Aktualny czas: 13.12.2019, 09:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
CC9 - temat do burzy mózgów
Autor Wiadomość
Rudzish Offline
Supernova
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 812
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: CC9 - temat do burzy mózgów
Ja chyba za bardzo odeszłam już w bok od nakamy, żeby się wypowiadać w tej kwestii. Pamiętam tylko moja straszna kur... Z zeszłego roku, gdzie poprzysieglam sobie nie tykac orgowania. I rozbilo się właśnie o konkursy. W tej kwestii podzielam zdanie Komiego, dla mnie maja IMO wartosc sentymentalna, a dwa, pozwalają odróżnić się od innych grup chlajacych domkowiczow, podkreslajac że stare, a ciągle dzieci i kochają przygodę i wyglupy jak przyglupy.
Widać cześć ludzi z tego wyrosła i woli kulturalne spożywanie przy stole ( z planszowa czy bez) i z tego powodu łącząc te dwie pasję dwóch różnych grup, proponuję zostawić wiedzowke jako stricte czysty konkirs, ale za to zorganizować nowy trend a mianowicie, organizowane, tematyczne gry towarzysko spajajaco konkursowe.
Jakby to miało wyglądać?
Na szybko na rybkę,
Choćby takie zmodyfikowane" Kim jestem".
Siedzimy sobie w grupie relaksik, każdy ma kielonka/puszkę.
Karteczki na czolka alabstrowe szykują wcześniej ogry. Rzecz jasna ino postacie z OP. Pytania ograniczyć do max 5.
Zgadles kim jesteś pije twój przeciwnik z którym grasz, nie c ty pijesz.
Proste? Aż za bardzo.
Nie pijesz x masz punkt. Po ilus tam rundach, wygrywają ci poszkodowani co nie pili ale mają punkty.

Konkurs pod tytułem "Co robią ryboludzie w ArlongParku jak nie mają kogo napierdzielac"

Drugie oo mi przychodzi do głowy, to konkurs towarzyski "Walnij Morska Krowę, bo to bardzo zdrowe" i nie h to będzie nawet zwykle pudło Sv czymś w środku. Oczy związane, 3 próby, po okrętce na ciuciubabke, twój szwagier od pary ci naprowadza. Trafisz- punkt, nie trafisz pijesz, twój szwagier za karę dwa, bo ch.. Kierował.

Itd, itp.
Zamiast stricte konkursów, czas wyewoluowac formę ogrowania na po prostu podkrecone tematycznie, zabawy imprezowe z pseudo otoczka konkursowa.

Miałam się nie wypowiadać...
Damn ju Rudzish.
12.06.2019 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,040
Z wiedzówki wydaje mi się, że lepsze byłoby drużynowe 5 sekund, albo times up. Mogłyby być przynajmniej proste pytania z One Piece, a nie wiedzówkowo sromota. Już o tym rozmawiałam ja wiem, z pół roku temu. Teraz widzę, że musiałaby być plansza, żadnych żywych pionków etc.
Chciałam, żeby w tym roku tematyką było east blue, no ale w sumie arlong park, to też jest

Generalnie wiem, co powiecie, ale chciałam by było konkursów co słomków. Tak symbolicznie, tyle że byłyby to mini konkursy. Ot Zoro bierzemy kija pomalowanego, by było widać gdzie jest niby ostra strona i test miecza. Ile to zajmie? Z 15 min.
Konkurs Nami, miał być coś ala podchody, ale towarzystwo się rozleniwiło, więc może przewidywanie temperatury w sobotę?^^
Brook to musi być rozpoznawanie utworów po nutkach, tyle że nie trzeba znać tytułu, wystarczy zanucić, zafałszować.
To jest 10 rocznica strony traktującej o One Piece, tym co nas połączyło i fajnie byłoby to zawrzeć.

Wiedzówkowe wypracowania jak ktoś chce można napisać przecież chociażby w lipcu. Przecież nikt nie będzie oszukiwał, bo i po co. Ale może jestem zbyt naiwna.

Też miałam się nie wypowiadać, ale potem będę żałować^^

"Niewiedza to błogosławieństwo."
"W życiu nie można mieć wszystkiego, ale trzeba się umieć cieszyć, z tego co się ma."
"Ponura prawda dopada mnie zawsze, kiedy daje się zwieść złudnej nadziei"
12.06.2019 14:54
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 5,033
@Imi: Konkursów tyle co Słomków na pewno nie zrobimy, bo jak już wcześniej była mowa - konsensus kończy się przy maks 3, powyżej tej liczby kończą się chęci większości Nakam, nie ma co ich uszczęśliwiać na siłę Tongue

Rudzish napisał(a):Zamiast stricte konkursów, czas wyewoluowac formę ogrowania na po prostu podkrecone tematycznie, zabawy imprezowe z pseudo otoczka konkursowa.
No właśnie też podobnie to widzę.

One Piece'owa zabawa z karteczkami fajna, myślę, że warto będzie zrobić te karteczki, tylko niekoniecznie z alkoholem, samo zgadywanie wystarczy, w końcu nie każdy pije. Można je też wykorzystać do drużynowych kalambur na czas Tongue

[Obrazek: BitterFormalHarrierhawk.webp]
12.06.2019 15:12
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,271
Poziom ostrzeżeń: 15%
Karteczki super: masz na czole postać z OP i gramy w czółko lub jego zmodyfikowaną wersję jako konkurs Smile / ew. gra pijacka ale to juz no xD

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
12.06.2019 18:59
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%
Nie chcę się wtryniać ale:

Cytat:można ustalić po prostu ekspresową wiedzówkę w grupie

Można prosić o szczegóły?

1. Ile będzie pytań?
2. Czy będą podzielone na jakieś kategorie?
3. Jak będą dobierani członkowie drużyny?
4. Czy będą jakieś ograniczenia?
5. Ile przewidujesz, że taka wiedzówka zajmie?

No, że ma być casualowa to już ustaliliśmy. Pytam, bo na kartce wszystko fajnie brzmi, a jak przychodzi co do czego to wychodzą problemy, a tych chcielibyśmy przecież w tym roku uniknąć.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2019 08:46 przez Komimasa.)
13.06.2019 08:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,271
Poziom ostrzeżeń: 15%
Po 1. Potrzebowałbym pytania z poprzednich lat, na pewno warto część, jak nie większość znów wtrącić.
po 2. Przydałaby mi się informacja jak tworzyliście wiedzówki ostatnio, gdyż zawsze można coś z nich prenieść do obecnej.
po 3. jak do tego siądę i przemyślę, to wrzucę odpowiedź na te pytania Wink

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
13.06.2019 10:32
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,160
(11.06.2019 21:06 )okiren napisał(a):  edit:
Szczery, rozwiniesz pomysł "kretynówki"? Tongue

Napisałem takie coś w pracy, i może będę to jeszcze rozwijał, albo porzucę całkiem, jeszcze nie wiem. Coś dla osób o suchym poczuciu humoru, luźno nawiązujące do One Piece. Jak ktoś będzie chciał tak na luzie poświęcić na to parę minut, to może odpalę w jakiejś wolnej chwili.

A co do zabaw i gier towarzyskich - myślałem trochę o tegorocznym Whoseline. Wiem, że kochany pan prowadzący Orzi pewnie jak zwykle będzie myślał o zrobieniu tego, ja uważam jednak, że ta formuła się już zbyt wytarła i ZAWSZE kończy się znudzeniem sporej części osób, która bawi się gorzej od biorących udział. Ten huzlajn to jednak wciąż miła mi tradycja, więc nie rezygnowałbym z tego całkiem, a tylko zmienił formę: Nie sadzanie wszystkich na dupach i robienie godzinnego programu od początku do końca, tylko w formie pojedynczych, oderwanych od siebie gier, odpalanych akurat gdy towarzystwo się nudzi i coś by porobiło. Tak mi się pomyślało, ale oczywiście możecie czendżnąć maj majnd.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2019 13:20 przez Szczery.)
13.06.2019 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,838
Poziom ostrzeżeń: 10%
Tylko ja od dawna nie myślę o robieniu huzlajna, tylko robię bo ludzie proszą :v. Mógłbyś przestać dopowiadać sobie co ja na pewno myślę?
13.06.2019 13:52
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,160
Ok, spokojnie, nie chciałem być nieuprzejmy czy coś. Wiem do czego pijesz, ale to nie jest taka sytuacja tym razem, to raczej figure of speech...

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2019 13:57 przez Szczery.)
13.06.2019 13:57
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%
Cytat:Tylko ja od dawna nie myślę o robieniu huzlajna, tylko robię bo ludzie proszą :v. Mógłbyś przestać dopowiadać sobie co ja na pewno myślę?

Nie będę się odnosił do tego niefortunne nieporozumienia między Wami, ale raczej tego, co wydaje mi się najważniejszą kwestią w tej wypowiedzi.
Orzi robi huzlajna, bo ludzie proszą, a jak potem Szczery słusznie zauważa, połowa jest wynudzona i im się nie chce na to patrzeć. Wystarczy sobie przypomnieć ostatniego huzlajna, gdzie na ławeczce siedziały 2-3 czarne owieczki, które nie dość, że miały gdzieś całe przedstawienie, to jeszcze utrudniały obserwowanie go innym. Tutaj zaraz moja pamięć przywołuje scenę, gdy Okiren, zuch dziewczyna, przywołuje ludzi do porządku, a sama zmienia miejsce, żeby lepiej słyszeć.

Co ta sytuacja pokazuje? Szacunek. Nie wiem, na ile Okiren rzeczywiście dobrze się bawiła oglądając show, po reakcji zgaduję że była ukontentowana, ale przede wszystkim pokazuje, że wie, co to znaczy szacunek. Bo choćby z samego szacunku dla pracy Orziego oraz występujących, wypadało się przenieść, jeśli nie było się zainteresowanym, a nie jeszcze przeszkadzać. I to są sytuacje, które bardzo mnie smucą, bo pokazują, że nawzajem siebie nie szanujemy, a wydaje mi się, że jest to niemalże fundamentalna cecha przyjaźni. Oczywiście trochę celowo wyolbrzymiam problem, ale wiecie, o co chodzi.
To samo można podpiąć pod konkursy, zarówno dla orgów, którzy zadali sobie trud by wszystko wymyślić i przygotować, jak i dla oczywiście uczestników. Tutaj jednak tak rażących objaw braku poszanowania dla czyjejś pracy nie zauważyłem. Raczej wszyscy w tym radośnie partycypowali, a jeśli nie, to stali z boku i nie psuli zabawy innym.

Ale do czego chciałem jeszcze nawiązać. To jest swoista pułapka "ludzie proszą, to zrobię". Nie winię Cię tu za to Orzi (i sam byłem wdzięczny, że zostało to zrobione), ale wiesz, jak to działa. Po pierwsze działa to na zasadzie impulsu. "Zagrałbym", ale nie jest gotowe, wtedy dochodzi bardzo kłopotliwy czynnik czyli czas na przygotowanie. Można wtedy zaobserwować, że wraz ze wzrostem wskaźnika czasu potrzebnego na przygotowania, maleje wskaźnik zaangażowania. Do pewnego momentu, mimo upływu czasu na pewno nawet rośnie, bo jest to oczekiwanie i rośnie hype, ale w pewnym momencie osiąga wartość maksymalną po czym leci w dół. I tak, choć ludzie z początku mogą chcieć, potem mogą już całkiem stracić na to ochotę, bo zajmą się czymś innym. Dlatego też nie winię ludzi, którzy się w między czasie zniechęcili i warto brać to zjawisko pod uwagę.

A, zapomniałem się odnieść jeszcze do tego:

Cytat:Widać cześć ludzi z tego wyrosła i woli kulturalne spożywanie przy stole ( z planszowa czy bez) i z tego powodu łącząc te dwie pasję dwóch różnych grup, proponuję zostawić wiedzowke jako stricte czysty konkirs, ale za to zorganizować nowy trend a mianowicie, organizowane, tematyczne gry towarzysko spajajaco konkursowe.
Jakby to miało wyglądać?
Na szybko na rybkę,
Choćby takie zmodyfikowane" Kim jestem".
Siedzimy sobie w grupie relaksik, każdy ma kielonka/puszkę.
Karteczki na czolka alabstrowe szykują wcześniej ogry. Rzecz jasna ino postacie z OP. Pytania ograniczyć do max 5.
Zgadles kim jesteś pije twój przeciwnik z którym grasz, nie c ty pijesz.

Powiem tak, jako formę integracji czy "zabawy przy piciu", no to spoko, ale jako konkurs mi to nie pasuje. Znaczy, może być taki konkurs, jak najbardziej, ale nie że z piciem. Po prostu wtedy ciężko wyłonić jakieś podium, nie mówiąc o tym, że jak nie chcesz pić, to słabo brać udział.

Z tego co widzę i co mnie bardzo zaskoczyło, nie ma wielkich obiekcji, by konkursy jednak się odbyły. Wedle ankiety, którą zamieściła okiren już teraz, choć nawet nie jesteśmy na miejscu, aż 11 osób z 15 deklaruje, że weźmie udział w konkursach. Już nawet nie, że będzie chętnie oglądała te zmagania, ale że weźmie udział. To jest budujące.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.06.2019 14:46 przez Komimasa.)
13.06.2019 14:45
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama