Aktualny czas: 24.11.2017, 11:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
By ~ Carsis
Autor Wiadomość
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Poziom ostrzeżeń: 0%
Photo By ~ Carsis
Witam was wszystkich bardzo serdecznie po długiej przerwie w rysowaniu. Tak naprawdę to tylko dla was bo ja przez ten czas trochę ćwiczyłem. Minęło bodajże pół roku od mojego ostatniego wpisu, gdzie pokazywałem swoje fanarty. Odpisałbym w moim pierwszym temacie, ale tamten jest tylko o artach z One Piece, a te, które wam zaprezentuje nie są powiązane z OP w jakikolwiek sposób. Fakt, ćwiczyłem, ale to nie znaczy, że jest poprawa, te arty robiłem z głowy i nie bazowałem na niczym. Właściwie to tworzyłem swoje własne postacie, jedna z nich jest do mojej (daleko) przyszłej mangi, która i tak, pomimo moich starań, będzie zbiorem niedorozwiniętych obrazków. Wasze rady mile widziane, lubię jak ktoś powie mi co mam poprawić dopóki nie zamieni się to w wytykanie błędów.

Pierwszy Art:
Postać nosi imię "Kuroyoshi", jest to główna zła postać w mojej przyszłej mandze, nosi przydomek "Czarny Ogień", jest to spowodowane niegasnącym ogniem na jego rękach, który jak sama nazwa mówi, jest czarny. Jego dizajn to wiecznie zakryte oczy, przez cień. Możliwe, że w końcowych fazach mangi będzie dało się ujrzeć trochę jedno z oczu, ale raczej przez całą mangę będzie je miał przykryte cieniem, tak przynajmniej go zaprojektowałem (Nie mówić mi nic o fizyce, cieniowaniu i, że położenie zmienia cień więc nie może mieć zawsze ukrytych oczu. To jest fikcja wszystko może się zdarzyć):
Spoiler: Obrazek:
[Obrazek: 1005098e.jpg]
Wiem, że nie jest doskonały, ma za małe stopy i jest trochę za chudy i inne różne wady z proporcjami Tongue, po prostu to jest mój pierwszy rysunek bez patrzenia na nic, a proporcje trudno jest sobie wyobrazić kiedy tak długo rysowało się z innych obrazków.

Drugi Art:

Ta postać nie ma nazwy i rysowana została, bo mi się nudziło. Rysowałem ją nie dawno więc wyszła lepiej niż poprzedni art, po za tym lepiej rysuje postacie żeńskie aniżeli męskie:
Spoiler: Obrazek2:
[Obrazek: 1005097h.jpg]
Ten obrazek też nie jest idealny ale jakoś mi wszedł nie?

Zapraszam do komentowania i rad, które mi mogą się przydać w przyszłym rysowaniu. Nie wspominajcie mi nic o piórze, bo mam zamiar się go uczyć od dłuższego czasu, tylko kasy brak.

PS: Tak dla porównania, dam obrazek przerysowany (Nie, przekalkowany) i trochę zedytowany w gimpie ;P.
Spoiler: Obrazek3:
[Obrazek: kurohimebyakumeidakaid4.png]
PS2: Akumeidakai, to ja na Deviantarcie.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2012 13:11 przez Dragonfly.)
04.06.2012 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
RE: By ~ Carsis
Dużo pracy przed Tobą jeszcze, ale jesteś na dobrej drodze.
Ciało i włosy wychodzą Ci dość ładnie, jednak powinieneś się skupić na twarzy.
Przede wszystkim oczy, potem usta no i cały zarys buzi.

Tak poza tym jest na + (poza tym pierwszym obrazkiem, który wygląda jak narysowany na marginesie zeszytu od jakiegoś nudnego przedmiotu).

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
04.06.2012 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
marginesy zrobiłem zrobiłem sam, ponieważ będą one stałą częścią mojej magi, więc się przyzwyczajam. Dzięki za rady, ale zanim zacznę myśleć nad głową zajmę się raczej rękoma i nogami, bo to jest moja pięta Ahillesowa, po prostu nie umiem ich rysować, bo jak widzisz na żadnym z obrazków nie ma rąk xD.

04.06.2012 13:41
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Ręcę (a raczej dłonie) zawsze możesz ukryć, popracuj nad twarzą, tej nie ukryjesz Wink (chyba, że chcesz rysować złodziei w kominiarkach). Ja sama też zawsze postaciom chowałam ręce za plecami, bo ni cholery nie umiem dłoni rysować, a bazgrałam sobie raczej "ot tak". Dzięki temu jednak obrazek nie był oszpecany, bo oczy i usta mi wychodziły ładnie.

Ale to już Twój wybór Smile

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
04.06.2012 13:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Jako, że dawno nic nie dodałem, postanowiłem coś dodać xD. Otóż ostatnio robiłem plakat na angola, bo mieliśmy projekt: Międzynarodowe Jedzenie. Więc z kolegą pomyśleliśmy, że zrobimy plakat i do tego jakieś sushi na pokaz (Pierwszy raz robiłem sushi, fajna była zabawa i prawie nikt nie zwrócił rybki w WC), nad plakatem pracowałem ponad 5h, jest to na kartce A3, więc nie mam jak zeskanować, ale poniżej dałem wam zdjęcie. Poza jest przelookana, bo jak wiecie od zawsze miałem problem z proporcjami, ale reszta to wkład ode mnie (No może jeszcze nie chciało mi się zmieniać mocno ubrania, szkoda też, że nadal nie wychodzi mi zbytnio zniekształcanie materiału na ciele i kredki popsuły mi cieniowanie, ale tego wymagał projekt O.o) no nic, dam wam po prostu zobaczyć, co zmajstrowałem, bo po to w końcu pisze nie? xD

Spoiler :
[Obrazek: 1005448dj.jpg]
A tutaj panowei, coś co narysowałem dla sławnego angielskiego YT'bera, bo mi się nudziło. 15 minut poświęciłem by to narysować, więc nie spodziewajcie się jakiegoś dzieła sztuki. (Potem jeszcze w gimpie malowałem z pół godzinki), powiedzcie mi tylko co myślicie jak na taką 15 minutową robótkę. Dam po prostu link do tumblr'a bo nie chce mi się bawić przy robieniu spoilera itp. http://artsandstufflikethat.tumblr.com/i...5929349134

Póki jest jeszcze wolne, mam nadzieję zrobić rysunek Lily z OP, bo naprawdę spodobała mi się ta postać i warto to uwiecznić na papierze, może pojawi się w najbliższych tygodniach, jak znajdę czas na rysowanie, ostatnio mimo wolnego od szkoły, człek musi wstawać o 05 rano i robić różne obowiązki... ehhh, to życie xD.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2012 00:19 przez Dragonfly.)
31.12.2012 00:16
Inuyasha Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 38
Mi tam się podoba Tongue
Można rzec , że przede mną wiele pracy do takich rysonków Big Grin

[Obrazek: yuky.jpg]
31.12.2012 00:56
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Zależy jak na to patrzysz, ja mam straszne problemy z twarzą i zanim mi się coś spodoba muszę zacząć od nowa 5-10 razy, potem jest jeszcze problemy z proporcjami i na końcu kończyny czyli dłonie i stopy, moja najgorsza zmora, zanim uda mi się narysować poprawnie (Czyli tak jak ja to sobie wyobrażam) dłoń lub stopę..... Nie raz zajmuje mi to do 2h. Także, nie tylko przed tobą długa droga Big Grin, więc witam w klubie długodrogowców xD

31.12.2012 01:02
Inuyasha Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 38
Matkoooooo palce najgorsze ;OO

Ale uwiebiam rysowac włosy i cycki ;D

[Obrazek: yuky.jpg]
31.12.2012 01:31
DarkFalcon Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 114
(31.12.2012 01:31 )Inuyasha napisał(a):  Matkoooooo palce najgorsze ;OO

Ale uwiebiam rysowac włosy i cycki ;D
też lubię rysować cycki, z włosami to różnie

@ Carsis, całkiem dobrze, mi nigdy nie wychdzą symetryczne oczy Sad

moje konto na devie, również fan arty z one piece
mój tumblog (narazie prawie nic tam nie ma)
31.12.2012 02:17
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Hmmm, nie spodziewałem się, że będę miał tak dużo wolnego czasu wczoraj i jako, że miałem wenę, na raty rysowałem przez około 1h i edytowałem troszkę w gimpie przez 30 min (Usuwałem szare tło itp.) obrazek Lily. Muszę przyznać, że to jest moje najbardziej udane dzieło, bo nie zostało przerysowane a zrobione w 90% z głowy. Otóż te 10% to włosy, bo chciałem jak najbardziej zachować ten styl, aczkolwiek nie przejmowałem się kreską i poniekąd zapodałem własną i wyszedł mi nawet fajny fanart, za nie długo dodam go an facebooka i na devka xD. No nic, moim zdaniem nadal mam problemy z proporcjami, już jest trochę lepiej ale, nadal nie jest tak jak trzeba, był mały problem z symetryką oczu, bo przez dłuższy czas nie rysowałem postaci tak bardziej z profilu a tu się to przydało. Ale nie narzekam, jakbym miał sam oceniać swoją pracę to dałbym jej 7/10, czyli mniej więcej pożądany wynik.

Użyłem kilku rodzajów ołówków do cieniowania i "kolorowania" poszczególnych części ubioru, ponieważ obrazek jest czarno-biały.

Ołówek HB = Szkic, kolor skóry i główne cieniowanie.
Ołówek 5B = Gdzieniegdzie troszkę cienia i kolorowania ubioru.
Ołówek 8B = Troszkę kolorowania.

Robiłem z tym co miałem, ołówek 4B mi się skończył, 6B i 7B się gdzieś zapodziały, a 9B nie ma co używać, bo jest za ciemny, przynajmniej jak dla mnie. Wiem, że to trochę amatorskie użycie tych ołówków, ale nic na to nie poradzę, używam tak jak uważam, że powinno być używane. W końcu Jestę Amatorę Tongue.

A teraz koniec męczenia was i w końcu nadszedł czas pokazania wam moich półtora godzinnych (Wliczając pracę w gimpie) wypocin (Zanim otworzycie spoiler, proszę o fanfary Big Grin) :

Spoiler :
[Obrazek: lilyscan.png]

PS: W niedalekiej przyszłości dam wam pokolorowany obrazek, ale to zajmuje też czas a z moimi obowiązkami, pewnie będę kolorował kilka dni.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2013 18:49 przez Dragonfly.)
01.01.2013 10:46
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama