Aktualny czas: 13.12.2017, 14:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Californication
Autor Wiadomość
Jarek Bachanek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 91
Poziom ostrzeżeń: 0%
Californication
Cytat:Opowieść o pisarzu przeżywającym kryzys twórczy. Hank jest autorem bardzo poczytnej książki "Bóg nienawidzi nas wszystkich", jednak przy tworzeniu kolejnego dzieła bohater nie może "sklecić" ani jednego sensownego zdania. Wpływ na to z pewnością ma fakt, że kobieta z którą ma nastoletnią córkę właśnie przyjęła oświadczyny i niedługo ma zamiar wyjść za mąż. Aby się "odblokować" Hank zaczyna przeżywać romanse trwające najczęściej jedną noc.

Źródło: Filmweb.pl

Obejrzałem ten serial w 2 dni gdy HBO puscilo maraton i muszę przyznac ze kompletnie mnie rozwalił. David Duchovny do tej pory kojarzony z "Z Archiwum X" pokazuje tu swoje ogromne możliwości. Hank w jego wykonaniu jest ironiczny, sarkastyczny, ma wszelkie konwenanse w głębokim poważaniu. Bywa chamski, nieprzyjemny, ale jest też uroczo rozbrajający. Lubi wypić, pali i nie stroni od narkotyków. Kobiety za nim szaleją, a on szaleje za nimi - można powiedzieć, że jest uwarunkowany na wydupczenie wszystkiego, co się nawinie i wygląda w miarę ok. Wbrew pozorom nie jest to jednak serial jednego aktora. Pozostała obsada też jest świetna, przez co postacie bardzo dobrze uzupełniają przygody Hanka.

Żeby nie było że serial obraca się tylko wokół seksu, tematem przewodnim jest ukazanie relacji damsko męskich w krzywym zwierciadle, nie pozbawionym ironii ale też swoistego ciepła, ktore czasem przedziera się przez poszczególne sceny. Dialogi są skonstuowane po mistrzowsku. Owszem są czasem dość wulgarne, wycieka z nich zlosliwość i sarkazm, ale przez to widz bawi się jeszcze lepiej. Nieodłaczonym elementem jest tu oczywiście humor. Hank przez swój urok, ciagle wplątuje sie w jakieś tarapaty, które mnie przyprawiały o tony śmiechu. Nie bawilem się tak dobrze od długiego czasu. Fabuła jest tak nieprzewidywalna, że nigdy nie wiadomo co się stanie. W zasadzie do ostatnich sekund widz nie wie jak historia się zakończy.

Serial ma obecnie 2 sezony (3 ma niedługo ruszać) każdy po 12 odcinków po 25 minut. Jako ciekawostkę dodam, że Californication bylo pierwowzorem polskiego serialu "39 i pół" z Tomaszem Karolakiem (3 sezon w produkcji). Podsumowując jeśli lubicie się pośmiać, być zaskakiwani oraz kochacie nietypowe postacie ten serial jest dla was. Gwarantuje, że po seansie będziecie więcej niż zadowoleni.

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
08.07.2009 17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,878
RE: Californication
Małe odświeżenie XD
Opowieść o zboczonym pisarzu Tongue
Ktoś to ogląda? Teraz leci ostatni sezon!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
13.05.2014 22:06
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,434
Poziom ostrzeżeń: 10%
Oglądałam dawno temu kilka epizodów. Jakoś nie podpasował mi humor~ Oglądać nie zamierzam, z całą pewnością nie jest to serial dla mnie.

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
13.05.2014 22:13
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 586
[Obrazek: 80387adeba38.jpg]
For Ponury

Ja oglądałem ale gdzieś na 3 sezonie się zatrzymałem. Co nie zmienia faktu, że serial jest rewelacyjny. Uwielbiam główne postacie i relacje między nimi. Jak wytrzasnę czas to do niego wrócę.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
13.05.2014 22:19
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Cóż, nie ukrywam, że jest to jeden z moich ulubionych albo i ulubiony serial jaki oglądałem. Z pewnością jest jedynym, który pomimo siedmiu sezonów jest ciągle w stanie wywołać u mnie ekscytacje nadchodzącymi epizodami. Przy okazji także bawił mnie nie raz, co amerykańskim produkcjom zdarza się raczej rzadko. Masa ironii i sarkazmu to coś co zawsze kupię i dam temu szansę. Wszystko to jednak byłoby na nic gdyby nie świetna obsada na czele ze świetnym Davidem. Przełamanie stereotypu, który kojarzył go jedynie z Foxem Mulderem jest czymś wymagającym naprawdę solidnego wysiłku i niewielu serialowych aktorów potrafiłoby tego dokonać. Polecam serdecznie. Tym bardziej, że absolutnie nie jest to serial jedynie o cyckach i seksie, a takie obiegowe opinie krążą. I są dosyć krzywdzące dla Californication.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
14.05.2014 00:41
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama