Aktualny czas: 25.11.2017, 13:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Casting do załogi Słomianych
Autor Wiadomość
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 230
Poziom ostrzeżeń: 0%
Casting do załogi Słomianych
Mam pomysł na nową zabawę, choć nie wiem czy się przyjmie, bo po pierwsze będzie wymagała trochę udawania, a po drugie sposób jej prowadzenia będzie nieco inny niż w dotychczasowych zabawach, bo na zmianę.

Oto wprowadzenie: wyobraźcie sobie, że nasza załoga postanowiła urządzić casting na nowego członka ich gromady. Oferta zwabiła najrozmaitsze osobistości z różnych uniwersów i dzieł. Teraz należy tylko zadać uczestnikom pytania i oceniać ich postawę.

I na tym właśnie polega zabawa: forumowicze wcielają się na zmianę to w komisję Słomianych, to w kandydata do miana nowego nakama. Zadaniem komisji jest zadawanie pytań nowym kandydatom i ocena ich wypowiedzi, zaś kandydat udziela odpowiedzi.

Oto jak będzie to wyglądać:

Komisja:

Forumowicz wcielający się komisję ogrywa rolę każdego ze Słomianych. Jego zadaniem jest zadawanie pytań - po jednym pytaniu na każdego Słomka - kandydatowi, który wypowie się poniżej. Oczywiście nigdy nie wiadomo kto to będzie - na tym polega zabawa. Do zadań komisji należy też ocena odpowiedzi kandydata, gdy ten się już wypowie - oczywiście w stylu Słomków (np. Sanji powinien nerwowo zareagować na podrywanie jego koleżanek z załogi). Wypowiada się wtedy również każdy ze Słomków - niekoniecznie musi się odnosić do swojego pytania, może komentować całokształt. Pamiętajcie, że załoga nie decyduje czy kogoś przyjmuje czy nie, po prostu komentuje wypowiedź. Jeśli nie macie pomysłu na pytanie lub wypowiedź danego Słomka napiszcie, że na razie się wstrzymuje od głosu.

Kandydat:
Przedstawia się, mówi z jakiego jest uniwersum (filmu, serialu, książki, memu, forumowicz może się nawet wypowiadać w swoim imieniu) po czym odpowiada na poszczególne pytania członków załogi, oczywiście zgodnie ze swoim charakterem.

Jeżeli postacie, zamiast mówić, mają coś robić, wstawiamy taki nawias <> i piszemy w nim co robią.

OK, chyba można zaczynać. Jako pierwszy napiszę posta komisji, żebyście wiedzieli jak to wygląda:

Komisja (dla lepszego rozeznania lepiej pisać na początku postu czy jest się komisją czy kandydatem):

Opinie:
Póki co nie ma kandydatów, więc na razie taki wstęp:

Luffy: Juuuuhhhuuuuuuu, nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć tych wszystkich kozackich gości, oby mieli mięcho.
Zoro: Niech se będą jacy chcą, byleby nie byli tak wkurzający jak ten nędzny kucharzyna.
Nami: Oby byli kasiaści.
Ussop: I odważni, tak jak ja!
Sanji: Zielonogłowy, tobie chyba ktoś dawno kopa nie sprzedał!
Chopper: Niech tylko nie będą zbyt straszni...
Robin: <uśmiecha się i robi notatki>
Franky: Będzie suuuuuuuuper zabawa!
Brook: Mam nadzieję, że ładne dziewczęta pokażą mi swoje majteczki, yohohohoho!

Pytania:

Luffy: Masz mięcho?
Zoro: Jesteś pewny, że chcesz za kapitana takiego idiotę?
Nami: Ile jesteś gotów zapłacić za wstąpienie do nas?
Ussop: Czy aby moja sława cię nie przyćmi?
Sanji: Czy często wybrzydzasz przy stole?
Chopper: Znasz się trochę na medycynie?
Robin: Jakie książki lubisz czytać?
Franky: Znasz się na mechanice?
Brook: (do kobiety) Czy pokażesz mi swoje majteczki? (do mężczyzny) Czy pokażesz mi zdjęcie kobiety pokazującej majteczki? Yohohohoho

I tak powinien wyglądać post komisji. W następnym poście wypowiada się kandydat (proszę do zaznaczyć na początku), odpowiadając na pytania.

Po kandydacie znowu wypowiada się komisja tyle, że może wcielić się w nią już ktoś inny niż poprzednio, ale niekoniecznie.

Nie przejmujcie się, jeśli wyczerpią wam się pomysły na pytania. Mogą się powtarzać. I tak największe pole do popisu jest przy odpowiedziach i opiniach.

Życzę miłej zabawy!

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
26.06.2012 00:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,265
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Casting do załogi Słomianych
Kandydat: Srebrny Surfer (Marvel)

Luffy: Masz mięcho?
SS: Wybacz, nie mam. Nie noszę ze sobą żywności bo jej nie potrzebuję.
Zoro: Jesteś pewny, że chcesz za kapitana takiego idiotę?
SS: A kim ja jestem żeby móc go oceniać? Czy sam nie byłbym w tej obłudzie największym idiotą?
Nami: Ile jesteś gotów zapłacić za wstąpienie do nas?
SS: Nie posiadam żadnych kosztowności. Jedyne, co mogą zaoferować, to moje umiejętności i chęć pomocy.
Ussop: Czy aby moja sława cię nie przyćmi?
SS: Nie dbam o to. Chcę jedynie pomóc komu się da, i przybliżyć się do odnalezienia mojej ojczystej planety, Zenn-La.
Sanji: Czy często wybrzydzasz przy stole?
SS: Nie potrzebuję jedzenia. Do przeżycia wystarczy mi kosmiczna energia.
Chopper: Znasz się trochę na medycynie?
SS: Dzięki mocom otrzymanym od Galaktusa potrafię wyleczyć prawie każdą dolegliwość.
Robin: Jakie książki lubisz czytać?
SS: Będąc wiernym filozofii mojej planety, wierzę, że nauka stanowi drogę do pokoju. Staram się pogłębiać swą wiedzę w każdej służącej ludzkości dziedzinie.
Franky: Znasz się na mechanice?
SS: Nie jestem znawcą w tej dziedzinie. Moja deska nie wymaga konserwacji mechanicznej.
Brook: Czy pokażesz mi zdjęcie kobiety pokazującej majteczki? Yohohohoho
SS: Wybacz, ale nie okazałbym się godny miłości mojej ukochanej Shalla-Bal, gdybym postąpił w ten sposób.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
26.06.2012 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama