Aktualny czas: 25.11.2017, 00:18 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Carsis's FanArt's
Autor Wiadomość
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Poziom ostrzeżeń: 0%
Photo Carsis's FanArt's
Cześć i czołem wszystkim a z racji tego, że jestem nowy i nie mam jeszcze żadnego postu na koncie chcę wam się przedstawić. jak sam nick mówi, jestem Carsis (Karsis). W tym temacie będę sobie co jakiś czas zamieszczał moje rysunki. Na razie wygrzebałem jeden stary rysunek, który mam zamiar wam pokazać. Nie jest to nic specjalnego, ale zawsze coś. Następne rysunki będą się ukazywać różnie ponieważ to zależy od chęci, nie?

A to jest dawno pogrzebany w szafce art Nami. (Od razu pragnę rzec, że nie jest mój. Tak ja go narysowałem, ale niestety ja rysuję "portrety" a więc muszę na coś patrzeć żeby to narysować. Link do oryginału też podam

Mój rysunek: [Obrazek: 4ed78dfe52bd7.jpg]

A to link do oryginału: http://fc09.deviantart.net/fs43/i/2009/1...ethief.jpg

Jak już mówiłem to nie jest jakaś tam pro praca, ale jak też wspomniałem, rysunek jest stary, a pz tym brakuje "tyłka", którego na moje nieszczęście nie dorysowałem zanim zeskanowałem.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2012 19:31 przez Dragonfly.)
02.01.2012 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,548
RE: Carsis's FanArt's
O, kiedyś przerysowałem dokładnie ten sam art, ale zalał mi się herbatą XD
Ładnie Ci to wyszło, ale (ja się wszystkiego czepiam, więc take it easy Big Grin):
- brak blików w oczach, wzrok wydaje się przez to jakiś pusty,
- na brzuchu i na szyi są niepotrzebne linie, które na oryginalnym rysunku służyły za linię cienia, a tu najzwyczajniej nie pasują, bo nie stosujesz cieniowania,
- drugi palec od góry jest dziwnie wykrzywiony, a na wszystkich... nie ma paznokci,
- brakuje fragmentu "biedra" za lewą ręką, ale chyba o to Ci chodziło z tym "tyłkiem" Tongue
No nic, koniec ględzenia na dziś. Szkic mi się bardzo podoba, ale wychodzę z założenia, że twórca więcej skorzysta na szczerej krytyce niż na fałszywych pochwałach Smile

[Obrazek: Sygnatura.png]
02.01.2012 23:49
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Wiem, że ten rysunek jest niedopracowany nie ma cieni itp. itd. jak już mówiłem jest on stary a ja wciąż ćwiczę. Ten rysunek ma bodajże 2 lata.

PS. Tak z tym "tyłkiem", chodziło mi o biodro, ale moja głowa nie współpracuje ze mną i często nie umiem znaleźć słów, ale to jest też po części spowodowane tym, że na co dzień nie używam j. Polskiego

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2012 00:28 przez Chlor.)
03.01.2012 00:05
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Ćwiczysz, a to oznacza, że masz więcej prac. Wrzucaj coś co jakiś czas Smile

OPZ wstawiaj, gdy post jest nie na temat albo cuś. To temat o Twoich pracach, więc odpowiedź na ocenę nie musi mieć ustawionego wygaśnięcia.

03.01.2012 00:18
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Mam bardzo dużo prac które umieściłem na kresce (http://www.kreskowka.pl), tam noszę nazwę Cade, teraz zapodam wam mój najnowszy ART, niestety skaner nie może oddać tego co jest na papierze a więc rysunek może wydawać się niedokładny, ale w realu jest o niebo lepszy. A to jest mój ulubiony Czerwonowłosy Shanks:

[Obrazek: 4f03098526979.jpg]
Co tu więcej mówić, jeden z moich najbardziej udanych ART'ów, poszło na niego trzy ołówki i metr papierowego ręcznika xD.

To link do oryginału: http://images.wikia.com/onepiece/el/imag...Shanks.jpg

Od razu mówię, że nie "przerysowałem" a "samodzielnie narysowałem", jak już wspominałem, moja ręka jest dobra ale mój mózg nie umie sobie wyobrażać różnych kształtów, przez co muszę patrzeć na obraz podczas rysowania.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2012 13:57 przez Dragonfly.)
03.01.2012 15:41
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 484
szuakm czegoś do czego można się przyczepić, ale nie mogę znaleźć Big Grin

Skoro na codzień, nie używasz J. polskiego, to gdzie mieszkasz Tongue?

[Obrazek: monkey.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2012 22:58 przez Stepi.)
03.01.2012 22:58
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Shanks rzeczywiście wyszedł dużo lepiej Smile

Cytat: Od razu mówię, że nie "przerysowałem" a "samodzielnie narysowałem", jak już wspominałem, moja ręka jest dobra ale mój mózg nie umie sobie wyobrażać różnych kształtów, przez co muszę patrzeć na obraz podczas
rysowania.
Eee... Przerysowywanie to właśnie korzystanie z jakiejś oryginalnej pracy w celu stworzenia jej kopii.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2012 03:27 przez Hejs.)
04.01.2012 00:59
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Chodziło mi o "przerysowanie" takie, że bierze się rysunek podkłada się pod czystą kartkę i się "przerysowywuje". Wiele osób mi to zarzuca jednak prawda jest inna.

04.01.2012 10:32
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(04.01.2012 10:32 )Carsis napisał(a):  Chodziło mi o "przerysowanie" takie, że bierze się rysunek podkłada się pod czystą kartkę i się "przerysowywuje". Wiele osób mi to zarzuca jednak prawda jest inna.
Mają zapewne na myśli kalkowanie (imo kompletna strata czasu). To akurat łatwo sprawdzić, ale jakoś nie chce mi się bawić w porównywanie obu rysunków albo drukowanie i nakładanie ich na siebie XD

04.01.2012 18:11
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
To, o czym piszesz, to "kalkowanie", Carsisie. Przerysowywanie to to, o czym mówił Hishi.
Rysowanie własne jest wtedy, gdy rysujesz coś z pamięci, wyobraźni, natury. A nie próbuj mi wmówić, że rysowałeś to z pamięci, za dużo zgodnych z oryginałem szczegółów. To raz.
Dwa - nie masz pewnej ręki, bo byś nie rysował wiele razy po tej samej linii. Rozumiem, że próbowałeś pogrubić kreski zostawiane przez ołówek, ale fakt, że nie udało Ci się rysować wciąż po tej samej linii świadczy tylko o tym, że masz z tym problem. Przerysuj to na czysto cienkopisem, to pogadamy.
Trzy - naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy chwalą się tym, że umieją przerysować czyjąś pracę. Wkład własny - żaden. DZIECI się uczą rysować w ten sposób. Jeśli rysujesz już od kilku lat, to już dawno powinieneś zrozumieć różnicę między pracą własną a cudzą. Nie chwal się nie swoimi pracami. Dzieciom uchodzi to na sucho, uczą się. Jeśli próbujesz ujść za kogoś z pewną ręką, kogoś, kto umie rysować (i bez zasłaniania mi się tu o "uczeniu się", całe życie się wszyscy uczymy), to pokaż coś, co narysowałeś sam.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
04.01.2012 18:56
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama