Aktualny czas: 19.08.2017, 17:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
CC - Trudny temat powracający jak bumerang
Autor Wiadomość
Szogun Niedostępny
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,067
CC - Trudny temat powracający jak bumerang
Jak w temacie im bliżej naszej skromnej imprezki, tym bardziej niepokojące słuchy mnie dochodzą. Albowiem powraca problem kto i z kim na Cc powinien przyjechać a kto nie. I tu się dla mnie rodzi problem, jako dla gospodarza i chcę aby każdy się wypowiedział na ten temat. Ja osobiście nie jestem przychylny ludziom, którzy A, nie mają konta na forum i robią je sobie tylko poto by się załapać na imprezę, B piszą tylko tematach dotyczących imprezy ale żadnej innej aktywności nie wykazują, C osób spoza grona OP nie mającego pojęcia o naszym ukochanym fandomie i odpowiadających na pytanie kto to Zoro, meksykaniec, w czarnej pelerynie na koniu. Możecie sobie mówić że jestem nie miły, ale ja osobiście czułbym się głupio gdybym wbił się na obce wesele czy komunię, chrzciny cokolwiek, nachlał się, nażarł i pobawił a potem zniknął. Nie tędy droga moi mili, CC zawsze miało być świętem dla ludzi z Nakamy, możliwością spotkania się w realu tej bandy świrów, z którą na codzień możemy porozmawiać na forum, tudzież na chacie. Po woli zaczyna się to przeobrażać w kosmiczny jarmark, najzwyklejszy konwent na świecie, może powinniśmy zacząć w takim razie siekać wejściówki ?

To ostatnie oczywiście to był żart. W każdym razie ja oczywiście nikogo nie wyrzucę i każdego przyjmę z otwartymi ramionami. Ale nie będzie to znaczyć że jestem zadowolony, bo nie chciałbym aby nagle się okazało że połowy ludzi co hasają mi po działce nie znam i pierwszy raz ich widze czy onich słyszę.

I na koniec dodam, że mój post jest reakcją, na wiadomości od paru postronnych osób które mają podobne jak i nie większe obawy względem CC. Proszę wypowiedzcie się szczerze tutaj, żeby potem nie było narzekań że coś jest nie tak.

[Obrazek: monkey.png] http://z0r.de/195
15.06.2012 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: CC - Trudny temat powracający jak bumerang
Cytat:A, nie mają konta na forum i robią je sobie tylko poto by się załapać na imprezę
Taka osoba z czasów CC2 melduje się! Tak, założyłem ponad rok temu konto tylko dlatego, żeby mieć pretekst do wbicia się na Krukon, gdyż wiele dobrego o tej imprezie słyszałem od Grigorija. Nie wiem co wtedy o mnie myślałeś, i co może myśleli inni, ale osobiście bawiłem się świetnie i poznałem wspaniałych ludzi. Nie spotkałem się z żadnym objawem antypatii.

I taki to w 3/4 randomowy Orzi po paru miesiącach po Krukonie stał się całkiem aktywnym użytkownikiem. Może zabrzmi to nieskromnie, ale obecnie chyba trochę wnoszę swojego wkładu w forum Nakamy. Piszę sporo postów, na bieżąco komentuję nowe rozdziały naszej ulubionej mangi, dużo siedzę na chacie, biorę udział i organizuję zabawy dla forumowiczów, chcę coś zorganizować na CC3...

Owszem, możliwe że jestem tylko jedynym takim randomem nawróconym po CC (bo, szczerze, dla mnie wtedy wszyscy byliście nowymi osobami), ale myślę, że jeżeli chociażby jedna obecnie nieaktywna osoba po trzecim krukonie przejdzie podobną transformację do mnie, to warto żeby ją zaprosić. Ale tylko wtedy, jeżeli któryś Nakama jest pewien co do tej osoby, że będzie na działce Szoguna odpowiednią osobą w odpowiednim miejscu.

Cytat: C osób spoza grona OP nie mającego pojęcia o naszym ukochanym fandomie i odpowiadających na pytanie kto to Zoro, meksykaniec, w czarnej pelerynie na koniu.
Tym za to jestem przeciwny. Niech znają chociażby to, co JPF wydał w Polsce.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
15.06.2012 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
Poziom ostrzeżeń: 0%
Znaczy, rozumiem o co chodzi obu stronom.

Crewcon miał być zjazdem forumowiczów, ale ewoluował w coś w rodzaju konwentu dla fanów OP, i tak długo jak jakiś fan OP będzie chciał przyjechać, choćby był zielony jeszcze w temacie, albo w ogóle z innego forum, to ja bym go przywitała z otwartymi ramionami.
OP zostało wydane w Polsce, nasz fandom stopniowo się powiększa. Oczywiście, że na CC zacznie się pojawiać coraz więcej osób, które będziemy znali pobieżnie, ale bez przesady - wszyscy mamy coś wspólnego, więc nie widzę powodu dla którego mielibyśmy się nie dogadać Wink No i Orzi faktycznie jest tutaj dobrym przykładem.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
15.06.2012 18:48
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,028
Co tak tajniaczysz Szogun, od razu powiedz, że Ci marudzić zacząłem w pm-ce Big Grin Żeby ludzie wiedzieli z góry, kogo obrzucać pomidorami za chamstwo i snobizm.

Orzi, ty się już za taki ewenement nie podawaj, bo przed CC pojawiłeś się na forum, tak chyba z dwa miesiące czasu nam dałeś aby dać się nam poznać - i z tego co pamiętam, już wtedy nie stroniłeś od wchodzenia na tę stronę, starałeś się jakoś ogarnąć temat - i takich ludzi ja witam chętnie. Jakby każdy 'niesforumowany' przyszły CrewConowicz wszedł teraz na forum i przez te dwa miechy zaczął się z nami zaznajamiać, to ja bym był przeszczęśliwy jak świnia w życie. Bo nie chodzi mi o ludzi, tylko o podejście nie zdradzające tak naprawdę dobrej woli. Nie jest trudno pozwolić przyszłym współcrewconowiczom poznać nas odrobinę bliżej, przełamać pierwsze lody itd. Przyjeżdżając na CC3 chciałbym się czuć znowu jak wśród rodziny. Jak kogoś muszę poznawać absolutnie od zera, bo nie wiem nic poza ksywką, to ta rodzinna atmosfera tak troszkę zaczyna się wykruszać.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

15.06.2012 19:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,183
Poziom ostrzeżeń: 5%
Wow, ni z mojej inicjatywy taki temat wyszedł? Widać nie jestem osamotniony.

Ja popieram od C, (C to absolutne wydaje mi się minimum) aż do A. Jeśli ktoś chce przyjechać, chce nas poznać. Jak więc traktować zerowe kontakt z nami tutaj? Przyjechać to można a wejść pogadać z nami to już nie? Czy ten zjazd nie miał umacniać naszych więzi? Dla mnie, gdy mogą przyjeżdżać osoby obce to traci to swój czar. To nie jakaś cholerna libacja, dlatego cieszę się, że Szogun tak to widzi.

I nie piszcie "Orzi byl obcy". Był miesiąc przed albo lepiej i się udzialał i są na to dowody. Biza też była wcześniej a nader wszystko jest kachiguri z WT, Rudzish była i jest w redakcji, posprawdzajcie sobie. Przez to jest zupełnie inny odbiór takich osób.
Może były 2-3 osoby nieznane szerzej, ale teraz kroi się z tego mam wrażenie znacznie więcej.

Dlatego przychylam się do zdania Szoguna.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2012 19:38 przez Komimasa.)
15.06.2012 19:37
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
Poziom ostrzeżeń: 10%
Punkt A wyraźnie brzmi: "nie mają konta na forum i robią je sobie tylko poto by się załapać na imprezę". I ja właśnie początkowo po to głównie założyłem tutaj profil (nie wykluczając, że w przyszłości będę się aktywnie udzielał). Poza tym byłem wtedy nieporównywalnie mniej aktywny niż przedtem - nie siedziałem w ogóle na chacie, a na forum napisałem może z 50 postów. Oczywiście, nie mówię żeby robić jakieś specjalne zapraszanie osób spoza forum, ale jeżeli znajdzie się te 3-5 osób nieudizelających się na Nakamie, które mimo to będą się dobrze bawić i nie będą sprawiać problemów, wpasują się w ekipę, to jestem za.

Inna sprawa jest taka, że parę osób z CC się przestało udzielać na forum. I one nie będą kojarzyć nawet tych udzielających się tutaj od niedawna, ale treściwie, którzy przyjadą na Krukon.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
15.06.2012 19:48
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 613
Ja rozumiem, że ktoś jest fanem OP, ale nie udziela się na forum, za to z wielką chęcią pojechałby na coś takiego jak CC. Jeśli chce i zna się na OP zapraszajmy, im więcej tym lepiej, ale jeśli osoba która obejrzała tylko 3 odcinki OP i uważa się za wielkiego fana , chce wbić nam na imprezę, jestem przeciwny...
Nawet nie musi być na bieżąco, bo dopiero zaczyna przygodę z OP, ale już troszkę więcej wie na temat OP niż typowy random i wystarczy Smile
16.06.2012 10:50
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,117
(15.06.2012 18:32 )Szogun napisał(a):  B piszą tylko tematach dotyczących imprezy ale żadnej innej aktywności nie wykazują,

Oj ostro się pod to kwalifikuję xD. Ale nie ma się co oszukiwać, złote czasy mojego modowania czy gigantycznej aktywności na forum już dawno minęły. Ale mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe Tongue.

Szogun, tak szczerze Ci powiem, że z jednej strony się zgadam z Tobą a z drugiej nie. Pudel! Osoba, która OP, kojarzyła tylko z opowieści Ryuugi, jakże się wspaniale odnalazł w atmosferze, także popieram sposób w jaki pojawił się na CC. Czyli musi być mocna rekomendacja zaufanej osoby. Choć z ilością takich randomów bym nie przesadzał, bo przy 30 osobach na poprzednim CC było momentami ciężko wszystkich ogarnąć, a teraz zapowiada się co najmniej 50. Więc nie chciałbym nie poznać kogoś spoko w klimacie, przez brak czasu, który poświęciłem na rozmowę np. z jakimś randomkiem, który się w ogóle nie odnalazł w grupie.

(15.06.2012 18:32 )Szogun napisał(a):  Proszę wypowiedzcie się szczerze tutaj, żeby potem nie było narzekań że coś jest nie tak.

Dobra, teraz napiszę to co w duchu myśli bardzo wielu z nas, a większość nie wiem boi się napisać to oficjalnie, czy po prostu zapomnieli? Ale dla mnie jak i dla większości ludzi ze Śląska jest to warunek konieczny!!! Zakaz wejścia na CC dla użytkownika Cat HD. Ci, którzy zdążyli poznać pewnie wiedzą o co kaman. A jak ktoś nie wie, to raczej nie chciałbym żeby się dowiedzieli na własnej skórze. Może to trochę chamskie ale z mojej perspektywy konieczne. Zbyt wielu osobom, dużo krwi napsuł, a kwasów na CC nikt z nas chyba nie chce? Więcej szczegółów, mogę udzielić osobiście lub przez telefon jeśli ktoś ma potrzebę je poznać.

16.06.2012 12:35
Jutsu
Unregistered

O rany o rany jest możliwość pokwasić przed CC? Im in!

To tego. Może było okej, ale często zauważyłem dystans do osób. Na pierwszym CC to było: 'jestem ten jestem ten" i kurde jakoś się człowiek przekonywał. Myślę że takie luźne party może w przyszlości odbic się bekiem jak cholera.Idea całego CC powoli się zmienia. Może tego nie widać ale coraz więcej osób przechodzi do obozu z " tylko ludzie z forum". Zapewne część dusi to w sobie, bo w pewnym stopniu to nie fair wiecie w stosunku do innych nowych, którzy chcieli by zobaczyć czy warto "tracić czas z nimi na forum".
Rozumiem obie strony, dlatego najłatwiej jest się trzymać reguł. Jest to mniejsze zło, jak najbardziej usprawiedliwione bo od początku inicjatywa była jasna dla wszystkich i nikt na pierwszym CC nawet o tym nie myślał.
A kwaski zawsze były, a im nas będzie więcej tym więcej i kwasów to jest tak oczywiste jak nie wiem...

Nie wiem co macie do Cat HD. Nie znam gościa.
16.06.2012 13:08
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,183
Poziom ostrzeżeń: 5%
Rdr, bardziej byśmy ci zarzucali porzucenie w dużym stopniu edycjiTongue

Dobrze to Jutsu napisał, o czym zapomniałem. Pierwsze CC.

Poznawanie osób, które pragnęliśmy poznać. Jestem Slawo, jestem Wąski, Nac, i od razu człowiek wie, o co kaman.
Nie inaczej rzecz wyglądała u mnie z Ekiczim, nie wiem jak inni, ale ja go znałem z ftnakamy więc był kolejna osobą którą "chciałem poznać irl", gdyby nie to nie wiem, czy bym go tak pozytywnie odebrał. To samo Kachiguri, znałem ją z WT i chciałem poznać.
Prawdę parę osób rzecze, CC traci na swej wyjątkowości przez takie zapraszanie osób trzecich. To nie jest zwykła impreza gdzie przychodzą znajomi znajomych. Chcę się czuć wśród swoich a nie się zapoznawać. Każdy z nas ma na pewno kogoś kogo chciałby zabrać, i co? Byłoby już 60, czemu niektórym pozwolić, a innym nie?

Podsumuję to moim zdaniem bardzo dobrym naświetleniem sprawy przez Szczerego.

Szczery napisał(a):Jakby każdy 'niesforumowany' przyszły CrewConowicz wszedł teraz na forum i przez te dwa miechy zaczął się z nami zaznajamiać, to ja bym był przeszczęśliwy jak świnia w życie. Bo nie chodzi mi o ludzi, tylko o podejście nie zdradzające tak naprawdę dobrej woli. Nie jest trudno pozwolić przyszłym współcrewconowiczom poznać nas odrobinę bliżej, przełamać pierwsze lody itd. Przyjeżdżając na CC3 chciałbym się czuć znowu jak wśród rodziny.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2012 13:57 przez Komimasa.)
16.06.2012 13:53
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama