystkie tematy z działu np. manga, to w widoku całego forum i tak mam otwartą skrzynię, sygnalizującą nieprzeczytane posty. Jak wejdę głębiej, to nic nie ma. Ale skrzynka jest otwarta, dopóki nie zaznaczę na dole "oznacz wszystkie działy jako przeczytane".

Czy tak powinno być? (:

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2010 22:26 przez Chlor.)
30.08.2010 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,080
No to teraz ja... dziwny to błąd;p

Co wchodzę na forum to nie jestem zalogowany, mimo to, ze wchodziłem jakiś czas temu. Mało tego, nie mogę się zalogować O(_)O Jednak.... wchodzę w jakiś dział na forum np. Baza Marynarki i nagle jestem zalogowany... zaprawdę nie pojmuję tegoXD

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
30.08.2010 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Speed1111 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 64
Poziom ostrzeżeń: 5%
No i czas na mnie. Nie wiem czy to błąd, ale stare tematy/posty, które założyłem/napisałem, nie mogą być edytowane, a zależy mi na tym temacie xD

http://forum.onepiecenakama.pl/Temat-MU-...-movie-ova

[Obrazek: Speed1111.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2010 23:41 przez Speed1111.)
30.08.2010 23:28
CichyWiatr Offline
Tom's Workers

*
(30.08.2010 22:26 )Chlor napisał(a):  Hm, zauwayam co takiego, e nawet jeli przeczytam wszystkie tematy z dziau np. manga, to w widoku caego forum i tak mam otwart skrzyni, sygnalizujc nieprzeczytane posty. Jak wejd gbiej, to nic nie ma. Ale skrzynka jest otwarta, dopki nie zaznacz na dole "oznacz wszystkie dziay jako przeczytane".

Czy tak powinno by? (:

Bd podczas konwersji forum, ktry zosta ju naprawiony. Niestety nie obeszo si bez strat, poniewa wszystkie posty do godziny 01:39 dnia 31.08.2010 roku bd przeczytane, nawet jak ich nie czytae/a. Co za tym idzie moecie mie jakie nowe wiadomoci, chocia nie pokazuje wam si komunikat o nich. Oczywicie wszystkie pniejsze posty bd wam si pokazywa normalnie.

PS. Chlor - moesz ju zmieni haso, twoje konto nie jest ju mi potrzebne Smile

(30.08.2010 22:34 )BlackKuma napisał(a):  No to teraz ja... dziwny to bd;p

Co wchodz na forum to nie jestem zalogowany, mimo to, ze wchodziem jaki czas temu. Mao tego, nie mog si zalogowa O(_)O Jednak.... wchodz w jaki dzia na forum np. Baza Marynarki i nagle jestem zalogowany... zaprawd nie pojmuj tegoXD

Na 95% bd spowodowany jest ciasteczkami (cookies) w przegldarce, ktre zostay z starego forum. Razem z nami testowae poprzednie wersj tego fora i co za tym idzie pozostaway z nich ci ciasteczka i one pewnie ci uniemoliwiaj prawidowe logowanie.

Najlepiej usu wszystkie ciasteczka, ktre nazywaj si: forum.onepiecenakama.pl, onepiecenakama.pl, onepiecenakama, opn, mybb, http://82.177.134.141/forum/, http://82.177.134.141.

Jak to nie wystarczy wejdz w Pomoc -> Ciasteczka w MyBB i tam usu ciasteczka.

(30.08.2010 23:28 )Speed1111 napisał(a):  No i czas na mnie. Nie wiem czy to bd, ale stare tematy/posty, ktre zaoyem/napisaem, nie mog by edytowane, a zaley mi na tym temacie xD

http://forum.onepiecenakama.pl/Temat-MU-...-movie-ova

Troch poszukaem i zmodyfikowaem kilka opcji i teraz kady uytkownik powinien mc edytowa post/temat napisany na starym forum bez adnego ograniczenia czasu.

Jeli w modyfikowanym pocie zajdzie wicej zmian, ni 10 znakw, automatycznie zostanie dodany do nieprzeczytanych postw u wszystkich uytkownikw.

Oczywicie ustalimy z pomaraczowym, e jeli uytkownik bdzie edytowa bardzo stare posty i je zmienia w nie do poznania, to takie zachowanie bdzie nagradzane warnem.

Niedugo pewnie dojdzie ta poprawka do regulaminu z przykadami, do jakiego stopnia mona zmienia post. Oczywicie w swoim pocie moesz dodawac/edytowa/usuwa linki itp. bez adnych konsekwencji Smile

Kolorowych snów :*

I know of no reason,
Why Gunpowder Treason
Should ever be forgot...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.08.2010 02:04 przez CichyWiatr.)
31.08.2010 02:01
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
Znalazłem coś takiego, że jak się edytuje własny post (w szybkiej edycji, a nie pełnej) to zedytowany post "gubi" polskie znaki.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
31.08.2010 16:02
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
Właśnie dzisiaj też mi się to przytrafiło, ale już dałam znać Cichemu (:

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.08.2010 16:10 przez Chlor.)
31.08.2010 16:10
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Cichy, nawet jak wyczyszczę ciasteczka co na początku pomaga, to potem jak wychodzę i za jakiś czas znowu wchodzę na forum jest to samo;p

31.08.2010 16:51
CichyWiatr Offline
Tom's Workers

*
Cytat:Błąd podczas szybkiej edycji posta = Brak Polskich znaków.p

Niestety, jest to poważny problem i spowodowany jest błędem od strony naszego hostingu. Mianowicie nasz hosting źle przetwarza rzeczy wykonane w technologii AJAX, przez co nie wyświetla w ogóle lub w złym kodowaniu Polskie znaki.

Między innymi dlatego musiałem usunąć wcześniej z naszego forum:
- Szybką odpowiedz w tech. AJAX (szybka odpowiedz dodaje się do reszty postów bez odświeżania strony);
- Ocenianie Wątków w tech. AJAX (to samo co na górze);
i teraz musiałem usunąć Szybką Edycje..

Sam poradzić z tym problem nie umiem, także support PL załamał ręce. Niedługo postaram się napisać na główny support tego forum (angielska strona) i oni może coś poradzą.

Na dzień dzisiejszy usunęłam funkcję szybkiej odpowiedzi.

Cytat:Problem Kumy

Usuń wszystkie ciasteczka jakie masz w przeglądarce i ustawienia witryn, jakie ci się zapisały. Jak będzie problem nadal występować, będziemy myśleć dalej.

I know of no reason,
Why Gunpowder Treason
Should ever be forgot...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.08.2010 17:56 przez CichyWiatr.)
31.08.2010 17:30
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Już działa. Zapomniałem o całej reszcie ciasteczek. Dzięki Cichy.

EDIT:
Jednak dalej to samo. Usunąłem wszyściutkie ciasteczka;/
Jak usunąłem wszystkie to zalogowałem się normalnie. Jednak wchodzę teraz na forum i nie jestem zalogowany. No to klikam dział Baza Marynarki i już jestem. Po tym próbuję się zalogować, ale nie mogę. Jednak jak wejdę w jakiś dział forum to jestem zalogowany...

EDIT2
Czy tylko mi się wydaje, ale nie mogę cytować postówXD?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2010 10:59 przez BlackKuma.)
31.08.2010 21:17
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama