Aktualny czas: 23.11.2017, 01:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
CC6 - Kawa, herbata czy planszowe doznanie?
Autor Wiadomość
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,665
Poziom ostrzeżeń: 10%
CC6 - Kawa, herbata czy planszowe doznanie?
OK, żeby się nie rozpisywać. Żoeh ma dużo planszówek. Żoeh chce je przywieźć. Żoeh ma mało miejsca w torbie, więc nie weźmie wszystkich. Żoeh pyta Nakama, jakie chcialaby planszówki. Nakama mają:

- 7 Cudów Świata (+ Liderzy, Miasta, Wonder Pack) (opis)
- Abalone (opis)
- Alternatywy 4 (opis)
- Arcana (opis) [1]
- Avalon (opis) [1]
- Bang! (opis)
- Batman Arkham City: Escape (opis)
- Carcassonne (opis)
- Cyklady (+ Hades) (opis)
- Dixit (+ Marzenia, Podróże) (+ Odyssey) (opis) [3]
- Dracula (opis)
- Eurobiznes (opis) [1]
- Kamień Gromu (opis)
- Karty przeciwko ludzkości
- Kemet (opis)
- Kupcy i Korsarze (opis)
- MCS: Magia Czarnego Sportu (opis)
- Munchkin (Cthulhu) (opis)
- Neuroshima Hex! (+ wszystkie armie) (opis) [1]
- Osadnicy: narodziny Imperium (chcę kupić!) (opis)
- Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie (opis) [1]
- Samurai Sword (opis)
- Slavika (opis) [2]
- SmallWorld (+ Nie bój nic!) (opis)
- Story Cubes (Podróże + Sport) (Podstawka + Akcje + Poszlaki) (opis) [1]
- Summoner Wars (10 armii) (opis) [1]
- Szalona misja (opis)
- Ślimaczki Smile [1]
- Świat Dysku: Ankh Morpork (opis)
- Talisman: Magia i Miecz (opis)
- Time's Up! (opis) [1]
- Voodoo (opis) [1]
- Yomi (opis) [1]

Legenda:
Chlor
Eyekiss
Grigorij
Komimasa
Orzi
Redrey
Szczery
Pogrubioną czcionką gry, które zostaną wzięte na pewno
(opis)
[Liczba osób, która wyraziła zainteresowanie daną grą]

Pewnie o czymś zapomniałem, ew. dopiszę. Większość mam z dodatkami mniejszymi lub większymi. Jeżeli jakiś inny Nakama chce przywieźć swoje gry, to niech też poda listę, ew. będę aktualizował ten post z grami różnych właścicieli zaznaczonymi różnymi kolorami. Więc zainteresowani - co mam wziąć?

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.06.2015 18:04 przez Orzi. Powód: Poprawiona ortografia)
08.06.2015 11:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,621
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: CC6 - Kawa, herbata czy planszowe doznanie?
Ja wezmę Ankh-Morpork (2-4 graczy) oraz Batman Arkham City: Escape (2 graczy). Z Twoich tytułów Orzislavie zainteresował mnie Robinson Crusoe, bo słyszałem o tym smakowitości.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

08.06.2015 11:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
Imo bardzo dobrze, że założyłeś o tym temat, bo planszówki okazały się strzałem w 10 na nakamie i aktualnie prawie nie ma zjazdu, żeby jakaś na stole się nie pojawiła, co imo jest bardzo dobrym trendem w naszej społeczności.

Jeśli ktoś ma ochotę na któryś z poniższych tytułów, to proszę tutaj napisać, wtedy zobaczymy, czy uda się zebrać minimum potrzebnych graczy i jeśli tak, to mogę go wziąć. Podaję linki na rebela, bo tam znajduje się krótki opis, ocena pod względem lsoowości/interakcji/złożoności a także grafiki, filmiki i linki do recenzji jakby ktoś chciał dowiedzieć się więcej.

Kupcy i Korsarze - Gra o łupieniu statków, wykonywaniu misji, rozbudowaniu statku, zdobywaniu plotek jednym słowem pirackie wojaże. Do 4 graczy. 2 h+
Dracula- Wciel się w łowcę wampirów i spróbuj dopaść bestię wbijając w jej serce osinowy kołek. Gra kooperacyjna, gdzie staramy się przewidzieć ruchy wampira. Do 5 graczy. 2h +
Kemet - Zdobądź władzę w dolinie Nilu, rozbudowując swoje piramidy, zdobywając nowe umiejętności i posługując się mitologicznymi istotami. Gra oparta na atakowaniu siebie nawzajem. Do 5 graczy. 1,5 h+
Alternatywy 4 - Lubisz robić innym na złość? Donosić na sąsiada, wygrywać jego kosztem i bezkarnie śmiecić? Wciel się w rolę lokatora z znanego serialu lub samego gospodarza i utrzyj wszystkim nosa. Do 6 graczy 1,5h +
Slavika - Stań do walki z potworami z słowiańskich legend i podporządkuj sobie jak najwięcej krain. Gra gdzie nawzajem utrudniamy sobie życie, ale ważna jest też współpraca. Do 4 graczy 1h.
Szalona Misja- Chwyć za długopis i namaluj linię, która pozwoli Ci ukończyć dany etap i zdobyć jak najwięcej punktów. Zdobywaj nagrody i unikaj kar, które skutecznie utrudniają i tak niełatwe zadanie. Gra mega szybka, taka platformówka. Do 5 graczy. 20-30 minut
Kamień Gromu - Rekrutuj bohaterów, wyposaż ich w światło, broń, zaklęcia i ruszaj niszczyć potwory wszelkiej maści, by zdobyć wieczną sławę. Szybka karcianka, z małą dozą interakcji, ale dobrze oddanym klimatem. Do pięciu graczy 1h +

Natomiast jeśli chodzi o tytuły, które na pewno biorę są to: Times' Up, Avalon, Samurai Sword, i z cięższych tytułów Cyklady+Hades, bo już dawno obiecałem Redreyowi. No i oczywiście biorę moje ślimaczki, mam nadzieję już o niebo bardziej dopracowane, niż poprzednim razem. Niestety drugiej gry nie dam rady przygotować prototypu. Mam też Dixita na 12 graczy, ale może ktoś inny też ma i mógłby go wziąć? Chlorcia? Mogę też wziąć Story Cube podstawka + akcje + poszlaki, ale jak ktoś inny weźmie SC tez będzie dobrzexd

Oprócz tego zamierzam zrobić turniej w Yomi z nagrodą, tylko nie wiem jeszcze jakąxd Albo talia do gry, albo jakieś mangi (spokojnie, nie Tomiexd). Także jest idealna okazja by odświeżyć sobie zasady i postaci.

Orzi, jak co ja chętnie pyknę w SW armią truposzy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.06.2015 17:12 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
08.06.2015 15:13
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,262
Mogę przynieść Voodoo. To coś podobnego do Dobble, tylko trudniejsze.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
08.06.2015 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Jak podobne do Dobble to ja chcę!

Komi, chętnie bym zagrała w Slavikę.
Swojego Dixita mogę wziąć, ino ja wciąż nie wiem kiedy będę i na ile czasu.

[Obrazek: h3sygn.png]
08.06.2015 15:45
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,262
Dixita weź koniecznie!

[Obrazek: vYg1BTA.png]
08.06.2015 15:46
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,929
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ja nie umie mgrać w żadne plansżówki, możę tym razem podejdę, zpaytam... może mnei czegoś nauczą... xd

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
08.06.2015 15:47
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
Ja posiadam Munchkina wersję Chtulu, Dixita podstawkę + Dixit przygody oraz Eurobiznes. Jak ktoś chce to coś z tego mogę wziąć.

08.06.2015 16:31
eyekiss Offline
random
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 645
Ja mogje wziąć karty przeciwko ludzkości jak chcecie.

[Obrazek: Ds043VF.gif]
wiedźmy majo ciężko
08.06.2015 16:40
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
Orzi, masz u mnie minusa za to, że nie podałeś do gry linka i sam musiałem szukać infoTongue (nie żeby to jakoś długo zajęło) Zainteresował mnie ten tytuł Arcana a osobiście nie przeszkadza mi deck bulding, ba nawet lubięxd Także ja bym chętnie w to zagrał.

Przy okazji przypomniałeś mi o jeszcze jednym moim tytulexd Zaraz go dodam.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

08.06.2015 17:07
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama