Aktualny czas: 10.12.2019, 10:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
CC9 - temat do burzy mózgów
Autor Wiadomość
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,299
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: CC9 - temat do burzy mózgów
Komi, 3 godziny w ciągu dnia? No to to jest już lekka przesada - tu chodzi o to Komi, że serio jak popytasz ludzi to kogo ja nie spytam to mu się nie chce aż tyle na to poświęcać. 3h to dużo po prostu.

Ale jakieś 3 krótkie konkursiki, które odbywałyby się o sztywnych godzinach to jest dobry pomysł - pamiętam, że już ze dwa lata temu ktoś wnosił o taki postulat (prawdopodobnie Redrey). Byłoby trochę zabawy i nie taki problem dla organizacji.

Jakbym miał zarzucić jakimś pomysłem to podałbym: rzucanie szyszką co celu, bieg we dwójkę ze związanymi nogami, ewentualnie jakąś taką grupową zabawę, że ma się na koszulce taką piłeczkę/ki na rzepach i dwie drużyny próbują je sobie pościągać nawzajem. Coś prostego. Potrzeba jedynie szyszek, sznurków i piłek na rzepy.
A co do nagród - czy muszą być w ogóle jakieś nagrody za wygrywanie w pojedynczych konkursikach? Może wystarczyłoby, jeśli już serio to musi być, to jakieś nagrody dla 3 pierwszych miejsc ogólnej kwalifikacji?

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 11:06 przez Eikichi.)
11.06.2019 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,434
Dorzucić parę nagród z motywami z Jojo i połowa nakamy będzie się o nie zabijać.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
11.06.2019 11:06
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,155
Dawidzie, wróć do tego posta. Komi napisał o trzech godzinach W SUMIE na wszystkie konkursy. To jest spoko przecież.

Dobra, Komi oddał bardzo dobrze to, co sam pisałem w swoim skasowanym poście, ale spróbuję go odtworzyć i tak.

Pokonkursiłbym, i owszem, bo w mojej pamięci CC było CC m.in. właśnie dzięki temu, że te konkursy były. Bo okazji do zwykłego posiedzenia przy piwie czy planszówce nie brak przecież w ciągu roku. Dopiero co było zresztą takie spotkanie, zapewne idealny przedstawiciel idei, że jak ludzie zechcą, to się spotkają i bez Crewconu. Samo CC nie było jednak, w moim wyobrażeniu, takim miejscem do pierdzenia w stołki i opowiadania sobie nawzajem, co się komu śniło (a przynajmniej nie po tej, powiedzmy, dziesiątej rano). CC to miejsce, gdzie robimy coś RAZEM. A w całej tej, naturalnej przecież skłonności do robienia pod-podziału grupy na grupki, nic nie scalało nas w jedność lepiej, od konkursu. Bo to była po prostu dobra zabawa, nawet jeśli ktoś nie brał udziału, to przynajmniej mógł popatrzeć, pośmiać się, i wszyscy faktycznie byliśmy wtedy razem na tej samej imprezie, a nie kilku mniejszych. No i wspomnienia, jak mówił Komi, te z konkursów były najżywsze. Więc nie rezygnujmy z tej zabawy całkiem, nie zamieniajmy się już do końca w dorosłych,którzy spotykają się aby rozmawiać o zdrowiu, polityce i pracy, pozwólmy sobie na trochę dziecinnej frajdy raz w roku. Od tego mamy CC.
Ale równocześnie bawi mnie sama idea, że mogłyby być więcej niż dwa, skrajnie trzy konkursy. No nie, za krótkie CC na coś takiego. Zeszłoroczne CC (które zaliczam do podium moich ulubionych) miało dwa konkursy: wiedzówkę i bicie piany w dzwon. To było fajne (mimo iż jako Edward Makaronoręki wolałbym coś na kreatywność, niż na siłę Tongue ), cieszę się, że mieliśmy te konkursy, ale więcej nie trzeba było (zwłaszcza, że nasze orginie musiały to ogarnąć we dwie). Tak samo bym widział tutaj. Jeden dłuższy konkurs (lub dwa kròtkie) i wiedzówka, na tak krótkie CC to najrealniejsza opcja.

Co do samej wiedzówki: Jestem wciąż za formą pisemną, ale bez wypracowania. Oczywiście KOCHAM ideę pisania rozprawki o Łan Pis, ale patrzę na to realistycznie, przez pryzmat czasu potrzebnego na ocenienie takiego dziadostwa. Ograniczyłbym to do zadań zamkniętych (które można szybko nawet wyciętym z papieru szablonem sprawdzić) oraz góra pięciu otwartych, nieprzesadnie rozwlekłych. A czemu w ogóle forma pisemna? Bo była najsprawiedliwsza, każdy mając te same pytania był sprawdzany w równym stopniu,nie było jakichś manian z przechodzeniem pytania, eliminujemy czynnik farta i pecha - a do tego jest to bez porównania szybsze, niż siedzenie w kółku i pytanie każdego po kolei, gdzie pod koniec przegrani często się nudzili i odchodzili, potem wracali by ukraść Szczeremu pytanie na które tak się czaił, po czym znikali znowu (Tak, Stepi, pamiętam!). Tak byłoby po prostu szybciej, łatwiej, znośniej.

Co do nagród, to z jednej strony były zawsze miłe, każdego roku... ale chyba faktycznie ich nie potrzebujemy. Chyba, że wysilimy kreatywność i powymyślamy nagrody nierzeczowe. Np. Podrzucanie zwycięzcy i wiwatowanie. Albo do końca dnia nazywanie go Waszą Wysokością (ale wtedy uwaga na Eikicziego, bo pewnie gotów by był wykosić konkurencję nożem dla takiej nagrody.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 11:53 przez Szczery.)
11.06.2019 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Najlepiej jakieś na kreatywność w zespołach. Z tego jest zwykle najwięcej frajdy.

11.06.2019 11:11
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%
No to może być ten Arlong Park, nie upieram się, choć to, że woda jest może wcale nie pomagać, bo ludzi też na pewno dużo będzie się plątać.

Co do wiedzówki jeszcze, dłużej nie dłużej, ale godziny przekroczyć raczej nie powinno. Tutaj też trzeba by jakiś fajny pomysł na jej przeprowadzenie wymyślić. Zakładając, że mamy dużo osób odpowiadać powinno się grupowo. Myślałem nad grupowymi jeden z dziesięciu, tylko może 5? Tylko może bez "na siebie" bo można by rozbić bankxd Ale na pewno nie indywidualne.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze jaki konkurs by był, bo nie każdy można zrobić o każdej porze a drugie, ważniejsze chyba nawet, że dopiero z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek mamy 3 domki czyli 3 łazienki, a tak z piątku na sobotę dysponujemy zaledwie dwiema, co też utrudni wyszykowanie się ludziom na wcześniejszą godzinę. Nie ma też co ukrywać, że w piątek będzie picie, a to będzie wtedy rzutowało na wstawanie następnego dnia i to też trzeba uwzględnić.

Eikichi napisał(a):Komi, 3 godziny w ciągu dnia? No to to jest już lekka przesada - tu chodzi o to Komi, że serio jak popytasz ludzi to kogo ja nie spytam to mu się nie chce aż tyle na to poświęcać. 3h to dużo po prostu.

Ludziom zawsze się nie chce, od tego należy zacząć. Nie chce się nawet jechać, taka natura i dotyka to każdego, w tym mnie, więc nie, żeby to było coś złego, po prostu na to bym nie patrzył, bo to taki trochę odruch bezwarunkowy. Także Okiren, bez obrazy, ale ankieta co do brania udziału w konkursach zwyczajnie nie ma sensu, bo nie będzie miarodajna. Tym bardziej, że teraz gorąc szaleje za oknem i to dodatkowo zniechęca do czegokolwiek.

3 godziny czyli po półtorej godziny na konkurs w sumie to jest przede wszystkim realny czas. I tak będzie to sporym wyzwaniem, bo nawet jak konkurs się zaczynał, to i tak trwał często ponad dwie godziny. Do tego należy dodać, że maksymalnie bym tyle widział, takie maksymalne widełki. 3 godziny nie brzmią atrakcyjnie i mogą budzić niechęć, bo tworzy się w człowieku przeczucie, że ktoś nam gospodaruje naszym czasem, okrada nas z niego. Do tego jeszcze z całych 3 godzin. Co z tego, że ktoś może przez ten czas siedzieć na tyłku przez te 3 godziny albo więcej, ale to wtedy nie jest ważne, bo to jego decyzja, jaką formę aktywności czy spędzania czasu z nakamami preferuje, więc upływu czasu i powiedzmy "tracenia go" się nie odczuwa. Zwłaszcza jak się jest już na miejscu. Ale zupełnie inaczej wygląda sytuacja w chwili, gdy po prostu to słyszymy "3 godziny na konkursy. Aż tyle?!" Ale pewne rzeczy trzeba wcześniej zaplanować, właśnie, by nie powtarzać tych samych błędów. Do tego nie chcę rzucać pustymi frazesami w stylu "króciutki konkursik", a mógłbym, bo by na jedno wyszło.
Nie wiem, może ja źle coś pamiętam, ale powiedzcie mi, tak szczerze, który konkurs zajął mniej niż godzinę?

Na pewno obmyślając konkursy będzie to tak kombinowane, żeby trwało to możliwie krótko. Ale też, nie oszukujmy się, jeśli konkurs będzie plenerowy, albo taki "na fun" to może trwać dłużej i nikt raczej wtedy problemu nie będzie robił, bo będzie to po prostu odbierane jako forma integracji, a nie "konkursu". Zresztą tak w ogóle powinno być. Bo przecież o to chodzi, o ogólny fun płynący z uczestnictwa i do tego na pewno należy dążyć. W ogóle nie wiem kiedy "konkurs" zaczął być utożsamiany z czymś złym, traktujecie to jak zło konieczne, zupełnie nie rozumiem dlaczego. Znaczy, okej, trochę rozumiem, bo przez to jak się rozciągały burzyły harmonogram dnia. Mówicie, że 3 godziny to za dużo na dwa konkursy, a pamiętacie, że niektóre konkursy z pozoru krótkie, zajmowały dobre ponad 2 godziny? Nie mówiąc o ustalaniu wyników, bo łącznie z tym to 3h szły na jeden konkurs. Ale wtedy nikt problemu nie robił. Dlaczego? Bo był już na miejscu, to raz, bo, o dziwo, dobrze się bawił, to dwa. Choć później było uczucie, że za długo, ale to było podyktowane czynnikami, które teraz chcemy za wszelką cenę wyeliminować.
Wtedy konkursy potrafiły zająć pół dnia, a nie trzy godziny. 3 godziny to w ogóle kojarzą się z masą czasu, stąd też taki ich negatywny wydźwięk, ale gdy spojrzycie na to realnie, patrząc, ile czasu mamy do dyspozycji, że po jednym konkursie w ciągu dnia by się odbywało zanim tak naprawdę nakama zaczyna dzień, to czy to naprawdę tak dużo?

Teraz Grigo zaproponował konkurs na kreatywność. Szybkie wyliczenia z pamięci.

Uczestnicy mają 30 minut na coś, ale dostają dodatkowe 10 albo może i 15? Różnie bywało.
Prezentacje miały zajmować po 5 minut, potrafiła jedna trwać 20. Przy 5 prezentacjach wyszła dobra godzina jak nie lepiej.
Ogłaszanie wyników, kolejne obsówy.

Jaki mamy efekt? Konkurs który miał zająć na papierze 30 + 5x 5 + 10 = 65 minut zajmuje dwa razy tyle.

I teraz zobaczcie, jak to pięknie działa. (z nikogo tu się teraz nie nabijam, chcę pokazać tylko schemat)

Org: "To będzie szybki, fajny konkurs. Uwiniemy się w godzinkę"

Wszyscy: Jeee!

Org: "To będzie szybki konkurs. Jeśli będziecie potrzebować trochę więcej czasu to wam go damy. Prezentacje powinny być krótkie tak po 5 minut każda, a wyniki będą zaraz po"

Wszyscy: No dobra! Biorę udział, długo to nie zajmie.

Rzeczywistość:

Org: Będziecie mieć 30 minut na przygotowanie się do konkursu, prawdopodobnie dostaniecie dodatkowe 10 minut, prezentacje, których będzie 5, zajmą około 15 minut każda, bo każdy opowiadacz będzie chciał wypaść jak najlepiej, a no i oczywiście z 5 minut minie, nim do niego przystąpimy, a następnie zanim podamy wyniki też może upłynąć z 15 minut, choć bliżej pewnie 20, bo będzie dużo rzeczy do uwzględnienia i narada może być burzliwa. Konkurs zajmie więc około dwie godziny.

Wszyscy: Co?! Dwie godziny na konkurs? Nie!

------------
I tak to wygląda. Ja mówiąc "3 godziny" po prostu korzystam z opcji "rzeczywistość". Grunt, by założeń, które będą, po prostu się trzymać. By to faktycznie zajęło nie więcej niż półtorej godziny, wtedy nikt tego tak nie odczuje, jak odczuwa teraz.

Co do nagród, to mi jedna taka praktyczna wpadła do głowyxd
"Wchodzi do łazienki bez kolejki"Xd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 12:05 przez Komimasa.)
11.06.2019 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,032
Grigorij napisał(a):Dorzucić parę nagród z motywami z Jojo i połowa nakamy będzie się o nie zabijać.
Grigorij napisał(a):Najlepiej jakieś na kreatywność w zespołach. Z tego jest zwykle najwięcej frajdy.
Ej, chcę konkurs JoJowy na wymyślanie standów i pozowanie <3 I jeszcze byśmy pozbierali wyborne Dżodżołki i zrobimy szybki pokaz top 10 każdego z JoJo's Bizarre Nakama któregoś dnia :>

Edit: W sumie grupowa wiedzówka spoko

Edit2:
Komimasa napisał(a):Nie ma też co ukrywać, że w piątek będzie picie, a to będzie wtedy rzutowało na wstawanie następnego dnia i to też trzeba uwzględnić.
W sobotę też będzie pite i to od rana, bo kliny wjadą

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 11:23 przez okiren.)
11.06.2019 11:19
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,299
"Właściwie to nie chcę, by konkursy razem zajęły więcej niż 3 godziny w ciągu dnia licząc z czasem dla uczestników na przygotowanie itd"
Ja to zrozumiałem, że na jeden dzień 3h maks konkursów - no chyba, że w ogóle tylko jeden dzień będą konkursy no to w takim wypadku to jest spoko.

A prosta wiedzówka to bardzo dobry pomysł - sam bym chciał wziąć udział, a z OP to już mało co pamiętam jakichś szczegółów.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
11.06.2019 11:20
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,032
"Teleturniej Awantura o kasę był programem z zakresu wiedzy ogólnej, potocznie określanym mianem „pojedynku drużyn”. Według prowadzącego, ten program był uznawany za „najbardziej nieprzewidywalną grę telewizyjną w Polsce”. Gra składała się z 2 etapów. W każdym z nich zadawano po 6 pytań[a]. Na kole znajdowało się 31 kategorii pytań, w tym 3 pola „Ciekawostki” i 3 pola „Podpowiedź”. Po wylosowaniu danej kategorii przez prowadzącego, brał on od każdej drużyny po 200 zł i rozpoczynała się licytacja. Za brak aktywności w licytacji pasywnej drużynie groziła kara pieniężna (jeśli taka sytuacja zdarzała się po raz pierwszy w danym odcinku, prowadzący zwykle udzielał upomnienia). Ta drużyna, która wylicytowała najwięcej pieniędzy, odpowiadała na pytanie. Jeśli odpowiedziała prawidłowo, otrzymywała pieniądze z puli pytania, ale gdy odpowiedziała błędnie, pieniądze przechodziły do puli następnego pytania. Czas na zastanowienie się wynosił 1 minutę, po jego upłynięciu dana drużyna musiała udzielić odpowiedzi."

I Fufu w roli Ibisza.
Zamiast koła po prostu wybieranie numerów pytań.

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 11:26 przez okiren.)
11.06.2019 11:25
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,155
Edytowalem jednego z moich postów,piszę bo zdazyliscie nasypac nowych, jak ja pisalem xp
A w tym proszę o OPZ, a jak nie to w domu wstawię.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

11.06.2019 11:56
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
okiren napisał(a):Ej, chcę konkurs JoJowy na wymyślanie standów i pozowanie <3 I jeszcze byśmy pozbierali wyborne Dżodżołki i zrobimy szybki pokaz top 10 każdego z JoJo's Bizarre Nakama któregoś dnia :>
O ile nagrody mogłyby przejść bo jak ktoś nie zna Jojo to wybierze sobie coś innego po prostu, to konkurs z Jojo raczej nie. Mimo wszystko nie wszyscy znają.

11.06.2019 12:02
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama