Aktualny czas: 26.09.2017, 03:47 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burning Blood - bijatyka OP
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Burning Blood - bijatyka OP
Gdy usłyszałem o tym, że bandai robi bijatykę Op, byłem pełen obaw. Wiadomo, gry bandai nie odznaczają się zbyt dobrą mechaniką, są wręcz za proste, by można było fajnie pograć, ale to Op, pomyślałem.

Teraz, kiedy już mam tę grę i trochę pograłem, mogę wszystkich uspokoić, gdyż gra warta jest kupna. Szczególnie dla nas, dla których te postacie nie są bez znaczenia.

Historia dupy nie urywa, bo jest tylko Mrineford, nie ma też wielu trybów rozgrywki, tłumaczenie momentami kuleje, ALE sama gra, trzon, czyli przyjemność płynąca z rozgrywki jest w pełni satysfakcjonująca! I to mówię ja, osoba, która gra dużo w bijatyki i dużo oczekuje. Powiem tak, pograć można nawet bez żadnego treningu, ale jak ktoś chce, to jest nad czym trochę popracować. Fani mordobić szczególnie powinni polubić postacie z Dominacją, gdyż są trochę bardziej wymagające, ale wyuczenie pewnych technik przynosi potem owoce.

Ciekawe jest, że mamy kilka typów postaci. Logia, nie jest tylko z nazwy. Mają taki pasek mały, który im szybko schodzi, ale przez ten czas unikają wszelkich ataków i to w dość spektakularny sposób. Wiadomo, Borsalino staje się światłem, Ace, ogniem itd. Świetnie się to sprawdza i jeśli dobrze się wyczuje moment, to można wjechać z ładną kontrą.
Są też postacie z przebiegłością, które walczą w sposób dziwny, ale intrygujący i o dziwo skuteczny. Np Usopp, rzuca wszędzie takie trawki niewidoczne i jak się w to wdepnie, to postać jest unieruchomiona i może być kaplica.

Na duży plus jest też dla mnie oddanie postaci. Serio, niemal każda postać, a mamy szeroki wachlarz możliwości, została dobrze i grywalnie oddana, tak, że czuje się tę postać. Kuma nawet potrafi usunąć postać z gry na kilka chwil!

Miodności walki dodaje fakt, że gramy w systemie tag, trzema postaciami naraz. Możemy robić asysty, czy linkery, by przedłużyć combo. Świetnie to wygląda i potrafi zabrać naprawdę sporo życia. Zużywa się przy tym pasek, który można z drugiej strony wykorzystać, żeby użyć specjalnego filmiku i zjechać konkretnie HP przeciwnika.

Postacie odblokowuje się szybko, po prostu kupując te, co chcemy. Jeśli jednak chcemy grać wszystkimi, to chwilę trzeba będzie się napracować. Ale fun jest niesamowity! Ktoś może gra? Naprawdę polecam. Wiadomo, to nie combo znane z Tekkena, ale czy to źle?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2017 23:53 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
16.02.2017 23:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Alien Offline
Ósmy pasażer
Pirat

*
Liczba postów: 71
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Burning Blood - bijatyka OP
Ja trochę pograłem do momentu, w którym zatrzymałem się na ścianie, której nie potrafiłem pokonać - ostateczny pojedynek Ace vs Akainu. Być może czegoś po drodze musiałem nie ogarnąć w kwestii mechaniki walki, bo skubaniec załatwiał mnie dwoma/trzema atakami, gdy ja przy długich i monotonnych staraniach byłem w stanie zabrać mu max połowę HP.
19.02.2017 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Może nie stosujesz za bardzo technik unikania ciosów i łamania gardy? Bo generalnie miałem u Raia ten sam problem i świetnie go rozumiałem, ale jak szedłem potem całą historię z Imi, to jakoś tak przeszliśmy i nie potrafiłem znaleźć tej "trudnej walki", co nie mogłem przejść u Raia.

Poza tym nie oszukujmy się, w tej grze nie chodzi o tryb solo, tylko właśnie multi, czy to Versus czy Online, choć te listy gończe też nie są źle zrobione.

EDIT
Jeszcze możesz spróbować takiego sposobu, że ładujesz Płonącą Pięść i wystrzeliwujesz. Jak trafi, to zabiera konkretną ilość HP.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2017 18:03 przez Komimasa.)
21.02.2017 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 845
Poziom ostrzeżeń: 0%
Chciałam zapytać czy ktoś myśli o kupnie tej gry. Nie wyszła ona tylko na PS4, ale również na PC więc platforma nie jest problemem, a fanów One Piece u nas ponoć dostatek.

Bo gra jest naprawdę tego warta. Jest znacznie lepsza od Naruto, które z nie znanych mi przyczyn cieszy się dużą popularnością wśród fanów anime, a One Piece które jest popularniejszą serią teraz doczekała się gry i to w dodatku na PC, przez co jest szeroko dostępna i cicho sza. Nie rozumiem tego, wszak nie jest potrzebny super sprzęt do takiej grafiki...

Ale jeżeli komuś przeszło przez myśl by nabyć tę grę, to polecam. W tej grze gdyby dać model 1vs1 ( a tak się też da) to ciosów jest podobna ilość co w Naruto. Ale tutaj jest wiele możliwości łączenia ciosów w powietrzne combosy ( piszę językiem nobka^) czy też pewnych pułapek na wstających. Mała ilość ciosów może przeszkadzać fanom na przykład tekkena, ale w takich grach jak ta, to nie przeszkadza, a dodatkowo jako że główną jej siłą jest gra 3 vs 3, walki nie są nużące. Jest sporo akcji, gdzie czasem z rozpędu, aby bronić swojej postaci poświęcamy pasek i to wygląda naprawdę dobrze. Można też zmieniać w trakcie ataku postacie ( tag) ale również wyprowadzać linkery za pomocą prostej kombinacji.
Jest kilka typów postaci i zaręczam, że taka z pozoru słaba Nami, czy Robin potrafią zaskoczyć. Gra oferowała większe możliwości łączenia ataków zaawansowanym graczom, ale zostało to usunięte w aktualizacji, więc gra się nadaje dla fanów, którzy po prostu chcieliby pograć swoimi ulubionymi postaciami. A jest w czym wybierać^
Bardziej zaawansowani gracze znajdą w niej kamień papier tak zwany, czy też możliwości przełamywania bloku, a używanie haki to majstersztyk, ( trochę just). Początkującym polecam grę logiami, bo fajnie unikają combosów^

Przykłodowo Ace
Higan ( strzelanie z palców)
Hiken ( płonąca pięść)
Enkai - specjalny atak "filmik"
Hibashira ( słup ognia)
Hotarubi ( te świetliki)
I jeszcze jakiś atak przełamujący blok
A oprócz tego dwa wybicia
i dwa mniejsze ataki

Niektóre postacie mają zmienione lub dodatkowe ataki klikając R1, u Ace'a ataki są silniejsze i w sumie to jest główna siła tego wojownika.

Są jeszcze postacie dające bonusy w walce, ale na to nie grałam.
A historia jest łatwa szybka i przyjemna, nie to co w naruto ( tych wcześniejszych).

Także nic tylko grać^
Chciałabym by ktoś kto miał możliwość zagrania w tę grę, napisał tu parę słów o swoich odczuciach na temat tej gry. Spróbujmy przekonać nakamę, że naprawdę warto.
01.03.2017 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama