Aktualny czas: 28.01.2020, 12:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
CC9 - temat do burzy mózgów
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,852
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: CC9 - temat do burzy mózgów
Zgadzam się, siedzieć, gadać i rozmawiać możemy przy milionie innych okazji. Zwłaszcza, że system przejmowania stosowany na wiedzówkach krukonowych (tzw. "w kółeczko") to raczysko przeokrutne i już teraz zapowiadam, że jak znowu będzie to stosowane to w wiedzówce udziału nie biorę.
11.06.2019 16:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,290
Poziom ostrzeżeń: 15%
No ja innej nie prowadzę, także jakby co nie muszę być jej organizatorem. Jakby co luz dla mnie Wink

ps: w sensie, że: pytanie i kto 1 odpowiada. Koniec odpowiedzi nastepne pytanie. itd.

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
11.06.2019 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,181
Poziom ostrzeżeń: 0%
Fuszi, skoro chcesz ukladac pytania na wiedzówkę, a wkurza Cię branie udziału w kartkówce, to w sumie co Ci stoi na przeszkodzie zrobienia właśnie takiej kartkówki? Nie Ty musisz zdawać, to dla Ciebie luz, a pytania i tak byś musiał napisać, i tak.

A co do konwencji: Ja miałem jeden pomysł związany z tym, że będziemy i tak rozdzieleni po domkach, więc podział terenu tworzy się samoistnie. Niby w rozmowie z Komim to odrzuciliśmy, ale skoro burza mózgów... Punk Hazard.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

11.06.2019 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,002
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kartkówka to imo nie jest tak dobry pomysł. Przede wszystkim podczas wiedzówki normalnie była taka fajna integracja. Można było się pośmiać, coś sobie przypomnieć, wtedy chyba powstał mem z kulą mamamaragan. A kartkówka zabija wszelkie możliwe emocje, sprawiając, że to Op jeszcze mniej jest obecne, niż mogłoby być. Połączenie wiedzówki z zabawą wydaje się dużo bardziej trafnym wyborem. Nie rozumiem, po co na siłę szukać jakichś "sprawiedliwych wyborów". To ma być zabawa, a nie faktyczny sprawdzian wiedzy, a przynajmniej tak zawsze o tym myślałem. Nikt się tu raczej nie oburza za takie rzeczy, że nie wiem, tamten dostał łatwiejsze pytanie, bo nie rywalizujemy tutaj o nie wiem o co. Osobiście, to nawet bym widział opcje "a, b, c, d" żeby dać ludziom szansę chociaż strzelić, zawsze to więcej tych pozytywnych emocji. Można by dać drużynom koło ratunkowe w postaci pytanie do publiczności czy pół na pół. Po prostu fajnie się tym pobawić.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 18:27 przez Komimasa.)
11.06.2019 18:22
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
I zgodzę się Komi. Szczery, jak się nie zgadzasz, że mam problem z jakąś formułą to już nie jest moja wina Tongue

11.06.2019 19:36
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,181
Ja tam pamiętam, źe przy maturze też było wesoło. Ale jeśli padają kwestie, że wiedzówka to nie sprawdzian faktycznej wiedzy, tylko zabawa, to ja na miejscu np. Griga czułbym się, jakby mi dano w twarz Tongue No i należę do tych,których dotychczasowa formuła wiedzówki zawsze pod koniec nudziła i męczyła. To jest do końca ekscytujące tylko dla czołówki. Nie mówiąc o tym, że najpierw mówi się, że konkursów mogłoby nie być w ogóle, bo zabierają czas - po czym broni się najbardziej czasochłonnego zajęcia na każdym CC, czyli wiedzówki w formule jedno pytanie = piętnaście żartów i komentarzy. Orzi ma IMO rację: pożartować można przy milionie innych okazji.
Zresztą, jak chcecie głupich żartów, to mogę zrobić (nieobowiązkową) Kretynówkę OP, parę pytań już mam gotowych ;3

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 19:54 przez Szczery.)
11.06.2019 19:51
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Co do kwesti "była ciekawa dla czołówki" to się zgodzę. Dlatego teraz by były banalne pytania i każdy by walczył o zwycięstwo Big Grin

11.06.2019 19:53
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,044
Wiedzówka to wiedzówka, nie rozumiem po co tu jakiś element dyskusyjny dodawać, mnie to np rozprasza. Na pewno nie chciałabym, by wyglądała jak ostatnio, że na początku pytania szły w miarę szybko, a potem było 8sec na pytanie i 5min aż się osoba zastanowi, albo inni uczestnicy się wygadają. W zeszłym roku byłam względnie w czołówce, a i mnie nudziła pod koniec (żeby nie powiedzieć wk***iała). Chłopaki w punkt: ten format jest zwyczajnie nieprzyjemnie męczący po jakimś czasie i na gadanie jest mnóstwo godzin poza konkursem. Z tym że sam format "pytania i odpowiedzi" w kółku jest IMO ok, jeśli trzymać się jakichś ograniczeń czasowych. Dać 30 sekund na odp ze stoperem w ręku i następne pytanie. Odejść od przejmowania pytań po poprzedniku.

edit:
Szczery, rozwiniesz pomysł "kretynówki"? Tongue

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 21:17 przez okiren.)
11.06.2019 21:06
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,002
Poziom ostrzeżeń: 5%
Jest męcząco, bo ulega się presji. Ale co org ma zrobić, jak uczestnicy sami głośno krzyczą "chcemy wszystkie pytania"? Imo z wiedzówką jest jak z grą planszową, nie może zajmować dłużej niż określony czas, bo wtedy przestaje cieszyć a zaczyna męczyć. Dwie godziny to o połowę jak nie lepiej więcej, niż powinno to zająć. Nie dziwi mnie, że czułaś zmęczenie, ale co się dziwić jak ile pytań poszło? 80? Powinno paść maksymalnie 30 podczas całej wiedzówki, dlatego jestem przeciwny indywidualnej formie, bo wtedy trwa to stanowczo za długo, ilość czasu, jakąś się poświęca na to jest nieproporcjonalna do zabawy, jaką daje.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

11.06.2019 21:16
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,044
Czyli Fufu chce robić łatwe pytania i jak sam napisał:
fuszioms napisał(a):(...) nie można zrzucać na ludzi takiego czasu, można ustalić po prostu ekspresową wiedzówkę w grupie, szybkie pytania szybkie odpowiedzi, tak jak na klasóce właśnie. Żeby nie bylo, pytanie przechodzi itd. itp.
To podejście zdaje się być najbardziej kompromisowe. Pokmiń Fufu nad tym, jak widzisz przebieg wiedzówki i napisz (ile pytań, sposób losowania pytań, ile czasu na pytanie, itd).

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.06.2019 21:30 przez okiren.)
11.06.2019 21:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama